Къпете ли бебетата си в морето?

  • 6 863
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 897

"jeny" и на мен ми се струва странно това с къпането и вирусите newsm78

Не е странно,повечето вируси са във водата,ако детето глътне както стана в нашия случай ще го хване вирус.Никой не твърди,че се хваща от самото къпане.Това ми казаха лекарите от инфекциозна,аз не си го измислям.Също така по-малки дечица постоянно си лапат ръчичките.

Блонди,и ние като деца ходехме предимно в Ахтопол,на бунгала,за мен там е най-хубавия плаж.Иначе съм била в Кастельон в Испания и ми се видя доста по различно от тук,по чисто имам впредвид.

# 16
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Аз пък преди няколко дни чух точно обратното твърдение.Вероятноста да хванеш вирус от морската вода е минимална , малшанс или къса клечка както искаш го тълкувай.Вирусите се хващат от мръсните ръце по плажа.Достатъчно е някой болен да е бил в радиуса на твоето дете , то да си е облизало пръстите и работата вече е узряла, а не щото е пило морска вода.Това го каза някъв доцент или професор по тв.

# 17
  • София
  • Мнения: 650
Да, само дето причината не е в морската вода, а в "високите летни температури и струпването на голямо количество туристи в курортите, на засилените контакти по време на отпуските". Това е обяснението на академик-вирусолог. Даваха го и по телевизията, каза че проблема не е в морската вода..
http://www.duma.bg/duma/node/19333

# 18
  • Мнения: 1 310
А преди това някакъв друг каза, че фекалиите и мръсните води от хотелите се изхвърлят в морската вода и е напълно в реда на нещата да се пипне всякакъв вирус. Затова призова за абсолютна хигиена след плаж и никакво гълтане на морска вода. На кого да вярваме? Thinking

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
Ket_G, а басейнът с вода от морето ли пълнехте? И има ли значение това,че имаме поставена ваксина срещу ротавирус?
мдаа, с вода от морето... предполагам, че точно това е причината

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За пръв път децата ми видяха морето миналото лято. Нямаха годинка, когато с мъжа ми отидохме за няколко дни до морето, свекърва ми ги гледа Simple Smile Миналото лято бяхме само за ден на плаж, беше ги страх от водата и почти не се мокреха. Тази година за пръв път ги заведохме на почивка, бяхме на бунгало а наоколо само бунгала. Тишина, спокойствие, много малко хора, пълна идилия  Grinning Малките пак ги беше страх от морето, но значително повече се мокреха. И двата пъти не са се разболявали като сме били на море. Аз самата съм се разболявала от летен вирус като ученичка след един лагер на море, но тогава виновна беше храната. Половината деца се тръшнаха още там а всички останали се засичахме в поликлиниката после  Tired

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Тъй като са морски чеда от рано са топвани/къпани в морето... Големите
поради това,че са летни бебета около 9 -11 м., малките на по 5 -7 месеца.
Плаж на закътани места без врява и мръсотия след 16 ч. или рано сутрин.
Бях чела някъде , че е препоръчително за деца от вътрешността
на страната да има 2-3 дневен период на адаптация с  морския  климат.

# 22
  • Мнения: 513
Макар и замърсена, морската вода си има своите полезности и бих изкъпала в нея десетмесечно бебе. Синът ми за пръв път видя морето на 8 месеца. Страхуваше се да влиза във водата, но му пълнехме басейнче с морска вода и се къпеше вътре.

А педиатър на мен ми е казвал да не си водя децата на море преди 3-годишна възраст, което  ми се струва абсурдно.

# 23
  • София
  • Мнения: 650
А педиатър на мен ми е казвал да не си водя децата на море преди 3-годишна възраст, което  ми се струва абсурдно.
На мен дерматолог ми е казвал, че най-новите тенденции са, че не се препоръчва дете до 3г. да се излага на директно, продължително слънце, пък било и намазано със слънцезащитен крем. Може би слънцето е по-големия проблем, а не морската вода  Peace

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
Нашата дерматоложка пък каза, ако можем да си го позволим, да водим малкия на море и планина всяко лято. Проблемът е атопичен дерматит. Е, разбира се намазан с 50+, защото е много бял. Та детето сега е на 2г5м и е сме го водили на море 3 пъти. Може пък при други кожни проблеми да не се препоръчва, не съм наясно  Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Водихме дъщеря ми когато беше 9-10 месечна на плаж,но не сме я къпали в морето.Нея и без това в следващите 2 години я беше страх от водата.

# 26
  • Мнения: 24
evil, точно такова място сме харесали- закътан, собствен плаж и без много хора  Simple Smile
От всичко изписано дотук, разбрах,че е все едно дали ще си къпеш детето във водата или не, то може навсякъде да лепне вирус  Thinking
По скоро не бих го топила във водата от страх да не настине, заради по-студената вода(къпем го с 36,37 градуса вода), а не заради вирусите Peace

# 27
  • Мнения: 109
Ходихме на море края на юли.Времето беше ветровито,затова стоя в количката основно.Ноооо след това еееех морето и сините вълни:)Къпах го всеки ден по два три пъти без главата да не му влезе в очичките.Хареса му много само се стряскаше от вълните като го цапне някоя по-силна.Стояхме до 11-11.30ч.Плажа беше Нестинарка т.е. не пренаселен.Големия го заведох на 1г.2м.Болести до сега не са ни спохождали да не чуе Twisted Evil

# 28
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Когато го заведохме за първи път миналата година, беше на 7м. Тогава му топихме само крачетата. Тази година го къпахме, но главно се вози в лодката пояс. Иначе стоеше в басейна на плажа. Хубаво е детето да ходи на море, особено ако има определени здравословни проблеми. Но, разбира се, не в най-големите жеги. Нашата педиатърка каза, че сутрин трябва да стои до 11 най-много и след обяд след 17:00ч. Не сме имали проблеми да чукам на дърво с гадните вируси.

# 29
  • Мнения: 1 402
Къпали сме го в морето и миналата година като беше на 7-8 месеца, и тази година пак го къпахме. Не сме имали проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт