Трикове за по-леко раждане

  • 41 844
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 64
не се намират навсякъде, за Варна мога да кажа .... Не мога да преценя за дворските Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 495
Билкова аптека. В София има на ул."Юрий Венелин"

# 47
  • Мнения: 3
И аз имам в двора малини и ще пробвам с тях остават ми 35 дена, тамън на време.Иначе и аз знам за стълбите че е добре, така се разтягаш, но при всеки е различно.На мен ще ме и първо и гледам много да не му мисля, кураж и спокойствие  Peace леко раждане на всички

# 48
  • Мнения: 105
peiota Мила и мен многоо ме е страх, особено като чувам, че първото раждане е ужасно. Но това което четох до сега из нета, реших, че от днес започвам чая с малинови листа а след 10 дни и арника. Дано помогнат малкоо  Praynig Praynig Praynig страх ме е само, че огромния страх, който ме е обзел ще ми изиграе лоша шега  Cry Cry

# 49
  • Мнения: 2 286
peiota Мила и мен многоо ме е страх, особено като чувам, че първото раждане е ужасно. Но това което четох до сега из нета, реших, че от днес започвам чая с малинови листа а след 10 дни и арника. Дано помогнат малкоо  Praynig Praynig Praynig страх ме е само, че огромния страх, който ме е обзел ще ми изиграе лоша шега  Cry Cry

Ей, това е истината!
И защо вярваш на глупости! Naughty Я не се връзвай!
Моето раждане беше леко, без усложнения, без проблеми, родих 3900гр бебе и след 24ч. се чувствах отлично. Просто продължи малко по-дълго, а след раждането бях толкова превъзбудена и щастлива Laughing , че изобщо не успях да заспя. Родих в 19:55 (в Шейново) и чак в 4 успях да дремна, и в 5:30 ни събудиха, обаче толкова исках вече да си видя бебето, че се чувствах все едно съм спала 14ч. непробудно Laughing .
Бях без избор на екип, така че някакво специално отношение не съм получила. Просто бях много спокойна.
Леко и много спокойно раждане ти пожелавам! Всичко ще е наред Hug Hug

# 50
  • Мнения: 5 173
Ne искам да ви обезкуражавам, но пих арника месец преди термин и още нещо хомеопатично 10 дена преди раждане (четох в някакъв форум някакъв лекар даваше съвети, та аз стриктно спазвах). Скъсвах се от разходки - резултатът: родих 6 дена СЛЕД термин, раждането продължи 27 часа от 1-та регулярна контракция.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 25 296
Някъде из нета четох, че арниката може да затрудни изглаждането на шийката и разкритието, та внимавайте с нея. Аз не бих я пила, поне не и без консултация с хомеопат.

# 52
  • Мнения: 570
ТиаРа, аз гледам да се настройвам позитивно. Страх ме е, но не ми се вярва да е по-трудно от първия път  Mr. Green Даже почти всички казват, че второто раждане е по-леко и по-бързо....та, друго не ми остава освен да си мисля, че ще е по-добре  Crazy
Иначе съм твърдо решена да направя бабината девитина с яйцето  Mr. Green
Имам вече още няколко познати, които я изпробваха и родиха лесно  Whistling

# 53
  • Мнения: 105
hailie Hug Hug Дано мине по-леко  Cry
Шушулче мисля да почна арниката последните дни буквално преди термин, защото и аз четох, че няма много файда ако я пиеш много време  newsm78

# 54
  • Мнения: 1 350
peiota,то не останало бе ! Стискам палци и специално щще чакам да видя дали е подействало при теб това с яйцето Hug Аз съм страшно суеверна и нищо не ми пречи да пробвам с такива трикчета.Единствено се тревожа ,че мъжа ми ще ме ръчка да тръгваме по-скоро и няма да ми даде време за такива дивотии Crazy
Аз също родих леко ,бях си пуснала косата ,защото се информирах от форума ,че така трябвало Mr. Green
Чувала съм ,че колкото по-малко хора знаят ,че отиваш да раждаш ,толкова по-леко ще е .
С първото ми раждане го спазихме това ,дори на майка ми не казах.Но сега ще се наложи ,защото все някой трябва да гледа детето Tired

# 55
  • Мнения: 570
това за хората при мен не подейства първия път  Mr. Green Никой не знаеше - само мъжа ми  Crazy
Аз знам, че не е хубаво майката на родилката да знае, защото обикновено си мисли много лоши неща и един вид предизвиква съдбата. Сега майка ми ще знае, защото ще сме при нея, така че...каквото такова  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 105
И аз ще гледам колкото може по-малко хора да знаят. А това с яйцето само свекървата ли трябва да го направи  newsm78 и какво точно се прави пуска се отгоре по  корема да падне?. От вчера започнах и чая от листата по една чаша на ден засега без захар  Peace, малко преди датата почвам и арниката, и ако не забравя в болницата ще си пусна и косата  Praynig Praynig Praynig. Абе изобщо голяма паника ме е хванала и съм решила каквото чуя това да направя, а дано нещо помогне  Praynig Praynig Praynig Praynig. А това, че при първо раждане винаги е по-трудно - не е задължително  Naughty  от анкетата която направих между роднини и приятелки излиза, че не е така, всичко е много индивидуално и относително.

# 57
  • Мнения: 5 173
Аз знам, че не е хубаво майката на родилката да знае, защото обикновено си мисли много лоши неща и един вид предизвиква съдбата.
И моята не знаеше, но поради др съображения. Тя е медицински работник и правеше планове да нахлува в родилната зала с мен ooooh!. Затова не ѝ казах, че цял ден съм с контракции и ги сюрпризирах рано-рано на следващия ден.  Hug

# 58
  • Мнения: 570
а не, каква свекърва  Mr. Green
ти си го правиш - пускаш яйцето между гърдите, да падне през корема, не го поглеждаш и продължаваш напред  Crazy Аз трябва да устискам още 10 дена, че трябва да раждам в София, а тогава ще пътуваме, та за сега няма да почвам нито арниката, нито малинови листа  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 105
а не, каква свекърва  Mr. Green
ти си го правиш - пускаш яйцето между гърдите, да падне през корема, не го поглеждаш и продължаваш напред  Crazy Аз трябва да устискам още 10 дена, че трябва да раждам в София, а тогава ще пътуваме, та за сега няма да почвам нито арниката, нито малинови листа  Mr. Green
Ок и това ще направя  Laughing, че аз защо разбрах грешно пак  #Cussing out  #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт