Режима на Дюкан аз спазвам и по бански се показвам - 266

  • 52 796
  • 734
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 3 328
Добро утро, момичета!  Hug
Мимс, благодаря за кафенцето Simple Smile
maikinatati, браво - цял килограм не е шега работа! На фона на твоя резултат, аз какво да се хваля - днес отбелязвам скромен минус от 0.2 кг.

# 511
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Майки,ние с теб не сме от най-примерните,ама трябва да се стегнем ! Радвам се за теб,а дано и аз да прихвана от смъкващите Peace

Пловдивчанки къде се изгубихте ? Среща????????????

# 512
  • Русе
  • Мнения: 99
Да Онлу знам, така е.Но мисля че съм се взела в ръце.Понякога е нужно човек да се опари за да разбере, къде греши.
Аз тази седмица трябваше да съм в Пловдив, как си мечтаех за среща, но се объркаха нещата и мъжа ми е сам, а аз си останах в Русе Sad
 Аз открих топлата вода последните дни  Joy , тъй като не пия нито кафе, нито чай.От няколко дни до обяд изпивам 1,5 - 2 л топъл чай мента и искам да кажа че не усещам никакъв вълчи глад както преди.Отделно и вода към литър - малко намаля заради чая.
Вчера закусха трици с прясно мляко, обяд пилешка пържола с ескуиза, вечеря 2 кюфтета с 2 яйца и етооо имам минусчее, а и мам и нов кантар от вчера Simple Smile
Днес триците пак по същия начин , обяда е кюфтета с 2 яйца, а вечерята пилешка пържола на скара.Ами включих се и в темата за домашната тренировка, не пиша но я следя и тренирам.  newsm39

# 513
  • Плевен
  • Мнения: 369
Привет на всички момичета!
Ей, не мога да се докопам до темичката и да се похваля - днес страхотен минус - 700 грама!!! Не е като на Майки от едно кило, ама аз подхръкнах като го видях - нарочно стъпих два пъти и ... не се промени резултата... Ох, голямо щастие е това, милички! Вие го знаете, нали!!!???!!! Още мъъъничко остана да сляза при седмичките!!! Абе, като се спазва стриктно режима, като има разнообразие,  повече домашно приготвено месо и най-вече ранна вечеря (късната да е чаша кис.мляко или 1 яйце, може и 2-3 резенчета филе), плюс движение - стават нещата! Не смея да съм оптимист за мен, защото преди имах големи периоди на зацикляне и се отчайвах, прекъсвах режима...Но сега явно е по-силна любовта ни с Дюкан! Даа, харем си има той, Смайлсче! Нашият обичан доктор!
Снощи като отворих хладилника и като ми се оцъклиха онези очички в буркана с главите на калмарченцата - направо ми се отяде (ааа - така се отслабва значи!) Ще ги държа повече време да ме плашат вечер! Имах от печено пиле на грил накъсано месце и си направих онзи прословут сос, който аз изключително винаги ползвам в чистите П-дни и ще препоръчам на Майки да го ползва с опеченото вече месце: кисело мляко, малко горчица, малко лимонов сок - от истински лимон, всякакви зелении - магданоз, копър, лук или малко чесън (за по-бързо ръсвам един чесън на прах сега) и с това си поливам месцето (по-скоро прибавям нарязаната мръвка в купата със соса). А за печената на скара риба съм чувала едно простичко правило - пече се на скарата, докато сама се отдели от нея, а не да я ръчкаш насила. Друг вариант е да я увиеш във фолио и така да я печеш в-у скарата...Незнам! Аз като се преместих в новото жилище и умишлено не си взех скарата от старото! Ако много ни се прияде, тичаме на село на барбекю, опичаме си там едно количество пържолки и си го ядем през седмицата.
Тичам, че имаме среща с една пържолка!
Абе, аз имам наблюдение в-у себе си - като спрях фитнеса, започнах по-интензивно да слабея..и тук незнам - може би трябват аеробни упражнения без силови...поне на първо време, но сега ходя повече пеша, вместо да вляза в залата...

