АВГУСТинките половината с кърмене и колики се мъчат, а другите кореми още пъчат

  • 31 667
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 24
включвам се да разкажа на бързо за моето раждане
На 02.08. кам 6 сутринта ме извикаха за тоалет. Изкапах се оправих се и чаках да ме викнат, което стана кам 7 и 30.Свалиха ме в предродилна зала и ми включиха система.Тамън вече всичко беше готово и дойде едно момиче за спешно секцио и казаха че аз ще съм след нея.Добре към 10 часа 2 опит вече бех на операционата маса и се обадиха от патология , че свалят за спешно секцио жена с 160 кръвно.Свалиха ме буквално секунди преди ма ми бият упойката.Чакането беше просто кошмарно вече треперех цялата от нерви, глад и жажда.Разрешиха ми да излезна малко отпред при мъжа ми и майка ми.Там малко се успокоих.И така в 13 и малко дойде моя ред пак на масата, но и там не мина гладко около 15 мин мъки с упойката.Според доктора гръбначния ми стълб бил леко вдълбнат и неможело да се отвори между прешлените и аха там май стана ама не.Не ме хвана напълно упойката и си усещтах всичко и пак птори опит още 15 мин мъки. Докато той се мъчеше 2 акушерки ме свиваха на кълбо едната за главата другата за краката.Най- накрая успя.През цялото време след това седеше до мен и ми говореше какво става и какво може да почуствам.Действаше  ми много успокояващо.В един момент ми показа телефона си и ме попита дали виждам колко е часа.Аз му казах да 14 и 07.Той ми каза да в този час стана майка.В следващия момент чух малката как проплака и ми я показаха.Всички мъки вече бяха забравени само при вида на малкото човече.За престоя в болницата след това няма да разказвам беше кошмарно, единственото нещо което ме крепеше беше бебка.И благополучно се прибрахме на 13.08.
Сега си се гледаме кърмим и гушкаме.
И само да кажа, че въпреки секциото кърмата си ми тръгна на 3 ден
Честито на новите мами, а на тези който още чакат стискам палци
А и последно с Тайра сме били по едно и също време в болницата аз я видях, но не бях сигурна че е тя сега като видях снимка съм сигурна и ме хвана малко яд ,че не я заговорих.
чао за сега

# 706
  • Мнения: 0

didis82,
Обичайно кърмените бебета правят вакуум около гърдата и така изсукват млякото. При това хранене, рядко се поглъща въздух и не е необходимо бебето да бъде оригвано. Има доста бебета, които не се оригват и това не е необичайно. Възможно е и твоето бебе да е от тях.
Ако по време на кърмене или след кърмене е спокойно или заспива, вероятно нямаш повод за притеснение  Hug

Поздрави   bouquet


Благодаря за бързия отговор. Това може само да ме радва. Да, заспива си спокойно почти винаги при кърмене. И не засмуква въздух (или много рядко го прави).Понякога повръща, но това може да е заради други причини, а не че не оригва.

# 707
  • Мнения: 59
Честито девойки на МАГИ и ТРИНИТИ!!! Да са много здравички, спокойни и усмихнати бебчета. Да раздават много радост и щастие!  :-* :-* :-*

# 708
  • Мнения: 0
Здравейте мацки Simple Smile  Hug Hug
Честито на новите бебоци и мами - да ви растат послушни и усмихнати Simple Smile Hug
Присъединявам се към отбора на неродилите - и почва яко да ме тресе нервата  Mr. Green Mr. Green Според месечен цикъл - утре ми е термина - според док е на 29 а както се вижда лентичката ми пък си има друго мнение  Mr. Green И хем нямам търпение вече ,че то само едно ослушване ,чакане,а изкарах прекрасна бременност,която пък донякъде не ми се иска да свършва....  Embarassed Embarassed сега само тез пусти стягания и отпускания ....и всички познати и роднини като почнат - айде бе - не родили - ми не - не съм - сякаш те имат зор ...  Twisted Evilи се чудя вече какво да правя - гардероба подреден ,стаята измита и облицана от пода до тавана ,багажа небрежно захвърлен в един ъгъл и освен да викам подир котките вкъщи дето правят бели вече нищо не ми се прави - добре че сте вие момичета да успокоявам топката  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
А като чета за проблемите с кърменето - чак се плаша и се чудя - ами дали ще се справя .... Cry Cry
Охх оплаках се ... Много ви гушкам и горе главата Simple Smile Hug Hug Hug Hug Hug

P.P. Тези дни си мислих за беиби ати - какво ли става с нея и малкия и шушко ...

