АВГУСТинките половината с кърмене и колики се мъчат, а другите кореми още пъчат

  • 31 664
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 482
Маги, честита дъщеричка! Бъдете много щастливи заедно! Hug
Сашето последните нощи яде, че първите само спеше и се притеснявах. Като сукне нощем, сякаш наистина стимулира и има повече млекце. Днес педиатърката беше тук, каза че видимо е станал по-голям, но нашия кантар му нямала вяра и иска да го заведем на нейния да го претегли. Пъпчето било добре, жълтеницата отминавала, всичко супер. И каза да не додавам АМ, да опитам само на кърма, което за лекар тук е доста учудващо да го каже. Аз снощи додадох 30мл обаче, защото и той се въртеше и търсеше, беше неспокоен, не знам вече. Като цяло май влизаме в някакъв режим, поне се буди по-често, не спи по 4-5 часа като в началото. Но каза никакви такива кърмене по 3 часа! Давам му, заспива, оставям го, чакам 1 час и пак може. Пъпчици ни излязоха по лицето, засега така ги оставяме.

# 691
  • Мнения: 393
Брейййй, две от мамите дето са ми слабост взели, че родили в един ден  Mr. Green  Честито на Меги-Г и на Тринити, да са ви живи и здрави момиченцата. Много да ви радват, да се разбирате и слушате взаимно. Тринити, Никол да е най-щастливата, разбрана и любяща кака. Mr. Green

Блонди, мисля, че звучиш крайно  Peace  Аз съм предлагала на Ема вода, но тя ми я отказваше, докато не стана горещо, което съвпадна и със захранването й, независимо, че не е имала заместено хранене. Тя е ползвала и залъгалка, защото сукателния й инстинкт беше много силен и сама се отказа от нея след няколко месеца. Двете неща не са попречили на кърменето и не мисля, че са неправилни.  На Михаил също предлагах вода, докато ми слезне хубаво кърмата, защото се беше изтощил от сукане, а тук беше доста горещо. Човека си пийна, колкото сам си прецени. Що се отнася до специалистите, те днес са на едно мнение, утре на друго. Пък и каквото и да е написано, всяко правило си има изключение. Колкото бебета и майки, толкова мнения и начини. Правилно или не, преценява майката - това е все едно да кажеш, че да се кърми е правилно, а да се дава АМ не е.
Моля те, недей да определяш кое е правилно и кое не и кой вреди или не на бебето си! Предполагм ти прави впечатление как поднасят информацията от ЛЛЛ - предлагат, обсъждат, насочват, но не звучат крайно, все пак това което казваш го казваш на успешно кърмила веднъж жена, нали?

Гунди, ако не си родила - кажи моля те какво ползва за хемороидите. Както с Ема 9м. бременност и после 10 дена нищо и хоп........сега пак така, ама сякаш повече боли.

Би-би, звучиш добре  Hug И при Мишето има чистене по нослето Simple Smile то си е в реда на нещата.

# 692
  • Мнения: 20
Атракция,днес определено е малко по-добре положението.От сутринта съм цедила и двете гърди веднъж- резултата беше 90 гр. общо.По - малко от вчерашните 100.
Скрит текст:
Одеве обаче ми направи едни номера и тук е момента да обясня защо съм допуснала смъртния грях даване на биба.
Събуди се сам след 3 часова пауза и го накърмих.Сам пусна гърдата,даже май му беше дошло в повече защото повърна малко- лека струйка /повръщане силно казано/.Пробвах пак- отказа категорично,сложих го да спи и започна да нервничи и да си търси отново да суче и пак го сложих.Започна да ми дъвче зърното,а в това време гърдата се пълни по команда,кърма църка навсякъде,той дъвче и боли,а млякото му излиза от устата.Може би според някои за да не дам биба трябва да се оставя аз да му стана такава.... до този момент биба не беше виждал и няма как да знае какво е за да го търси съзнателно и да иска да замести зърното с биба.
На няколко пъти опитвах да го сложа пак да засуче,защото продължаваше да търси,но същото се повтаряше.
Нямам обяснение,не ми пречи да кърмя на поискване /всъщност го и правя/ ,но да се оставя да ме дъвче а в същото време да слиза кърма и да му прелива от устата без да я поема не съм съгласна.
Иначе с цеденето се справихме заедно с него - снощи се будеше на 2 часа и хубаво ми изпразваше гърдите.Днес не е имало болка,пак са твърди,но е по -поносимо от вчера определено

# 693
  • Мнения: 5 026
Въпрос към ЛЛЛ:
При нас оригването е мираж. Продължава все така,да не се оригва. В повечето случаи като се  нахрани заспива на гърдата и като я вдигна на рамото по корем стои,но само като е  заспала. Като се размърда  и събуди хич не обича да стои в това положение и тръгва да плаче, докато не й променя стойката. Слагам я пак права на рамото, но не по корем а настрани. Въпроса ми е по принцип може ли да се оригне заспала по корем на рамото, трябва ли въобще да я чакам? А може ли да се оригне така ,както я слагам права настрани? Вече сме на 3 седмици, а не се оригваме. Да се е случило най-много 2-3 пъти.Това нормално ли е да не се оригва и ако не е, то какво трябва да направя за да го направи? Предварително благодаря за отговор. Hug

