Спонтанен аборт/извънматочна бременност - 3

  • 118 734
  • 753
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 391
Здравей, благодаря за птговора! При мен не се знае ову-то, а зацапването беше супер оскъдно на 4-ти ден от закъснението, което се води 5 седмица и 1 ден. ЧХГ мисля, че ми е ниско за седмицата. Ще правя днес повторен ЧХГ, но нещо вътрешното ми усещане не е хубаво. Иначе- нямам болки, единствено беше дискомфорт, докато имах зацапването. Спря зацапването след ден и половина, спря ми и този дискомфорт, който усещах. На 5 седмица и 1 ден нищо не видя операторката в болницата. Никакви други оплаквания и усещания нямам. Дано не се окаже извънматочна Sad Благодаря за отговора и ми стискайте палци.
Момичета, побърквам се! След един мисед, отново с две чертички на 4-ти ден закъснение. Три часа по-късно започна леко и оскъдно кафеникаво зацапване, което спря два дни по-късно. Отидох на преглед , пада се 5 седмциа и 1 ден - операторката /тъй като не е лекар, в Англия съм/, каза че не вижда бременност. Пусната ми чхг , резултат 285 /това в 5 седмица и 1 ден/. С две думи ще се побъркам до утре, когато ще давам второ ЧХГ. Sad

Моето чхг в началото не се удвояваше, а растеше с малки темпове, в 5 г.с. беше 350. Три дни по-късно стана 694 и се потвърди извънматочна бременност на прегледа в 5 г.с. и 3 дни. Но аз имах кафеникаво зацапване още от 4 г.с. и 3 дни, както и тъпа постоянна болка от едната страна. Ти имаш ли болки? Най-добре ще се види на вагинален преглед с хубав уред, но и чхг ще ви ориентира. Стискам палци да не се окаже извънматочна бременност. Може ли да да си била с късна овулация и затова чхг да е по-ниско? При мен със сигурност се знаеше деня на овулацията и аз започнах с тестове на чхг преди закъснението още.

# 496
  • Мнения: 8
Здравейте,ще може ли за съвет. След два спонтанни аборта, гинеколога ми ме посъветва, аз и моя приятел да отидем в София и да си направим гинетично изследване, препоръчани да отидем в майчин дом , лабораторията се водила към тях. Някакви мнения и информация за там имате ли, тъй като сме от др. град и искам да съм сигурна,че ще отидем на правилното място. Confused

# 497
  • Някъде там
  • Мнения: 4 872
При моята извънматочна ЧХГ в 5 -6 седмица ми беше около 30 000 ( цервикална извънматочна виждаше се  ембрионче с пулс )

# 498
  • Мнения: 304
И аз да споделя моят "опит". След радостта от 2те чертички, още на следващият ден едно зацапване, което се увеличаваше. В събота бързо бързо на преглед, уж всичко наред. Казаха ми да отида следващият петък, защото още нищо не се вижда. Отивам петък, лекарката ми каза, че се съмнява за извънматочна бременност и ми каза да си направя ЧХГ и ще следим какво се случва. Притесних се от диагнозата и отидох на второ мнение. Там женичката беше страшно некомпетентна, и каза, че има проблем, но не знае какъв е, "щото не съм специалист и не съм Господ". От там ме прати да отида в болница. Излязоха резултатите на ЧГХ-то, стойността му беше 2500 /закъсняваше ми с 12 дена някъде/. Отидох в АГ, от там ми казаха Извънматочна. Настаниха ме в болницата и ми казаха, че ще ме наблюдават. Ако вечерта се спука тръбата ще ми направят операция, ако издържа до утре сутринта дежурния лекар ще ми направи лапаро. Издържах до събота, когато дежурния лекар / който се оказа и завеждащ отделение/ искаше да ме прегледа преди операцията. Отказа да ме оперира, защото виждал ембрион и вътре в матката. След това още прегледи, прегледи, прегледи...Всеки нов лекар на смяна ме преглеждаше и обсъждаше положението ми. Заради многото мнения ме прегледа и управителя на АГ болницата. Той също каза, че се съмнява, че имам и извънматочна и маточна бременност. Тук вече много се зарадвах, защото знаех, че може да махнат извънматочната и да си остана с нормална бременност. Но...в понеделник вечерта след поредния преглед ми казаха, че е само извънматочна и на другият ден ми направиха лапароскопия...