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 17:35 от Lyubeto_88

# 709
  • Мнения: 0
Атракция, благодаря за отговора и за търпението! HugДнес след приложените мерки,определено повръща по малко.
На баткото вода не съм давала до захранването на 6месеца,че и после, откровено да си призная мързвше ме да стерилизирам шишета и да преварявам вода.Сега се чудя била ли съм права,той е на 4 и вода почти не пие.Сега мисля да давам по малко да се запознае с вкуса като порасне малко и спре да повръща и след 4 години мога евентуално да стига до някакъв извод Joy Joy
Муки днес установих,че сме имали и зам.министър с това име hahahaДа ти кажа според мен си права за акането.Бебчо му е дискомфортно и не знае от къде му е дошло и търси гърдата ама тц не било това глад Mr. Green
Честити бебчета на Тринити и Маги.Много здраве и късмет им желая.
Мен днес ми свалиха конците и определено по конфортно се седи на дупето WhistlingЗа хемороидите пия Детралекс и мажа с Пайлекс.Това раждане се сдобих с външен,за щастие не ме боли, но знам че е там и ако не се прибере доброволно ще последват крути мерки Thinking

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 17:46 от Зафира

# 710
  • Мнения: 27 524
1. Блонди, мисля, че звучиш крайно  Peace  
2. Правилно или не, преценява майката - това е все едно да кажеш, че да се кърми е правилно, а да се дава АМ не е.
3. Моля те, недей да определяш кое е правилно и кое не и кой вреди или не на бебето си!

1. Може, не отричам. Просто казвам фактите, а не догадките и интерпретациите.
2. Определено е милион пъти по-добре да се кърми, а не да се дава АМ, това го знае всеки и е доказано. И да, по-правилно е. Отделен е въпросът кога е възможно и кога не, аз не съм изобщо крайна по този въпрос, но това е друго.
3. Не определям! Изказвам и казвам мнение. Мое, лично. Нищо повече. Ако не се харесва на някого е друг въпрос, но не казвам неверни неща  Peace

Муки, уважавам изборът ти да даваш вода или биберонка. Просто изобщо не разбирам какви обстоятелства и натиск биха ме принудли да правя нещо с бебето си, което (ако) намирам за ненужно и дори вредно. Затова написах, че всеки прави каквото сметне за бебето си - било то вредно или не.  Peace

# 711
  • Мнения: 0
neli_o  мила,усложнения ли имаше та чак на 13 са те изписали?

а бе я да ви питам някой случайно да знае от коя аптека мога да поръчам филтри за обезлевкоцитяване на кръв? Tired newsm78 търсих в и-нет...едва ли някой ще успее да ми отговори на въпроса,ама за всеки случай да попитам  Rolling Eyes Crazy ще ме луднат сега...

# 712
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Здравейте, момичета Hug
Ние от днес сме си вкъщи Simple Smile Без малко да ни задържат заради жълтеница, но изследванията се оказаха ок и ни пуснаха. Мда, дребо реши да се появи на същата дата като кака си, какво да се прави, нямах право на глас Laughing Казва се Борислав
А раждането беше една сага абсолютна, Гунди, нещо подобно на твоята история:
Скрит текст:
В четвъртък срещу петък към 1 през нощта се събудих от болезнено стягане и понеже предната вечер също имах такива реших да засичам ще се появят ли още и на какъв интрервал. ПРодължиха на 15-20-30 мин около 2 часа. Към 3-4 часа внезапно се скъсиха на 10мин и по-малко, а към 5 часа вече бяха на 6-7. Едва изчаках да стане 6 без нещо и звъннах на моя док, той каза да ходя в болницата да ме приемат. Вече си ме болеше сериозно. Отидохме до там, прегледаха ме в приемния кабинет и докторката отсече - само 1 см разкритие, тези контракции били фалшиви, да съм се приберяла, да пия две но шпа и да си легна Rolling Eyes Ами послушах я с всичкия си акъл. Прибрахме се, пих хапчетата легнах... последваха контракции още по-болезнени и чести. Газ обратно в болницата, добре че е наблизо, но от паркинга до родилно се довлякох едва едва, на всеки 15 метра прикляках на земята. Мъж ми беше бесен на докторката Simple SmileЕстествено ме приеха, беше към 8 и нещо сутринта, пуснаха ми системата и в 11:15 се роди Борислав Simple Smile Имам само 3 шева, общо взето съм добре, но ми е малко трудно да сядам все още. Иначе всичко останало негативн е забравено, радвам се на малкото си съкровище, много е красив, ще пусна снимки в снимката по-късно

Честито на всички останали мами Hug  bouquet

Сега ще чета какво съм изтървала.

