Булсатком или Виваком ТВ?

  • 44 689
  • 42
  •   1
Отговори

Анкета

Булсатком или Виваком ТВ?

Опции:

  • Мнения: 98
Предстои ми да избера една от двете и тотално съм раздвоена.
Преди време бях решила, че Булсатком няма конкуренция. Сега гледам, че Виваком предлагат много екстри към различни програми, има ли промяна в телевизията им като качество през последните няколко месеца? Моля да споделите вашето мнение от какво сте доволни и от какво не.

# 1
  • Мнения: 11 607
На Булсат сме от години......Дали е до нас, не знам, но като паднат 2 капки дъжд и веднага има смущения по трасето.....Свикнах вече......Единствен плюс за нас - спортните канали,излъчване на мачове, които другите ТВ не дават.......То и това бе основната причина да ги изберем.

За мен лично - който и да изберете - ще сгрешите....Изберете по-малкото зло......

# 2
  • Мнения: 98
За мен лично - който и да изберете - ще сгрешите....Изберете по-малкото зло......

Това ми хареса,  понеже от всичко което изчетох досега като коментари точно това е усещането, с което останах. Синът ми гледа доста спорт и  това  накланя везните към Булсатком, поне засега.

# 3
  • Мнения: 28
Булсат, твърдо! И аз съм техен абонат от самото начало и мога да кажа, че са сравнително коректен оператор. Смущения има когато вали - дъжд и сняг, но ако почистите предавателя на самата чиния - сигнала се оправя. Като цяло не съм имала сериозни проблеми с тях вече доста години. За предпочитане са.  Peace

# 4
  • BG
  • Мнения: 2 458

И аз съм доволна от Булсат! Предвид интересите ми към определен вид спорт, който се излъчва само по техен канал - още повече. От много години сме клиенти. За смущенията са казали преди мен. Много рядко и за кратко.  В родният ми град, където не живея, местната сателитна имат опция да излъчват най-гледаните програми с 1, 2 и 3 часа назад, което е супер. Ако Булсат имаха и това, щеше да е идеално. Нямам причини да се оплача. Не знам какви са екстрите на Виваком, за да сравня.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 427
Към Булсатсом съм-доволна съм!

# 6
  • Мнения: 3 747
доволна съм от булсата
дори и при сняг и дъжд, много рядко се случва да спре!

# 7
  • Мнения: 27
Булсат най-вече заради каналите Филм+ и ТВ+. Formula 1, мачове, тенис и още спортове дават по тях. Тая зима в лошото време е спирал, но рядко.

# 8
  • Мнения: 165
Аз съм доволна от най-новата услуга на Виваком - IPTV - мога да записвам, превъртам, спирам на пауза предаванията, мога да върна определени канали до 1час назад, имам достъп до интернет приложенията YouTube и Vbox7/без телевизорът ми да е смарт тв/, няма промяна в предишната цена, има и безплатен каталог с над 300 филми+високоскоростен интернет. Освен това разкарахме сателитната чиния и по принцип излъчването не спира при дъжд и сняг, защото е с подземен оптичен кабел.

# 9
  • Мнения: 98
bib 11 колко канали можеш да спираш на пауза, да връщаш назад и т.н. и свързано ли е това с Интернет. Трябва ли нета ми да е Виваком, за да ползвам тези екстри?

# 10
  • Мнения: 10 729
Предстои ми да избера една от двете и тотално съм раздвоена.
Преди време бях решила, че Булсатком няма конкуренция. Сега гледам, че Виваком предлагат много екстри към различни програми, има ли промяна в телевизията им като качество през последните няколко месеца? Моля да споделите вашето мнение от какво сте доволни и от какво не.

хм, първо е много важно какво гледаш, какви жанрове канали и на какви езици.
Ако се вържеш на Виваком... там няма канали на други езици (като изключим български) освен английски и чат пат френски, но тематични. Няма нито една турска, няма италианска, няма испанска, няма немска. Но пък има "чудни екстри" като 10 чалга канала, Алфа ТВ, СКАТ и т.н от поредицата "България на 3 морета".

Bulsatcom не излъчват bTV Lady (при Виваком и Близу я има)

Цифровата телевизия на NET1 и BLİZOO има много по-голямо разнообразие в каналите... от различни страни...  португалска, гръцка, турска, арменска, няколко испански и италиански, нещо,което няма да срещнеш при DTH (Direct to home) операторите.

А все пак DTH операторите в България са 3, не само Виваком и Булсатком.

SatelliteBG е наследник на TOTAL TV (бившето ITV Partner)
http://www.satellite.bg/?page=2
по-скъпички са, но държат на качеството. Само основните български канали, трите на БНТ, БТВ-тата, НОВА-ДИЕМА каналите, ТВ7 и чуждите, които са със субтитри на български. Няма компромис с кабеларките и няма нито една бг телевизия с лошо качество (от рода на Скат, Канал 3, Евроком, България кабел и всякаквите там чалги от сорта на Родина, Тянков и каквото се сетиш). Музикалните са много добре подбрани, само чужди, без български (а българските знаем какви са),  Mezzо за класическа музика и джаз..... (Mezzo я има само при Net1 и SatelliteBG). Има и много HD канали.  Мен лично ме радва отсъствието на чалга канали и долнопробни български кабеларки, които ги има при другите оператори. Но... месечната такса е ужас.

