За есента се готви вече ЯНУАРСКОТО човече! (42)

  • 32 087
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 539
Пепинка, специално за тебе:
И на български е круп. Не е особено страшно, важно е овлажняването. Аз бих купила един инхалатор.
Спокойно, мила!  Hug

Ето обяснение, по-подробно и билколечение

# 706
  • София
  • Мнения: 415
Здравейте момичета,
ох, бързо да се опрявят болничките дечица, че сърцето ми се къса като чета Cry! Мадлен, Пепинка, дайте отчет как са сладурките, че ви мислиме! Hug
Бубе, честита работа! Дано да ти пасне и да си доволна от условията и колегите! Hug Как се чувства Влади в яслата?
Амнезия, стискам палци скоро да се похвалиш с чудна вест! Hug

Днес прочетох нещо много хубаво и истинско, малко е дълго, но искам да го споделя с вас. Заслужава си човек да се замисли над нещата в живота!

„Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.
Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща. но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем повече, но научаваме по-малко. Планираме повече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко – възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Време, в което има много на витрината, но малко в склада. Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете „изтриване”.

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.

Запомнете и казвайте „обичам те” на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.

Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.”

# 707
  • Мнения: 251
Какче, разчувства ме  Hug
Елч, къде си, надявам се всичко да е наред при вас  Hug

# 708
  • Мнения: 192
Диди Hug Много истинско Peace

Меги Как е малката пръжка днес? Дай отчет, моля те,че ви мисля Praynig

Жоржи, Пепинка
- как са малките? Дано днес са по-добре Praynig

Димара - надявам се вече да сте си у дома - четиримцата Heart Eyes Hug

 Hug

# 709
  • Мнения: 81
какче страхотно е. Копирам си го

# 710
  • Мнения: 1 417
Рал, мерси че питаш днес е по-добре, минахме само със сироп и инхалации с физ. разтвор.

Какче, това седи в нас ламинирано на стената, жестоко е.

# 711
  • Мнения: 496
Бонжур!

Днес много спокойно го раздаваме във форума...

Жоржи, радвам се много, че имате подобрение! Надявам се и останалите болнички да могат да се похвалят със същото!  Hug

Какче, аз това съм го чела и мисля, че е страхотно! Много истина има, животът много се е променил през последните десетилетия, както и хората като цяло... За съжаление май не в положителна посока...  Confused Къде ли ще му излезе краят? newsm78

Аз днес съм много ведра и ми е едно хубаво, даже не знам защо... Радвам си се на отрочето, пеем песни и играем цял ден...  Grinning Вчера забърсах колата в прохода до гаража от бързане, но най-интересното е, че грам не ми пука - ламарини... бели кахъри, живи и здрави да сме, каското за какво е?!  Mr. Green Интересното е, че преди щях много да се ядосвам и да се обвинявам, а сега не ми дреме изобщо. Явно се усъвършенствам все пак...  Party

# 712
  • Мнения: 488
Всички болнички дечица да се оправят!  Hug

какче, това съм го чела и преди. Още тогава много ми хареса

Интересното е, че преди щях много да се ядосвам и да се обвинявам, а сега не ми дреме изобщо. Явно се усъвършенствам все пак...  Party

Буби, де да можеше и ММ да започне да мисли така. Миналата неделя се ядоса понеже предния ден Калоян беше цял ден на хляб, а в неделя сутринта не искаше да си изяде цялата закуска и ММ го счете за голяма драма и ме обвини как може да съм толкова спокойна. Естествено на детето нищо му нямаше и като го оставихме да поогладнее си изяде всичкото ядене и ушите му плющяха. 


ПП: амнезия и 0 Гости преглежда(т) тази тема.

# 713
  • бургас
  • Мнения: 624
здравейте мами,
неискам да товаря никой с моите проблеми,но имам нужда да си излея душата,а този форум винаги ми е помагал.
2012 е трудна година за мен,отвсякъде проблеми... Първо наш приятел изчезна,след 6 месеца го погребахме,миналата седмица почина и братовчед ми  newsm45
Банки ни тормозеха цало лято,мъжа ми беше 6 месеца без работа...
В понеделник изпратих детето на село,защото няма кой да го гледа,а аз съм на училище МНОГО МИ ЛИПСВА  newsm45
С ММ нещата не вървят,не се караме,но сякаш се отчуждаваме...


