13-дневна диета с резултат минус 8-10 килограма

  • 147 987
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
FaFla,успях да си спомня коя приятелка ми беше дала въпросната диета преди ужасно много години и взех,че и се обадих.Полафихме доста по темата и се оказа,че тя си я спазва по няколко пъти в годината и винаги има добри резултати,даже си спомни за моето диетуване и каза,че според нея аз съм я правила за 2 седмици и съм била доволна.Опитах се да разчета какво точно съм записвала на листа и като сметнах записаните резултати се оказа че са 15 различни числа.Вероятно съм я спазвала 14 дни и съм записала на 15 ден общо колко съм свалила-7 килограма,съвсем умерено сваляне според мен.Според приятелката ми съм правила диетата след като съм спряла да кърмя детето,помни понеже децата ни са с 1 месец разлика във възрастта и тя е правила същата по същото време и когато  се е похвалила пред мен,аз съм поискала рецептата.Добре е да имаме приятелки с ясна памет,,,защото аз лично понякога изкуфявам и забравям какво е ставало вчера Simple Smile

# 16
  • Мнения: 0
Да де да схванах,че са 7, но ме интересуваше стартово от колко килограма си я започнала. Пък и се отърваваш от доста води когато започнеш някаква диета и това е фактор.  Аз по принцип свалям доста бавничко и направо ми се струва космическа цифрата. А то си зависи и от това от колко си тръгнала. Та исках да си направя прости сметки спрямо моя организъм и килограми какво ще се получи и има ли смисъл в почивката между циклите на диетата ми да я мъча. А относно приятелките, като съдя по моята... абе в общи линии тя помни моите неща, а аз нейните  Laughing

# 17
  • Мнения: 0
Започнала съм я 90 кг завършила съм на 83,което си е супер добре,не отричам че голяма част от сваленото е било вода,а като се замисля навремето не се отдаваше такова значение на пиенето на вода както напоследък и едва ли съм си я наваксвала ежедневно.Сега за жалост съм цели 87 килца и наистина имам нужда да махна доста,идеално се чувствам на 75,висока съм 172 и имам голям бюст който също тежи.По принцип мисля,че не е най-правилната формула да се изчисляват натрупаните тлъстинки в килограми,понеже всяка костна структура е различна и всеки скелет тежи различно.Ползвам кантара като ориентир за да сравнявам разликите,но не съм вманиачена в цифрите.Родът ми е едър поради гена си,предците ми са от Австрия и  Германия и  са все яки,високи хора,аз не съм чак висока Wink 172 си е дребна направо .А относно скоростта с която намаляват килограмите- при по-дебелите хора с много наднормено тегло е възможно за седмица да се свалят и 10 и то без да пострадат здравословно,а по-слабичките които се борят с 1-2 килца,да не успяват и за месец.Причините са доказани-пълните хора си угаждат защото имат големи стомаси и храната която поемат е повече от препоръчителното с нея поемат и сол,която пък задържа водата в организма.Затова при диета (никоя не препоръчва да се яде сол!!) още в първите 2-3 дни настъпва изхвърляне на събраните течности.Логично и доказуемо.Реално свалените кила от мазнини са много по-скромни на фона на свалените общо.

# 18
  • Мнения: 0
Е, то и аз да ти кажа не съм особено вманиячена на тема цифричките от кантара. Ако трябва да се водя по стандартите на повечето хора, които познавам с моя ръст 167, би трябвало да тежа около 50. Но пък мен ми е най-добре като се мотая някъде около 60, защото имам едричък кокал (де да имах и голям бюст ех мечти). Преди 4-5 години рязко бях свалила и бях станала 48 и няма да ти кажа на какво приличах. Направо като закачалка бях, чак грозно изглеждаше и все ме питаха да не съм  болна. Така, че права си не всичко е цифри, а по-скоро как се чувстваш най-добре.
Ако се хвана да я спазвам вероятно ще сваля 2-3 килограма, защото и сега не хапвам кои знае колко, особено като хванаха жегите. Води няма да изхвърлям със сигурност, защото идвам от друга диета, а и от малка не ям сол. Пък и като хвана тази диета в почивката на моята, няма да ми минават вредни мисли за сладолед  Grinning
П.П. Извинявам се ако те заривам с прекалено много въпроси и разсъждения, но обикновено така се чудя и проучвам, преди да започна нещо.  bouquet

