Отговори
# 45
  • някъде
  • Мнения: 979
Моя приятелка,много набожна рускиня,с голям респект ходи в тази руска и църква и 1-2 пъти е писала желания.Тя се обръща към Батюшка,мисля така уважително наричат този свещеник Серафим.

# 46
  • Мнения: 15 619
Господ не изпълнява желания, а молитви! Много консуматорско отношение имаме към религията (себе си също включвам в това число).
Ако имаш сериозен проблем, поговори с някой от свещениците в църквата. Има специални молитви за здраве, намиране на работа, за деца.
Желания от типа "Х. да ме обича" не са много в хармония с църковните ценности и здравия разум, затова е логично да не се сбъдват
Хармонията е трептене, сътворено вътре в теб, което те ощастливява заради самото си пръкване. Ако на един му е хармонично да моли, то друг може да желае, трети да благодари... Хубавото е, че посредници между теб и Бог няма. Всеки би могъл да разкаже за собствения си път, но не и да твърди, че неговият е единствен.  Peace

# 47
  • Мнения: 2
На мен - не, но на моя приятелка се сбъдна!

# 48
  • Мнения: 9
 Зная, че Св. Серафим помага тогава, когато е добре за самия човек онова, за което се моли. Ако няма да е добре за него или за друг - не помага. На мен ми е помагал, но имам и едно изключение! На майка ми пък всичко, за което е помолила е помогнал.

# 49
  • Мнения: 0
Казват, че се сбъдват желанията. Но не съм се уверила сама.

# 50
  • София
  • Мнения: 291
Веднъж си пожелах нещо, но не се сбъдна.
Стана точно обратното.
Но сега, след осем години се радвам, че стана така.
Явно онази сила там прави това, което е най - добро за нас, а не това, което ние искаме.

# 51
  • Мнения: 443
желанието,за което се молих на Владика Серафим вече е на шест години и беснее из къщи. Стана след около три месеца. Имайте вяра.

# 52
  • Мнения: 5 259
Някои са ми се сбъдвали, други не. Ако всички желания се сбъдваха, от една страна животът щеше да е прекрасен, защото всеки щеше да получава каквото иска и нямаше да има нито болни, нито самотни хора, нито нещастни деца и т.н. От друга страна, ако двама души поискат противоположни неща, на кого ще му се изпълни желанието? И от трета страна, ако беше достатъчно просто да се помолим и да получим това, което искаме, вместо да се борим, за да го постигнем, какъв стимул щяхме да имаме в живота си?

# 53
  • Мнения: 1
желанието,за което се молих на Владика Серафим вече е на шест години и беснее из къщи. Стана след около три месеца. Имайте вяра.

супер!!!! това е наистина много хубаво  Simple Smile  Peace

# 54
  • Мнения: 8 917
Това, което исках най-много преди 7 години - не, не се случи....останалите неща може и да са се случили...

# 55
  • Мнения: 2 216
Де да беше толкова лесно! Tired Но човек като се чувства без изход търси всякаква надежда за болката си.
За съжаление си права. Затова у нас врачките печелят повече от лекарите
П.С.
Такива бележки с желания има и около една икона на Св. Иван Рилски, която е на мястото където е живял /над манастира/

# 56
  • Сф
  • Мнения: 10 709
На мен ми се е сбъдвало желание за здравето в Руската  църква!
 Също и друго в "Св. Никола"в Лайпциг, така че определено вярвам в светии - не на врачки!

Последна редакция: вт, 07 авг 2012, 20:39 от toromanova73

# 57
  • Мнения: 14 453
Това, което исках най-много преди 7 години - не, не се случи....останалите неща може и да са се случили...

Не разбрах,кое е станало и кое не?Останалите неща и несбъднатото все в Руската черква ли са помолени?

# 58
  • Мнения: 6 417
Аз имах проблем, който изглеждаше неразрешим. Реших обаче да пробвам и желанието ми се сбъдна. Видях хора, написали на листчета хиляди желания...Аз имах само едно, помолих се за него и се сбъдна.  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 443
Bety_rose,и аз знам,че се сбъдват тези желания,които са добри за този,който моли. Всъщност отец Серафим е един вид ходатай за нас пред Бог. Ако вярата ти е искрена и се молиш за нещо добро-сигурна съм,че ще стане. Hug

Общи условия

Активация на акаунт