П.С: Незнам дали този въпрос е във вашата област или е за педиатър.
didis82,
Обичайно кърмените бебета правят вакуум около гърдата и така изсукват млякото. При това хранене, рядко се поглъща въздух и не е необходимо бебето да бъде оригвано. Има доста бебета, които не се оригват и това не е необичайно. Възможно е и твоето бебе да е от тях.
Ако по време на кърмене или след кърмене е спокойно или заспива, вероятно нямаш повод за притеснение  Hug

Поздрави   bouquet

# 694
  • Мнения: 427
Честити бебчета на Меги и Бг_Тринити!Да са ви живи и здрави!  bouquet  bouquet
Гунди,не си сама! HugИ аз съм още с корема ConfusedИ никакви индикации няма да се разделя с него скоро.Вчера и сутринта имах няколко стягания и това беше.До сега съм чистила къщата,тия дни минах през миене на прозорци,разходки по калдъръмите на Стария град и не само, и ...НИЩО! LaughingЩе дойде и нашият ред ,де-все някога ще пожелаят бебетата ни да излязат. Laughing

# 695
  • Мнения: 1 111
Едни бебета пият когато им се предлага вода,други не Peace
Предложих вода при захранването /след 6м/,но не се прие.АМ никога не е пила и въобще течност от биберон.В крайна сметка вода пропи направо от чаша около годинката.
За биберона мисля,че при някои деца не е проблем.Дъщеря ми беше с биба още от болницата,което не се отрази по никакъв начин на кърменето и сученето.Първия месец беше качила около 1.400кг.
Мили майки , гледайте бебетата и се водете по тях,не следвайте сляпо съвети разни.

Аз все още съм с тапи,без контракции и болки.
Утре съм на лекар,да видим какво ще правим ooooh!

# 696
  • Мнения: 4 070
danip,супер, че вече се депресирам много...днес само аз си пиша тук. Party

# 697
  • Мнения: 16
Ех, Гунди, не се притеснявай, включвам се и аз, не си сама. Аз да си кажа честно се поуспокоих малко - в крайна сметка когато тя реши ще си излезе и ще бъде точно толкова голяма колкото трябва да бъде - това е. Иначе според списъка на първа страничка има още много неродили момичета, ама засега според преброяването сме 4, и не знам Белверде дали още да я включваме  Twisted Evil

# 698
  • Мнения: 5 026
Атракция,днес определено е малко по-добре положението.От сутринта съм цедила и двете гърди веднъж- резултата беше 90 гр. общо.По - малко от вчерашните 100.
Скрит текст:
Одеве обаче ми направи едни номера и тук е момента да обясня защо съм допуснала смъртния грях даване на биба.
Събуди се сам след 3 часова пауза и го накърмих.Сам пусна гърдата,даже май му беше дошло в повече защото повърна малко- лека струйка /повръщане силно казано/.Пробвах пак- отказа категорично,сложих го да спи и започна да нервничи и да си търси отново да суче и пак го сложих.Започна да ми дъвче зърното,а в това време гърдата се пълни по команда,кърма църка навсякъде,той дъвче и боли,а млякото му излиза от устата.Може би според някои за да не дам биба трябва да се оставя аз да му стана такава.... до този момент биба не беше виждал и няма как да знае какво е за да го търси съзнателно и да иска да замести зърното с биба.
На няколко пъти опитвах да го сложа пак да засуче,защото продължаваше да търси,но същото се повтаряше.
Нямам обяснение,не ми пречи да кърмя на поискване /всъщност го и правя/ ,но да се оставя да ме дъвче а в същото време да слиза кърма и да му прелива от устата без да я поема не съм съгласна.
Иначе с цеденето се справихме заедно с него - снощи се будеше на 2 часа и хубаво ми изпразваше гърдите.Днес не е имало болка,пак са твърди,но е по -поносимо от вчера определено
Мукаддес, радвам се, че си по-добре, чудесно се справяш  Hug

Мислиш ли, че това дъвкане на зърното може се дължи на силната струя - Явор да се дразни от нея и да не може да се справи? В такива моменти е добре да поизцедиш леко, преди да му дадеш, за да отслабне струята или да оставиш първоначалната силна да изтече. Ако пробваш - сподели как сте   bouquet

Разбирам, че понякога може да е изкушаващо даването на залъгалка, но е добра идея да бъде ограничено заради риска от объркване в засукването. Това, че бебето използва майката за биберон е леко некоректен израз. Биберонът - залъгалка е измислен за да замести гърдата, когато майката я няма, да лъже бебето, че суче на гърдата. Според тази  статия  "Биберонът-залъгалка замества храната за тялото и мозъка" при малките бебета залъгалките могат да ограничат приема на мляко за денонощие. Бебетата имат физическа потребност от сукане и близост, от директен човешки контакт.