Искам да попитам по-запознаните моля:
- със сигурност ще си направя цветна снимка, но ако тя е ок, намаляват ли ми се по някакъв начин шансовете за нормална бременност?
- мога ли да забременея от левия си яйчник / лявата тръба ми е махната/?
- боли ли като ти махат шевовете след лапарото Simple Smile
- какви други изследвания бихте ми препоръчали да си направя освен цветна снимка?

Благодаря Ви момичета!

# 499
  • Мнения: 1 892
Здравей!
Аз имах извънматочна бременност,но в дясната тръба.На мен са ми сложили резирбируеми конци и не се наложи сваляне.Единствено ми свалиха дрен,доста неприятно,но се преживява.
Аз лично всех решение да не си правя цветна снимка.Единствено си пуснах стандартна микробиология,цитонамазка и изследване за хламидия.
5-6 месеца след операцията вече бях бременна и имам една страхотна бременност до сега! Кураж,всичко ще бъде наред!

# 500
  • Мнения: 343
Аз ще кажа моя опит. Имам една извънматочна и един спонтанен аборт след нея. Аз също съм без лява тръба,направих цветна снимка там се видя че другата е наред,но имам септум в матката. Махнах септума,след това забременях от ляв яйчник без лява тръба,в момента съм в края на 8-ми месец. Така че шанс винаги има,свалянето на конците ми беше ад.

# 501
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Моята извънматочна е без операция но специално коментирах с няколко доктора и всички са единодушни, може да се забременее ляв яйчник дясна тръба и обратното. Няма връзка между овулирал яйчник и с коя тръба ще е.

Успех !

# 502
  • София
  • Мнения: 321
Аз съм без лява тръба. Забременях още на първия месец с опити. Успех

# 503
  • Варна
  • Мнения: 372
Здравей, аз съм без две тръби и още чакам чудото без тях яйцеклетката да прескочи до матката, но уви.. И на мен доктори ми бяха обяснявали как били описани единични подобни случаи. Може би за кураж.
Освен ЦС може да изследваш уреаплазма, мокоплазма и хламидии. Много често те са виновниците за срастванията в тръбата и засядането на ембриончето в нея впоследствие.
Това, че нямаш една тръба не влияе върху износването на бебе впоследствие(освен че ще стане малко по-бавно). Но биха повлияли горепосочените полово-предавани гадини за евентуално забременяване.
Почти са безсимптомни.

Аз искам да попитам момичетата, които преди време ( в моя случай 6 години), които са взели под някаква форма метотрексат( лекарство, което убива бързо растящите клетки) наблюдават ли намален яйчников резерв впоследствие?

# 504
  • София
  • Мнения: 562
Аз съм без 2 тръби, едната година от десен яйчник и направена пластика на тръбата, на другата година от десен яйчник отиде в лява тръба. Сега вече съм без тръби.
По повод въпроса за меротрексат - бях на меротрексат 4 месеца, заради гроздовидна бременност, нямам намаление на резерва, но след него имах пълна забрана за бременност поне 1 година.

# 505
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Моята извънматочна беше прекратена с метотрексат мускулно максималната доза. Забраната за бременност беше 3 месеца след това.
Не мога да споделя за резерва защото при мен вероятно не е голям поради годините.

# 506
  • Мнения: 304
Благодаря за отговорите и куража момичета!
yanna777, върнах се в началото на темата и прочетох всичките ви мнения, много се радвам, че на финала на темата си имаш бебенце!
Cruella De Vil 25 - стискам палци за леко раждане и едно прекрасно хубаво бебенце, то не останало!
Neli___ - стискам палци, предполагам си се спряла на инвитро?
Две в едно Wink, elinoriks, ivkapivka1 - благодаря ви за отговорите момичета!

