АВГУСТинките половината с кърмене и колики се мъчат, а другите кореми още пъчат

  • 31 685
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5
Честито на всички наши нови бебчета:) Да са здрави и много щастливи:) Hug Hug Hug
Мнгоо съм щастлива, че са избрали моята дата за рожден ден. Почерпете се всички за мое и тяхно здраве  party023

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 614
Честито на Белверде, Съни и Ифче!
Аз по-нататък Mr. Green

# 722
  • Мнения: 27 524
Блонди.... понякога се изнервяме,не можем да си обясним поведението на бебето,трудно ни е ...и правим неща,които "не са правилни" от отчаяние и за да си осигурим малко спокойствие.Да,проявила съм слабост и сигурно няма да се случи за последен път. Blush Peace

Ама, разбира се, изобщо не съм искала да звучи като обвинение. И аз проявявам слабост и се случва да дохранвам. Аз говорех за принципно и постоянно действие. Както и да е  Hug

глюкоза вие давате ли

Не. За жълтеницата е мит, че трябва да се дава глюкоза. Помага единствено кърмене и акане, с фекалиите билирубинът се изхвърля, а не с пишкане и тъпчене на организма с глюкоза. И бебето по цял ден да се оставя не светло, да спи до прозорец.  Peace

Белверде, миличка, честито  Hug малко си се измъчила и ти, но вече всичко хубаво предстои  Heart Eyes

Ивче Пиф4е и Съни07, честита радост о на вас, да са ви здрави  Hug

# 723
  • Мнения: 82
ЩЪРКЕЕЕЕЕЛЛЛЛ - МАМА KEM4O днес роди бебе Кристиян, 3500 гр. 50 см. Да е жив и здрав, много да ги радва, да бъде послушно бебе. Бъзро възстановяване на мама. Вече се обеби цялата Русенска дружина.
Честито на всички нови мами и много стиснати палчета за мамите с коремчета.

# 724
  • Мнения: 0
Ихииииииииии...какво направихте вие бее?  ooooh! Shocked
Гунди,Вивиен...вярно си останахме само с вас да си кукуваме! Joy


Белвердеееее  Hug миличката  Hug дано всичко вече е забравено и скоро си гушкаш малкия бебешор Simple Smile Да ти е жив и здрав и много да те радва!Бързо възтановяване ти пожелавам  Hug  bouquet

SUNNY07,ИФЧЕ ПИФЧЕ,КЕМЧО ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ВАШИТЕ МАЛКИ СЛЪНЧИЦА  Heart Eyes Hug  bouquet

slun4o честит рожден ден (ако правилно разбрах)  Blush да си жива и здрава и много,много щастлива  Hug  bouquet

нели_о мила,съжалявам че така се е получило.Дано вече всичко е назад в миналото и ти си добре  Hug




# 725
  • Мнения: 4 070
ЕЕЕЕ, Белведере, мислех за теб цял ден!! HugМного здраве и на теб и на Валери, много да те радва, ето виж човека каква хубава дата си избра.
Честито и на Ивче-Пифче-много здраве и късмет! Hug
Месечинка, добре дошла, лекарката наистина е за бой. ShockedВажното е,че всичко е минало както трябва. Hug
ДБСССС, сорри скъпа- пробляла съм те, днес бях наистина много сдухана, но си измислих един лаф- имам усещане,че в близките 10 дни ще родя. Laughing Ами зависи колко ти е зле проблема- на мен ми се беше много влошило и ми дадоха истинско лекарство, т.е. не билково- казва се долопрокт, може да се маже 7 дни и действало локално, може да се допиташ до ЛЛЛ , те имат справочници кои лекарства влияят на кърмата. Иначе се мажех успоредно с това и с едно прополисно- купувала съм си го от Халите, но го има и в много био магазини- едни малки кутийки с различни продукти с прополис- казва се хемовазелин. Значи мажа се сутрин и вечер с това дето е лекарство ,а с др. през останалото време- особено след ходене до тоалетна и задължително се мия. Hug май не обяснявам както трябва, а? Wink

# 726
  • Мнения: X
Съни - честито  Hug
Аз да ви се похваля, че вече съм без външни конци  hahaha добре, че са мъжа и майка ми да ме навият да идем направо в болницата, че днес гинеколожката цял ден и е изключен телефона. Отидох - махна ми ги - каза да си топя дупето в смрадлика и така. Чакам да се чувствам пак човек и да се разхождаме вечер - малко ме е терсене как ще е с кърменето, че тук нали всеки те гледа на криво, ама като ми ревне детето вадя цицата, покривам се с нещо отгоре и така  Twisted Evil
А, и Коки се разгони  Mr. Green и сме и сложили едни гащи специални, пукат ми се шевовете на гъза от смях като  я видя  hahaha

# 727
  • Мнения: 98
Белверде,,честит син,мила,да ти е жив и здрав,да расте умно и щастливо дете и много да ви радва!Бързо възстановяване ти желая и дано скоро се приберете у дома с малкия принц.
Честити рожби и на Ифче Пифче,Тринити,SUNNY07,кемчо и на всички нови мами,да са ви живи и здрави дечицата!
slun4o,честит рожден ден,много щастие, късмет и любов ти желая!
Месечинке,добре завърнала се,честит ти Борислав!
Да кажа и аз за водата и бибероните залъгалки-по независещи от мен причини,не кърмя(понеже още съм на хапчета за туй пусто кръвно) и давам вода.В болницата говорих надълго и нашироко с една акушерка,която ме убеди,че особено за деца,които се хранят с АМ и желателно да пият вода,особено в тия горещини.Давам вода от първия ден и малечка я пие с удоволствие,което за мен означава,че точно моето бебе има нужда от вода,не значи обаче,че това е общовалидно и нужно за другите бебета.За мен наистина самото бебе си подсказва от какво имам нужда-аз предложих вода още в болницата,видях,че я пие с удоволствие и затова я давам,други бебета,които нямат нужда от нея,я отказват.Та така,май трябва да се вслушваме единствено в бебетата си,те си показват от какво имат нужда.
Гунди,Лудница,Вивиен-успех и скорошно безпроблемно раждане!