Поздрави   bouquet

# 699
  • Мнения: 4 070
Ех, Гунди, не се притеснявай, включвам се и аз, не си сама. Аз да си кажа честно се поуспокоих малко - в крайна сметка когато тя реши ще си излезе и ще бъде точно толкова голяма колкото трябва да бъде - това е. Иначе според списъка на първа страничка има още много неродили момичета, ама засега според преброяването сме 4, и не знам Белверде дали още да я включваме  Twisted Evil

Ами надявам се, че е родила днес. Да , сетих се за теб естествено. Hug Не знам защо , но ме гони депресията днес и всичко ме ядосва зверски. Confused

# 700
  • Мнения: 16
 
Не знам защо , но ме гони депресията днес и всичко ме ядосва зверски. Confused
Аз също се бях изнервила така предната седмица, когато ми ги наговориха тези глупости за преносването и че сме много големи, обаче в крайна сметка няма какво да се направи и трябва да се чака. Не разбирам защо лекарите не ги спестяват тези неща на бременните  #Crazy просто няма смисъл дори и жената да разполага с тази информация.

# 701
  • Мнения: 4 070
Не знам защо , но ме гони депресията днес и всичко ме ядосва зверски. Confused
Аз също се бях изнервила така предната седмица, когато ми ги наговориха тези глупости за преносването и че сме много големи, обаче в крайна сметка няма какво да се направи и трябва да се чака. Не разбирам защо лекарите не ги спестяват тези неща на бременните  #Crazy просто няма смисъл дори и жената да разполага с тази информация.
Да така е, а най- вече съм наясно,че е важно да се успокоя и всичко ще се нареди от само себе си, като имаш пред вид,че съм го преживяла това същото преди 3 г. и половина- пак така си чаках и пак така се вслушвах във всяка болка и се ядосвах,че ме боли,а не раждам. И сега отново, а си знам ,че у дома все се преносват бебетата на сестра ми второто го извадиха на 7 ден, ама а де- то не бяха болки, не бяха контракции, наистина ми писна малко да съм постоянно на щтрек. Peace Hug

# 702
  • Мнения: 393
Ало, депресарката Hug пропуснала си ми питането?

# 703
  • Мнения: 0
belverdeeeeeeeeeeeeeee дарлинг,затри се мила....Ей,неродилите тука отчет по часово да давате,че някоя като духне за повече от час и я пишем родила  Laughing Mr. Green Хайде,дано си днес Simple Smile  Hug Стискаме палци  Heart Eyes

аз се приготвям за първият мач на МЮ довечера ... откриваме сезонаааа  яхууууууу Crazy Crazy Crazy

бг-тринити - жива и здрава да ти е малката принцесааа  Heart Eyes
бързо възтановяване ти пожелавам  Peace  bouquet Hug


вярно останахме много малко...

вивиен,гунди,белверде (под въпрос),аз ...още неродили от по-активните ?  Whistling

само за протокола : feisi е родила,а я няма в списъка...  Blush Blush

а бтв какво стана с файв магнифисънт?

Последна редакция: пн, 20 авг 2012, 16:22 от Ludnica14

# 704
  • Мнения: 20
Атракция не допуснах причината да е силна струя защото го бях сложила на гърда от която беше сукал и беше мека.Реших да пробвам да не редувам и двете гърди на хранене,а да давам само едната,а при следващото другата.
Но пък ми хрумва друго,понеже преди малко храненето беше успешно и спокойно.Чувала съм,незнам колко е вярно,че има бебета които се изхождат докато сучат.Сучейки перисталтиката се задействала....... пак казвам незнам доколко е основателно.Та..докато сука сега се изака и се успокои.Нямаше го онова бясно търсене и зяпане,продължи да си суче спокойно и сам пусна гърдата и сега спо доволно.Дали одеве не е търсил да дъвче точно зърното ми защото се е опитвал да се изака newsm78
За биби,води и тн. съм безкрайно съгласна,но съм много против да се налага толкова категорично и крайно сякаш е обнародвано с Държавен вестник и едва ли не тия дето сме го допуснали /вероятно поради основателна за нас самите причина,но защо ли да се отчете?!/ трябва да бъдем замеряни с камъни. Човек прави даден избор под "натиск" от определени обстоятелства и не трябва да бъде осъждан за него Peace
Имам и още едно въпросче  Embarassed Има ли храни,които трябва да избягваме? Липсва ми и кафето сутрин /не че 3в1 е голямото кафе Blush/. В момента пия и желязо /ампули тотема/,хемоглобина ми е под всякаква критика и се чувствам ужасно- няма да се размина без медикаменти. Има ли опасност това желязо да навреди на бебето и изобщо- до каква степен лекарствата и храната преминава през кърмата?
 Hug  bouquet Благодаря за отделеното внимание!

Общи условия

Активация на акаунт