# 514
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Не знам какво се случва, но кантара сякаш си играе с мен.
Бях стигнала до 82.8-83 кг, а днес показва 83.2 - 83.4. Подразни ме. Нищо не съм променяла. Спазвам си режима. Вчера закуска кисело мляко с трици, обяд херинга на скара + 1 домат и вечеря същото.
Няма да се отчайвам обаче. Продължавам напред. Това са някакви временни флуктуации. Посоката и целта е само надолу.
Днес готвеното ми е пилешко с броколи и бейби моркови задушено в йенска тенджера. Много вкусно ми беше на обяд.
Успех на всички. А за мен утре кантара да е поне на 82.8, както си беше, а може да ме изненада и с минус   Praynig

# 515
  • Плевен
  • Мнения: 369
Пухи , щом си в ПЗ - може така да скача малко нагоре - няма начин! Като минеш в поредната порция П ,ще слезе изведнъж по-надолу от последните ти ниски показания! Вервай ми! Доматите при мен покачват, а с краставиците и зелето нямам никакви проблеми в ПЗ дни. Но нищо, че покачват временно, трябва да се консумират всички видове зеленчуци в ПЗ, за да си набавим витамините и поне малкото позволени полезни бавни въглехидрати. Макар, че колко витамини да са останали в днешно време в тези зеленчуци...в десетки пъти са по-малко от предишни години. Но пък и от тях да се лишаваме - не трябва! Браво за менюто - броколи, морковчета...Предния път ползвах спанак и си го разбърках с извара и копър, малко балсамов оцет (с него внимавам) и стана вкусен апетитен зелен пастет - гарнитурка на мръвката. Днес на обяд включих зеле с моркови за компания на 2 пилешки шишчета, довечера - краставици с копър, за утре съм си подготвила червени чушки печени белени. Ще си купя пак спанак, патладжан - просто да има за всеки от 5-те дни различен зеленчук в добавка на месото. Гъбки отново ще пробвам - може пък този път, ако вечерята е в приличен час, да не ми наклонят везната нагоре на сутринта. И така! Вманячване трябва донякъде - какво и къде да напазаруваш, но ако не сме го направили - ще скочим с двата крака в грешната посока! Така, че има тактика и стратегия на успеха! Дерзайте, дами! В  края на пътя - щастието е безмерно, но доста усилия и време, търпение и упорство трябват!  Тук пък съм подложена на всякакви изпитания - тия моите двама колеги ме почват сутрин с тях - единия носи и ръпа всеки ден банички - вече ми се повдига от тях, не да ми се дояжда - направо ми се повръща, а другият пък следобед яде само шоколадови изделия и не пропуска да ме покани винаги ...естествено аз отказвам, но не споменавам вече нито дума, че съм на някакъв режим! Аман!

# 516
  • София
  • Мнения: 3 328
poohito - ОВУ или МЦ?

ArhMih, аз директно бих предложила, ако толкова се натиска да почерпи, да ме почерпи една сочна пържола, не шоколадова Фафла  Mr. Green

# 517
  • Мнения: 207
 Hug

За Пухи и всички, които имат проблем при ПЗ да и кажа една изпитана от мен "тайна"  Laughing Яжте зеленчуците повече сурови.Броколито примерно е по-вкусно и по-засищащо, когато се гризка.Заради фибрите в зеленчуците, организмът ви ще изразходи повече енергия за смилането им  Peace
Не казвам само сухо да ядете.Задушете си месцето (може с лук, домати) и го яжте с пресни зеленчуци (броколи, карфиол, гъби (аз ги харесвам тънко нярязани сурови), зеле, чушки....
Който иска да пробва.

 ArhMih, подкрепям за ранната вечеря и по- късно при глад кис.мляко или малко извара.За фитнеса според моите наблюдения също.Не случайно Дюкан не го препоръчва в началото при свалянето.Мускулите задържат вода, а на отслабващия това най-малко му е нужно.Все пак движение си трябва задължително, за да тонизирате мускулите си и да "топите" мазнинка, но силни тренировки не са нужни на този етап.

Майки браво   Hug и за тренировките браво  Peace Не се тревожи, дом. тренировки няма да ти пречат на отслабването, а напротив ще ти помогнат за оформяне и стягане  Peace

За марината и аз като Смайли я правя, но слагам и бяло винце и лук нарязан вътре.

