Трикове за по-леко раждане

  • 42 042
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 488
Трика с яйцето не действа  Naughty.Изпробвано е!Чувала съм за отваряне на вратите на шкафове и гардероби Laughing.
Ако ме питаш много ходене и движение.А и второто е по-лесно Wink.Аз също като тебе първо тежко нормално раждане...Второто 3-4 часа болки в пред родилна зала,10 мин. в родилна зала и на другия ден свежа като лимонка,все едно не съм раждала!Без никаква упойка или болкоуспокояващо!

Само да цитирам, дано ме прихване и мен!

# 16
  • Мнения: 8 163
И моят опит показва, че второто раждане е по-леко и по-бързо от първото.

За лесното раждане и възстановяване помага добрата спортна форма: дробовете са свикнали да използват пълния си капацитет, коремните мускули са по-здрави и тренирани. Редовно спортуващите имат по-добри умения да контролират или игнорират усещането за болка от процес, който има положителен краен резултат. Такива хора обикновено се хранят и по-здравословно и са с по-ниско ниво на стрес. Затова организмът им реагира по-бързо и адекватно при нужда от "пълна мобилизация", както е при раждането.

От значение също е родилката да се чувства комфортно на мястото, където ще ражда и с екипа, който ще помага. Като същества, ограничени във времето и пространството, хората предпочитат предсказуемостта и известното пред неяснотата и потенциално неприятните изненади. Затова ходете и оглеждайте здравните заведения, запознавайте се с медицинския персонал, спрете някоя наскоро родила жена, която ще срещнете по коридорите и я питайте дали е доволна.

# 17
  • Мнения: 44
Наистина спокойствието е най-важно,но като се замисля то пак си е психика.Казали са хората "психическата нагласа му е майката".Някои се нагласят психически с помощта на какви ли не вярвания,хапченца и суеверия.И все пак вярвам,че и билките могат да повлияят.Ако са правилните-благотворно  Wink
Знам,че ако се панирам и изпитвам страх,няма да е по-лесно,за това съм се нагласила,че всияко ще мине леко и безпроблемно за мен и бебчо  Peace
Още веднъж пожелавам лекичко и безпроблемно раждане на всички бъдещи майчета!!!  Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 334
Да ама колкото и спокойна да бях, психическата нагласа не ми помогна, нито разходките,  имах мноооооого тежко раждане, с моменти на "бели петна" и говорене на глупости от болка, даже и сега не мога да определя в какво състояние бях . И колкото и време да мине, казват, че времето лекувало, не бих казала. Шиха ме 40 минути,а възстановяването ми беше месец. И дори и да реша да имам второ дете не бих родила нормално в никакъв случай, всеки сам си преценява. Имам познати, които пиеха сушени листа от малини, аз пих арника малко време в началото на осмия месец и не знам и аз защо я спрях. Важното според мен е да слушаш акушерката, тя води раждането, моето макар и трудно го оплесках аз накрая като ми каза да НЕ напъвам, а аз си съдрах задника и стана белята. Попаднах на много добра акушерка, израждала 32 години, после й се извинявах, че не я послушах,а  тя ме успокояваше и ми говореше и така по-леко ми беше докато ми донесат бебчето.
Леко раждане желая на всички бъдещи мамчета и по възможност ходете на лекциии за бременни, четете книги за раждането   bouquet

# 19
  • Мнения: 2 286
Беборана, напълно съгласна съм, че най-вече акушерката трябва да се слуша. Аз бях много изпълнителна и всичко мина леко. И мен ме шиха 40мин, ама щото ме ши един новак... после ме разши Crazy , щото доктора мина и вика, че това било криво и така не се прави Stop . Но съм доволна, де, че всичко мина леко и бързо. А това наистина се забравя. И на мен ми отне повече от година, но вече съм с друга нагласа Party

# 20
  • Мнения: 534
Да ама колкото и спокойна да бях, психическата нагласа не ми помогна, нито разходките,  имах мноооооого тежко раждане, с моменти на "бели петна" и говорене на глупости от болка, даже и сега не мога да определя в какво състояние бях . И колкото и време да мине, казват, че времето лекувало, не бих казала. Шиха ме 40 минути,а възстановяването ми беше месец. И дори и да реша да имам второ дете не бих родила нормално в никакъв случай, всеки сам си преценява. Имам познати, които пиеха сушени листа от малини, аз пих арника малко време в началото на осмия месец и не знам и аз защо я спрях. Важното според мен е да слушаш акушерката, тя води раждането, моето макар и трудно го оплесках аз накрая като ми каза да НЕ напъвам, а аз си съдрах задника и стана белята. Попаднах на много добра акушерка, израждала 32 години, после й се извинявах, че не я послушах,а  тя ме успокояваше и ми говореше и така по-леко ми беше докато ми донесат бебчето.
Леко раждане желая на всички бъдещи мамчета и по възможност ходете на лекциии за бременни, четете книги за раждането   bouquet

Така че и по-зле бях с първото!

# 21
  • Мнения: 8 163
Дами, жената иска да има по-леко раждане, а вие пишете страхотии...  Naughty

# 22
  • Мнения: 2 286
Дами, жената иска да има по-леко раждане, а вие пишете страхотии...  Naughty

Фея, така е, но когато човек е подготвен, по-леко приема нещата. На мен много неща ми бяха спестени, само за да не "ме плашат", а биха ми били полезни.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 108
Това за яйцето за пръв път го чувам Mr. Green
Да споделя какво ми каза на мен акушерката като влизах в родилната зала - да си пусна косата, бях я хванала на плитка, казах и че ще ми е по-добре вързана,но не, акушерката настоя и така пуснах си косата.Каза ми ,че не искали раждането да се завърже, явно в болницата ,където раждах, си имат някакви суеверия.Родих за 1 час  Simple Smile
Успех на всички  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 286
Иии, да бях знаела Laughing - аз бях с вързана коса, да не ми пречи, само на опашка, но все пак...
Е, ще си го запомня, ако живот и здраве пак раждам Laughing

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 500
2 мои приятелки родиха много лесно и бързо ето така: Вече наближаващи термина, отиват да изкачват стълби, за улесняване на разкритие. Изкачиха тепето Альоша в Пловдив (и едната, а като подейства, после и другата), и контракциите ги хващат (едната след няк.часа, а другата съвсем скоро) и раждат (едната на следв.сутрин, а другата след 2-3 часа). И в двата случая говорим за първескини.

# 26
  • Мнения: 534
Да и на мен и с двете раждания ми се скараха за вързаната коса .С първо имах коса до кръста и няма ма ви казвам на какво приличах на излизане от родилното Mr. Green...Сега с второто освен за косата ми направиха забележка ,че си държа ръцете кръстосани върху корема.

# 27
  • Мнения: 570
ааа, това за вързаната коса не го знаех  Peace Макар, че аз не бях с вързана и беше доста трудно, но пък през целия път до болницата бях със скръстени крака (вирнати нависоко) с цел предпазване от изтичане на водите. Може от това така да се е получило  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 5 173
Интересни съвет прочетох.
Аз съм слушала, че се пие някакъв чай, но не си спомням какъв.

# 29
  • Мнения: 2 286
Интересни съвет прочетох.
Аз съм слушала, че се пие някакъв чай, но не си спомням какъв.

Листа от малина? Thinking и аз това се опитвам да се сетя...

Общи условия

Активация на акаунт