Отговори
# 690
  • Мнения: 4 841
Офф, ами не знам, утре сутринта ще съм свободна, излизам към 9 ч, с кола съм. След това евентуално петък преди обяд пак.

Ние до доста късно пускаме климатика и рано рано пролетта пак започваме. Сметките ни за ток лятото гонят зимните сериозно.

Аз утре сутринта към 7:30 ще нося звяра на "училище" и после сигурно ще ходя към моя бившия апартамент да почистя малко, че ще се местим там за кратко докато в нас правим ремонт. Така че общо взето съм свободна.

Този месец имаме 130лв ток. Зимата нямаме толкова много, но пък предния месец на големите жеги побърках бойлера, така че е разбираемо.

# 691
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Сега само 180 лв Simple Smile. За тази зима не мога да преценя, защото за първи път бяхме на дърва и сме в къща. Преди в апартамента лятото около 200, зимата 250 примерно.

# 692
  • Мнения: 4 841
Сега само 180 лв Simple Smile. За тази зима не мога да преценя, защото за първи път бяхме на дърва и сме в къща. Преди в апартамента лятото около 200, зимата 250 примерно.

Ако сте се топлили с климатици нормално да е такава сумата. Ние сме на дърва от 3г мисля, или 4 станаха  newsm78 и зимата стигаме до 120лв, но пусках и духалка от време на време заради детето, че беше по - малко (пък и явно електромера не е бил много в ред понеже скоро го сменяха и сметката малко падна). Тази зима след като започна работа е видим как ще е.

# 693
  • Мнения: 287
как така преименувахте темата, не мога да я позная Simple Smile

# 694
  • Мнения: 1 070
‎"44 кошчета за кучешки екскременти ще бъдат монтирани..."

Ако в комплект с това ще има и проверяващи за контрол ще е супер. Най ми хареса за зоните, забраняващи разходките на кучета.

# 695
  • Русе
  • Мнения: 526
  7/8, страхотно заглавие!  bouquet
  Аз да си призная едва сега чух за тази синя луна, даже излизах вечерта да я гледам от терасата hahaha Статията, която четох за това астрономическо явление, не ми даде особена яснота защо точно така са го кръстили, само запомних, че англичаните имат израз за нещо, което се случва рядко "веднъж на синя луна..."
  За кучетата дано направят нещо сериозно в най-скоро време, защото ми се струва, че бездомните се увеличават все повече.

# 696
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Тази зима с дърва и пак тока беше поне 120 лв, но имаме доста джиджавки за камината, които си бачкат, отделно кухненски уреди, тв-та, компютри, лампи, събират се.

За тези кучета не знам, направо е ужасно на места, не намаляват определено, кошчетата са най-малкия проблем, на бездомните кой ще им го събира.

# 697
  • Мнения: 250

Усетихте ли снощи /около 22ч./ една ужасна миризма във възуха?  newsm78 Тази сутрин също..... newsm78

# 698
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

Усетихте ли снощи /около 22ч./ една ужасна миризма във възуха?  newsm78 Тази сутрин също..... newsm78

Тя миризмата миналата седмица не е спирала,мирише на сяра....ужасно е.
Така и не разбрах от какво   Tired

# 699
  • Русе
  • Мнения: 656
.....
Ако в комплект с това ще има и проверяващи за контрол ще е супер.
 ....

  Наистина трябва контрол и глоби. То за уличните кучета е ясно. Но кучето да речем е със стопанина си и той с някакво задоволство наблюдава процеса на дефекация  Close и после си тръгват по живо - по здраво, това не го разбирам.
 
 Скоро в парка гледам една жена в поза изчакване, а кучето точно до една пейка си върши "най-сериозната" работа. Вече е готово и тръгват, казвам и малко просташки (както всъщност заслужава) :
  - Кучето се изс@а,  вече може да си ходите  Sick.
 А тя направо ме остави безмълвен, затвори ми устата направо:
  - Няма да си ходим, ще се разходим още малко  newsm78 Crazy...
 Въобще не разбра какво искам да и кажа, направо  Shocked, аз мислех че ще скочи да се прави на засегната, каква ми е работата да и казвам и т.н., пък тя въобще не разбра  Laughing.

# 700
  • Мнения: 1 310
 Joy
Ужас! Тъпо и нагло! ooooh!

# 701
  • Мнения: 4 864
Ние от 3 години си събираме след кучето и хвърляме.. А ако знаете как странно ме гледат като се навеждам да му взема творенията.. Хем като ги оставиш се цупят, хем като му събираш и му ги носиш пак муцуни..  Crossing Arms

# 702
  • Мнения: 4 841
Ние от 3 години си събираме след кучето и хвърляме.. А ако знаете как странно ме гледат като се навеждам да му взема творенията.. Хем като ги оставиш се цупят, хем като му събираш и му ги носиш пак муцуни..  Crossing Arms

Те хората гледат странно понеже едва ли са виждали някой друг да го прави. Повярвай всички ти се радват за това  Peace

Това гледане ми напомни като Зар беше още бебе бях седнала на една пейка пред Ботев и го бях гушнала да го успокоя, че ревеше. Един мъж мина поне 3 или 4 пъти пред мен да види как кърмя  ooooh! аз не че кърмех, но така бях хванала детето.
Хора всякакви  Whistling

# 703
  • Русе
  • Мнения: 656
 Виждал съм как кърмят по улицата, не че е лошо,не че е неестествено, но винаги съм си мислел че е пресилена показност, напълно ненужно в наше време, като необходимост имам предвид. Не е на нивата да жънеш и да е дошъл момента и да няма как.Винаги съм се чудил. Почти всеки ходи с кола, а ако не е с кола е на 15 мин. път от къщи.

 В парка съм виждал, макар и много рядко да прибират @кутата на кучетата с найлонка и винаги съм си казвал, че е проста работа, просто си носиш 2-3 найлонки и при нужда ползваш, какво толкова. Но уви.

# 704
  • Мнения: 4 841
Виждал съм как кърмят по улицата, не че е лошо,не че е неестествено, но винаги съм си мислел че е пресилена показност, напълно ненужно в наше време, като необходимост имам предвид. Не е на нивата да жънеш и да е дошъл момента и да няма как.Винаги съм се чудил. Почти всеки ходи с кола, а ако не е с кола е на 15 мин. път от къщи.

Защо да е пресилено. Това е нещо нормално и естествено. Като ревне детето няма да търча 15мин докато стигна в нас само и само да не съм на улицата. Кърмила съм на вън и то доста често. В парка си бях намерила една усамотена пейка без много движение и там се криех да кърмя, без аудитория. Аз живея в Дружба 3, а ходех по разходки из парка (с тролея), то просто няма как за всяко кърмене да се прибирам в нас. А цяла зима изкарахме по улиците.
В цял свят жените кърмят децата си по улиците, че някои дори и не се и крият (завиват). Аз поне, пък и другите майки, които бяха с мен, гледахме да се скрием леко, за да не предизвикваме излишно любопитство и други коментари и гледахме да си нахраним децата съвсем дискретно.

Общи условия

Активация на акаунт