непоносимост към лактоза, има ли изход??

  • 19 312
  • 115
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 813
Аз съм малко объркана. Ние сме на Лактана с капки колийф вътре,но това значи ли, че те елиминират нацяло лактозата или са ни изписали тази схема,за да свиква детето? Нямам търпение да се вредя за консултация при доц.

# 46
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Колийфа  са ензимни капки.Те спомагат разграждането на лактозата.Вероятно заради това са ви оставили на Лактана в комплект с колийфа.Докторицате ще ви каже как да я карате като пораснете.

# 47
  • Мнения: 4 070
При нас се получаваше все едно пълнех продупчена торба,ако ме разбираш.
ами нещо такова, след хранене или по време на .......тия дни ми е малко кърмата и виждам, че бързо свършва и се изнервя вероятно са съвпаднали нещата
Креми, педито каза, че имала някаква инфекция в устата и, че ако не й монело-ама кое не разбрах- сме щели да й пуснем микробиология newsm78

# 48
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Какво да ти кажа??Излиза , че нямате изследване на фесец, а дрискането може и да не е от лактозна непоносимост.Може и да дрискате от стафилококи, гъби и какво ли още не.Не чакай да й мине, ами отивай и настоявай за направление за микробиология.Не си мъчи детето.

# 49
  • Мнения: 4 070
Какво да ти кажа??Излиза , че нямате изследване на фесец, а дрискането може и да не е от лактозна непоносимост.Може и да дрискате от стафилококи, гъби и какво ли още не.Не чакай да й мине, ами отивай и настоявай за направление за микробиология.Не си мъчи детето.
ами още малко и той педиатъра сам ще пусне, аз му имам доверие- за 3г и половина ми е доказал, че не греши дано и  сега е така, че е много важно. Благодаря ти за съветите. Hug

# 50
  • Мнения: 8 242
Какво да ти кажа??Излиза , че нямате изследване на фесец, а дрискането може и да не е от лактозна непоносимост.Може и да дрискате от стафилококи, гъби и какво ли още не.Не чакай да й мине, ами отивай и настоявай за направление за микробиология.Не си мъчи детето.
ами още малко и той педиатъра сам ще пусне, аз му имам доверие- за 3г и половина ми е доказал, че не греши дано и  сега е така, че е много важно. Благодаря ти за съветите. Hug
Ти казаваш, че това вече продължава доста дълго. Аз също бих пуснала микробиология с или без направление - така и направих с моето бебе и излязоха стафилококи, че си имаме..
Нищо не ти пречи да отидеш с един памперс в лабораторията.. За бебе на 1м. всичко трябва да се прави навреме, защото нещата се случват много бързо.
След като виждаш, че детето не се оправя  Rolling Eyes

# 51
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Какво да ти кажа??Излиза , че нямате изследване на фесец, а дрискането може и да не е от лактозна непоносимост.Може и да дрискате от стафилококи, гъби и какво ли още не.Не чакай да й мине, ами отивай и настоявай за направление за микробиология.Не си мъчи детето.
ами още малко и той педиатъра сам ще пусне, аз му имам доверие- за 3г и половина ми е доказал, че не греши дано и  сега е така, че е много важно. Благодаря ти за съветите. Hug
Ти казаваш, че това вече продължава доста дълго. Аз също бих пуснала микробиология с или без направление - така и направих с моето бебе и излязоха стафилококи, че си имаме..
Нищо не ти пречи да отидеш с един памперс в лабораторията.. За бебе на 1м. всичко трябва да се прави навреме, защото нещата се случват много бързо.
След като виждаш, че детето не се оправя  Rolling Eyes
И аз това повтарям за пореден път .А е толкова просто.Ако са стафилококи или каквото и да е друго си излиза антибиограма.Детето го изпива и нещата си идват на мястото.Не знам защо е това разтакване при тях.Дори и не е нужно да ходи с памперс.На място в лабораторията вземат анално секретче от дупето и изследват.Работа за 3 мин.В случай, че всичко е чисто тогава да търсят друга причина.

# 52
  • Мнения: 3 114
Там е работата, че всички педиатри не обичат да дават направления за изследвания!!!
Когато имам съмнения и аз тичам в лабораторията. Ето сега нашата настояваше, че няма нужда - обаче излезе, че има бактериална хрема - стафилокок. Два пъти в рамките на един месец. И тя е много уважавана и лекари си записват при нея децата. Обаче тук не става въпрос за това дали греши или не!!! Тук става въпрос да се проверят всички хипотези и да се намери причината. Един от начините е лабораторно изследване! И аз ти казвам - тичай!!!

# 53
  • Мнения: 4 070

След като виждаш, че детето не се оправя  Rolling Eyes
Всъщност аз виждам, че детето се оправя, след два - три приема на това Ам- без лактоза, като го давам след кърмене само по 30 мл и акито се промени и си стана нормално и гадната миризма изчезна и вече не е воднисто и така обилно. Тая седмица съм на контролен преглед да видим дали ще е наддала девойката и пак ще разпитам педито, така или иначе едва ли това лабораторно изследване е кой знае колко скъпо, нали? Аз скоро ще пускам на синът ми  може и дори всико да е наред профилактично да й пусна и на нея, предполагам ,че само трябва да занеса бробичка от акито, но какво да кажа- за бактерии? Да не би да е това, което пускам на синът ми за детската градина.
  bouquet за всички.

# 54
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Те ше изследват за шигела, салмонела и е коли.Обаче ти задължително им кажи, че искаш да изследват стафилококи и гъбички.Не във всяка лаборатория ги правят заедно с предните изброени.Те също си минават по Зк, но просто им кажи, за да не изследват само първите 3.

# 55
  • Мнения: 4 070
Последно девойката има и стафилококи- май някоя от вас ми каза за тях? Взеха й секрет от носа.

# 56
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Последно девойката има и стафилококи- май някоя от вас ми каза за тях? Взеха й секрет от носа.
Стафилококите къде са?ЩОТО Едно е стафилококи в носа , а друго в акото.

# 57
  • Мнения: 4 070
Последно девойката има и стафилококи- май някоя от вас ми каза за тях? Взеха й секрет от носа.
Стафилококите къде са?ЩОТО Едно е стафилококи в носа , а друго в акото.
Ами те й взеха секрет от носа- би следвало да са там, май и аз трябва да се изследвам?

# 58
  • Мнения: 8 242
Последно девойката има и стафилококи- май някоя от вас ми каза за тях? Взеха й секрет от носа.
Стафилококите къде са?ЩОТО Едно е стафилококи в носа , а друго в акото.
Ами те й взеха секрет от носа- би следвало да са там, май и аз трябва да се изследвам?
Почти сигурно ще има и в акото - с таз картина  Rolling Eyes
Много се лепят от болницата...

# 59
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Последно девойката има и стафилококи- май някоя от вас ми каза за тях? Взеха й секрет от носа.
Стафилококите къде са?ЩОТО Едно е стафилококи в носа , а друго в акото.
Ами те й взеха секрет от носа- би следвало да са там, май и аз трябва да се изследвам?
Почти сигурно ще има и в акото - с таз картина  Rolling Eyes
Много се лепят от болницата...
Моя изобщо не е давал да има признаци в носа.

Общи условия

Активация на акаунт