Приятелката и гаджето

  • 15 978
  • 165
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Срещате ли любимия с приятелките си?
До сега нямах проблем с това, но имам приятелка, която ми се струва, че би се харесала прекалено на любимият ми. Осъзнавам колко тъпо е това, но все пак не мога да се отпусна и да ги срещна.
Всъщност те са се виждали 1-2 пъти за малко, но аз ставам супер изнервена......

Не знам как да се отърва от този страх. Стомаха ми се свива при мисълта, че ако ги срещна между тях ще се зародят чувства.........................

Какво бихте ме посъветвали?
Щом са се виждали , ако той имаше някакви мераци към нея, бъди сигурна, че и без твоя помощ ще намери начин да я вижда и занапред.
А щом ти се изнервяш, когато ги "събираш" , просто не го прави.Разбирам, че приятелката ти е важна, но.....мъжът до теб не ти ли е важен?
Щом те е страх, не ги срещай.
Ако има нещо да става, то така или иначе ще стане.Поне няма да се упрекваш, че ти си причината да се "съберат".

# 16
  • София
  • Мнения: 2 180
Колкото повече ги държиш настрана един от друг и ги криеш, толкова по-голям интерес ще провокираш и у двамата към другия.
Напротив, ако се съберете тримата или четиримата, ще разбереш, че тези опасения са само в твоята глава и ще ти олекне.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 2 859
White_rose , мисля, че трябва да преоцениш критериите си за приятелство и любов. Щом нямаш доверие в най-близките си хора - приятелката и любимия си, значи или не си ги подбрала правилно, или имаш голям проблем със самочувствието си. Любовта и приятелството трябва да носят спокойствие и щастие, а не напрежение и паника!

# 18
  • Мнения: 261
За неразбралите повтарям: Аз съм по - атрактивната от двете ни. Не ги срещам и точно това е, което започва да ми създава проблеми.
Аз съм доволна от външният си вид, поддържам се в доста добра форма! Това, което ме стресира е мисълта, че с нея евентуално биха си паснали повече, отколкото мога да понеса.

Допълвам заради последните адекватни мнения: Мисля, че и на нея й прави впечатление, че го държа настрана, но и тя не ми води гаджето си. Скоро разбрах, че и двамата (моето и нейното гадже) са родени на една и съща дата!

Последна редакция: пн, 02 юли 2012, 15:57 от White_rose

# 19
  • Мнения: 4 569
Вероятно нямаше да е проблем за мен, ако с него се разбирахме повече. Проблема е, че АЗ се смятам за неподходяща за него!
Какво бихте ме посъветвали?
От тук ти тръгва проблема, не от приятелката. Ти не си сигурна в него. Дали ще е тази приятелка или друга - все тая като нещата ви не са наред.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 859
За неразбралите повтарям: Аз съм по - атрактивната от двете ни. Не ги срещам и точно това е, което започва да ми създава проблеми.
Аз съм доволна от външният си вид, поддържам се в доста добра форма! Това, което ме стресира е мисълта, че с нея евентуално биха си паснали повече, отколкото мога да понеса.

Ами анджак, де. Щом те притесняма, че приятелка може да си пасне повече  с мъжа, когото обичаш значи, че нямаш доверие на нито един от двамата, т.е. критериите ти за близост са сбъркани. И ти липсва увереност, нищо, че изглеждаш добре.

# 21
  • Мнения: 2 457
Не рискувай- щом имаш съмнения и интуицията ти подсказва това, направи нещо по въпроса.
Така една приятелка загуби гаджето си заради мен. Още преди да се срещнем, тя знаеше, каза - той много ще те хареса, убедена съм .  Така и стана, въпреки че аз го отблъснах, те си развалиха връзката. Внимавай. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 2 180
Проблема е, че АЗ се смятам за неподходяща за него!

White_rose, защо се смяташ за неподходяща за него?

# 23
  • Мнения: 4 841
Прочетох темата няколко пъти, за да видя какво пропускам...  А, да - възрастта на участниците... Ако сте над 17, то имате твърде странни представи и за приятелство, и за любов, и за самооценка... Дано не сте, и просто наистина "тийн проблем" е в профилактика...

# 24
  • София
  • Мнения: 2 859
Не рискувай- щом имаш съмнения и интуицията ти подсказва това, направи нещо по въпроса.
Така една приятелка загуби гаджето си заради мен. Още преди да се срещнем, тя знаеше, каза - той много ще те хареса, убедена съм .  Така и стана, въпреки че аз го отблъснах, те си развалиха връзката. Внимавай. Peace

Добре, де, какво щеше да спечели приятелката ти, ако не беше запознала гаджето си с теб? Отлагане във времето на една предизвестена смърт на връзката, т.е. просто още няколко дни, месеци, години на илюзии.

# 25
  • Мнения: 2 457
Да, така е. Но авторката казва, че не е готова да го загуби. Не и сега. За това давам този пример, тя да си прецени. Peace

# 26
  • Мнения: 21 772
Прочетох темата няколко пъти, за да видя какво пропускам...  А, да - възрастта на участниците... Ако сте над 17, то имате твърде странни представи и за приятелство, и за любов, и за самооценка... Дано не сте, и просто наистина "тийн проблем" е в профилактика...


 Айде де Rolling Eyes

  Никаква причина не виждам, да срещаш приятелката си с гаджето ти. Като не ти се ще да се виждат, не ги събирай и толкова. Голямото чудо. Излизай си с гаджето, ограничи вижданията с приятелката до контакти в нета и обаждания, ако толкова ти липсва и готово.

# 27
  • Мнения: X
Той ако иска нещо ще го направи, независимо дали точно с тази приятелка, друга приятелка или друга някоя жена. Това не зависи точно от тебе.
А ако наистина не сте подходящи един за друг, както намекваш, няма да е голяма загуба.
Разбирам те, ти виждаш човек, който ти се струва, че повече ще подхожда на гаджето ти от теб самата. Виждаш отстрани сходствата между тях. Приеми, че и между теб и него има сходства, просто след като сте се поопознали вече започваш да виждаш и несходствата. Така ще стане и с него и нея, като ги запознаеш, да, за някои неща мислят еднакво, да речем, но за много други неща мислят различно. Така е в живота.
Другия вариант е, наистина да си паснат. Което може би е само въпрос на време. Наистина, колкото по-рано го тестваш, толкова по-добре.
Проявява интерес към нея, казваш... Или не, в такъв случай защо се карате всеки път, след като сте се виждали с нея?
* имах подобни подозрения за бившия ми мъж и една моя 'приятелка'. Впоследствие се разведохме, той не е с нея, естествено, ноооо.... С което не искам да кажа нищо все пак.
** Ох, да, била съм и от другата страна, беше ми смешно, не съм имала никакви, ама никакви намерения към човека, ама тя като реши......

# 28
  • Мнения: 261
Проблема е, че АЗ се смятам за неподходяща за него!

White_rose, защо се смяташ за неподходяща за него?

Защото ми е казвал какво поведение харесва и виждам, че аз не съм такава.

# 29
  • Мнения: 4 569
Проблема е, че АЗ се смятам за неподходяща за него!
White_rose, защо се смяташ за неподходяща за него?
Защото ми е казвал какво поведение харесва и виждам, че аз не съм такава.
Какво харесва? А ти каква си?

Общи условия

Активация на акаунт