САМО за фенове на Стивън Кинг! - 8 част

  • 45 691
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 4 903
Браво, момичета!
На мен, за срамотите, ми остават доста непрочетени  Embarassed:
1. Пътна мрежа
2. Кристин - само филма съм гледала
3. Играта на Джералд
4. Долорес
5. Роуз Мадър
6. Момичето, което обичаше Том Гордън
7. Сърца в Атлантида
8. За писането
9. Буик 8
10. Колорадеца
11. Клетка
12. Романът на Лизи
13. Малко след залеза
14. Под купола
15. Зъл мрак, угаснали звезди - само първата новела прочетох
16. 11/22/63 - започнах я преди два дни
18. Вихър през ключалката

Да не говорим, че има и книги, които съм чела толкова отдавна, че почти не ги помня и със сигурност ще препрочитам. Като "Салемс Лот" например. Спомням си чувството, че ми хареса, но ми се губи почти цялата история. Същото е и с "Неизживени спомени". Искам и "То" и "Кулата" да препрочета.... Абе няма да закъсам за Кинг в скоро време  Laughing ! Да ни е жив и здрав Краля и с нови заглавия да ни радва дъъъъълго време още.

# 691
  • Мнения: 296
Аз не съм чела само Вихър през ключалката. Нали се хванах да препрочитам Кулата. Но не съжалявам. Ефекта от прочитането на всички книги една след друга е поразителен. Нямам думи да опиша. Остава ми още малко и започвам Вихъра  Heart Eyes Не съжалявам че съм изчела всичко на Краля, има тооолкова други книги които искам да прочета че цял живот няма да ми стигне.

# 692
  • Мнения: 87
Още инфо за сюжета на "Joyland" (предстоящия роман на Кинг):

Цитат
A haunted carnival funhouse gives a supernatural spin to events in Thriller Award–winner King’s period murder mystery with a heart. In the summer of 1973, 21-year-old college student Devin Jones takes a job at Joyland, a North Carolina amusement park. Almost immediately, a boardwalk fortune-teller warns that Devin has “a shadow” over him, and that his destiny is intertwined with that of terminally ill Mike Ross, a 10-year-old boy who has “the sight.” Shortly after Devin meets Mike, Mike makes a cryptic comment: “It’s not white.” This proves a vital clue when Devin begins investigating an unsolved murder committed four years before at the carnival’s Horror House, and quickly stumbles into more than he bargained for. King brings his usual finesse to this tale’s mystery elements, and makes Dev’s handling of them crucial to the novel’s bigger coming-of-age story, in which Dev adapts to the carny life and finds true romance.

И два нови тийзъра на сериала "Под купола":

http://youtu.be/p21C0UPFJ0Y
http://youtu.be/0BjcP4d5YVg

# 693
  • Мнения: 87
Задава се римейк по "Куджо":

Цитат
Lang Elliott, President & CEO of Sunn Classic Pictures, Inc., announced that Sunn plans to produce the remake of “CUJO” this year representing the 30th Anniversary since Sunn produced and distributed the original “CUJO” motion picture in l983, based upon Stephen King’s novel. The l983 version was highly successful at the worldwide box-office and, compared with today’s inflation and higher ticket prices, the box-office would be well over $225 million even without ancillary sales (i.e., DVD, cable, free television, pay-per-view, etc.).
“CUJO” is the story of a large, playful St. Bernard dog that is transformed into a hideous killing machine after being infected by rabies. Donna Trenton’s car is on the fritz, and she and her son take her ailing automobile to their mechanic. Upon their arrival, the car stalls and refuses to restart. The mechanic fails to appear so Donna searches for him. The transformed, maniacal “CUJO” reveals himself; he is highly agitated and very aggressive. Donna hardly recognizes this filthy, monstrous creature foaming at the mouth. Suddenly “CUJO” charges Donna, who barely makes it back into the car for protection. Trapped with her son and the windows rolled up, the sweltering heat begins to take its toll. “CUJO’s” powerful state of insanity and violence await.
http://www.sunnclassicpicturesinc.org/press-release/sunn-classic … es-cujo-for-2013/
http://player.vimeo.com/video/57499908
Тийзър

*

Може би ще видим и предистория на "Сиянието", озаглавена "The Overlook Hotel":

Цитат
Glen Mazzara, the ousted showrunner of The Walking Dead, is in negotiations to pen the screenplay to what is being called The Overlook Hotel, the prequel to Stephen King’s horror classic The Shining.
For Mazzara, the project marks his first gig since he exited as showrunner on AMC's The Walking Dead. The prolific producer whose small-screen credits also include Crash and The Shield, recently signed a TV development deal with Fox Television Studios to develop cable projects for the studio under his new banner, 44 Strong Productions.
Under his oversight, The Walking Dead became TV's No. 1 scripted series in the advertiser-coveted adults 18-49 demographic.
http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/walking-dead-showru … en-mazzara-437829
Кинг не изглежда въодушевен от идеята:
Цитат
There has recently been talk of a movie prequel to The Shining. It’s based on material cut from your novel, about the early history of the Overlook. Warner Bros, which made Kubrick’s film, has been exploring whether there’s another movie in it. How do you feel about that?

