Трикове за по-леко раждане

  • 41 742
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 570
От известно време ме хваща параноята само като се сетя за първото си раждане. Понеже, живот и здраве, ми предстои и второ и направо се спичам. Имах доста тежко нормално раждане.
 Та темата е - знаете ли някакви трикове, бабини дивитини и т.н за по-леко раждане.
 Аз наскоро разбрах един - като започне раждането и се тръгне към болницата, да се пусне едно яйце през корема, да падне и да не се поглежда, а да се тръгне смело напред  Crazy Момичето, което ми го разказа е родило за 2 часа, доста лесно  Mr. Green
Друго, което знам е, че е хубаво да се яде локум  Crazy преди раждането. За съжаление при първото нямаше време за локум, направо се изстреляхме от вкъщи  Mr. Green

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 054
Това, което даваш като пример, са някакви бабини измишльотини, а сама разбираш, че пускайки тази тема може да научиш много други такива и какво- ще тръгнеш да раждаш и ще започнеш за изпълняваш всевъзможни ритуали??
Аз родих първото си дете много трудно и разбирам страха ти...
Единственото, което съм чувала от този род е да не се съобщава на майката на родилката, че отива да ражда. Вторият път при мен така се получи, че с майка ми се скарахме сутринта, а следобед отидох да раждам и, само благодарение на това, не се бяхме чули междувременно и й се обадих чак като родих. Наистина беше бързо и много по-лесно, но все пак е второ дете; екипа, болницата, всичко беше на ниво. Затова не мисля, че причината е в това, че майка ми не е знаела... по-добре помисли за друг екип, друга болница, отколкото за такива неща.  Hug

# 2
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Споко, бременност с бременност не си приличат, раждане с раждане - също.
Единствения трик, който ми бяха казали е да изпия една ампула бусколизин, ама не ми остана време /а бяха нагласени в багажа ми/ и при двете раждания, та нямаше как да го изпробвам, а жената, която ми го каза и се наложи по спешност секцио, с второто по други параграфи пък беше задължително и така и не разбрахме дали действително действа, ама пък втория път доктора ми го добави към системата.

Бяха ми казали и че секса ще предизвика раждане, ама три дена се мъчихме и не успяхме да  го предизвикаме по този начин /преносвах, а водите ми бяха застрашително намалели, чак бебчето се роди с няколко ранички, които обаче бързо се скриха, още преди да ни изпишат/.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 482
Второ раждане- секцио...ама надали ще ме огрее.

# 4
  • Мнения: 44
Здравейте майчета!Тъй като и на мен ми предстои раждане съввсем скоро се ровя постоянно за такива материали.Чета книги и се допитвам до вече родили мамчета.Ето един линк със съвети : http://www.moetodete.bg/rajdane/6-hitrini-za-po-lesno-rajdane.html
Първия съвет да не се бърза и да се разхождаш повече,за гравитацията...изглежда,че има нещо вярно  Wink
Успех на всички и Ви пожелавам супер леко и бързо раждане!!!! Hug

А и да добавя за бабините деветини има много,но и на мен не ми се нравят много.Има доста стряскащи  Shocked

# 5
  • Мнения: 2 286
С бабините девитини не мога да помогна, защото не вярвам и не съм се интересувала, но много мои познати пиха едни хомеопатични хапчета и всички казаха, че са родили лесно и бързо. Не мога да се сетя име и начин на приложение, но може да попиташ във форума за Алтернативна медицина.

Аз не родих бързо, но смятам, че беше лесно, не съм се мъчила в нечовешки болки и т.н. През последните 5м. ходех на курсове за бременни и с особено внимание слушах за раждането, кой кой е в родилното и т.н. Това смятам, доста ме успокои, защото през цялото време знаех какво ме очаква, имах реалистична нагласа за ситуацията в болниците и бях много спокойна.

Но при теб с този фактор "страх от първото раждане" не знам дали би ти помогнало... Ако искаш, пиши ми на лични.

