На море в Гърция - 11

  • 93 591
  • 746
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 0
Ние през фирма купихме билетите, но пак на място - от Атина. Ние ходихме още през лятото на Санторини и си изкарахме много добре. Плюс това обиколихме и още няколко острова, та чак до турския бряг.

# 586
  • Мнения: 11 095
TDI, ако не качвате кола на ферибота - няма нужда от предварителна резервация, билетите се купуват на пристанище Пирея, може и в последния момент. В този сезон най-вероятно и с кола няма да имате проблем, но все пак имайте едно наум.
Разписанието за октомври Пирея-Санторини е - само един ферибот дневно, 7:25 ч сутринта, пътува малко под 8 часа, спира на няколко острова по пътя. На фирмата Blue Star e. За връщането ферито ви е 15:30 следобед, стига в Атина малко преди полунощ. (С този съм пътувала...)

Относно настаняване. Тъй като съм ходила преди доста години Simple Smile спали сме в стая, предложена ни от гръцки чичо на пристанище Фира в 4 ч сутринта (тогава пристигаше фериботът), беше във Фиростефани - предградие на града. Много добро място за база между другото, тъй като е на пешеходно разстояние от столицата и на главния път за Иа - спомням си, че спирката на автобуса за Иа беше на около 100 метра от къщата.
Изобщо препоръчвам спане на калдерата, то на Санторини това е най-забележителното. В букинг нещата са доста изчерпателни за този остров, гледала съм ги няколко пъти после през годините - между 25 и 2000 евро варират цените, тоест има за всеки вкус и джоб по нещо Simple Smile И пак - ако сте без кола, задължително искайте трансфер пристанище-хотел, калдерата е 300 метра висока отвесна стена Simple Smile Има нещо като градски транспорт, но другото по-добре.

Островът е незабравим.

Последна редакция: сб, 22 сеп 2012, 21:09 от Параход

# 587
  • Мнения: 287
TDI ,тази темичка може да ти свърши работа. На мен много ми помогна. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=603965.0

# 588
  • София
  • Мнения: 11 116
Здравейте!
Снощи се върнахме от Уранополи, закрихме сезона.  Laughing
Резервирах хотел през http://www.booking.com
Ето го: http://www.booking.com/hotel/gr/kari.bg.html?aid=339530;label=56 … 36d8390e17;dcid=1

Хотела някога е бил много хубав. Първото ни впечатление беше добро, има прекрасна градина, сравнително поддържана. Посрещна ни сърдита лелка, която поиска да и платим моментално, явно се опасяваше, че след като видим в какво ще ни настани ще избягаме панически.
Стаята беше ужасно мръсна, банята в невъобразимо състояние, слушалката на душа беше "ремонтирана" с някакъв парцал, по който докато се къпеш тече вряла вода. Входната врата беше разбивана многократно, половината лампи не работеха. В тройна стая имаше само една хавлия и едно одеало. Има ужасно много котки, които явно влизат през балконите, защото освен многото комари имаше и бълхи. Има също и 2 кучета, които вечер се пускат на свобода да си препускат... и да "минират".
Това наистина е най-мръсния хотел, който съм виждала някога!
Хубавото на хотела освен градината е едно малко плажче, което е точно пред него...

Излъгахме се по добрата цена в сравнение с останалите хотели и по снимките.

Снимките:
Скрит текст:





# 589
  • София
  • Мнения: 12 374
жгмъц, много кофти  Sad И ние тази година имахме за първи път проблем с ''покъщнината'' в студията, където бяхме, но нищо чак толкова сериозно, просто беше доста стара и едно-две нещица не работеха. При вас си е било наистина неприятно, освен градината май. Добре ще е да напишеш отзив и в букинг-а, такива неща трябва да се отразяват.