King: There’s a real question about whether or not they have the rights to ‘Before the Play,’ which was the prologue cut from the book — because the epilogue to the book was called ‘After the Play.’ So they were bookends, and there was really scary stuff in that prologue that wouldn’t make a bad movie. Am I eager to see that happen? No I am not. And there’s some real question about what rights Warner Bros. does still have. The Shining is such an old book now that the copyright comes back to me. Arguably, the film rights lapse — so we’ll see. We’re looking into that. I’m not saying I would put a stop to the project, because I’m sort of a nice guy. When I was a kid, my mother said, ‘Stephen if you were a girl, you’d always be pregnant.’ I have a tendency to let people develop things. I’m always curious to see what will happen. But you know what? I would be just as happy if it didn’t happen.

*

Една любопитна статия:

http://www.people.com/people/archive/article/0,,20079300,00.html
For Years, Stephen King's Firestarter Was Wife Tabitha; Now She Burns to Write, Too

# 694
  • Мнения: 87
Бард преиздават "Играта на Джералд":


http://www.bard.bg/book/?id=1617

7 Май 2013

Цитат
Черната нощ на душата...

В един топъл октомврийски ден изтъкнатият портландски адвокат Джералд Бърлингейм и съпругата му Джеси отиват в лятната си къща до езерото Кашуакамак. Джералд е планирал уикенд, в който ще осъществи някои от по-необичайните си сексуални фантазии. Той закопчава Джеси с белезници за леглото, но този път тя отказва да участва в играта. От отегчителна ситуацията за нея прераства в кошмар, защото Джералд получава инфаркт и тя остава прикована за леглото в празната къща на пустия езерен бряг.

Това, което следва, може да бъде описано единствено от Стивън Кинг.

Окована и безпомощна, Джеси потъва в най-мъчителната „черна нощ на душата“. Решена да запази разсъдъка си и да се освободи, тя минава през ада на собствените си спомени и през най- ужасните си страхове, защото в къщата се промъква озверяло от глад куче, а нощем от тъмния ъгъл на спалнята я наблюдава зловещ, сякаш излязъл от преизподнята непознат.

# 695
  • Мнения: 945
 
Бард преиздават "Играта на Джералд":

Пари да ми дават, няма да прочета за втори път тази книга Stop  newsm43

# 696
  • Мнения: 2 463
  Подарявам роман на Стивън Кинг,на руски! ( "Команда Скелетов" Стивен Кинг) Твърди корици, запазена.  Пишете ми на лични.
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 16 апр 2013, 11:22 от Roo Roo

# 697
  • Мнения: 29 871
Прочетох 11/22/63 на един дъх. Много ми хареса.

Сега се чудя коя да подхващам....  newsm78

# 698
  • София
  • Мнения: 10 858
Измежду кои избираш?

# 699
  • Мнения: 29 871
Знам ли и аз.....доста съм изчела.
Наличните, които имам и не съм чела са: Безсъние, Капан за сънища, Колорадеца и Зеленият път.

А Под купола мога ли да си я намеря някъде в електронен вариант?

# 700
  • Мнения: 5
Чак сега я виждам тази тема и бързам да се запиша при вас  Hug
Пари да ми дават, няма да прочета за втори път тази книга Stop  newsm43
Не си ли заслужава,че мислех нея да почвам  Tired

# 701
  • Мнения: 29 871
Чак сега я виждам тази тема и бързам да се запиша при вас  Hug
Пари да ми дават, няма да прочета за втори път тази книга Stop  newsm43
Не си ли заслужава,че мислех нея да почвам  Tired

Книгата е много добра, просто е доста въздействаща......

# 702
  • Мнения: 296
Знам ли и аз.....доста съм изчела.
Наличните, които имам и не съм чела са: Безсъние, Капан за сънища, Колорадеца и Зеленият път.
От тези Зеленият път най ми харесва, но е много разтърсваща, Безсъние също е хубава, Колорадеца се чете за 1 вечер, най - не ми харесва Капан за сънища  Peace

# 703
  • София
  • Мнения: 10 858
Моята класация пък е точно обратната - на първо място ми е Капан за сънища (за мен е уникална!), Безсъние, Зеленият път и Колорадеца.

Чак сега я виждам тази тема и бързам да се запиша при вас  Hug
Пари да ми дават, няма да прочета за втори път тази книга Stop  newsm43
Не си ли заслужава,че мислех нея да почвам  Tired

Книгата е много добра, просто е доста въздействаща......

Ужасно е добра и наистина е много въздействаща!

# 704
  • Мнения: 29 871
Гледала съм филмът Зеления път и затова забавям четенето на книгата (предчувствам, че голям рев ще е  Tired).

Безсъние за какво се разказва (съвсем накратко да ми кажете)... Praynig

Общи условия

Активация на акаунт