# 6
  • Мнения: 570
благодаря за отговорите  Hug
аз темата я пуснах с лека хумористична нотка  Grinning Та виж...от дума на дума се поуспокоя, пък и някой и друг съвет мога да ползвам  Hug
И аз не съм по бабините девитини, но да ви кажа, съгласна съм на всичко, само да е по-леко от предния път.
Иначе, от болницата и екипа съм доволна (2-ра градска), но самото раждане се проточи, беше с изтекли води и може би затова беше толкова болезнено. Именно тогава ми се разби илюзията, че имам висок праг на болка  Mr. Green Оказа се доста нисък  Blush
Тогава не ме беше страх, защото не знаех какво ме чака  Mr. Green Сега като се сетя и първото нещо, което изплува в съзнанието ми е - упойка  Crazy

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Хомеопатичните са ето тези:
Цитат
Хомеопатичните се редуват на 10 минути х 5 зр. по време на родилния процес и са
Actea racemosa 9 CH   - при много силни и нередовни контракции.
Caulophyllum 15 CH -контракции със спазми на маточната шийка. При бавно разкритие. Подпомага контракциите.
Арниката се редува на 1-2 часа, пак по 5 зрънца.
Има и някакви за облекчаване на болката, но тях не съм ги търсила Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 1 392
peiota,
И аз като теб се бях шашнала с наближаването на второто ми раждане, поради доста тежко и продължително първо, ноооооо... Беше толкова по-лесно и бързо, а възстановяването ми направо мигновено. Положителна нагласа и максимално късно отиване в болницата - това е съветът ми към теб.
Успех Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 4 035
С арниката внимавай, че има оплаквания от ригидна шийка и че после не хваща упойка. На мен първото ми раждане беше бързо и без упойка. Второто обаче се проточи много и епидурала за мен беше прекрасен трик за комфортно раждане Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
В локуми, яйца и подобни глупости не вярвам аз. Но ако някой го успокояват, нека се занимава с тях.
Моят "трик" е много спокойствие и вяра, че всичко ще бъде наред.

# 11
  • Мнения: 2 658
В локуми, яйца и подобни глупости не вярвам аз. Но ако някой го успокояват, нека се занимава с тях.
Моят "трик" е много спокойствие и вяра, че всичко ще бъде наред.

Специално относно това и моите бяха такива (втория ред от цитата имам предвид, разбира се), два пъти проработиха повече от добре, но... не на всички помагат май.
Но каквото и да е, по-добре е да си спокойна в този момент.
Но така казано изглежда лесно, а трудно се постига, зная  Wink ... Леко!

# 12
  • Мнения: 477
Преди да родя ми бяха споменали за това с яйцето.На мен, обаче ми казаха, че свекървата трябва да ти го търкули по тумбака  Laughing Е, търкули го моята.Ние казахме, че само на преглед отиваме - не се знае кога ще раждам (това друго суеверие....).На майка ми умишлено не казах, че ще раждам (макар че знаех точно кога, понеже беше предизвикано)....тя милата щеше да роди преди мен ако й бях казала....та така.В крайна сметка наистина сравнително бързо родих- 3 часа.  Mr. Green
Абе търкаляйте яйца, яжте локуми, баклави, каквото ви дойде на ум ако това ще ви успокои.
 Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 570
Абе търкаляйте яйца, яжте локуми, баклави, каквото ви дойде на ум ако това ще ви успокои.
 Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

 Crazy Mr. Green
Аз това с яйцето със сигурност ще го направя  kyllmg
Може и хомеопатичните хапченца да си купя  Mr. Green
Ма не се знае, може и някоя друга идея да блесне  Crazy

# 14
  • Мнения: 534
Трика с яйцето не действа  Naughty.Изпробвано е!Чувала съм за отваряне на вратите на шкафове и гардероби Laughing.
Ако ме питаш много ходене и движение.А и второто е по-лесно Wink.Аз също като тебе първо тежко нормално раждане...Второто 3-4 часа болки в пред родилна зала,10 мин. в родилна зала и на другия ден свежа като лимонка,все едно не съм раждала!Без никаква упойка или болкоуспокояващо!

Общи условия

Активация на акаунт