Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте, аз съм бременна в шести месец. По време на първото си тримесечие в рамките на един месец пих Омега 3, от 1000 мг. на капсула. Казах на аптекартаката, че съм бременна, но тя ми каза да пия до 4 капсули на ден, което прави 4000 мг. на ден. Тези прекомерни дози ги пих цял месец! Впоследствие разбрах, че допустимата доза е далеч по-ниска - 500 мг. на ден! Сега съм ужасно притеснена дали не съм навредила по някакъв начин на бебето ми. Правихме изследвания и всичко е наред, но въпреки това съм ужасно притеснена дали по някакъв начин тези прекомерни дози не са навредили на мозъка или очичките на бебето. Моля ви за вашето мнение!

Последна редакция: пн, 03 сеп 2012, 00:23 от Estelle

# 1
  • Мнения: 1 310
Какво каза лекарят ти?
Според тази статия допустимата дневна доза е 3000 мг. Като сме бременни нали нуждата от полезни вещества се увеличава? Не ми се вярва чак пък да повредиш мозъка и оченцата на бебето.
Успокой се!  Много е важно да си спокойна. Peace
Говори с лекаря си.

# 2
  • Мнения: 9 481
Не се предозират; единствено опасно е, ако рибеното масло, което пиеш е от черния дроб на рибата. В него има вит.А, който вече при предозиране е опасен.
Купувай риб. масло от мазнината на рибата-.т.е. без вит. А Peace
Аз също приемам по 4гр на ден (кърмя) от повече от 2г  Wink

# 3
  • Мнения: 25
Ето това рибено масло пих - това, което е дадено в дясно.  Иначе казах на лекарят ми, но там само се засмя и каза да не се тревожа, но този ироничен отговор не ме задоволи...

http://pristinebg.com/%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%B … D1%80%D0%BE%D0%BB

Пипи Дългото чорапче, тази доза доколкото знам е за небременни жени. Увеличава се приемът на Омега 3, но не и дозата по време на бременност. Ето това ме притеснява най-много. Ние правихме биохимични изследвания, но не съм сигурна дали те обхващат и тези неща, за които се тревожа Sad

Последна редакция: пн, 03 сеп 2012, 11:30 от AnMary

# 4
  • Мнения: 9 481
За дневна доза, на етикета на тези, които си посочила пише от 2 до 6бр  Wink т.е. от 2 до 6 грама...
По време на бременност и кърмене е добре да приемаш повече, за да не е за твоя сметка.


Ние правихме биохимични изследвания, но не съм сигурна дали те обхващат и тези неща, за които се тревожа Sad

За омегата ли? Не, там няма ти покаже нищо-те са генетични.

# 5
  • Мнения: 25
Тези таблетки са по 1000 мг. едната доколкото аз разбирам, а аз пих по 4 на ден, че даже и по 6, защото аптекарката ми каза да пия 3 пъти на ден по 2, което в някои случаи се равняваше на 6000 мг. на ден. Притеснението ми идва от това, че съм чела на много места, че при бременност допустимата доза е 0.500 мг. на ден.

# 6
  • Мнения: 9 481
Няма такова нещо-прочети пак...грешиш Peace
Както вече ти писах-опасно е риб. масло със съдържание на вит.А-ако говорим за такова-там вече именно поради опасност от предозиране на вит.А , сигурно има ограничение; за останалото няма как да има (доп.доза 0,5гр само на ден) Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 217
А защо ги пиеш? Имаш холестерол или? Нещо налага ли да ги пиеш?

По-добре е да се набляга на добра храна...доколкото може да се намери такава тукк....

# 8
  • Мнения: 25
Пия ги, защото не обичам да ям риба... т.е. с хапчетата си набавям неонходимите мастни киселини

# 9
  • Мнения: 1 310
Аз винаги съм залагала на естествените полезни вещества. За Омега 3 киселините - набавям си ги от ленено семе - всяка сутрин изяждам две лъжици току що смляно ленено семе и три лъжици сусам, объркани с кисело мляко.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 481
Аз винаги съм залагала на естествените полезни вещества. За Омега 3 киселините - набавям си ги от ленено семе - всяка сутрин изяждам две лъжици току що смляно ленено семе и три лъжици сусам, объркани с кисело мляко.  Peace

Това е едно разумно решение. Нямам никаква вяра на добавки  Tired.

# 11
  • Мнения: 1 310
Аз винаги съм залагала на естествените полезни вещества. За Омега 3 киселините - набавям си ги от ленено семе - всяка сутрин изяждам две лъжици току що смляно ленено семе и три лъжици сусам, объркани с кисело мляко.  Peace

Това е едно разумно решение. Нямам никаква вяра на добавки  Tired.
Да. И аз.  Peace
Преди няколко години спазвах режима на Дюкан и пиех витамини Супрадин, на които пишеше, че всяка таблетка задоволява дневната нужда от някакъв списък с витамини и минерали. Никакъв ефект - и лишеи си получих, и косопад... Crazy

# 12
  • Мнения: 27 524
А защо ги пиеш? Имаш холестерол или? Нещо налага ли да ги пиеш?

И аз пих по време на бременността и продължавам. Тук витамините за бременност и кърмене са задължително с капсула Омега 3, важно е да се приема по време на бременност  Peace

Естел, не се притеснявай, не си навредила с нищо  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 2 481
А защо ги пиеш? Имаш холестерол или? Нещо налага ли да ги пиеш?

И аз пих по време на бременността и продължавам. Тук витамините за бременност и кърмене са задължително с капсула Омега 3, важно е да се приема по време на бременност  Peace

Естел, не се притеснявай, не си навредила с нищо  Hug

В Белгия- да, нали знаеш в България какъв контрол има върху пазара на добавки и лекарства- целият свят си изсипва помиите тук на невероятни цени, и след няколко години се оказва, че не си направил нищо полезно за себе си- дори напротив.

# 14
  • гр. София
  • Мнения: 182
Здравейте! Някоя от вас, която е пила Омега 3 била ли е и на Фраксипарин? Лекарката не ми каза какви дози Омега 3 трябва да взимам, каза ми по 1 на ден. Sad Сега като се ровя из нета прочитам следното: "Странични ефекти от прием на омега -3 мастни киселини във високи дози – повече от 3 г могат да бъдат кървене – обикновено като епистаксис или хематурия. Има данни, че във високи дози тези мастни киселини влошават тромбоцитната агрегация, намаляват нивото на фактора на Willebrand, и увеличават времето на кървене, потенцират фибринолизата. Поради това приемът на омега-3 меастни киселини трябва да е ограничен при прием на антикоагуланти по един или друг повод или при съпровождащи чернодробни заболявания, при което синтезата на факторите на коагулацията може да бъде опорочена."  Сега не знам какви дози да взимам. Sad Същото и за Селена, който ми каза да пия и за него не знам какви дози. Моля, ако някоя от вас е пила, да ми пише. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт