Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

ЗОНАТА и ние - 10 Тема

• 64 318
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
denid Аз добавям мазнини на мляко с 0% мазнини. И на 2-процентовото обикновено пак добавям.
Благодаря за отговора! Simple Smile

# 31
  • here, there, everywhere
МОМИ4ета, имам молба: удобно ли е някой да ми даде линк към книгата за зоната на английски и към интервуто на доктора за рибеното масло(пак на английски). ОПИТВАМ се да убедя приятеля ми да запо4нем ЗОНАТА Извинете за правописа.  bouquet

# 32
  • Бургас
Момичета,пак започнаха моите проблеми  Sad и не знам защо
Не знам дали помните,че едно от нещата,които ме накараха да започна Зоната е проблеми със стомаха
Скрит текст:
или по-точно редуване на запек с по-редки изпр-я
.Четох в блога и днес препрочетох,там пише че това може да ми се случи и когато съм в Зоната,но така не знам на кои храни да наблягам и кои да ограничавам.Карах и на салати с плодове,и цял ден въглехидрати хляб"Вита",но резултата е все един и същ  Cry Преди да започна да спазвам този режим пътуването с градския автобус беше се превърнало в психологически проблем,тъй като имах страхове дали няма да ме свие стомаха и т.н.Не ми се иска това пак да се случва.Някой ако има идеи ще съм благодарна  Praynig

# 33
TedyV , за съжаление аз съм на Вие с английския, но докато се включат английскоговорящите  Hug ти предлагам да погледнеш линковете от 1-ва страница - за диета Зоната и на д-р Сиърс - те са на английски и там може да има каквото ти трябва.

mis_val , пиеш ли рибено масло? Да не би да е от него  newsm78

# 34
  • Бургас
dani1712,не пия засега,че ми се иска да е висококачествено,а засега не ми е по джоба

# 35
Ти може би си знаеш какво ти помага, но тук намерих доста изчерпателна информация за твоя случай, който се оказва доста упорито заболяване.

# 36
Момичета,пак започнаха моите проблеми  Sad и не знам защо
Не знам дали помните,че едно от нещата,които ме накараха да започна Зоната е проблеми със стомаха
Скрит текст:
или по-точно редуване на запек с по-редки изпр-я
.Четох в блога и днес препрочетох,там пише че това може да ми се случи и когато съм в Зоната,но така не знам на кои храни да наблягам и кои да ограничавам.Карах и на салати с плодове,и цял ден въглехидрати хляб"Вита",но резултата е все един и същ  Cry Преди да започна да спазвам този режим пътуването с градския автобус беше се превърнало в психологически проблем,тъй като имах страхове дали няма да ме свие стомаха и т.н.Не ми се иска това пак да се случва.Някой ако има идеи ще съм благодарна  Praynig
Аз съм с това заболяване. На мен ми помагат пробиотици, деанксит (много помага за разстройството) и дуспаталин. ПОСЛЕДНОТО се пие няколко месеца при обостряне. Ходила съм при всякакви специалисти, но всеки вдига рамене и казва Няма ле4ение, хрони4но е. Поради тази при4ина се заинтересувах от ЗОНАТА. С изброеното съм овладяла положението, но искам и да се излекувам.   bouquet

# 37
  • Бургас
dani1712, Hug определено се вписвам в това описание  Sad ,мерси за статията   bouquet
 TedyV,благодаря и на теб,засега мисля че не ми е много обострено положението,но ще имам предвид нещата,които си ми писала   bouquet

# 38
МОМИ4ета, имам молба: удобно ли е някой да ми даде линк към книгата за зоната на английски и към интервуто на доктора за рибеното масло(пак на английски). ОПИТВАМ се да убедя приятеля ми да запо4нем ЗОНАТА Извинете за правописа.  bouquet

Ето линка към интервюто с Бари Сиърс за Омега-3 мастните киселини.
За книгата ще ти пиша на лични  Peace

# 39
  • София
TedyV, mis_val правили ли сте си изследвания за хранителна непоносимост? Имам позната с това заболяване и се оказа, че е в следствие на алергия към някои храни. Също така горещо ви препоръчвам да спрете да пиете прясно мляко (дори и в кафето), защото то е много вредно, особено за хора със стомашно-чревни проблеми. Аз нямам такива проблеми, но от 3 месеца не пия прясно мляко и забелязах голямо подобрение в моята алергия, която се изразява в много тежък целогодишен синузит, полипи и липса на обоняние. Хората около мен, които също се отказаха от него, забелязват подобрение за най-различни оплаквания.

