Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 3

  • 118 674
  • 753
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 623
Има хора, които са с мисленето, че лошотиите сполятват другите и на тях такива неща не им се случват. И наистина не им се случват. Живеят лежерен живот, пълен с измислени проблемчета. Но си има хора оперирани от съчувствие, които се забавляват на хорското нещастие. Светът е шарен.
Сега се сетих, че бях чела за два случая за забременяване без тръби. Един в САЩ и един в Англия. Лекарите в шах. Предположението, е че на мястото на отстранените тръби има нещо като улеи(тръбите нали са врастнали  перитонеума) и там, където са се съединявали с матката има малко, незарастнало отворче, което успява да придърпа по тия улеи, през перитонеума, с химически сигнали яйцеклетка. Къде се оплождат яйцеклетките при липса на тръби е пълна загадка, защото нали биологията учи, че 5 дни седи в тръбите и т.н. Явно има напълно неизяснени механизми при процеса на оплождане и прехвърляне в тръбите на яйцеклетките. Още е Тера инкогнита човешкото тяло, особено в репродукцията. Там е тъмна Индия,въпреки напредналата наука.Затова и понякога лекарите се кълнат, че еди си кой не може да забременее никога, а то се случва точно обратното. По учебник е едно, в тялото друго.

# 511
  • Мнения: 189
Haidi като прочетох че имаш две извънматочни чак ме заболя сърцето! Честно! Имам една и ми е психическа травма,а с две не знам. Sad Пожелавам ти скоро да гушкаш бебе и да сте много щастливи ❤
Хората трудно разбират чуждата болка. Не осъзнават кога ти хвърлят сол в раната,не че оправдавам приятелката ти,трябвало е да е по-тактична.

# 512
  • Мнения: 623
Предполагам, пребитите кучета са със същите чувства като моите. 
И ги гледам как си правят уринарни тестове безгрижно и им завиждам искрено,  че хич не им минава през ума за такова състояние, а някои и не са чували за извънматочна бременност. Учили са по учебниците. И знаят, че се случва на другите. Като бях в МД лежах с една дама, която беше за абразио и като и казах защо съм там, два пъти ме кара да повторя. Беше родила две деца и не беше чувала за ИМБ. Обяснявах и какво е.
Да седиш да трепериш как ти се покачва бета чхг, да се дупчиш през два дни, пък да се окаже перфектно, пък накрая пак същото, като предният път. Гледаха ме акушерките като полезно изкопаемо в тоя МД. Толкова нямах търпение да се махна, че още на третия час от лапароскопската операция напирах да ставам. След три дни бях на работа, превивах се от тоя газ в корема и от болка, клатушкаш се от упойката, но не исках да мисля за кошмара. Но то не те оставя. Все те яде. И си мислиш- защо не си като другите, да не знаеш.

# 513
  • София
  • Мнения: 462
Здравейте,
Много съм притеснена и моля за съвет.
В края на 2018 имах биохимична брменност.
Сега лекарите се съмняват за извънматочна. На 02.07 ми беше първият ден от последния цикъл. При закъснение от 3-4 дни направих тест, който беше отрицателен. След това направих още 2 теста през 3 дни, с бледа чертичка, но все пак положителни. На 12.08 сутринта получих кафяво зацапване и след няколко часа и кървене, но не обилно. Отидох веднага на лекар, който каза, че не вижда бременност, даже смята, че не е имало такава. Видя 40мм киста в левия яйчник, удебелена лигавица - 17мм и каза, че според него това е менстуална кръв. Да отида на преглед след още един цикъл.
Прибрах се със силни болки, като ги сметнах за причинени от цикъла, който уж беше започнал (с много болезнен цикъл съм по принцип). От следващият ден започна да намалява кървенето и от черно, стана кафеникаво зацапване. Обадих се на лекаря, каза че се съмнява за извънматочна бременност и най-вероятно трябва да ми се премахне тръбата и да се направи пластика.
На 15.08 направих ЧХГ - 3958. Вчера имах болки и притеснена отидох в МД в спешен кабинет. Отново казаха, че нищо не се вижда в матката, че имам киста в яйчника, да повторя ЧХГ и че ми бил започнал цикъла. До сутринта имах червена кръв, отидох за ЧХГ и пак съм само със зацапване. Резултата от днешното ЧХГ е 5458.
Съжалявам за дългият пост Sad притеснени ми е и не знам какво да правя и към кой да се обърна...
Лекарите казват, че трябва да чакам силни болки едва ли не и да отида в болница по спешност.
Моля за съвет и препоръка за специалист, който би реагирал адекватно и е добър в операции на извънматочни бременност

# 514
  • Варна
  • Мнения: 361
За Кой град става въпрос? За съжаление най-вероятно е извънматочна и наистина ти трябва лекар.