спирам с оплакването, прегръдки за всички  Hug Hug Hug


П.С. Какче,много трогателно

# 714
  • Мнения: 180
Клеопатра. HugТака е. Животът постоянно ни поставя пред изпитания,трудности, трагедии, семейни и битови проблеми....От нас зависи как ще посрещнем изпитанията, които ни поднася съдбата и как ще се сражаваме с тях...
Не падай духом и ще победиш тази "битка".Нашата подкрепа я имаш! Най-трудно се прави първата крачка, после е лесно. Hug
...................................
Маката на Форест Гъмп казва:  "Животът е като кутия с шоколадови бонбони - отваряш я и не знаеш какъв ще ти се падне..."
 Confused
..................
Пепинка,ужас мила! Дано бързо забравите за това. Hug
.........................
...............
Аз днес съм щастлива защото е петък!......Ей такива малки радости имам и им се кефя.Пък и децата са Пу-Пу! Whistling

# 715
  • Мнения: 369
Клео  Hug Hug Всеки от нас минава през някаква черна серия... Sad Нооо живота продължава с пълна пара и съм сигурна, че нещата ще тръгнат нагоре! Важното е и ти да го вярваш!  Heart Eyes

Пепинка Както го описваш ми прилича на чист пристъп  newsm78 Калин така започна да ги прави, и се оказахме с бронхиална астма, алергична. Овладяват се и се израстват. Може пък при вас да е единичен случай знам ли  newsm78 Пристъпите са няколко. Ние имахме ларингитен пристъп, оттича ларингса и не може да диша детето. Бие се урбазон в дупето да отпусне...
Бронхо спазъм е на самият бял дроб. Бронхиолитчетата, най-малките разклонения на белият дроб се запушват със секрет или със слуз в резултат на алергична реакция и самият дроб не се храни добре с кислород и прави спазъм. Като диша детето му е трудно, има стягане в гърдите, задъхване, понякога свирене.

# 716
  • Мнения: 192
Клео spoko Попаднала си в някаква ужасна серия,която надявам се да е свършила и от тук нататък да те чака само добро Peace Hug

Жоржи - Радвам се,че Ел днес е по-добре Hug Целувки Heart Eyes

Буби - само така Peace Продължавай с усъвършенстването си Laughing Peace

Днес е Международен ден на Учителя - на всички учителки в темичката ни - Бъдете здрави и с много любов и всеотдайност упражнявайте прекрасната си професия  bouquet

# 717
  • София
  • Мнения: 5
Какче страхотно много ми хареса Simple Smile

Клеопатра не се ядосвай и най-важното не се отчайвай просто всеки човек има такива моменти и си мисли само на мен се случва а не е така вдигаме глава и продължаваме заради мъниците те имат нужда от нас

Буби замисляла ли си се да не е от бременността, аз бях много спокойна а по принцип не съм

И хайде всички да оздравяват вече, че ми омразна от тези болести(включително и ние)Sad((

# 718
  • Мнения: 119
Пепинка, специално за тебе:
И на български е круп. Не е особено страшно, важно е овлажняването. Аз бих купила един инхалатор.
Спокойно, мила!  Hug

Az i ti - благодаря ти мила. И аз това прочетох, но като ми беше за 1 път и си изкарах акъла.
Мама Зайка - точно такъв пристъп беше (ларингитен), ама аз така се ошашкаш, че не знам как запалих колата и  се озовахме ошашавени в спешното по пижами.
Естествено Рая си е добре. Беснее повече от всякога. Не иска да спи на обед. Днес много лошо ми скочи на корема. Страх ме е да не направила нещо на бебето. Ужасно ми е гадно.
Иначе вчера бях на ултрасаунд и се видяхме с момъка - ама той много красив бе   Wink На мама детето.
Обаче сега ми е свито сърцето след на Рая дивотиите. Много ме заболя. Поревах си, а тя идва да ме гуши "о, бебе, мое бебе" и ме целува и гали. А аз рева и не мога да спра. Хем ме заболя, хем ми е мило.
Клеопатра - кураж мила и много сила.


# 719
  • Мнения: 1
Добро утро Simple Smile


Пепинка, Честит Рожден Ден!   bouquet Бъди все така прекрасен човек!

Общи условия

Активация на акаунт