# 728
  • Мнения: 10
Честито на новите маминки!

Тефита,
И аз съм като теб с кърмата, навсякъде е мокро. Като излизам слагам обикновен сутиен, но имам максимум 1-2 ч. и започвам да се мокря, доста неприятно.

Би би, Блонди,
Супер е, че сте спокойни и се справяте, и аз редувам положителни с отрицатени моменти.

Ние също давахме биберон-залъгалка няколко пъти, силно се надявам, че няма да се отрази на кърменето. По принцип и аз съм против, а чайчето от копър давам с лъжичка, ама той на ден изпива максимум 10 мл., не му харесва особено.

Атракция,
Да се похваля днес съм доста по-добре, няма болка и се кърмим нормално. Благодаря за съветите, помогнаха, вероятно проблемът не е бил толкова сериозен, надявам се повече да не ми се случва, че доста се бях притеснила и изнервила, много искам да ми се получи кърменето. Следя за правилна поза, но се старая да го държа изправен, понеже повръщаме.
Искрено благодаря за консултациите, изключително са полезни, хубаво е, че всички питат, защото на голяма част от въпросите си намирам отговор в постовете ви към другите мами. И при мен кърмата е доста, повръщаме, хълцаме, не винаги се уригваме и минаваме през период на „усилен растеж”. Успокоявам се, че всичко това е нормално.

# 729
  • Варна
  • Мнения: 25 314
Въпрос към ЛЛЛ, а и всички знаещи:
Борето трудно захапва дясната ми гърда и реших днес да пробвам да се цедя с помпа. Получи се, но кърмата е леко кървава Sad Явно са ми разранени зърната, защото адски ме болят, макар че не виждам външни рани. Кръвта нали не е опасна за бебето? Да продължавам ли да се изцеждам, защото ме боли и усещам гърдата напрегната? А предполагам между другото, че и при лявата положението е същото.

# 730
  • Мнения: 10
Месечинке,

от ЛЛЛ ще ти отговорят, но ще ти копирам това, което ми е отговорила Атракция. Аз вчера имах такъв проблем (предполагам, че е същият, въпреки, че нямах кръв) и много ме болеше зърното, но се оправих.

"- да се следи за правилното поемане на гърдата от бебето, както и правилната поза на тялото му спрямо твоето - коремчето на бебето да е към твоя корем, главата обърната към гърдата, така че ушенцето, рамото и бедрото да са на една линия (това е с цел, бебето да не трябва да си завърта главата, за да поеме гърдата). Добре е бебето да поема освен зърното и по-голяма част от долната страна на ареолата.
- може да опиташ с въздушните и слънчевите бани - ако имаш възможност и не ти е неприятно, би било добре да оставяш гърдите си голи възможно най-много. Добре е ако може да ги излагаш на директна слънчева светлина. Това много помага за възстановяване на рагадите и кожата.
- След кърмене  може да изстискаш няколко капки кърма, които да размажеш върху зърното и да оставиш да изсъхнат на въздух. Кърмата е антибактериална, антимикробна и антимикотична течност и подпомагат зарастването на раните.
- Ако смяташ, че разраняването може да е причинено от неудобна поза, може да опиташ да я смениш.
- Ползването на кремчета с пречистен ланолин, които не налагат отмиване, също е удачен вариант. Честото миене на гърдите изсушава допълнително кожата и забавя възстановяването на рагадите, затова е добре кремчето да е без отмиване."

При мен мазането с кърма много помогна, не съм се мазала с крем.

# 731
  • Мнения: 1
ЩЪРКЕЕЕЕЕЕЛ-Днес мама ferriy в 14:37ч роди прекрасен син Кристиян с перфектните мерки 3900гр и 51см! newsm51 Да е жив и здрав,да радва мама и тати,да стане добър и честен човек!
От нас с бебе Даная много целувки на юнака и бързо възстановяване на мама!!!

# 732
  • Мнения: 164
Честито на всички нови мами, да са много щастливи и те, и бебчетата, и бързо възстановяване  Hug

Толкова много бебета днес, то за това не можахме да се вредим и ние, които се натискаме да раждаме вече  Mr. Green Айде за утре тогава  Praynig
Гунди, и аз така се успокоявам, че до 10 дни ще родя, кофти е, че се настроих за по-рано, защото малката реши 13 дни преди термина да излезе  Simple Smile

# 733
  • Мнения: 393
Ама как я заподозряхте Белверде, честито да им е бебенцето. Много здраве и щастие.  Hug

Честито разбира се и на Ивче, Съни и Кемчо здраве и късмет! Simple Smile

Гунди, благодаря  Hug Ще попрочета за лекарството и ще взема мерки.

Нили_о, много неприятности са ти причинили. Важното е, че вече си ок. Hug

Бюти, да  не се оказа, че е трябвало по-рано да ти ги махнат?

Хе-хе и Фери- честито и на вас. Живи и здрави!

Да не се окаже, че 20.08 е датата с най-много родени бебчета от отчетната  Mr. Green

Слънчо, аха и да забравя. Здрава и щастлива  bouquet

# 734
  • Мнения: 216
Здравейте бамбинки. Честито на новите майчета. Да са ви живи и здрави бебчетата. С нас всичко е наред. Пиша от телефона. Компютъра ми е развален. Частта ми ще дойде в края на август. Чета ви иначе. Целувки от мен и Вики. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт