ЧЕТВЪРТИ клас! - 1

  • 47 109
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 031
Честит първи учебен ден и от нас!
На всички четвъртокласници желая много успехи и ползотворен труд.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 4 072
Честит първи учебен ден на всички, при нас в 9 ч. се изля страшен дъжд и директорката само каза няколко думи и заяви, че тържествената програма ще бъде представена първия слънчев ден и това беше.... откриването приключи  бързо и безславно...взехме учебници, а утре вечер сме на родителска среща

# 62
  • Варна
  • Мнения: 332
Честита нова учебна година за дечицата ни! Нека бъдат здрави нашите деца и с ентусиазъм и желание да овладяват новите знания!
При нас днес като по поръчка точно за тържеството спря да вали. Тази година пак си имаме нова класна стая и най-после е хубава Simple Smile

# 63
  • у дома
  • Мнения: 7 152
Ето ги и моите сладури от днес
Скрит текст:
Чак сега забелязах,че фотоапарата вместо девети месец е записал шести,ама карай  Embarassed

# 64
  • Мнения: 310
УСПЕШНА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ УЧЕНИЦИ!
ДА СА НИ ЖИВИ,ЗДРАВИ И ДА СА НИ ГОРДОСТ!
 Simple Smile

# 65
  • Мнения: 83
Успешна нова учебна година и от мен !

Вчера сутринта половин час не мога да намеря свободно такси да ни закара до училище, имаше ужасна буря и дъжд. Накрая успяхме да се доберем до спирката не много мокри и хванахме случайно минаващо такси. Тържество нямаше естествено, децата направо се качиха по стаите. Събират ни по 50 лева за помагала, малко множко ми се вижда. Не знам кога ще имат родителска среща, миналата година май беше през октомври. По принцип цялото училище е винаги първа смяна, но тази година не достигали 2 стаи и само 4 клас ще учат на смени. Никой не е съгласен, но кой ни пита... Аз от ученичка не харесвам втора смяна, има много по-малко време за учене. Освен това през седмицата ще имат и допълнителни часове по танци, не само в събота и неделя както до сега, а смятах да я записвам на английски през седмицата и сега ще мисля други варианти, защото ще ни е доста трудно да съчетаваме всичко.

# 66
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Успешна, лека и ползотворна учебна година!

# 67
  • Мнения: 4 967
При нас се учи само сутрин - всички класове до 12-ти клас. Почва се училище в 8.00 ч., но учителката ни иска там в 7.45 ч. Закуски тази седмица няма да имат, трябва да си носят. Иначе нищо по-различно от миналата година. Голямото междучасие ще бъде вече след третия час, та трябва да са хапнали сутрин нещо.
Светле, ти поне си ги снимала. А аз тази година не знам какво ми става, но съм много зле - дори забравих да ги снимам с букетите и двамата. Да не говорим колко ми е потиснато и скапано, и никакво настроение за училище нямам. Това за пръв път се случва, обикновено съм голям ентусиаст. Rolling Eyes
Днес със сигурност вече ще се върне с първите домашни, нашата учителка не губи време. А вчера ни изнуди да му купим поредната/последната игра за плейстейшъна - води се подарък от зъбната фея за всички бъдещи зъби, които ще паднат. Той знае, че АЗ съм феята, ама ... (Знае, че аз съм и дядо Коледа, но малката не иска да го приеме това все още, тя само за феята се съгласи)

# 68
  • Мнения: 119
Късмет на всички ученици през новата учебна година!На нас също ни събират по 50 лв.Ние също сме на смени от 1:00 часа и сме втора смяна CryМоята щерка е още във ваканция.Дано да влезе по-бързо в крак ,че иначе  smile3512.Тази година нямат часове по компютри в програмата.Имат някакъв кръжок по компютри и екология.Още нямат готова програма,но края на седмицата трябва да е готова.Това е за сега от нас.

# 69
  • София
  • Мнения: 5 569
И от мен пожелания за здраве и късмет на децата ни през новата учебна година!  Hug Hug Hug

При нас тържеството си беше като всяка година.  Wink Хубаво, че не валя. След това с останалите майки ги заведохме на боулинг и да се почерпим, да си почувстват децата празника.  Grinning

Новото двайсе при нас е, че Деян си е навил много силно на пръста, че иска домашен любимец и непрекъснато ми говори за това. Аз му казах да пише на дядо Коледа, да видим дали ще му донесе коте или куче...  Mr. Green

Вашите деца имат ли домашен любимец?

# 70
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Да не говорим колко ми е потиснато и скапано, и никакво настроение за училище нямам. Това за пръв път се случва, обикновено съм голям ентусиаст. Rolling Eyes

И аз вчера се чувствах така. Децата също не горяха от ентусиазъм. Аз, с всяка изминала година, натрупвам все по-голямо разочарование от образователната ни система.  Колегите ми, с по-големи деца, са на същото мнение.
Непрекъснато се говори за промени, олекотяване на учебния материал, по-разбираемо поднасяне  и т.н., но кога ще се случи това и дали?

При нас само учебника по немски тази година ще е 50 лв.  Crossing Arms, за останалите помагала не знам.

Иначе, девойката ме изненада много приятно като си подвърза и надписа голяма част от учебниците и тетрадките. Отговорна се очертава засега.

Домашни любимци имаме много, но живеем в къща: куче, котка - 1 бр. официална и огромен брой храненици, рибки. Това не пречи, периодично на дребните да им се приисква я костенурка, я хамстер, жаба, змия, и какво ли не.
Мечтата на девойката е да си има собствен зоопарк.

# 71
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Успешна година   bouquet
При нас са събираха  по 30лв.  Wink
 Нашето куче е на 16г., болонка. Дъщеря ми го обожава. Wink Не може да спи, ако не е в стаята и. Разбрали сме се догодина ,евентуално да им взема рибки.  Wink
Кучето или котката са голяма отговорност и повече такива животни не искам. Нямам достатъчно време да им отделям за тях. Затова сме казали ,че това е последното куче, което гледаме. Peace

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 4 072
и моят наследник реве за  куче или котка, но отбивам всички атаки, живеем в апартамент и хич не се навивам да слугувам на още един член на семейстовото, колкото и сега да дава обещания да помага, накрая всичко върху мен ще се стовари...

# 73
  • Мнения: 4 967
И ние имаме няколко домашни любимци, но също живеем в къща - три кучета и една котка. Децата ги обожават и умират да помагат в грижите. Третото куче още е бебе. Взехме го наскоро, защото се наложи да приспим най-старото куче, много беше болно, не чак толкова старо. И аз уж бях решила нови кучета да не взимаме, да не гледаме повече, защото си е голяма грижа, привързваме се много и страдаме после. Но, май и аз не мога без тези животинки около мен. Виж котката е друга история - ама тя е на баба ми. Аз котки не обичам!
Обади се ученикът - малко домашни само, една задача по БЕЛ и страница от учебната тетрадка по математика.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 5 545
И нашите имат вече домашно. Прави ми тука някакви уговорки, че не било за днес, тъй че можело да не го пише веднага.
Какъв СИП ще имат децата ви тая година? При Детелина ще е по човек и общество. На Детелина не и се искаше, но аз я натиснах да се запише. Дано да не съжалявам както миналата година. Тогава беше по математика и на нея и беше много трудно и изнервящо.

Общи условия

Активация на акаунт