Шушинка  Hug, ако си наблизо обади се.

# 518
  • София
  • Мнения: 3 328
И аз се присъединявам към мнението на ArhMih и tqna за ранната вечеря - винаги, когато съм вечеряла пред 19 ч., на другия ден съм имала доста приличен минус. Вечерята е била режимна, разбира се Wink

# 519
  • Мнения: 86
Аз за фитнеса не съм съгласна. Може по- бавно да се сваля, аз съм живия пример, но пък формите са съвсем различни. Няма да забравя висналата си кожа, сега съм си супер. Всеки ден тренирам, и да вярно, че смъквам по кило на месец, но пък си имам мускули Laughing особено на ръцете - много им се кефя.

# 520
  • София :(
  • Мнения: 215
                   Добра ви вечер  Hug
               Karimma, капка по капка - вир, грамче по грамче - много килца, важното е да са свалени, не качени  Peace
               maikinatati, я метни едни 200 - 300 грама и насам...
               Only, загубихте се,пловдивчанки, загубихте се... Да не говорим, че за толкова години не успяхте ни веднъж да доведете на среща Вещи...
               ArhMih, тия дето си нямаме село какви да ги къдрим, а!?
               poohito, зеленчуците, и доматите в частност, имат свойството да връщат стрелката на Кантарев, но явлението е временно и не си заслужава да му обръщаш внимание  Peace
               Ах ти, tqna,...
               EVIQ, твоите форми ще ги коментирам догодина, когато се срещнем на живо на Вромос, до тогава не вярвам на нищо  Crossing Arms Heart Eyes
                Днес не ми се спи много, но пък... отбелязвахме деня на шефа и стана доста интересно на работа..., така че раздавам козинки за гушкане и поради липса на "асансьорни техници" на линия, отнасям плувката рано, рано...
                                       
                    Лека, мека, палава, розова, режимна и спокойна нощ  Hug

# 521
  • Мнения: 262
"В  края на пътя - щастието е безмерно, но доста усилия и време, търпение и упорство трябват!"
Да, помня еуфорията, когато с Дюкан станах 59 кг! Да, чудесно беше! Наистина неописуемо щастие! Мисля  пак да го изпитам, дамммм!
Пухи, и аз съм така с Кантарев вече 10 дни (ту 76, ту 76 и половина), но не се предавам. Днес бях само на рибка, да видим утре кой кого!

# 522
  • Мнения: 207
EVIQ , аз те поздравявям за това което правиш  Peace

Чудесно разбирам за какво говориш, но повечето хора с много килограми нямат това търпение, а и по-резултатно е първо да се свалят килограмите (поне известна част) и после даже е задължително да се увеличи активността.Трудно е да видиш как полагаш усилия, спазваш всичко по книга, спортуваш, а кантара не мърда.Това естествено се дължи на увеличената мускулна маса, но за някои е обезнадеждаващо.И едно уточнение.Зависи какво се прави във фитнеса.Ако е кардио на колело, пътека или крос е ОК да се прави примерно три пъти в седмицата, ако обаче се съчетава със силови упражнения тогава масата нараства и точно за този момент говоря аз.
Това е собствен опит и не го налагам.Режимът е високопротеинов и дори на малко по-късен етап да се почне със спорта не вреди.

Ако си направиш експеримент с почивка от седмица примерно и през това време спазваш режима,  увеличиш водата и изтеглиш вечерята малко по-рано сама ще се убедиш. И после ще почерпиш  Wink  и почваш пак със спорта  Peace

Мименситка, асолИтно се броИ  Laughing особено за двама както  си го предложила.Дава енергия  Wink Само да не закъснеете за работа  Joy

Последна редакция: ср, 17 окт 2012, 07:09 от tqna

# 523
  • София :(
  • Мнения: 215
                   Добро утро  Hug
               Надигането на чашката с кафе брои ли се за спорт  Wink Зашото това мисля да ви предложа  Simple Smile
                                               
                   Усмихнат, слънчев и режимен ден  Hug

# 524
  • Мнения: 86
Тяна как да си почина, то е като наркотик.  Ако по някаква случайност пропусна тренировка после така се измъчвам Laughing

Общи условия

Активация на акаунт