Отговори
# 720
  • Мнения: 444
Относно работата, аз мислех към края на септември, когато започнат грипове и болести, да си взема болничен до раждането. Дори повечето ми приятели ме съветват да процедирам така, тъй като работя в голям колектив (близо 50 човека сме, макар и не в една стая) и имам несъобразителни колеги, които макар и болни се влачат болни на работа. Та сме нещо като развъдник на вируси в зимните месеци и много се страхувам от тази гледна точка. Иначе работата ми не е натоварена - работя в библиотека. Е, към края на годината си има малко зор, но аз декември месец така или иначе ще го пропусна, защото на 4-ти се пада деня, в който официално излизам в отпуск да чакам бебо  Mr. Green  От друга страна пък една приятелка, която доскоро беше в майчинство, ме посъветва да си ходя на работа до края, освен ако нямам някаква здравословна причина да не го правя, защото после ще вземам по-малко пари... И сега съм на кантар как да процедирам...  newsm78 

# 721
  • Мнения: 11
Добро утро,

И аз се подреждам в редиците на "зъбо-страдащите" Mr. Green
AtenaotnA, като бях бременна с дъщеря ми в 8-мия месец се наложи да ми вадят мъдрец. Тогава стоматологът ми обясни че в такива случаи се слага безадреналинова упойка и "се молим да излезе бързо зъба". Беше категоричен, че няма никаква опастност за бебето!
И мен от няколко дни ме мъчи един кътник.... Надявах се да в фалшива тревога, но днес вече ме боли сериозно и ще се обаждам да запиша час Sad
Kosty, и аз още не знам пола.... Много се крием. Дъщеря ми е категорична от самото начало, че е момиче! Оня ден купувахме латекс за детската и се спрях на зелено и жълто Laughing, така че съм си вързала гащите.
Mimik, дъщеря ти след някоя и друга година ще разбие много мъжки сърца Crazy Да е жива и здрава!
И аз мисля да ходя на работа до последно, ако всичко е наред разбира се. Работата ми е доста изнервена и динамична, но аз съм шило в торба и вкъщи съвсем ще полудея. С предната бременност като си взех болничния 45-дни преди раждане, бях вече с огрооооомен корем. И като се хванах, за 2 седмици излъсках цялата къща. Прах, мих прозорци, извадих всичко от шкафове и гардероби... Мъжа ми се шегуваше, че "това гнездо където го вия" ще ми докара някое преждевременно раждане Rolling Eyes Ама това е- луд умора няма.
Хубав ден, момичета!

# 722
  • Мнения: 0
За болничния си мисля че ако няма някой някакви проблеми да не си взима.Аз с първата си бременност бях дио последно на работа,а като излязох болничен не съм се спряла,защото чаках да влеза в деветия ,за да пазарувам и чистя,Така че всеки сам преценява,но най-важното е здравословното състояние на човека.Аз като си стоя вкъщи не се спирам,а като съм на работа не стига че по цял ден си седя ами и нещо ме придърпва като се поразходя.Странна работа.
mimik Много хубава дъщеричка имаш,да ти е жива и здрава.
За зъбобол не съм имала до сега,дай боже да не се случва.
Да има мами от Красна поляна,Разсадника или околността?

# 723
  • Мнения: 11
За болничния си мисля че ако няма някой някакви проблеми да не си взима.Аз с първата си бременност бях дио последно на работа,а като излязох болничен не съм се спряла,защото чаках да влеза в деветия ,за да пазарувам и чистя,Така че всеки сам преценява,но най-важното е здравословното състояние на човека.Аз като си стоя вкъщи не се спирам,а като съм на работа не стига че по цял ден си седя ами и нещо ме придърпва като се поразходя.Странна работа.
mimik Много хубава дъщеричка имаш,да ти е жива и здрава.
За зъбобол не съм имала до сега,дай боже да не се случва.
Да има мами от Красна поляна,Разсадника или околността?
Аз съм от Надежда-1.  Някоя софийска мама наоколо?