# 19
  • Мнения: 0
Съвсем нормално е да се чудим и да задаваме въпроси.Не е нормално да сме все на диети и все дебели Wink Споделянето на ефекта от всяко ново чудо допринася за мисловната нагласа-"ето на нея действа,значи и на мен ще помогне " и понеже половината от леченията и половината от диетите са на психическа основа,,,,,,надъхваме се тук с положителна енергия.Аз започнах диетата днес,закуска- чай вместо кафе  и обяд 2 яйца.Премерих се сутринта на гладно за да запиша изходните кила,въпреки че не са решаващи за крайния резултат.И сега съм обнадеждена както винаги и "нахъсана"-любимата думичка във форума Simple Smile

# 20
  • Мнения: 5 346
Аз ти пожелавам успех!
Правила съм различни, чести и някои доста изтощаващи диети. После му отпускам края и  ето ти Йо-йо. Сега съм на пости. Ям само плодове и зеленчуци. След 15 август, когато свършат, може да пробвам и твоята. Поканена съм на сватба след един месец и искам да се повталя с около 5-7 кг.

# 21
  • Мнения: 0
Лесна е за изпълнение,не се лишаваш от храна,това отчитам за сега.Приятна е резултатна за сега,но  не смея да си напиша разликата за да не се урочасам Simple Smile

# 22
  • Мнения: 0
Ето моята диета,която изрових в архивите и която спазвам в момента вече 2 ден.Преписвам я дословно като трябва да отбележа,че в нея няма задължителни количества вода .Препоръчително е независимо дали сте на диета или не ,да се пие колкото е възможно повече вода.В крайна сметка сега е лято и се обезводняваме заради жегите и си е приятно да се пие Simple Smile Аз пия около 1,5 литра всеки ден.

1 ден закуска чаша горчиво кафе.обяд-2 сварени яйца,вечеря-парче сварено месо без сол и салата с лимон
2 ден закуска същата,обяд-2 сварени яйца,вечеря-парче шунка,салата с лимон и чаша кисело мляко
3 ден закуска същата,обяд-плодове и зеленчуци,вечеря-шунка,салата с лимон и 2 сварени яйца
4 ден закуска същата,обяд-2 сварени яйца и сок от моркови,вечеря-парче варено месо без сол и салата с лимон
5 ден закуска настърган морков с лимон,обяд-печена риба с домати без сол,вечеря-не се яде!!
6 ден закуска горчиво кафе,обяд-2 големи парчета пилешко месо и салата с лимон,вечеря-2 сварени яйца и настърган морков
7 ден закуска горчиво кафе,обяд-парче месо и плодове,вечеря- може всичко без сол

от 7 до 14 ден диетата се повтаря,1 седмица се сваля до 7 кг,втората седмица  до  700 гр на ден
Отслабването варира в зависимост от това колко излишно тегло има всеки индивид,посочените резултати са в килограми,но повече е видима разликата в размера на корема,бедрата и бузите.

# 23
  • Мнения: 49
Ето моята диета,която изрових в архивите и която спазвам в момента вече 2 ден.Преписвам я дословно като трябва да отбележа,че в нея няма задължителни количества вода .Препоръчително е независимо дали сте на диета или не ,да се пие колкото е възможно повече вода.В крайна сметка сега е лято и се обезводняваме заради жегите и си е приятно да се пие Simple Smile Аз пия около 1,5 литра всеки ден.

1 ден закуска чаша горчиво кафе.обяд-2 сварени яйца,вечеря-парче сварено месо без сол и салата с лимон
2 ден закуска същата,обяд-2 сварени яйца,вечеря-парче шунка,салата с лимон и чаша кисело мляко
3 ден закуска същата,обяд-плодове и зеленчуци,вечеря-шунка,салата с лимон и 2 сварени яйца
4 ден закуска същата,обяд-2 сварени яйца и сок от моркови,вечеря-парче варено месо без сол и салата с лимон
5 ден закуска настърган морков с лимон,обяд-печена риба с домати без сол,вечеря-не се яде!!
6 ден закуска горчиво кафе,обяд-2 големи парчета пилешко месо и салата с лимон,вечеря-2 сварени яйца и настърган морков
7 ден закуска горчиво кафе,обяд-парче месо и плодове,вечеря- може всичко без сол

от 7 до 14 ден диетата се повтаря,1 седмица се сваля до 7 кг,втората седмица  до  700 гр на ден
Отслабването варира в зависимост от това колко излишно тегло има всеки индивид,посочените резултати са в килограми,но повече е видима разликата в размера на корема,бедрата и бузите.
Това е диетата "Японско чудо"
Мисля и аз да я почна тези дни