# 713
  • Мнения: 68
Momicheta molete se za men iztekaha mi vodite i sega sam v predrodilna zala do do
vechera shte si gushna sincheto

# 714
  • Мнения: 0
 mimim85 успех мила - пожелавам ти да мине леко бързо и безпроблемно - а после да ни се похвалиш с малкото човече Simple Smile Hug

# 715
  • Мнения: X
Днес съм най-щастливият щъркел - мама Белверде днес в 15:25 ч. е родила синът си Валери. Малкият красавец тежи 3900 гр. и е дълъг 51 см. Водите са и изтекли снощи в 1:30 и отишла веднага. Едвам 1.5 см. разкритие. До 15 часа са били големи мъки - системи с максимални дози окситоцин, зверски контракции, а разкритието не станало повече от 4 см. за 12 часа мъки. В 15:00 са я вкарали в операционна и е родила секцио. Сега е в реанимация.
Да ти е жив и здрав сина миличка, много те целуваме  Hug
В стаята е с Ифче_пифче - и тя е родила секцио днес (имала е 10 см. разкритие, но бебето било високо) - нейният син се казва Александър - тежи 3550 гр. и е дълъг 52 см. Да е жив и здрав Александър, много да радва мама и тати  Hug

# 716
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Честито на мама Белверде и мама Ифче-Пифче Hug Да са им живи и здрави съкровищата! Ох, милата Белверде, не ми се мисли какво е преживяла. Важното е че всичко вече е наред!
Палци за mimim85.

# 717
  • Мнения: 20
Много хубави новини днес  Hug
Честито на всички нови мами  Heart Eyes Живи и здрави да са ви дечицата   bouquet
Чета за настроенията на момичетата които все още чакат и се опитвам да си спомня....но все едно не е било  Embarassed Сега чак ми липсват моментите на очакване,дори нервичките и притесненията...... липсва ми времето в което бях сама с коремче и Кики и всичко зависеше от мен.
Сега имам толкова излишен народ на главата  Tired
Успех и късмет на тези които все още чакат.

Блонди.... понякога се изнервяме,не можем да си обясним поведението на бебето,трудно ни е ...и правим неща,които "не са правилни" от отчаяние и за да си осигурим малко спокойствие.Да,проявила съм слабост и сигурно няма да се случи за последен път. Blush Peace

Свекърва ми дойде да види бебето.......е,видя го за секунди и сега още клюкари с майка ми.По скоро я е хванала за слушател  hahaha Скандалите за името продължават и свекъра днес решил да дойде да ни види,явно гузен,но тя не му дала  Rolling Eyes Не разбирам какво демонстрира.Аз нямам против щом се е осъзнал да дойде,не идва с лошо,все пак внуче  му се е родило,но "лиска" иска да води парада  hahaha Ще е една интересна зима си мисля аз  Crazy

# 718
  • Стара Загора
  • Мнения: 395
Здравейте за да не остана само аз със щъркелче на първа страничка да се отчета че на 16.08 в 10:50 се роди моята принцеса Мирая  Crazy
Честито на всички мами който съм изпуснала да честитя появата на рожбите им нека да са им живи и здрави да растат безкрайно щастливи и обичани  Hug
Сега ще се опитам да ви прочета до колкото мога  Hug
Искам само да споделя едно притеснение,ние сме със жълтеничка до сега само на кърма,обаче много спи по 4,5 часа и не мога да я събудя  Sad голяма мъка .. а и утре ще идва педиатъра и е казала на моя да къпи глюкоза вие давате ли,аз не искам да давам нищо освен кърма докато имам,какво да правя  Sad

# 719
  • Мнения: 24
лудница14- за щастие на малката и нямаше нищо, но на 4 ден когато трябваше да ни изпишат аз вдигнах Т 38.1 и се оказа,че не се чистя от лохите и съм направила инфекция бях на 2 вида антибиотик и инжекции за предизвикване на контракции на маткта
мимим85 стиснати палчета и от мен
честито на белверде , ифче пифче и  съни07 да са ви живи и здрави мъниците 

Общи условия

Активация на акаунт