# 724
  • Мнения: 12
Сиана,аз съм от Люлин. Живея точно на бул.Царица Йоанна ,след тунела. Горе-долу сме близко Simple Smile

# 725
  • Мнения: 0
За болничния си мисля че ако няма някой някакви проблеми да не си взима.Аз с първата си бременност бях дио последно на работа,а като излязох болничен не съм се спряла,защото чаках да влеза в деветия ,за да пазарувам и чистя,Така че всеки сам преценява,но най-важното е здравословното състояние на човека.Аз като си стоя вкъщи не се спирам,а като съм на работа не стига че по цял ден си седя ами и нещо ме придърпва като се поразходя.Странна работа.
mimik Много хубава дъщеричка имаш,да ти е жива и здрава.
За зъбобол не съм имала до сега,дай боже да не се случва.
Да има мами от Красна поляна,Разсадника или околността?
Аз съм от Надежда-1.  Някоя софийска мама наоколо?
Аз съм от Красна поляна и работя на Константин Величков,но сега живея в Нови искър ,така че сте ми близко и двете.

# 726
  • София
  • Мнения: 118
За зъбите - не съм ходила на зъболекар от 3 год. (безотговорно е леко,знам си Blush) ,но не съм и имала оплаквания,полага ни се 1 безплатен профилактичен преглед по време на бременността,така че ще се възползвам.
Аз също съм от София,в центъра, на пл.Славейков живея,но другия или по-другия месец ще се местим в Стрелбище.
siana042 - бъдещият татко е от Красна поляна,блока му е срещу 123 СОУ,а ти къде по-точно живееш,ако не е тайна,може да се познавате (или ако си по-голяма  Grinning може със сестра му,тя е на 35)

# 727
  • Мнения: 1 800
Сиана,аз съм от Люлин. Живея точно на бул.Царица Йоанна ,след тунела. Горе-долу сме близко Simple Smile
Teddy24, Nale, аз пък доскоро живеех в Люлин 10 (близо до Зоната), така че се падам между двете ви  Grinning
Сега се преместих, но майка ми остана в Люлин, така че често си ходя, та може да се разходим някой път в Западен парк.   bouquet

# 728
  • Мнения: 6
Аз пък ви предлагам да направим една сборна среща в Борисовата, че да можем да се включим и други от другия край на София.  Simple Smile




КАЛИОПА и Дарина Стоева - къде ще правите разходки? В Борисова ? Мога и аз да се присъединя, пишете дали сте се организирали за тях:) Ще бъде  супер Simple Smile


Slancetoto не сме се организирали още но ще се радвам да се съберем и да се организираме.

# 729
  • Мнения: 304
относно болничните - аз съм от първия ден в болничен.
по здравословни причини ми се наложи да лежа.
От друга страна пък една приятелка, която доскоро беше в майчинство, ме посъветва да си ходя на работа до края, освен ако нямам някаква здравословна причина да не го правя, защото после ще вземам по-малко пари... И сега съм на кантар как да процедирам...  newsm78 
болничния не се отразява в майчинските.ще си получаваш 90% от брутната (зависи от нея )заплата майчински първата година.

# 730
  • София
  • Мнения: 118

КАЛИОПА,подкрепям срещата в Борисовата,особено докато още съм в центъра Laughing , иначе идеята за среща  е докато сме бременни още или живот и здраве с бебоците Party Моя приятелка имаше срещи с другите мами и бебчета в стаята за кърмене в Икеа например.Ние също ще сме със зимни дечица,така че и това е идея Mr. Green

# 731
  • Мнения: 16
Здравейте тумбачете.Радвам се,че темата се пораздвижи.На мен тук си ми е приятно,както и във Фейса,не ми пука кой ни чете и т.н.,няма какво да крия  Peace
Наистина е страхотна идея да се събираме и на живо,не само онлайн да си комуникираме.Още в средата на предната бременност си излизахме с мамчетата от тук и смея да твърдя,че намерих много добри приятели,на които много разчитах и след раждането и в най-трудния момент за мен.А и никой друг(семейство,приятели,съпруг)не може да ни разбере на 100%как се чустваме и през какви тревоги и радости минаваме през всеки един етап.Стига съм философствала    Stop