# 40
Благодаря на вси4ки отзовали се.
Прясно мляко избягвам да пия по споменатите от мохарет при4ини, а много го оби4ам. Оба4е теорията, 4е може да съм 4увствителна към някои храни е интересна. Какво бихте ме посъветвали да изклиу4а? Пак се извинявам за писането. В неделя се прибирам и 6те мога да пи6а 4ове6ки.

# 41
Ето тук има изчерпателно инфо за хранителните алергии. За да се определи към какво точно имаш алергия всяка група се премахва от менюто за две седмици. След това се въвежда и се следи за реакция на организма. Ако има такава значи алергията към тази група продукти е налице.
А хранителната непоносимост е нещо по-различно, но много подобно. Тя е индивидуална за всеки. Просто човек трябва да се самонаблюдава как реагира организма му след прием на определена храна. А има и тестове, които се предлагат. Тук има повече инфо.
ПП : Тъй като не иска да се отваря сайта : Тук е разяснено добре за какво става дума.

Последна редакция: пт, 13 юли 2012, 21:17 от dani1712

# 42
  • Бургас
Moharet,при мен съм склонна да вярвам,че е на психическа основа,аз се шашкам за всяко нещо и се се притеснявам да не се изложа.Както пишат и другите по темата за това "заболяване",проблема е през седмицата,събота и неделя когато съм си вкъщи всичко е нормално.Аз често изпадам в някакви "филми",но от както съм в Зоната сякаш съзнанието ми е по-ясно и по-бързо прогонвам черните мисли
А по въпроса за млякото,важи ли и да се избягва в рецепти?

# 43
  • София
В сайта на BBteam, който Дани е постнала, доста изчерпателно са изредени повечето хранителни алергии. Истината е, че почти всички имаме някаква хранителна алергия, просто при повечето хора не се изразява с някакви крайни симптоми и затова дори не подозират, че причината за някое оплакване може да бъде в хранителна алергия. Много изследвания показват, че доста хронични заболявания са в следствие на някаква хранителна алергия. Хранителните алергии се установяват единствено и само с кръвно изследване. В момента са много модерни едни вега тестове - това е пълна глупост. Има една клиника в София, която прави специализирани кръвни тестове за хранителни алергии, но цените им са безбожни просто (сега погледнах 90 алергена - минималния брой тествани храни струва 480лв   #Crazy ) Аз лично искам да си направя такова изследване, но в момента не ми е по джоба просто.

mis_val напълно е възможно причината за твоя проблем да е някаква друга, а не алергия. Аз просто дадох идея. Ако при теб проблема е на психическа основа, аз лично ти препоръчвам да се посъветваш със специалист. Ако си от София, познавам много добра терапевтка и ако те интересува, пиши на лични да ти дам номера й и да ти разкажа историята на една близка. Всички изпадаме във филми Simple Smile Важното е да стигнем до хепи енд и понякога имаме нужда от напътствие за това, в което няма нищо лошо според мен  Hug  Аз в момента чета и препрочитам една книга "Излекувай живота си" на Луиз Хей (има я в нета) и приемам това за моя начин да стигна до хепи енд  Hug
За прясното мляко - честно казано не съм чела, дали има разлика, когато е в рецепти, но според мен и в рецептите си остава лактозата.

Последна редакция: пт, 13 юли 2012, 22:58 от Moharet

# 44
  • Бургас
Moharet,от Бургас съм!Но засега след като с помощта на Дани открих какво ми е,с уговорка,че може да е и нещо хранително,ще се опитам да си помогна сама и ако не мога ще се поинтересувам и от терапевт.За съжаление кризата се отрази и на нашето семейство,засега гледаме да си плащаме сметките,а здравето за съжаление е на 2-ри план

Общи условия

Активация на акаунт