Ягодка и Саса

  • 60 106
  • 470
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 20 177
незнам , но аз напоследък каквото и да поръчам от ягодата отива на митница и ми взимат стандартната такса от 4 лв, и това е за продукти от около 15-20 лева, имам чувството , че видят ли пакет с лилава панделка , независимо от стойността я препращат там


Законът е такъв, че в пощата се получават само пратки от ЕС, а всички останали отиват на митницать, като на тези със стойност до 30 лв. не се начислява ДДС.

# 31
  • Мнения: 0
Аз също пазарувам в Ягодка, от там купувам най-често грижа за косата и гримове, не съм имала проблем за сега с пратките но знае ли човек, а иначе винаги ме пращат на митниците на ул. Иван Вазов в Пловдив, verito_ кажи как изглежда въпросната служителка дето се заяжда ако си взимаш пратките от този офис в Пловдив, че де не се редя при нея  Laughing Ужас тази брюрокрация няма край в нашата държава.

# 32
  • на североизток
  • Мнения: 285
Аз малко късно я отркривам тази тема, но съм от редовно пазаруващите от ягодката. Една приятелка ми разказа за сайта преди време и така редовно си поръчвам оттам парфюми, козметика за тяло и коса, грим Simple Smile Сега си харесах няколко неща от коледните им промоции на парфюми, а гледаме са пуснали и коледни специални оферти Simple Smile
Иначе относно ДДС и митнически такси - на мен винаги са ми възстановявали сумите като си попълня формуляра и изпратя копие от разписката.

# 33
  • Мнения: 1 197
Момичета, помагайте! Поръчката ми от 6.11 явно е на митница от 10.11, но от там ни вест, ни кост! Никакво известие не ми пращат, а в петък звънях и по телефона и нищо не можаха да кажат, дадоха ми някакъв номер, но там никой не вдига!
А относно пощата и митницата и кое къде идва, лятото си поръчах една чанта от ибей, пак от Хонк Конг и дойде направо в пощата за няма и седмица..

# 34
  • Мнения: 0
Момичета, помагайте! Поръчката ми от 6.11 явно е на митница от 10.11, но от там ни вест, ни кост! Никакво известие не ми пращат, а в петък звънях и по телефона и нищо не можаха да кажат, дадоха ми някакъв номер, но там никой не вдига!
А относно пощата и митницата и кое къде идва, лятото си поръчах една чанта от ибей, пак от Хонк Конг и дойде направо в пощата за няма и седмица..

Iseult къде живееш за да знам какво да ти препоръчам, защото ако си в по-голям град по принцип пощите имат митници, и ходиш директно там няма какво да чакаш, че може да ти върнат пратката обратно след една или две седмици ако е непотърсена. Колкото до това, че понякога ти носят пратките до вратата, това зависи от сумата която си платила за поръчката и дали подлежи на плащане на ДДС.

# 35
  • Мнения: 1 197
Тъкмо се прибирам сега и какво да видя на прага - известие от митницата!  Simple Smile

tropic_flower, от София съм, явно ще се ходи до Веслец. Само не разбирам защо ми искат и мито?? Нали беше за поръчки над 150 евро? Или лева? А и относно документите, аз направо платих с карта, а не през пейпал, някъде май четох, че може с майла от Ягодка с поръчката, така ли е? И тази Еори регистрация трябва ли наистина.. по случайност имам, ама иначе ако трябваше и с това да се занимавам..

# 36
  • Мнения: 0
Тъкмо се прибирам сега и какво да видя на прага - известие от митницата!  Simple Smile

tropic_flower, от София съм, явно ще се ходи до Веслец. Само не разбирам защо ми искат и мито?? Нали беше за поръчки над 150 евро? Или лева? А и относно документите, аз направо платих с карта, а не през пейпал, някъде май четох, че може с майла от Ягодка с поръчката, така ли е? И тази Еори регистрация трябва ли наистина.. по случайност имам, ама иначе ако трябваше и с това да се занимавам..

Iseult радвам се че поне известието ти е дошло от митниците, че тези с такъв ентусиазъм работят, че нямам думи, а иначе отдавна вече е за поръчки над 15 евро или 30 лева си плащаш ДДС-то и някаква такса от 3.50 лева която я прилагат в бг пощи за не знам какво уж попълване на декларация и обработка на документацията  newsm78, както и да е пази си бележките от всичко това и им ги изпрати, хубавото е че поне Ягодка ти връща разходите за ДДС за разлика от другите сайтове, да отнема малко време и още толкова търпение но нали поне накрая си получаваш парите  което е по-важното Laughing

# 37
  • Мнения: 1 197
Да, ясно е вече, че се плаща, ама специално за митото не би следвало, защото е за над 150 евро.. Сами са си го написали в сайта, явно е някаква грешка в известието ми ..  Confused

tropic_flower, мерси за инфото Simple Smile Утре отивам, дано всичко мине бързо и безболезнено!  Laughing

# 38
  • на североизток
  • Мнения: 285
Аз също знам, че начисляват мито на всички поръчки над 30 лева, но както са ти обяснили важното е, че ягодка въобще връщат парите за мито и ДДС, защото останалите сайтове не го правят. Просто си пази квитанциите за платените суми и след това си попълни на сайт формуляра за връщане на мито/ДДС, прикачи сканирано копие от квитанциите и това е Simple SmileОстава да чакаш да ти възстановят сумата по картата

# 39
  • Мнения: 3 642
Момичета, стоките под 30 лв. все още ли отиват в пощата или и тях ги пращат на митница?

# 40
  • Мнения: 1 197
Май всичко е до късмет къде ще дойде..

А тия от митнцата са направо за разстрел! Били ми пратили 2 известия, ама чудно защо ли получавам само второто. Кой знае къде са го пратили, може би на луната, защото аз друго известие не съм получавала  Rolling Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 1 936
anbibian, при мен всичко отива на Митница. Скоро имах поръчка за 16 лв и тя също отиде там.

# 42
  • Мнения: 3 642
Благодаря за отговорите  Hug
 Sad Sad Sad
Искаше ми се да си поръчам една четка, но няма да ходя до митница заради нея  Tired

# 43
  • pomorie
  • Мнения: 848
Някой има ли наблюдения върху цветовете на http://bg.strawberrynet.com/makeup/clarins/true-comfort-foundati … ing/56727/#DETAIL  има три цвята на добра цена,но нямам идея кой какъв е

# 44
  • Мнения: 1 029
Благодаря за отговорите  Hug
 Sad Sad Sad
Искаше ми се да си поръчам една четка, но няма да ходя до митница заради нея  Tired

Коя четка? Аз търся една на Диор за мейкап, но не я намирам  Tired

Общи условия

Активация на акаунт