Пожелавам ти следващия път да си починете на хубаво място, Гърция е чудесна страна, просто и там човек може да попадне на нещо кофти, както и навсякъде другаде по света  Simple Smile

А за самия трети ръкав какво мислиш, разкажи нещо по-подробно  Praynig

Уфф, момичетааа, на мен много ми липсва Гърция вече, а се върнахме едва преди седмица...Сф ми се струва супер мрачна и неуютна, искам средиземноморски борове, цикади и топло солено море с рибки, а не изнервени граждани и изхождащи се помияри на всяка крачка  smile3518

# 590
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
жгмъц, обязателно напиши отзив в букинга, както и на други места в нета, ако имат оферти, ужасно е това което разказваш!

# 591
  • София
  • Мнения: 13 151
жгмъц, обязателно напиши отзив в букинга, както и на други места в нета, ако имат оферти, ужасно е това което разказваш!

Непременно! Вече има 2 отзива, подобни на твоя. Догодина поне през букинг ще има малко излъгали се. Стига да не ги изтрие някой, че за един турски хотел ни изтриха коментара.

# 592
  • София
  • Мнения: 11 116
Това беше първото нещо, което исках да направя, но не намирам къде в букинг се пишат отзивите...

За първи път ми се случва да попаднем в такава мизерия, ние често ходим в Уранополи и имам впечатления от повечето хотели и пансиони там, без големите, които са преди селото...
Имам си и фаворити ако някой се интересува.  Wink

Иначе селото е традиционно туристическо, но освен плажуващите туристи има много поклонници. От тук тръгват корабчетата за Света гора. Хубавите плажчета са предимно по близките острови, има лодки под наем или корабче-такси, с което се стига до тях. Красиво и спокойно е. В почти всички таверни се говори български, има и 2 които са притежание на българи.  Simple Smile

# 593
  • Мнения: 6 031
Това беше първото нещо, което исках да направя, но не намирам къде в букинг се пишат отзивите...

...

От букинг ще те поканят да коментираш с имейл в пощата.
Ужасно е това, на което сте попаднали.

# 594
  • София
  • Мнения: 11 116
Това е втората ми резервация през букинг, нямам такъв мейл засега.  Confused

# 595
  • Мнения: 6 031
Това е втората ми резервация през букинг, нямам такъв мейл засега.  Confused

Не ми се е случвало да не ме поканят за коментар.  newsm78

# 596
  • София
  • Мнения: 11 116
Това е втората ми резервация през букинг, нямам такъв мейл засега.  Confused

Не ми се е случвало да не ме поканят за коментар.  newsm78

Чакам.  Wink

# 597
  • Sofia
  • Мнения: 754
Добро утро момичета аз да дам отчет.Вчера направихме все пак една бьрза разходка до Гьрция и по точно около Офринио.Аз дори и да не останах впечатлена важното е че децата се кьпаха и плацикаха цял ден вьв моренцето.Времето беше страхотно небето синееше а водата направо беше заспала.Плажа имаше малко камьчета в началото но се преживява.Освен нас имаше още една балгарка с майка си на около 300м от нас и само няколко рибари на килиметьр сигурно от нас.Сезоно там отдовна е свьршил детския кьт не работеше и само няколко кафета срещу централния плаж отворени имаше.За сега толкова ще мисля в движение кьде ще идем за няколко дни евентуално но от вчерашният ден сьм доволна цял ден лежах по плажа та даже сьм и леко изгоряла..... Laughing

# 598
  • София
  • Мнения: 12 374
Kате, супер че сте отскочили до Гърция  Hug  Simple Smile
Стискам всички палци там времето да се задържи топло и приятно, и да изкарате няколко лежерни дни на моренцето  Sunglasses
А ако ви остане време - пообиколете малко из Ситония, местата около Кавала наистина не са нищо особено  Simple Smile

# 599
  • Мнения: 307
Като прочетох поста на жгмъц, се сетих за нещо, което бях пропуснала да отбележа в моя - безпризорните животни ( в нашия случай кучета към 5-6 броя) . Разхождаха се по плажа и в двора на хотела , в другите дворчета, минираха, лахеа  се помежду си и даже лаеха сина ми. Ровеха в болкука и цапаха наред.
жгмъц, картинката от стаята ви много напомня и нашата в Торони

Общи условия

Активация на акаунт