Високи стойности на ТСХ

  • 111 403
  • 149
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 1 844
nadeto, с такава стойност не трябва да започнеш инвитро/стимулация, защото ще се вдигне още, а високото ТСХ влияе и на качеството на яйцеклетките, и на имплантацията и горе-долу си обричаш опита.
Въпреки че пиеш л-тирокс се е вигнало, защото ти е ниска дозата. През зимния сезон, при ниски температури, дозата трябва да е по-висока от лятото или пролет/есен. Най-вероятно това е причината, ако не ти е повишена дозата за този сезон, а и дори тогава ако не е достатъчна дозата, пак се вдига.
От други лекарства също се повлиява, ако не се приемат правилно, т.е. ако не е имало достатъчен интервал между л-тироксина и другото хапче. Най-малко трябва да са минали 2 часа. Когато започнеш прием на каквито да е лекарства, трябва да се допиташ до ендокринолога си. Витамини и добавки и някои лекарства е необходимо да се пият след 4 ч., 6 ч., дори след 8ч. /например желязо или витамини съдържащи желязо/ от приема на л-тирокс и съответно пък да са минали около 10 часа преди да пиеш л-тирокса.

# 136
  • Мнения: 40
Благодаря много, ще се наложи да изчакам преди да започна, възмущавам се на това, чя няма лекар, който да ти съобщи тези неща Sad Благодаря ви много ! 😘

# 137
  • Мнения: 40
А сега ми изписа и иногинол, въпреки че не ми е следена кръвна захар и инсулин, това ще окаже ли влияние отново на TSH?

# 138
  • София
  • Мнения: 1 844
Трябва да питаш ендокринолога колко време след Л-Тироксина да го пиеш. Най-малко след 2 ч., но е възможно да трябва и по-голям интервал. Не мога да ти кажа. Аз от моя лекар знам да съгласувам всяко лекарство или добавка. Ако се приема правилно, няма как да ти повиши Тсх.

# 139
# 140
  • Мнения: 412
nadeto, с такава стойност не трябва да започнеш инвитро/стимулация, защото ще се вдигне още, а високото ТСХ влияе и на качеството на яйцеклетките, и на имплантацията и горе-долу си обричаш опита.
Въпреки че пиеш л-тирокс се е вигнало, защото ти е ниска дозата. През зимния сезон, при ниски температури, дозата трябва да е по-висока от лятото или пролет/есен. Най-вероятно това е причината, ако не ти е повишена дозата за този сезон, а и дори тогава ако не е достатъчна дозата, пак се вдига.
От други лекарства също се повлиява, ако не се приемат правилно, т.е. ако не е имало достатъчен интервал между л-тироксина и другото хапче. Най-малко трябва да са минали 2 часа. Когато започнеш прием на каквито да е лекарства, трябва да се допиташ до ендокринолога си. Витамини и добавки и някои лекарства е необходимо да се пият след 4 ч., 6 ч., дори след 8ч. /например желязо или витамини съдържащи желязо/ от приема на л-тирокс и съответно пък да са минали около 10 часа преди да пиеш л-тирокса.
Така е, но л-тироксина се пие и поне 30-40 мин. преди кафе, иначе се усвоява на 30 %. Това от Денис го разбрах и ефекта беше налице.

# 141
  • София
  • Мнения: 1 844
nadeto, с такава стойност не трябва да започнеш инвитро/стимулация, защото ще се вдигне още, а високото ТСХ влияе и на качеството на яйцеклетките, и на имплантацията и горе-долу си обричаш опита.
Въпреки че пиеш л-тирокс се е вигнало, защото ти е ниска дозата. През зимния сезон, при ниски температури, дозата трябва да е по-висока от лятото или пролет/есен. Най-вероятно това е причината, ако не ти е повишена дозата за този сезон, а и дори тогава ако не е достатъчна дозата, пак се вдига.
От други лекарства също се повлиява, ако не се приемат правилно, т.е. ако не е имало достатъчен интервал между л-тироксина и другото хапче. Най-малко трябва да са минали 2 часа. Когато започнеш прием на каквито да е лекарства, трябва да се допиташ до ендокринолога си. Витамини и добавки и някои лекарства е необходимо да се пият след 4 ч., 6 ч., дори след 8ч. /например желязо или витамини съдържащи желязо/ от приема на л-тирокс и съответно пък да са минали около 10 часа преди да пиеш л-тирокса.
Така е, но л-тироксина се пие и поне 30-40 мин. преди кафе, иначе се усвоява на 30 %. Това от Денис го разбрах и ефекта беше налице.
Е, това си мислех, че всеки, който пие еутирокс го знае и не се нуждае от коментар. Ендокринологът като го назначава, би трябвало да е първото нещо, което казва. 

