Имат ли българите хранителна култура?

  • 68 206
  • 2 085
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 221
 
 Според мен, културата на хранене е свързана с качеството, от една страна и с начина на хранене.
 Въпросът е сложен, защото хранителната индустрия е много голяма, както и всяка друга(дрехи, коли, играчки, кино, телевизия и т.н) е много агресивна и за съжаление много лесно може да и се поддадеш( а при децата действа почти безотказно).
 И не е въпросът само в пари, защото съм сигурна, че човек живеещ на село и с малко може да си отгледа качествена храна и да се храни здравословно. Както и познавам хора, които си поръчват продукти от там и те не им излиза в никакъв случай скъпо.
 Друг е въпросът за начина по който се храниш - къде ядеш, с прибори ли, върху покривка ли? Това е въпрос на възпитание.
  И за мен умереността е важна. Както казваше моят лекар: Още не познава някой в България да е умрял от глад, поради липса на пари, докато познава доста хора със здравословни проблеми от прекомерно или неправилно хранене.  

Последна редакция: вт, 18 сеп 2012, 15:17 от desy_net

# 61
  • Мнения: 60
Май трябва да минат още поне 100 години та българите да разберат, че теглото не зависи от храната, която поглъщаме.

# 62
  • Мнения: 12 687
Да запържиш лука, това запръжка ли е?

# 63
  • Мнения: 1 310
Май трябва да минат още поне 100 години та българите да разберат, че теглото не зависи от храната, която поглъщаме.
Тук изобщо не съм съгласна. И за 1000 години няма как да ме убедиш, че ако тъпча само пасти и торти, ще съм здрава и добре изглеждаща.
Все едно да няма значение какво гориво наливаш в двигателя. Crazy

# 64
  • Мнения: 10 547
Да запържиш лука, това запръжка ли е?

Да. Не само брашно с червен пипер.

# 65
  • Мнения: 9 016
Не, нямаме хранителна култура. Защото ние българите много обичаме всичко да оправдаваме с липсата на пари. За всичко те са ни виновни.
Странно, как не им се свидят пари за вафла, която има маса празни калории, но опре ли до приготвянето на домашна храна със свежи продукти се почва с оплакването за липса на време, средства...
А при наличието на висока безработица и дълго майчинство, странно жените отказват да приготвят храна за семейсвтата си и предпочитат топли витрини с полуразвалена храна

# 66
  • Мнения: 12 687
Значи аз запържвам, и кайма и ориз, и месо.  Може и без, но хич не е така вкусно.

# 67
  • Мнения: 24 467
А, навици са това, навици. Всичко търпи промяна, стига човек да е убеден и да иска.
Ако не- оправдания бол.  Laughing
Между впрочем най- полезните храни много готвене не щат. Даже хич не щат. Та и липсата на време е оправдание.

# 68
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Наскоро в една голяма верига магазини ми направи впечатление рекламата,
че са отворили специална каса за пазаруване с деца, около която не били
наредени всякакви лакомства. Така и не разбрах коя е касата, че да я огле-
дам, па и моето дете вече е по-голямо. М-да, то дано тая инициатива е за-
разна.

Основното, което си обясняваме най-редовно вкъщи е, че храненето е
начин да си набавим енергия за живеене. От това какво ядем зависи в
някаква степен и доколко ще сме здрави. За съжаление, детето ми на
живо разбира колко е важно качеството на храната.

# 69
  • Мнения: 1 310
Не, нямаме хранителна култура. Защото ние българите много обичаме всичко да оправдаваме с липсата на пари. За всичко те са ни виновни.
Странно, как не им се свидят пари за вафла, която има маса празни калории, но опре ли до приготвянето на домашна храна със свежи продукти се почва с оплакването за липса на време, средства...
А при наличието на висока безработица и дълго майчинство, странно жените отказват да приготвят храна за семейсвтата си и предпочитат топли витрини с полуразвалена храна
И храна от детската кухня. Винаги съм се чудила, какво толкова правят тия майки, че нямат време да наготвят на децата си. Колко случаи на салмонелоза и какви ли не още дрисливи болести има по тия кухни. Но не се отказват - разнообразно им било.  ooooh! Много сложно да отделиш по един час на ден, за да сготвиш една шепичка манджица за детето си и да знаеш какво точно има вътре. Thinking