Имам само още 1 въпрос, в началото на темата, Тани е написала доста инфо за извънматочната бременност, но изречението "Ако една от тръбите е разкъсана или премахната, жената продължава да овулира като преди, но шансовете за зачеване се намаляват с около 50%" ме притесни. Каква е причината да се намалят така шансовете, не си ли остават почти същите, при положение, че може от ляв яйчник по дясната тръба да се предвижи?

Последна редакция: ср, 17 юни 2020, 11:36 от AnMary

# 507
  • Мнения: 628
Имам само още 1 въпрос, в началото на темата, Тани е написала доста инфо за извънматочната бременност, но изречението "Ако една от тръбите е разкъсана или премахната, жената продължава да овулира като преди, но шансовете за зачеване се намаляват с около 50%" ме притесни. Каква е причината да се намалят така шансовете, не си ли остават почти същите, при положение, че може от ляв яйчник по дясната тръба да се предвижи?
При две тръби имаш 100 процента шанс с два яйчника, при една тръба, шансът да забременееш е 50 процента.
Невинаги останалата тръба успява да улови яйцеклетката от срещуположния яйчник, по скоро е рядкост, а не прсвило. Това ми казаха докторите на мен след първата извънматочна. Все още не е изяснен механизма по който яйцеклетките се озовават в тръбата. Предполага се, че се придвижват по химически сигнали изпращани от тръбата, защото не всеки път яйцеклетките "цопват" директно в тръбата. Често попадат в коремната кухина, и оттам тръбата ги "придърпва" излъчвайки определени вещества.

Аз съм от късметлийските с две извънматочни бременности и без никакви шансове за естествена бременност. Все още съм бясна на целият свят и не мога да се отърся от кошмара. Наскоро една "приятелка", която знае какво изживях, ми се хихикаше в лицето, подчертавайки че е бременна. Не, натъртвайки, че е бременна. От първият път. Понякога се чудя защо на хората им доставя удоволствие да се гаврят с другите. Това беше малко офф топик, че още ме държи кискането и намеците и.

Пожелавам ви да забравите за това неприятно изживяване и никога повече да не ви споходи.

# 508
  • Мнения: 304
Имам само още 1 въпрос, в началото на темата, Тани е написала доста инфо за извънматочната бременност, но изречението "Ако една от тръбите е разкъсана или премахната, жената продължава да овулира като преди, но шансовете за зачеване се намаляват с около 50%" ме притесни. Каква е причината да се намалят така шансовете, не си ли остават почти същите, при положение, че може от ляв яйчник по дясната тръба да се предвижи?
При две тръби имаш 100 процента шанс с два яйчника, при една тръба, шансът да забременееш е 50 процента.
Невинаги останалата тръба успява да улови яйцеклетката от срещуположния яйчник, по скоро е рядкост, а не прсвило. Това ми казаха докторите на мен след първата извънматочна. Все още не е изяснен механизма по който яйцеклетките се озовават в тръбата. Предполага се, че се придвижват по химически сигнали изпращани от тръбата, защото не всеки път яйцеклетките "цопват" директно в тръбата. Често попадат в коремната кухина, и оттам тръбата ги "придърпва" излъчвайки определени вещества.

Аз съм от късметлийските с две извънматочни бременности и без никакви шансове за естествена бременност. Все още съм бясна на целият свят и не мога да се отърся от кошмара. Наскоро една "приятелка", която знае какво изживях, ми се хихикаше в лицето, подчертавайки че е бременна. Не, натъртвайки, че е бременна. От първият път. Понякога се чудя защо на хората им доставя удоволствие да се гаврят с другите. Това беше малко офф топик, че още ме държи кискането и намеците и.

Пожелавам ви да забравите за това неприятно изживяване и никога повече да не ви споходи.

Не знам как може да се гавриш с това, още повече с приятел. Просто страхотно... Още повече, че никой няма гаранция, че това няма да се случи и при него...Радвай си се тайно, че не се е случило на теб, не го навирай в на хората очите, боли. Както и да е. Съжалявам за случилото се и с тръбите Sad Надявам се всяка от писалите тук да узнае или да е узнала какво е да бъдеш мама поне веднъж Simple Smile

# 509
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Хайди явно не ти е приятелка.
Направи план и не оставяй яда да те превземе.

Общи условия

Активация на акаунт