Петимата тибетци – ритуали за младост, жизненост и добра форма – 3 част

  • 51 134
  • 301
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 31 379
Луничка, подходящи ли са упражненията, когато има силни болки в краката и кръста? Аз съм така сега и се чудя с какво мога да се раздвижвам, освен физиотерапията. Преди години си бях купила книгата, но така и не ги правих редовно.Дали могат да се изпълняват от хора с дискова херния примерно?

Не съм Луничка, но ще се обадя и аз. С дискова херния съм, двустранна. Много ми помагат и облекчават състоянието. Разбира се и други неща правя за дисковата херния. Но в моментите когато съм била само на тези упражнения съм имала голямо облекчение. Също така ми дава голяма енергия за целия ден. Помагали са ми много и за коленета. За болки в краката също, но аз не съм била със силни болки.
Не е по темата, но още по-голямо облекчение имам от нуга бест процедурите. Правя ги на всеки шест месеца и после имам проблеми изключително рядко.

# 286
  • Мнения: 275
Луничка, подходящи ли са упражненията, когато има силни болки в краката и кръста? Аз съм така сега и се чудя с какво мога да се раздвижвам, освен физиотерапията. Преди години си бях купила книгата, но така и не ги правих редовно.Дали могат да се изпълняват от хора с дискова херния примерно?

Осмичка, За Петимата тибетци ме просветли един добър невролог, на който съм много благодарна, винаги облекчават болката и постепенно за няколко дни отшумява  и можеш да спиш спокойно, а не да се чудиш каква поза за сън да заемеш, че да можеш да спиш нормално. Поне на мен така ми действат, а при мен болката в кръста се придружава и с болка в краката, някакъв нерв ли се прищипва не ми е ясно, не искам и да знам, искам само да бягат надалеч от мен тия лоши неща  Grinning

# 287
  • Мнения: 9 564
Луничка, и аз съм така-крака, кръст, дупе... Ни по гръб, ни настрани мога да легна  ooooh! Обаче физиотерапевтите все ми казват като съм в криза да не правя упражнения, а аз самата си усещам, че имам нужда от движение, иначе става по-зле положението. Аз и сега съм зле и не съм спряла да ходя на работа или да се движа, защото колкото и да ме боли, като се залежа съвсем се влошавам.Тибетците отдавна искам да ги пробвам, но по-скоро се притеснявам да няма първоначално някакво влошаване на симптомите, както с другите упражнения, затова ви питах. Благодаря, че ми отговорихте с Елора Hug

# 288
  • Мнения: 328
 bouquetЗдравейте засега само ще ви чета поздрави.

# 289
  • София
  • Мнения: 500
Ще ви следя. Хубава тема! Тибетците са много зареждащи, но мен ме изморяват  и ги правя от време навреме (признавам несериозна съм) по 3 пъти само, поздрави!

# 290
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 960
На мен въртенето не ми се отразява изобщо добре,
После цял ден съм замаяна, гади ми се , ужасно ми е  Confused
Три пъти ги започвам и....

# 291
  • Мнения: 31 379
На мен въртенето не ми се отразява изобщо добре,
После цял ден съм замаяна, гади ми се , ужасно ми е  Confused
Три пъти ги започвам и....

Тогава пропусни това упражнение и прави само другите.

# 292
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 960
Мислех , че не трябва , но ще пробвам.

# 293
  • Мнения: 6 916
На мен въртенето не ми се отразява изобщо добре,
После цял ден съм замаяна, гади ми се , ужасно ми е  Confused
Три пъти ги започвам и....

На мен пък въртенето ми е най-лесно от всичките.

# 294
  • Мнения: 275
На мен въртенето не ми се отразява изобщо добре,
После цял ден съм замаяна, гади ми се , ужасно ми е  Confused
Три пъти ги започвам и....

Спокооо, и моя вестибуларен не е в час. В началово се насилвах, но вече съм го игнорирала тотално първото упр.  Laughing

# 295
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 960
На мен въртенето не ми се отразява изобщо добре,
После цял ден съм замаяна, гади ми се , ужасно ми е  Confused
Три пъти ги започвам и....

На мен пък въртенето ми е най-лесно от всичките.
Не говоря в случая за лесно или трудно  Peace

# 296
  • Мнения: 31 379
Мислех , че не трябва , но ще пробвам.

Принципно си е част от комплекта упражнения, но пък и в книгата си пише, че насила не става. На мен ми се вие свят, но за кратко. Но ето от темата разбрах, че при доста хора им влияе зле и то за дълго време.
Прави останалите.
Аз от утре почвам пак. Стягам се вече.

# 297
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 960
Аз съм по цял ден така, последно даже и на следващия ден ми беше зле.

# 298
  • Sofia
  • Мнения: 26 193
запис Hug
правила съм ги преди години,но не бях много стриктна...

# 299
  • На планетата земя
  • Мнения: 745
Здравейте! Simple Smile
Записвам се и аз при вас с дискова херния съм ,ходя на пилатес ,йога и правя всякакви упражнения ,май само петимата тибетци не съм пробвала.

Общи условия

Активация на акаунт