Ин витро- клиника Селена №5

  • 42 796
  • 749
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 246
Шанел, извинявай за въпроса, просто съм изпуснала,а да не се връщам назад в темата колко ти изкараха и на колко места ги замразихте. Отложи ти се трансфера заради високия прогестерон ли?

Аз не помня дали писах изобщо за тези неща  Simple Smile
Имах 34 оплодени яйцеклетки, от тях 9 ембриончета с перфектно качество и ги замразиха на 3-ти ден, на 3 места по 3 Simple Smile
А трансферът е отложен, защото при мен имаше много висок риск от хиперстимулация, с която в крайна сметка се разминах, нямаше и помен даже  Simple Smile
Браво, Chanel*, много добра реколта!! А 34 оплодени си е направо рекорд!! Добре е, че имаш на 3 места- на теб засега ще ти се наложи да ползвате само едната партида снежковци, защото съм сигурна, че ще ти е успешен трансфера, а след време ще си направите братче или сестричка от другите Hug. Аз, както Лали, имах само на едно място замразени и шанса ми беше само в един единствен ЗЕТ и всеки ден благодаря на Бог, че е на път да ме дари с най- голямото щастие! Важното е да вярвате в успеха и много да се пазите след трансферите и другото- Божа работа... Hug

# 76
  • Мнения: 1 498
Момичета върнах се от прегледа, изписаха ми амоксиклав и гинаприл , освен магнерота. Някой да е пил антибиотика по време на бременността?

# 77
  • Мнения: 372

момичета искам да питам тези които са били с отложен трансфер   . след  пункцията  правих те ли  ТSH , TAT  ,MAT ? След това преди  замразения ЕТ   нови хормони  ТSH , TAT  ,MAT ? При мен се оказа ,че прогестерона е висок  2.7   и затова съм със  отложен трансфер .Благодаря ви !

# 78
  • Мнения: 558
Ния, и на мен днес ми изписаха Амоксиклав 1000 мг х 2 на ден за 10 дни и Полижинакс за 12 дни заради Бета хемолитичен стрептокок група А във влагалищния секрет. До сега не бях пила антибиотик, но щом док. казва, му се доверявам.Пък и Лали Бали пи вече 5 пъти антибиотик от началото на бремеността, ако бяха опасни, нямаше да ни ги изписват. Peace
Chanel* ти наистина си рекордьорка с тези 34 оплодени яйцеклетки, поздравления Hug

# 79
  • Мнения: 246
llana, не са ми изследвали тези хормони. Аз също бях с висок прогестерон. Започваш да приемаш лекрства от 2-ри ден на цикъла, ако правилно си спомням. После ходиш на прегледи, за да следи док. дебелината на лигавицата, която е важната за успешен ЗЕТ. Пущат ти и прогестерон 2-3 дни преди трансфер- той ще е спаднал, не се тревожи. На 14- 16, 17 ден е трансфера. Ще ти пуснат пак микробиология, защото тя е с давност 30 дни. Внимавай много с гъбите и бактериите- имунитетът след стимулация спада Naughty Успех, момичета Hug

# 80
  • Мнения: 97
Запис и от мен. Честито и на Ками! Simple Smile Ние отменяме ЗЕТ за другата година,като на практика ще станат тогава 2 години от неуспешния ни опит инвитро. Искам да попитам някой бил ли е в подобна ситуация?

# 81
  • Мнения: 894
Ния, понякога ползите от антибиотиците са по-големи от вредите, които могат да нанесат. Имай предвид, че ни изписват едни от най-безвредните антииботици, така че смело ги пий и не се тревожи. Hug
Лана, само прогестерон са ми изследвали след отложения трансфер. Колко ембрита ти замразиха? newsm78
Шанел, ти с тази огромна бройка оплодени яйцеклетки си направо уникален случай. Стига си чела, няма как при толкова оплодени да няма достатъчно качествени. При мен от 23 яйца се опладиха 9 и от тези 9 замразиха 5 бр. Peace
Ани, какво става при теб? Защо чак за другата година отлагате? newsm78
Днес бях на преглед и всичко към този момент е ок - води, плацента, беба. Вече сме 1720 гр. Трябва да издържа още 3 седмици. На преглед съм чак на 28.08.
Момичета, да стискате палци на Паола!