# 515
  • София
  • Мнения: 462
от София съм.
Последно ме гледаха снощи. Според вас кога да посетя отново лекар и кой?
Говорих днес и с лекарка, близка на семейството ми, тя каза да направя пак ЧХГ в Сряда и че нямало какво да се направи, да чакам клинична картина....

# 516
  • Варна
  • Мнения: 361
Не знам за София, не съм там, но при извънматочна има сериозна опасност за живота ти. С подобни стойности и дати бях при двете ми извънматочни. Съветвам те да не губиш време и да потърсиш АГ болница, където правят операции.

# 517
  • Мнения: 602
от София съм.
Последно ме гледаха снощи. Според вас кога да посетя отново лекар и кой?
Говорих днес и с лекарка, близка на семейството ми, тя каза да направя пак ЧХГ в Сряда и че нямало какво да се направи, да чакам клинична картина....

Миналата година през август бях с извънматочна. Моя АГ я откри навреме (преди адските болки), но не успя да спаси тръбата. Казва се д-р Иван Вецев, преглежда в Шейново, МЦ Феникс 87 и България. Ако искаш ми пиши на лично и ще ти дам координати. Успех!

# 518
  • София
  • Мнения: 462
Не знам за София, не съм там, но при извънматочна има сериозна опасност за живота ти. С подобни стойности и дати бях при двете ми извънматочни. Съветвам те да не губиш време и да потърсиш АГ болница, където правят операции.
Ами снощи бях в Майчин Дом в спешен кабинет. Казаха, че не съм по спешност и да си се прибирам....
Не знам, но според вас кога се наемат докторите да оперират?

# 519
  • София
  • Мнения: 321
Отиди в Шейново. Спешна си. Така спуках тръбата за 1 нощ. Отивай още сега. Успех

# 520
  • Мнения: 623
Странно,точно в  МД ми откриха първата извънматочна бременност и ме приеха по спешност, без уговорки.  Много е високо бета чхг-то. С тези стойности трябва да сте в болница. Идете в Шейново или Надежда в спешен кабинет, ако сте от София, веднага, при това.  Успех.

# 521
  • София
  • Мнения: 462
Чудя се защо не ми обурнаха вчера внимание, при положение, че бях и с леки болки.... Ако отида сега, според мен пак така ще ме върнат... не знам какво да правя...

# 522
  • Мнения: 623
Чудя се защо не ми обурнаха вчера внимание, при положение, че бях и с леки болки.... Ако отида сега, според мен пак така ще ме върнат... не знам какво да правя...
Надежда или Шейново. Носите чхг и споделяте опасенията си.

# 523
  • София
  • Мнения: 462
Странно,точно в  МД ми откриха първата извънматочна бременност и ме приеха по спешност, без уговорки.  Много е високо бета чхг-то. С тези стойности трябва да сте в болница. Идете в Шейново или Надежда в спешен кабинет, ако сте от София, веднага, при това.  Успех.
МД не го препоръчвате, така ли?

# 524
  • София
  • Мнения: 321
Просто ще споделя опита си. На 4100 ЧХГ спуках тръба и корема ми започна да се пълни с кръв. Ако не бях в Шейново,най-вероятно щях да си отида ей така. Отидете на лекар. Състоянието ви е ЖИВОТОЗАСТРАШАВАЩО. Не искам да ви плаша,но виждам в коментара ви че се разубеждавате за второ мнение. Според мен ще направите грешка. Отидете в Шейново или Надежда.


Чудя се защо не ми обурнаха вчера внимание, при положение, че бях и с леки болки.... Ако отида сега, според мен пак така ще ме върнат... не знам какво да правя...

Общи условия

Активация на акаунт