Хитринки за всякакъв случай - 7

  • 108 777
  • 908
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 64
аз имам плюшени играчки със същите топчета пускаи пралнята нищо им няма самоче на по ниска температура аз ги пера на 30градуса да задължително с центруфуга иначе ще съхнат много време Wink
и аз така,иначе понякога остават и петна и процесът започва от начало.
всъщност като се замисля всичко пера в нея ,,,,всичко което се побира и досега не съм имала проблем (казвам и желязната лейди за 12години толкова неща е видяла че без нея съм умряла

# 46
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Mного моля за съвет как да изчистя няколко капки борова смола от черен суитчър.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 1 048
Mного моля за съвет как да изчистя няколко капки борова смола от черен суитчър.
Като с дъвка. С ютия и вестник пробвай.

# 48
  • Мнения: 2 189
С лакочистител-изпробвано е.

# 49
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
С лакочистител-изпробвано е.
Мерси! Ще пробвам първо това.

# 50
  • Мнения: 101
Благодаря!   bouquet

# 51
  • Мнения: 4 569
Прах една плюшена играчка с четка и шампоан. Сега съхне.
Как да я ароматизирам?

# 52
  • Мнения: 805
Прах една плюшена играчка с четка и шампоан. Сега съхне.
Как да я ароматизирам?

Защо трябва да е ароматизирана? С какъв препарат я пра?
Аз ги пера в пералнята с препарат за вълна и си запазват приятния аромат дълго време.

# 53
  • Мнения: 4 569
На ръка я прах, с шампоан. Нямам пералня.
Искам да мирише на хубаво.  Crazy Simple Smile

# 54
  • Мнения: 5 900
Купих си трикотажна блуза-предница и гръб пъстри,ръкави и бие-черни.100% памук /уж/Едва в къщи,като реших да я пера и и погледнах етикета за градусите-видях че пише да се пере separately.
Сложих я в леген -като за първо пране сама-да видя какво става.Покисна малко и я изплакнах-та нямаше какво да и се пере-само за хигиена.Да,ама не.Трябвало да пера отделно и ръкавите Mr. Green На предницата леки петна. То аз съм си виновна,ама може ли такова нещо-като  пуска черното-ами не го комбинирай с друго.
Та питам-мога ли да спася блузата по някакъв начин или отива за "технически" нужди.
.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 17 934
Купих си трикотажна блуза-предница и гръб пъстри,ръкави и бие-черни.100% памук /уж/Едва в къщи,като реших да я пера и и погледнах етикета за градусите-видях че пише да се пере separately.
Сложих я в леген -като за първо пране сама-да видя какво става.Покисна малко и я изплакнах-та нямаше какво да и се пере-само за хигиена.Да,ама не.Трябвало да пера отделно и ръкавите Mr. Green На предницата леки петна. То аз съм си виновна,ама може ли такова нещо-като  пуска черното-ами не го комбинирай с друго.
Та питам-мога ли да спася блузата по някакъв начин или отива за "технически" нужди.
.

Май отива към техническите нужди Laughing, може да пробваш с цветоулавящи кърпички, но това по скоро е колкото да опиташ.  Mr. Green
По принцип дрехи, които има опасност да "пуснат" е добре да се перат с малко оцет при първо пране, за да се фиксира боята.

# 56
  • Мнения: 668
А тези цветоулавящи кърпички действат ли, ако вече блузата е била изпрана още веднъж след боядисването?  newsm78

# 57
  • Мнения: 805
На ръка я прах, с шампоан. Нямам пералня.
Искам да мирише на хубаво.  Crazy Simple Smile

Ох ... нещо съм те чела по диагонал ...  Blush
Шампоаните май не са с идеята да оставят траен аромат ... Thinking така че ... изпери я пак Wink с препарат са пране на вълнени/плетени и деликатни тъкани ... примерно на первол и ще ти ухае Simple Smile

Макара че на ръка .... колко време ще ти отнеме да я изплакнеш не знам ... Tired

# 58
  • София
  • Мнения: 11 114
А тези цветоулавящи кърпички действат ли, ако вече блузата е била изпрана още веднъж след боядисването?  newsm78

Не.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 167
12 бързи решения за проблемите у дома - http://www.comfort.bg/bg/interesno/view/1665.html

Общи условия

Активация на акаунт