# 24
  • Мнения: 6
I az da se vliu4a-da tova e Qponsko 4udo i az zapo4nah minalata sednica s neq i za parvite 4 dni svalih 2.5 kg,no za sajalenie v sabota ve4er bqhme na gosti,to4no v denq bez ve4erq,no koi da ustiska-pohapnah si malko i estestveno se otrazi vmesto nadolu-nagore.Nqma da se otkazvam dnes zapo4vam otna4alo,pak da vidim do kade 6te q dokaram tozi pat.Az sam inat i tozi pat sam re6ila,4e dokato ne postigna jelaniq rezultat nqma da se otkazvam,kolkoto i da trqbva da gladuvam,za6toto kogato kantara zapo4ne da otiva vse nadolu e mnogo motivira6to,osobeno ako ot dosta vreme ne si se 4uvstval dobre v kojata si.Az do momenta sam minus 10 kg ot na4aloto na dietite(kazvam dieti poneje predi tazi bqh na 90 dnevnata 2 meseca,no q prekasnah,zaradi tazi-iskam malko po-barz efekt ,puk posle pak 6te si q prodalja ili po-skoro 6te q zapo4na pak,za da si zadarja kilogramite).Ta momi4eta ne go omuvate a deistvaite-mnogo e qko kogato dre6kite v garderoba,v koito ne ste mogli da vlezete zapo4nat da vi stavat Joy
Spodelqite za rezultati mnogo e motivira6to Laughing Laughing Laughing

# 25
  • Мнения: 0
Прилича на японската,прилича и на една "немска",но както вече казах имам я от толкова много години-точно 17,че едва ли тогава е имало начини за споделяне с японците особено за диети Simple Smile.За мен това си остава-една работеща диета независимо как ще я кръстим,важното е да помага и да няма глад.

# 26
  • Мнения: 110
И как да не сме споделяли с японците? Joy Joy Joy света много преди 17 години се глобализира.
Аз пък точно тази диета я знам от 18 години и пак се казваше- диета японско чудо Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 16 038
много години-точно 17,че едва ли тогава е имало начини за споделяне с японците особено за диети Simple Smile.
Успех с диетата. В този подфорум има и тема за Японскто чудо. Аз съм я спазвала преди 30 години - имаше успех и се запазваха свалените кг. Я, колко съм древна  Laughing
Тогава имаше само 1 женско списание "Жената днес" и там я бяха публикували.

# 28
  • Мнения: 1 280
Аз още на първа страница казах, че е Японската диета и посъветвах Бубе2006, да се присъедини към  дамите от съответната тема. Те имат голям опит с диетата и там ще получиш много добри съвети . Да не говорим, че си има и момичета, които периодично си я спазват и винаги  се връщат към този режим.
Може би темата трябва да се прекръсти на  : " Разни диети от Интернет"...? 

# 29
  • Мнения: 0
Нещо преча ли с това ,че искам тук да си пиша и да си споделям???? Както споменах нееднократно в предните постове,ако сме в излишък и аз и темичката ми-може да ни хикснете.Навремето нямаше интернет,говоря за преди 17 години когато аз лично нямах,за вас не знам:) В търсене на подходящата диета за мен попаднах на тази в интернет и случайно се замислих,че в нея има нещо познато от преди,затова се разрових по тефтерите и намерих стария оригинал.Независимо от името и сега или преди тези години -диетата е пробвана и работи,но не смятам че името на темата трябва да се сменя на "диети от нета" защото е глупаво.Нали всичките копирани във форума диети са от нета,,,,,защо тогава се казват по всякакъв начин а не точно-диета от нета.Ако някой лично много се дразни от това как съм си кръстила темата,може да се чувства свободен в избора и да не чете написаното от мен.И понеже всички ползваме световната мрежа за споделяне,вижте как е описана японската диета в друг форум-Диета "японско чудо"
1-и ден - 1 кг варени картофи.
2-и ден - 1/2 кг извара.
3-и ден - 1/2 кг варено месо.
4-и ден - 6 твърдо сварени яйца.
5-и ден - 1/2 кг варена риба.
6-и ден - 1,5 л прясно или кисело мляко.
7-и ден - 1/2 кг кашкавал.
8-и ден - 1/2 кг шунка.
9-и ден - 1 кг плодове и зеленчуци.
10-и ден - 1,5 л отвара от шипки, но без захар

Тоест нищо общо с тази която аз написах,а при обстойно ровене намерих още 3 варианта на тази диета съвсем различни помежду си.Може би първите направили темата за японските чудеса,са си харесали това наименование,може всеки да си я знае под различно име,,,аз казах какво намерих-име нямаше и затова нямаше как да разбера,че вече някой я е написал и тук.Моята също не е надписана -само има рецептата и дописано колко съм свалила.Това е.

Общи условия

Активация на акаунт