непоносимост към лактоза, има ли изход??

  • 19 309
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 26
Креми, зеленчуците добре ли са за нашите дечица, дали мога да захраня с зеленчуци...че лекарката иска с каша но нашата е едричка и не знам как ще й се отрази..

# 31
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Креми, зеленчуците добре ли са за нашите дечица, дали мога да захраня с зеленчуци...че лекарката иска с каша но нашата е едричка и не знам как ще й се отрази..
Аз почнах с тиква.Харесват го много.Даваш по-малко и следиш за реакция.Като в рамките на 10 дни трябва да се достигне едно бурканче.Аз лично давах  1 бурканче с пюре , след което пиеше мляко.Някой мами прибавят мляко в пюрето.След като мине известно време се замества обяда със з.пюре.След това въвеждаш някой друг зеленчук, но задължително пюрето трябва да е еднокмпонентно, , ако направи реакция да не се чудиш от кое е.Чети внимателно етикетите, че в някои пюрета има мляко, но не помня в кои точно-може и да бяха от месните.каша си давай спокойно това, че е по-едро бебето изобщо не трябва да те притеснява.успех в захранването.

# 32
  • Мнения: 1 813
И моята върви едра,но доцента каза да я захраня с оризова каша, като и казах за кг, тогава ме насочи към зеленчук. И сега се чудя,но все си мисля,че с тежките колики,които карахме, по-добре да я захраня с безлактозна каша.

# 33
  • Мнения: 26
Здравейте,

аз да попитам как са дечицата.
Аз може би началото на другия месец ще се видя с тази лекарка.
Яд ме е, че глупавата ни лична ни предписа едно хомеопатично лекарство за помощ от реакциите на ваксина. Дадох го и нашата веднага се раздриска, сега я боли стомаха защото се напъва от време на време.
Тези лекарства се правят от лактоза, как може изобщо да не се замислят:!!!
Сега пак от начало, не знам просто:(
Дано вие да сте на по- прав път, аз моя май все още не мога да го намеря.
Ах не, намали ли капките колийф и сгъсти ли й се акото вече...

# 34
  • Мнения: 1 813
Намалих на 4 капки, минимален ефект има,но пак е по-добре положението де.  Надявам се да успея да се видя до края на месеца с доц. Георгиева да обсъдим този проблем,както и по-подробно захранването.

Винаги сама си чети съдържанието, аз то дози извод стигнах,или повтаряй нон-стоп за непоносимостта.

# 35
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравейте,

аз да попитам как са дечицата.
Аз може би началото на другия месец ще се видя с тази лекарка.
Яд ме е, че глупавата ни лична ни предписа едно хомеопатично лекарство за помощ от реакциите на ваксина. Дадох го и нашата веднага се раздриска, сега я боли стомаха защото се напъва от време на време.
Тези лекарства се правят от лактоза, как може изобщо да не се замислят:!!!
Сега пак от начало, не знам просто:(
Дано вие да сте на по- прав път, аз моя май все още не мога да го намеря.
Ах не, намали ли капките колийф и сгъсти ли й се акото вече...
Аз нали ти казах да четеш всичко, че навсякъде има лакотоза.Къде повече, къде по-малко.За ваксините нурофен.Изпитан е от мен по време на боледуване и не дразни.Понижава болката и ако има т.Аз не съм давала, щото не ми е правил реакция.Ние забавихме последната ваксина доста време заради проблема.Говори с гастрото по този въпрос.Всичко е ж пазенето да диета.Това му е майката.Проби грешки.И на мен ми е идвало да си блъсна главата в стената.На някои от лекарствата си пише, че не се препоръчват на хора с лактазаен дефицит.Дори и някои пробиотици имат лактоза.

# 36
  • Мнения: 1 813
Лакто 4 има лактоза.

# 37
  • Мнения: 26
На тези хомеопатии нищо не пише, само Боарон и толкова...и всички лекари ги ползват, все едно са открили топлата вода. И нямало странични реакции, не знам но съм почти убедена че там се съдържат прекалено големи колич. лактоза. Идва ми да раздухам въпроса, но едва мога да събера доказателства:(
Днес й направих и кръвна картина с диференц. броене, излязоха лимфоцитите доста завишени.
Ще говоря с лекарката по въпроса...
Оттук нататък без експерименти!