# 70
  • Мнения: 9 016
Не, нямаме хранителна култура. Защото ние българите много обичаме всичко да оправдаваме с липсата на пари. За всичко те са ни виновни.
Странно, как не им се свидят пари за вафла, която има маса празни калории, но опре ли до приготвянето на домашна храна със свежи продукти се почва с оплакването за липса на време, средства...
А при наличието на висока безработица и дълго майчинство, странно жените отказват да приготвят храна за семейсвтата си и предпочитат топли витрини с полуразвалена храна
И храна от детската кухня. Винаги съм се чудила, какво толкова правят тия майки, че нямат време да наготвят на децата си. Колко случаи на салмонелоза и какви ли не още дрисливи болести има по тия кухни. Но не се отказват - разнообразно им било.  ooooh! Много сложно да отделиш по един час на ден, за да сготвиш една шепичка манджица за детето си и да знаеш какво точно има вътре. Thinking

Пипи, съгласна съм с теб, но не исках да се фокусирам върху детската кухня, щото сигурно ще ме изядат  Laughing
Имам приятелка, която втора година си стои вкъщи -  Peace, детето й е сууупер душичка милото - не реве, спи си нормално и т.н., а тя по цял ден търка диваните и все ми се оплаква, че не им стигат парите, но и не й се ходи на работа. И в същото време й носят храна от някаква частна детска кухня, която и бебока на момента отказва да яде. Много се смяхме с един десерт от нишесте и вода, което беше  Sick

# 71
  • София
  • Мнения: 4 878
Не, нямаме хранителна култура. Защото ние българите много обичаме всичко да оправдаваме с липсата на пари. За всичко те са ни виновни.
Странно, как не им се свидят пари за вафла, която има маса празни калории, но опре ли до приготвянето на домашна храна със свежи продукти се почва с оплакването за липса на време, средства...
А при наличието на висока безработица и дълго майчинство, странно жените отказват да приготвят храна за семейсвтата си и предпочитат топли витрини с полуразвалена храна
И храна от детската кухня. Винаги съм се чудила, какво толкова правят тия майки, че нямат време да наготвят на децата си. Колко случаи на салмонелоза и какви ли не още дрисливи болести има по тия кухни. Но не се отказват - разнообразно им било.  ooooh! Много сложно да отделиш по един час на ден, за да сготвиш една шепичка манджица за детето си и да знаеш какво точно има вътре. Thinking

Тъкмо тези, които готвят и се хранят здравословно ще имат възможност да се изпълнят със злорадо задоволство, виждайки как другите се тровят и разболяват с боклучива храна.  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 1 310
Like_Smoke, и аз съм опитвала подобна помия. Наистина, нямам думи. ooooh!

Тъкмо тези, които готвят и се хранят здравословно ще имат възможност да се изпълнят със злорадо задоволство, виждайки как другите се тровят и разболяват с боклучива храна.  Mr. Green
Това как да го разбирам?! Какъв човек трябва да си, за да злорадстваш, че малки невинни душици страдат заради мързела на майките си. ooooh!

# 73
  • Мнения: 14 654
А, навици са това, навици. Всичко търпи промяна, стига човек да е убеден и да иска.

Точно така - навици са. На мен ми се наложи да махна всичката сол от кухнята си, като казвам всичката - имам предвид  да не се яде нищо солено, а не просто да не слагаш сол в манджата. Е, свикнах и така, даже ми е вкусно. Сега дори купешкият хляб ми се струва безумно солен.

# 74
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Не, 90 % нямат хранителна култура. Но и 90% нямат никаква култура, особоно четейки коментарите в които се критикуват хората избрали друг, различен начин на живот и хранене от вашия и са не идеални, не перфеектни, разболяващи себе си и децата си тъпчейки ги неразделно, с месо, хляб и маджи по бабини рецепти!

Общи условия

Активация на акаунт