Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 3

  • 118 777
  • 753
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 894
С моята извънматочна ме приеха в майчин дом без никакви уговорки,през спешното !!!

# 526
  • София
  • Мнения: 463
Момичета, днес ме приеха в МД, утре сутрин съм на операция при доц. Румен Димитров. Дано всичко мине добре! Бъдете здрави!

# 527
  • Мнения: 605
Момичета, днес ме приеха в МД, утре сутрин съм на операция при доц. Румен Димитров. Дано всичко мине добре! Бъдете здрави!

Потвърди ли се ИМ?
Успех и сила ти желая, всичко да мине възможно най- леко! Heart

# 528
  • София
  • Мнения: 463
Момичета, искам да попитам тези от вас, на които са премахвали тръба, нормално ли е след операцията да има изтичане на вагинални секрети? Това нормално ли е според вас?

# 529
  • Мнения: 605
Момичета, искам да попитам тези от вас, на които са премахвали тръба, нормално ли е след операцията да има изтичане на вагинални секрети? Това нормално ли е според вас?

Аз имах кървене след операцията, но не помня колко дни продължи. Имам спомен, че миришеше странно като на химия някаква.

# 530
  • София
  • Мнения: 463
Момичета, искам да попитам тези от вас, на които са премахвали тръба, нормално ли е след операцията да има изтичане на вагинални секрети? Това нормално ли е според вас?

Аз имах кървене след операцията, но не помня колко дни продължи. Имам спомен, че миришеше странно като на химия някаква.
Много благодаря за отговора! Дано да е нещо нормално

# 531
  • Мнения: 1 894
Аз също имах кървене.

# 532
  • Варна
  • Мнения: 390
Не е нормално ако имаш много силна режища болка някъде вътре в корема, замаяност, много трудно ставане, да ти е паднал много хемоглобина, силно усещане, че ти е подут и тежък корема, сякаш има нещо вътре, което ти пречи. Това е усещане за вътрешен кръвоизлив. Независимо дали е преди или след операция. Възможно е при такива симптоми навън да няма кървене.

# 533
  • София
  • Мнения: 463
Не е нормално ако имаш много силна режища болка някъде вътре в корема, замаяност, много трудно ставане, да ти е паднал много хемоглобина, силно усещане, че ти е подут и тежък корема, сякаш има нещо вътре, което ти пречи. Това е усещане за вътрешен кръвоизлив. Независимо дали е преди или след операция. Възможно е при такива симптоми навън да няма кървене.
Ставам без проблем. Нямам режещи болки, по скоро ме боли десният яйчник като при цикъл, а ми е премахната лявата тръба

# 534
  • Мнения: 408
Здравейте момичета.Искам да ви попитам при стойности на ЧхГ правени през 2 дни
121
312
750
 трябва ли да се съглася на лапароскопия,заради кафеникаво зацапване +кръв на датата на очакваната менструация (а зацапването беше 5 дена) и закъснение от 9 дни,при което никъде не се вижда плоден сак.Има съмнение за извънматочна,но не е порвърдено,тъй като няма течност никъде при прегледите и чхг се удвоява на 2 дни.  Утре ново чхг и ми казаха да отида за всеки случай гладна и жадна за лапароскопия.Моля някой да ме посъветва дали трябва да се изчака,ако утре отново има удвояване на ЧхГ или вече,ако наистина има удвоение,стойност от 1500 задължително трябва да се види. Малко несвързано написах,за което се извинявам,но ми обясниха на прегледите,че матката изглежда напълно спокойна,като че изобщо няма бременност. Забравих да кажа ,че прогестерона ми е 26.6 а преди 5 дни беше само 12. Пих дуфастон,няколко дни,но после ми обясниха,че трябва да го спра,защото нещата не отивали на добре,каквото и да значи това.Имам някакъв страшен запек и болка вдясно,която не е силна,но при прегледите всеки път насочвам към болката,но никой нищо не вижда засега.Ако може да ме ориентирате какво друго мога да изследвам,защото ако утре пак ми кажат стой и чакай и ако имаш силни болки,заповядай в спешното,няма да мога. По принцип щях да изчакам 12 дни  закъснение до първи преглед,но заради това кървене съм вече повече от седмица по лекари и засега не виждам никаква полза.

Последна редакция: нд, 30 авг 2020, 18:31 от Jaienvie

# 535
  • Мнения: 632
Здравейте, да не ви плаша, но втората ми извънматочна бременност беше с перфектно усвояващо се чхг. При ИБ няма правила. Там всичко е възможно.
Плоден сак се вижда при стойности на чхг над 1500 мисля и определено закъснение.
Течност има, ако ви е спукана тръбата, но повярвайте ми, това са адски болки, които щяха да ви изстрелят в Спешното.  Предполагам, лекарите са с  мисълта за извънматочна заради кървенето и болките в дясно. Такава беше и моята клинична картина.Иб се диагностира и вижда много трудно на ехограф. Няма какво друго да изследвате, освен бета чхг и да ходите регулярно на ехограф, който да потвърди/ отхвърли  наличието на плоден сак.
Идете на второ мнение, за всеки случай.

# 536
  • Мнения: 408
Много ви благодаря. Наистина е по- различно,когато го каже някой минал през това,за съжаление.Никак не съм си помислила,че бременността ми е нормална,колкото и да искам,просто го чувствам.Незнам вие дали усещахте. Явно наистина както се изрази единият лекар,тя може да се маскира всякак с идеално чхг,без болки,без кървене, че дори и с псевдосак,което ме ужаси.Моля се само да не стане късно до утре,от там нататък каквото е писано.

# 537
  • Мнения: 343
Течност има не само когато се спука тръбата. При моята извънматочна ЧХГ беше перфектно,но доктора се усъмни защото виждаше течност от ляво,на следващия ден пуснах ЧХГ беше 1500 и се видя в лява тръба и преди да се спука тръбата ме оперираха. Успех!

# 538
  • Мнения: 408
Благодаря ви много.Честно казано не бях наясно какво е това извънматочна бременност и точно този форум ми даде малко повече информация и колкото и гадно да звучи,когато видях колко много жени са го преживяли, някак си ми даде сила,въпреки че още не е 100 процента,но аз предполагам.Това,че вие тук сте имали смелост и кураж да споделите историите си според мен е помогнало на много жени.Благодаря ви.

# 539
  • Мнения: 632
При първата ИБ, обиколих 5 АГ- та, докато ме диагностицират. Всички твърдяха, че правя спонтанен аборт. "Нищо ти няма, ще кървиш докато се изчистиш". Та, колкото и абсурдно да звучи, по добре ранна диагностика и съмнение, отколкото - нищо ти няма. Бетата си падаше плавно. Накрая ми я откриха при чхг 49. Беше паднало от 180. Като видяха кръвна мола(каквото и да значи това) в тръбата.
И бях с ужасяващ световъртеж. По това се усъмних, че нещо не е наред. Но логично няма в клиничната картина на ектопичната бременност.
Всеки път ми се къса сърцето, като видя че някой е писал в тая проклета тема. 🙄

Общи условия

Активация на акаунт