# 38
  • Мнения: 26
Само да допълня..
в събота посетихме лекар в Стара Загора. Много адекватна женица! Обясних й всичко и според нея детето има АБКМ с вторична реакция лактозна непоносимост. Имаме протокол и вече пием от гадните млека по здравната каса. Малката се гърчи, не го иска ама няма как. В крайна сметка предпочитам диетата. В него няма лактоза и белтъка е хидролизиран....питах я за пробиотици..каза че нямали много файда, но все пак смятам да й давам от този Протексин.
Силно се надявам детето да се стабилизира. Пробвах и днес с оризова каша. Още по- изразена физиономия на погнуса:)Ще трябва да мисля как малко да й ги подсладя...
Надявам всяка от нас ако не скоро, то един ден, да забрави за тези неприятности и да се радва на дечицата, че го заслужават!

# 39
  • Мнения: 8 242
Здравейте,

аз да попитам как са дечицата.
Аз може би началото на другия месец ще се видя с тази лекарка.
Яд ме е, че глупавата ни лична ни предписа едно хомеопатично лекарство за помощ от реакциите на ваксина. Дадох го и нашата веднага се раздриска, сега я боли стомаха защото се напъва от време на време.
Тези лекарства се правят от лактоза, как може изобщо да не се замислят:!!!
Сега пак от начало, не знам просто:(
Дано вие да сте на по- прав път, аз моя май все още не мога да го намеря.
Ах не, намали ли капките колийф и сгъсти ли й се акото вече...
Това по-скоро е реакция към ХЛ, отколкото към лактозата. Какво ви е предписала?
И наистина педиатрите си ги предписват разни стандартни масово, без да имат много знание за хомеопатията, което не е никак добре  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 4 070
Привет! Моята дъщеря е на 1 м., преди 2 седмици бяхме на преглед беше качила 300 гр от изписването, но днес като отидохме не беше качила ни грам. От известно време има едни обилни , редки акита и педито смята, че не усвоявала добре лактозата- тя е само кърмена до тоя момент, не бях давала ам. Но днес педито ми каза да дохранвам с Прима ац, аз мисля, че за момента ми е намаляла кърмата, но чак лактозата да не усвоява? Ама пък педито ни никога не бърка- каза, че било временно и се случвало с някой деца-надраствали го.?

# 41
  • Мнения: 1 813
Кога ака ? След всяко , преди , по време на хранене? При нас се получаваше все едно пълнех продупчена торба,ако ме разбираш.

# 42
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Привет! Моята дъщеря е на 1 м., преди 2 седмици бяхме на преглед беше качила 300 гр от изписването, но днес като отидохме не беше качила ни грам. От известно време има едни обилни , редки акита и педито смята, че не усвоявала добре лактозата- тя е само кърмена до тоя момент, не бях давала ам. Но днес педито ми каза да дохранвам с Прима ац, аз мисля, че за момента ми е намаляла кърмата, но чак лактозата да не усвоява? Ама пък педито ни никога не бърка- каза, че било временно и се случвало с някой деца-надраствали го.?
Защо ти е чудно, че има непоносимост към лактозата?Това Прима ац не съм го чувала, но за добро безлактозно мляко се води Алл110.Послушай лекарката си.Друг вариант е да направиш консултация с гастро.
Да попитам нещо-Вие преди да стигнете до извода, че бебето има лн правихте ли микробиология за салмонела, шигела, е коли, стафилококи и гъби.Чак когато тези изследвания са чисти може да се мисли за непоносимост.Моя беше разкостен от изследвания.Разбирай го в буквалния смисъл.За каквото не се бяха сетили за това не беше изследван.Когато всичко се оказа нормално и в нормата се спряха на вторична лактозна непоносимост вследствие на чревна инфекция.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 22:06 от Креми Анев

# 43
  • Мнения: 1 813
И при нас беше същото, Креми.

А как се разбира, че е преминала тази вторична непоносимост?  Thinking

Иначе от АЛ110 моето дете качи много /1,800кг за месец/  и изведнъж, защото беше с вечен запек .

# 44
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
И при нас беше същото, Креми.

А как се разбира, че е преминала тази вторична непоносимост?  Thinking

Иначе от АЛ110 моето дете качи много /1,800кг за месец/  и изведнъж, защото беше с вечен запек .
kAKTO kAzaх нагоре диетата трябва да е поне 6 месеца.След този период се прави захранване и се следи за реакции.Демек дали пак няма да има колики и разстройство.Ако вс е ок се поччва бавно захранване с мле4ните едно след друго.Пробвах да захраня с козе сирене преди няколко месеца пълен неуспех.

Общи условия

Активация на акаунт