Парфюмни размисли и страсти - 159

  • 39 758
  • 723
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 17 546
Защото изпаднах в недоумение...ако приемем, че същия този флакон тежи 284, а не 254 гр, ще излезе, че има по-малко налично количество, независимо, че тежи повече, което е невъзможно. Rolling Eyes
325-284=41
41*0.73=29.93
Овъртолих се. Crazy Трябва да вземеш предвид теглото на празен флакон, за да го извадиш от общото тегло и да знаеш колко е теглото на течността.  Peace
Т.е ако пълен е 325, а празен е 185 то течността 100 мл е 140 гр. в пълен флакон. Сега флаконът ти тежи 285 гр. от него вадиш теглото на празен флакон от 185 гр. и получаваш 100 гр. х 0,73 = 73 мл.
А инак самата сметка е вярна Laughing

Последна редакция: сб, 11 авг 2012, 19:04 от Бижy

# 706
  • София
  • Мнения: 849
Защото изпаднах в недоумение...ако приемем, че същия този флакон тежи 284, а не 254 гр, ще излезе, че има по-малко налично количество, независимо, че тежи повече, което е невъзможно. Rolling Eyes
325-284=41
41*0.73=29.93



не беше ли да се раздели на 0,73  newsm78 офффф, аз се овъртолих повече и от Бижу - добре, че избрах хуманитарна специалност  Laughing

днес тествам Загорск и нещо не мога да го усетя както ми се иска - топло ли му е, студено ли му е  Rolling Eyes

# 707
  • Мнения: 2 447
Много ви моля, вижте последния ми пост на предната страничка. Сметките са си сметки, но фактите са си факти, ако го изчислявах по тази формула, щях да излъжа някого с едни 4мл, като се има предвид, че някои парфюми са безбожни скъпи, това едва ли е добре. ooooh!

# 708
  • Мнения: 17 546
пълен - 325
празен  - 185
в момента - 285

285 - 185 = 100 х 0.73 = 73 мл

==============================================

пълен - 325
празен - 185
в момента 250

250 - 185 = 65 х 0.73 = 47,5 мл


Трябва да знаеш теглото на празния флакон! Wink Цифрите са само примерни, за да покажа как се смята, защото може разликата в пълен и празен флакон да не е равна на 0,73 гр. за милилитър при тези цифри.

# 709
  • Мнения: 233
Ели, Загорск от есента нататък бих го носила, но го нямам... Sad Сега въпреки захлаждането, предполагам, че все още му е топло. Но пък и твоята кожа е една всепоглъщаща и преобразуваща, че не знам какво да си мисля.
Аз да отворя дума за нискобюджетните - някой да е пробвал коктейлчетата на Орифлейм от последния каталог? Сигурно не са особено трайни, но по описания са любопитни, че и много евтини на всичкото отгоре.
A това предстоящо АП чудо видяхте ли го? Лигите ми потекоха...

# 710
  • София
  • Мнения: 849
Силви, според мен реално без да имаш тегло на пълна и празна бутилка няма как да знаеш колко точно тежи течността  Peace
иначе Тегло пълна - Тегло празна/ милилитрите на пълна бутилка ти дава теглото на конкретния парфюм.
не съм сигурна дали то е еднкаво за всички парфюми обаче  Rolling Eyes не би ли трябвало да зависи от % масла в тях ли, знам ли  newsm78 newsm78

Ели, Загорск от есента нататък бих го носила, но го нямам... Sad Сега въпреки захлаждането, предполагам, че все още му е топло. Но пък и твоята кожа е една всепоглъщаща и преобразуваща, че не знам какво да си мисля.

ще си запазя пробичката за есента значи - мерси, Лю  Hug

Аз да отворя дума за нискобюджетните - някой да е пробвал коктейлчетата на Орифлейм от последния каталог? Сигурно не са особено трайни, но по описания са любопитни, че и много евтини на всичкото отгоре.

началото и на трите е интересно, но след няма половин час не можеш да разбереш кое къде си пръснал.. иначе не са нетрайни, но просто базата им е тоооолкова близка, че чак странно  Rolling Eyes ако на някого му трябва нещо за пръскане ей така - стават, но аз лично не видях смисъл  Peace

# 711
  • Мнения: 2 447
Както и да е, утре ще проверя с някои бутилки-рефилабъл.
Исках просто да разбера какво количество Градска кралица ми е останало и от там тръгна всичко Laughing

Иначе днес пак съм с Отмъсителната и една продавачка ме попита с какъв парфюм съм, много бил красив, не каза хубав, а красив Crazy

# 712
  • Мнения: 31 352
Ще излезе нов Агент Провокатор Petale Noir.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Дойде реда да разбера колко наистина е красив Герлен 68  Heart Eyes Възползвах се от по-хладното време и от дъжда (ураааааааааааа!!!!) днес, изрових го от дъното на шкафа, където беше безмилостно заровен заради жегите и о, вълшебство! Имам си чудо за късното лято и есента. Визията ми за него е като за златна лава, която обаче не бумти и не хвърля искри, а се стели мека, притихнала, леко застинала и има онзи омагьосващ цвят на старо злато...

# 714
  • София
  • Мнения: 5 658
Стига де, Мимси!  Twisted Evil Hug Аз да не съм от желязо? Точно вчера заявих, че съм в блажена ремисия, кой те дърпа сега за пръстите да разправяш такива неща?  ooooh!

# 715
  • Мнения: 2 447
Дойде реда да разбера колко наистина е красив Герлен 68  Heart Eyes Възползвах се от по-хладното време и от дъжда (ураааааааааааа!!!!) днес, изрових го от дъното на шкафа, където беше безмилостно заровен заради жегите и о, вълшебство! Имам си чудо за късното лято и есента. Визията ми за него е като за златна лава, която обаче не бумти и не хвърля искри, а се стели мека, притихнала, леко застинала и има онзи омагьосващ цвят на старо злато...
Оооох, защо си толкова лоша Twisted Evil Как можа такива хубави думи да напишеш ooooh!

# 716
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Ааа, Атти, изявен герленофил като тебе не може да пропусне това  Laughing
Давайте адреси да ви пращам проби  Hug

# 717
  • Мнения: 31 352
Хубав е този Герлен да. Wink

# 718
  • София
  • Мнения: 5 658
Ааа, Атти, изявен герленофил като тебе не може да пропусне това  Laughing
Давайте адреси да ви пращам проби  Hug
  love001 Усещам как ще ми се разбута парфюмното спокойствие  ooooh!

# 719
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663

Vanja77, благодаря ти много   bouquet ще се опитам да ги потърся тук.

Иначе не ми стана ясно от сайта който си ми дала за тях дали могат да се закупят?  Grinning

Бижy, ще имам предвид съвета ти когато си избирам  Grinning, но не съм от София, надявам се тук да открия нещо.
Имат огромни магазини за маркова козметика, влизаш вътре и се чудиш къде по напред да гледаш там открих и пълната гама на Lolita Lempicka

Последна редакция: сб, 11 авг 2012, 23:16 от Мадам Дьо Помпадур

Общи условия

Активация на акаунт