Зависи какво гледаш.. а и семейството ти.  Но за съжаление повечето оператори са... с десетина гледани канала,... а от 10 до 100 на дистанционното, само боклуци и нискокачествени бг кабеларки, половината, от които попфолк, мерси

Последна редакция: нд, 29 юли 2012, 13:04 от diziler

# 11
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
bib 11 колко канали можеш да спираш на пауза, да връщаш назад и т.н. и свързано ли е това с Интернет. Трябва ли нета ми да е Виваком, за да ползвам тези екстри?

Ами аз съм на Виваком и интернета ми е също,всички канали може да се варнът 1 час,но само някой може да се запишат,БТВ не о тях,понеже имат авторски права  Tired Joy Joy Joy

Аз съм доволна,като се има предвид,че съм на минималния пакета ми стигат,което го няма,има стриймове в нета и готово  Wink Peace

# 12
  • Мнения: X
Аз съм  доволна от Нет 1, перфектна картина и много добър интернет.На вилата имам Булсатком. Единственото преимущество е, че след изтичане на договора, договорът ни вече безсрочен.Така че, гледаме един месец, заминаваме, изключват ни, пак отиваме след три месеца, вкючваме се и така.С дв думи, плащаме само когато гледаме. За мен пакетите са много лошо направени.Да не говорим за последната промяна, при които няколко канала от стандартния пакет, неусетно минаха в премиум. Аз ползвам стандартния пакет и не ми е за два-три лева, да за мина в Премиум, но въпросът е принципен, не желая да ме изнудват така. Затова сега се колебая между Виваком и Мтел.
 Имах много неприятно преживяване с Виваком, преди няколко дни, когато ходих да си плащам сметката за телефона. Разбира си от вратата ме заляха с оферти, за какво ли не, накрая стигнехме и до телевизията. Почнаха да ми предлагат разни пакети, в които се заслушах, но споменах, че около нашата сграда е трудно окабеляването и може да има проблем. Веднага ми заявиха, че ще пратят техници на проверка, които въобще нямали да ме безпокоят, а само ще огледат и служителката ще ми се обади. Изрично обаче и заявих, че това е само оглед за техническа възможност, че няма да решавам сега, а едва за другия сезон. Тя кимаше разбиращо. Та звъни ми онзи ден и ми пита ще има ли в еди си кой ден между еди си кои часове човек в  къщи, защото щели да минават техниците. Питам я защо трябва да има, като нали щяха само да огледат отвън без да ме безпокоят. А тя: Не, те идват да ви поставят услугата. Направо полудях. Казвам- на вас нали ви обясних, че искам само техническа проверка, и че няма да бъда тук зимата, а ми трябва за следващия сезон евентуално. А тя, ама как, ама Олимпиадата, ама някакви филми, ама едни чудеса обещава и не та не, да дойдели техниците да прекара кабелите. Накрая и треснах телефона и толкова.
Сега се чудя за мтел, има ли някой абонат тук?

# 13
  • Мнения: 10 729
леле... aniese, напълно ми е позната тази случка. Няма по-големи наглеци от тия. БЛИЗУ са същите. Вярно е, че техниците им работят на процент и колкото повече хора зарибяват , толкова повече печелят, ама стават смешни вече. Аз имам сателитна чиния на балкона и тя ми стига.... плюс ефирните телевизии. Твърдо съм решил да не пълня гушата на кабелните и DTH операторите. Цялото сателитно оборудване ми излезе 200 лв и то си остава мое завинаги. Докато на кабелен оператор ще трябва да давам между 300 и 400 лв годишно. Я  да го д... както се казва. Абонат съм на Булсатком само на интернет услугата. И то по принуда. Защото бях на друг LAN оператор, но Булсатком го купиха. И проблемите тепърва започнаха. Години наред проблеми нямах, интернетът спираше веднъж годишно и то при буря, супер инцидентно. С Булсатком... Wellcome problems , поне 2 пъти седмично без нет. И колкото пъти отивам да си го плащам, всеки път започват от касата да ме зарибяват...  "телевизия искате ли"? - НЕ!!! " ама в пакет с интернет ще ви излиза много по-евтино...", аз още по-натъртено казвам "НЕ"...  "оборудването е безплатно..." и аз вече изкрещявам - НЕ, БЛАГОДАРЯ! имам си оборудване и си гледам няколко стотин канала. И не желая да плащам за телевизия месечна такса... за 10 гледаеми канала и още 70 булшитс... И накрая като ми каза "в момента имаме промоция..." е тогава просто... ми прикипя... Ега ти наглеците... Та... и Булсатком, и Виваком, и Близу са същите досадници


Eто още една анкета с гласуване, подобна на горната
http://forums.data.bg/index.php?s=1611656014ed0ef8e591605f77c088 … showtopic=2093959

# 14
  • Мнения: X
С цялата си наглост днес от Виваком отново ми звъняха! Ама все едно не съм им тряснала телефона преди дни и не съм им изкрещяла, че НЕ ЖЕЛАЯ услугите им. Звъни някаква и ме пита дали не съм размислила! Аз понеже в момента пътувах в автобус, гледах да не повишавам тон, но направо я попитах, дали в тяхната корпорация случайно не са малоумни, та не разбраха, че отказах категорично услугата. А тя с абсолютно равен тон " Кога да ви се обадя пак, в случай, че решите...). Е, тоя път за малко да забравя, че съм в автобуса и да се развикам...Знам, че служителките не са виновни, такава е политиката на фирмата, но тяхното нахалство е безгранично!

Общи условия

Активация на акаунт