# 142
  • Anywhere
  • Мнения: 1 090
Да, да...Казват ама друг път. Първата ендокриноложка, при която ходих, ми казваше да си пия хормона сутрин с кафенцето Simple Smile

# 143
  • Мнения: 134
Здравейте,
Днес си взех резултатите от ТСХ и ФТ4, които ми ги назначи АГ-то. Бременна съм в 15 г.с. - нормална бременност. ФТ4 е в граници, но ТСХ излиза 5,29 при горна референтна граница от 4.2. На преглед съм при АГ-то чак другата седмица и тогава ще ми види резултатите. Но се притеснявам да чакам до тогава предвид доста завишената стойност.  Дали е необходимо да отида направо на преглед при ендокринолог и да ми изписва хапчета или да изчакам няколко дни и да мина през АГ-то ми първо? Disappointed

# 144
  • София
  • Мнения: 1 844
Здравейте,
Днес си взех резултатите от ТСХ и ФТ4, които ми ги назначи АГ-то. Бременна съм в 15 г.с. - нормална бременност. ФТ4 е в граници, но ТСХ излиза 5,29 при горна референтна граница от 4.2. На преглед съм при АГ-то чак другата седмица и тогава ще ми види резултатите. Но се притеснявам да чакам до тогава предвид доста завишената стойност.  Дали е необходимо да отида направо на преглед при ендокринолог и да ми изписва хапчета или да изчакам няколко дни и да мина през АГ-то ми първо? Disappointed
Най-добре отивай на ендокринолог. Рефер. стойности не ги гледай, за бременни Тсх трябва да е 1-2 като стойност. АГ не е компетентен да назначава лечение и така или иначе би трябвало да те изпрати на ендокринолог. Няма защо да губиш време.
Успех!

# 145
  • Мнения: 392
Здравейте момичета! Аз съм с Хашимото и пия от години л тироксин 75мг. Пуснах си тсх и е 2.17., но се чудя при стартиране на ин витро опит как е тази стойност. Знам, че е добре да е под 2 , но все пак не е чак толкова голяма разликата за отлагане на опита Thinking

# 146
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Добре е, искат да е под 2.5, по възможност под 2. С такава стойност може да се стартира процедура.

# 147
  • Мнения: 296
Здравейте, нямам хашимото, жлезата ми е добре, но ТСХ ми е високо- 4,40 беше, а FT4-10. Изписаха ми еутирокс и след 3 месеца ТСХ се е увеличило даже- 4,65, а FT4 поне са сега 12.
Но защо така не мога да го сваля? Пия противозачатъчни заради дрги медицински причини от 9 месеца почти. Дали те влияят? Лекарката казва, че не. Пих и деанксит за тревожност, който спрях.
Изобщо как се сваля това чудо? Защото така не може и да се забременее.

Да уточня пиех бебешка доза от 25мг мисля- един ден цяло, друг ден половинка, но и ги забравях доста и пропусках хапчета

Последна редакция: вт, 26 юни 2018, 18:12 от merry_100

# 148
  • Мнения: 199
Здравейте. Нека да споделя колко непостоянно може да бъде това ТСХ. Февруари стойностите ми бяха 3,55 ТСХ, ТАТ И МАТ по 400 и 600 ..фт4 фт3 в норми. През април посетих 4 ти ендокринолог в Бургас. Определиха ми доза на Еутирокс 1 на ден ,събота и неделя по 2.Тъй като по 2 не ми се отразиха добре,продължих с по 1 на ден от 25мг. През май месец,след 40 дни ТСХ беше 1,29. Вдигнахме дозата на 1 и половина ,с цел забременяване. Последваха цял месец опити. Днес след контролни излседвания тсх е 5,45 а ТАТ отново са 434.. Тъй като ,чакам лелката на 05,07 ..възможно ли е ТСХ да се е повишило от евентуално забременяване или дозата ми ,което не е логично при увеличение да не действа. Селена си го пия по 1 на ден.

Моля ако някой се е сблъсквал да сподели,както всички тук съм изчела вече целия Гугъл..
Благодаря ви. 

# 149
  • Мнения: 2
Здравейте! Преди два дена ми излезе изследването на ТСХ, беше 69.3. Ендокринолога се хвана за главата. Назначи ми по схема 100 мг. пет дена и 150 мг два дена. Но не ми пусна анти тела, а февруари бяха 164. Кой знае колко са се повишили сега. Каза че съм застрашена от тих инфаркт, лупус, подуване и какво ли още не. От юли месец нямам цикъл, а в петък щях да припадна. Помогнете ми, кажете някакъв специалист, който те разнищва от-до, човек, който обръща внимание....

Общи условия

Активация на акаунт