# 82
  • Мнения: 372

 От моите 8 фоликули  , се оказа че са се оплодили 6  ембриончета,  от тях са останали  5 ,като  3 са с първо качество и са замразени заедно , а останалите 2 са  отделно замразени  на трети ден .
Щях ме да правим PGD ,но се оказа че трябва  ембрионите да са поне 5 с първо качество и  поради това са замразени .

# 83
  • Мнения: 291
Лали, ама отдвна не си се връщала от преглед и всичко да е наред, браво. А бебка е толкова пораснала. Айде все такива новини до края. Три седмици до следващия преглед...

Ани и аз да питам, защо чак догодина?

Цял ден мисля за Паола и й стискам палци! Чакаме новини с трепет и вълнение.

# 84
  • Мнения: 894
Лана, страхотна е бройката на оплодените и замразените.  Peace Защо щяхте да правите PGD? Все пак това си е доста скъпо изследване.  bouquet
Иве, какво става с твоята датичка за раждане? Определихте ли я? Тази вечер е секциото на Паола, още не е направено и ще почакаме още малко за хубавите новини. Praynig Иначе при тези добри новини около мен, нищо чудно да изскочи нещо в МБ от днес. Rolling Eyes
Чудя се, какво става с Нанина? newsm78 Не е писала много отдавна.

# 85
  • Мнения: 97
Момичета, така ми се искаше да е сега, но съм много изнервена. Живеем с родителите на моя съпруг, които не са лоши хора, но ще се изразя дискретно "не са моя тип и ако не ми се налагаше нямаше никога да общувам с такъв тип хора" Simple Smile. Моя съпруг много ме подкрепя решихме да се отделим за наше добро, това ще отнеме средства и време. За сметка на това ще постигнем семейното спокойствие, което е много важно за нас. Ако сега почнем и аз съм в това състояние нищо няма да стане. Той и Ставрев преди ми каза, че трябва да съм спокойна, а как да му обясня защо не съм. Честно да ви кажа доста ми е тежко, аз не искам моите деца да израстат в такава среда и ще направя всичко по силите си да е така. Сега октомври ще трябва да внесем паричките за съхранението на ембрионите, не знам дали въобще да си записвам час при Ставрев. Май няма смисъл, по-добре да си направя една микробиология и цитонамазка с направление другаде, а когато се успокоим да записвам час за стартиране на подготовката за ЗЕТ.

# 86
  • Мнения: 343
george_80, *Белоснежка*, благодаря ви за пожеланията, дай Боже!   bouquet

lali bali, за статистиката само, на мен ми извадиха 51 яйцеклетки, 41 от които годни за оплождане... Та, наистина няма как да са чак толкова качествени всички, че да се получат много първо качество ембриончета    Simple Smile

Днес си мислех за Паола, дано всичко мине по най-добрия възможен начин и скоро да се похвали с прекрасни новини  Praynig

ana_chankova, не се притеснявай за отлагането, по-хубаво е да стартирате в момент, в който ще си спокойна психически, това е много важен фактор Simple Smile От сърце ти желая успех!   bouquet

# 87
  • Мнения: 50
Здравейте мили момичета. Пожелавам успех на всички. Отдавна чета форумите и сега реших да с е включа. Пациентка съм на Селена и вчера правих цветна снимка, за съжаление едната ми тръба е запушена, а другата е слабо проходима. Започваме подготовка за инвитро, притеснена съм, но се надявам с вяра и Божията помощ всичко да мине успешно.

# 88
  • Мнения: 894
Момичета, пристигам със щъркелова новина:
Мама Паола е родила на 06.08. вечерта двама красиви юнака: Виктор - 2850 гр. и Георги - 2200 гр.
Желая на мама Паола и нейните бебета да са живи, здрави, много щастливи и с късмет!
Шанел, направо ме разби с тази бройка от 51 яйцеклетки. Не допускам, че е възможно такова нещо. Grinning
ТТончева, добре дошла! Идвай да споделяш и да си бъбрим. Стискам ти палци за процедурите! newsm10

# 89
  • Мнения: 291
Цял ден влизам да прочета новина за Паола Simple Smile

Мамо Паола да са ви живи и здрави слънчицата и много радост да ви носят!
Бързо възстановяване!

Избрали сте чудесни имена!

ttoncheva78 , добре дошла и успех в процедурата!

Общи условия

Активация на акаунт