Относно работата.Бях планувала да работя само до 15.08,че доста ми е тежко постоянното зареждане на района,всичката стока минава през мен и в склада да я нареждам ,но получих оферта+молба от управителката да остана до началото на септември(има текучество и докато се обучат нови момичета),но само на касата,даже и стол ми обещаха  Laughing и си посядам на "трона",когато няма клиенти и аз приех,защото много си я обичам и винаги ми е помагала и се е съобразявала с мен ,както и с всички момичета от екипа.Бих работила до края,но се усещам,че се измарям,а и съм леко разсеяна,а доста парички минават през мен и липсите ни се удържат,но за сега се справям,даже съм с 1/3 повече оборот от други основни касиерки  bowuu Където са 15 дни,там е и 1 месец,после ще ми липсват,но това е положението при мен.

Лек ден, момичета  Hug

# 732
  • София
  • Мнения: 118
пречупена - и аз съм с 2 ръце за срещите на живо,неведнъж съм писала,че мойте приятелки с малки изключения са много далеч от бебешката тема Laughing ,сами си признаха,че чак аз като мисля за второ,те ще мислят за първо Laughing Не че мъжете ни (повечето) не ни помагат и не ни разбират,ама как да имат нашата нагласа.
За майчинството - мен няма да ме бъде Sad , та вероятно ще започна работа живот и здраве малко преди бебко да направи годинка,но ще се справя,надявам се Praynig

# 733
  • Мнения: 11
относно болничните - аз съм от първия ден в болничен.
по здравословни причини ми се наложи да лежа.
От друга страна пък една приятелка, която доскоро беше в майчинство, ме посъветва да си ходя на работа до края, освен ако нямам някаква здравословна причина да не го правя, защото после ще вземам по-малко пари... И сега съм на кантар как да процедирам...  newsm78 
болничния не се отразява в майчинските.ще си получаваш 90% от брутната (зависи от нея )заплата майчински първата година.
Iii, може да те разочаровам, но болничния определено се отразява на размера на майчинството през първата година! По принцип сумата, която получава майката се определя от средно аритметично сумата, на която е осигурявана през последните 2 години (броено от датата на болничния лист издаван 45 дни преди раждане. Осигурителният доход обаче вариара в съответствие с болничните, които си вземала през тези 2 години. Пример: Ако осигурителната заплата ти е 500 лв и не си остъствала нито ден по болест през тези 2 години, първата година на майчинството ще получаваш 450 лв. Ако 6 месеца от втората година, която се взема предвид при изчисленията, обаче се наложи да останеш вкъщи (поради болести, проблемна бременност или умора), осигурителната ти заплата за тези 6 месеца пада на 350 лв (70% от 500 лв) и тази по ниска сума оказва влияние и на размера на майчинството впоследствие. 
ТРЗ-то ни ми обясни много подробно всичко при първата бременност, та оттам знам....
 Simple Smile

# 734
  • Мнения: 0
За зъбите - не съм ходила на зъболекар от 3 год. (безотговорно е леко,знам си Blush) ,но не съм и имала оплаквания,полага ни се 1 безплатен профилактичен преглед по време на бременността,така че ще се възползвам.
Аз също съм от София,в центъра, на пл.Славейков живея,но другия или по-другия месец ще се местим в Стрелбище.
siana042 - бъдещият татко е от Красна поляна,блока му е срещу 123 СОУ,а ти къде по-точно живееш,ако не е тайна,може да се познавате (или ако си по-голяма  Grinning може със сестра му,тя е на 35)
Аз живея до стадиона.И съм 79-ти набор.Учила съм в 28-мо и една година в 57-мо.


Момичета аз съм с две ръце ЗА срещите на живо.Трябва единствено и само да се организираме и по възможност малко по нататък във времето ,че в тия жеги съм като парцал и постоянно ми е много топло.А за болничния NALE  е много права.Майчинство се изплаща въз основа на осигуровките.Ако си била болничен сумата се намалява.Така е за съжаление в нашата държава.

Последна редакция: пн, 06 авг 2012, 14:13 от siana042

Общи условия

Активация на акаунт