Трикове за по-леко раждане

  • 41 847
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 477
Интересни съвет прочетох.
Аз съм слушала, че се пие някакъв чай, но не си спомням какъв.

Листа от малина? Thinking и аз това се опитвам да се сетя...

За чая от листа от малини знам, че се пие в случей , че планираш бременност  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 5 173
Нямам спомен какво точно се пиеше.
Надявам се тук майките да кажат.

# 32
  • Мнения: 100
Тук чаят от листа от малини е много популярно средство за предизвикване на раждането. Почти всички майки които познавам са ми го казвали и пробвали, но естествено много е трудно да се установи процентно колко действа като обикновено се пие около термин.  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 3
чаят от малинови листа може да се пие през цялата бременност, освен многото полезни вещества той е и тоник за матката. Започва се с малко количество, например чаша на ден, последния месец се пие по две-три чаши, колкото ви е приятно. Тонизира маточната мускулатура и затова се смята, че води до по-леко раждане. Аз самата го пиех редовно последния месец и наистина имах леко и бързо раждане, но освен чая се подготвях за раждането през цялата бременност.

Прави се запарка от две суп. лъжици билка в 1 л вода за 4 часа, след което се прецежда и пие.

# 34
  • Мнения: 1 495
Като трик за по-леко раждане мисля да използвам услугите на дула.
Тази, която съм избрала е и психолог, така че разчитам на това да ми помогне за всевъзможните страхове, които ще ме обземат евентуално. Още повече болката зависи в много голяма степен от психическата нагласа.  bouquet
Чаят от малини също почнах да го пия, мисля да ползвам всякакви упражнения и пози за максимално добро разположение на бебето (седене на топка напр.)

# 35
  • Мнения: 570
gingerina, желая ти леко раждане  Hug Би ли споделила за Дула. В коя болница ще я ползваш, защото знам, че в родилните са доста скептично настроени и не допускат външни лица  Thinking

# 36
  • Мнения: 64
Скоро ми предстои раждане и за сега пия само малинови листа . Само ме притеснява приготвянето им дали го правя като хората/ 1.ч.л. в 500мл ври 3мин, кисне 20/ това ми го кажа позната която ползва само билки. В началото ги запарвах 2 часа/ не 4/ .... някой друг има ли друг начин

# 37
  • Мнения: 1 495
peiota, Дулите ги допускат в няколко болници, Токуда, Тина Киркова, Св.Лазар и по-точно:
http://www.bgduli.com/doula_friendly_hospitals

Чая от малинови листа незнам дали правилно го правя и аз, но 1 суп. лъжица на една голяма чаена чаша правя и не го държа дълго, но според мен става силничък.

# 38
  • Мнения: 5 173
Сега се сетих, че точно за арника ставаше дума. Значи, арника и малинови листа.

# 39
  • Мнения: 570
 Charlene, да споделиш след раждането дали е имало ефект от листата Praynig От кога ги пиеш и по колко на ден?

# 40
  • Мнения: 64
Пия ги от самото начало, не засичам много по колко. Сутрин си правя / преди 500, сега увеличих на 750 , не знма колко ми е съда/ и до вечерта гледам да съм го изпила на по 100-150мл. преди хранене.
Ще ви пиша , на последния преглед лекаря ми каза че ми е узряла шийката , ще видим Simple Smile

# 41
  • Мнения: 5 173
От самото начало на бременността ли?
Аз знам, че се започва с пиенето едва, когато влезнеш в 9 месец.

# 42
  • Мнения: 64
Да отначало, не съм имала проблеми , даже гинеколожката ми го изписа в големи дози аз пих по-малки. При билките ефекта настъпва по-бавно , но и месец пиене може да окаже ефект.

# 43
  • Мнения: 5 173
Учудвам се.
На доста места съм чела, че се пие месец преди термин.

# 44
  • Мнения: 570
а листата от къде ги взимате? Ние имаме малини в двора, да взема да си изсуша  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт