CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №25

  • 44 395
  • 776
  •   1
Отговори
# 720
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте! Реших и аз да пиша... В момента работя, но работата ми не ме удовлетворява, затова реших да кандидатствам за две длъжности - "съдебен секретар" и "съдебен архивар" /в момента тече процедура за набиране на кандидати/.
Някой от вас да е кандидатствал за нещо подобно? Нямам идея какви ще бъдат изпитите - устен /събеседване/ и писмен, а много ми се иска да се подготвя!

# 721
  • София
  • Мнения: 2 817
Тази тема е от 2009 - http://www.police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=2&t=14&start=36, но не знам дали са се променили нещата оттогава - намерих я като написах "съдебен секретар" в гугъл.

# 722
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
menyanthe, благодаря! Изрових и аз доста неща из нет-а, ама от "първа" ръка си е друго. Нямам познати в съда и няма кого да попитам конкретно за интервюто. А то най ме притеснява.

# 723
  • Мнения: 11
Ами трудно е да се запази мир в офиса. Иначе има методи и за това, но малко компании ги използват.

Да и аз останах с впечатление, че nobody cares.  Sad  Нищо важното сме по-евтино място и за това продължават да инвестират, но до кога ли?  newsm78

# 724
  • Мнения: 1 446
Една приятелка ми каза, че една част от големите фирми,  отдел Човешки ресурси "симулира"  работен процес, т.е периодично си провеждат интервюта, без реално да има и едно свободно място, попълват някакви бази данни,н о какви незнам!

Наистина ли вярвате на това?

Палмичка, и аз се зачудих до кога. В момента помагаме на една голяма компания да затвори работни места и да отвори център за изнесено обслужване тук. Чудя се докога ще е така, след като една голяма компания с 4000+ човека загуби важен проект, който започна преди година и половина. Вярно, че го взема друга компания, но част от местата заминават за друга дестинация.....

# 725
  • Мнения: 21
Да внеса малко оптимизъм /или може би не/ в темата. Търсих си работа точно година.Кандидатствах за стотици обявени места, обадиха ми се от броени фирми /не повече от десетина/. Във всички се оказа пречка дългото майчинство и децата.
 В понеделник бях на интервю по обява, същия ден ми се обадиха,че съм одобрена и искат да започна веднага. Не ми допада фирмата,нито заплатата,но мога да науча много в професионално отношние.  Имам обаче голям проблем- аз съм единствания непушач във фирмата.Пуши се навсякъде, по всяко време, непрекъснато. В помещенията се стеле дим и не се вижда от едното до другото бюро. Всички работят там от години и е немислимо да си променят навиците заради мен. Факт е, че само от тази фирма ме одобриха незабавно /може би защото изключително спешно се нуждаят от човек за длъжността/. Другата седмица трябва да потвърдя дали започвам и да подпиша договор. Много ми се работи, за два дена схванах алгоритъма на дейността, но не искам да се самоубивам с цигарен дим. Дайте съвет,моля ви!

# 726
  • София
  • Мнения: 2 817
glace, на твое място не бих почнала там - работила съм на място, където навсякъде около мен  се пуши (въпреки че не  бях единствен непушач)  - ужасно е! А още повече, че не ти харесва и фирмата, и заплатата - според мен не си струва! Може да си намериш нещо по-добро!  Hug

# 727
  • Мнения: 4 841
... Може да си намериш нещо по-добро!  Hug

Можеш да намериш и по - добро докато работиш във фирмата. Прецени си плюсовете и минусите и сама реши. Това си е само твое решение. При условие, че една година си търсила работа и чак едва сега те огрява "нещо"...
аз лично бих приела, но не бих спряла да търся и по - изгодна работа. Все пак това са пари, които стоейки в къщи никой няма да ми даде и опит също, пък било то и минимален.
В крайна сметка решението си е твое  Peace

# 728
  • Мнения: 1 475
glace-  това да не е Лозанова ООД, пуши се навсякъде и по всяко време, ако е това прочети в нета малко повече за фирмата и прецени?

Red Velvet това ми остана само, да вярвам и в това, иначе излиза, че съм най-неставащия за офисна работа човек, при положение, че имам 8 г работа, като технически сътрудник и то на едно място, но вече си имам и едно дете, което върви с мен ooooh!

# 729
  • Мнения: 3 065
glace, тези не знаят ли закони, наредби??? Според мен да се опиташ да се пребориш, кажи, че имаш непоносимост (дори алергия). Ще се научат да се съобразяват или поне по-малко да те "чадят", пък ти търси и друго. Де да знам, на прозорец примерно или тераса ще ходят, другото не си е работа.

# 730
  • Мнения: 3 065
Здравейте и от мен.
Факт е, че е много неприятно когато си стигнал до някакъв етап на подбор, изведнъж да видиш същата обява публикувана отново. И аз се чудя, как пък от толкова много хора, няма нито един подходящ. Ще кажеш, че търсят космонавти.

Аз да се похваля, че завърших обучението си и вече съм сертифициран практикант по Rickter Scalе.
От следващата седмица започвам работа, защото всеки от нас (общо 10човека) трябва да приложи метода над 65човека, разделени на групи по 30безработни лица, 30заети и 5работодателя. )
Интересно ми е как ще действа в БГ условия. )


би ли разказала, понеже ми стана любопитно 

# 731
  • Мнения: 22 531
alen mak, това е сайта, но не съм обръщала колко инфо има, защото ние влизаме с достъпа си на практиканти.
http://www.rickterscale.com/
Самата система в Англия се използва вече от 12г., като за това време е тествана и в други държави. Последно, преди БГ имат проекти с Германия, Гърция и Италия.
Принципа на действие е изключително прост и се използва за оценка от 0 до 10 на различни "референтни рамки". Като те се правят по поръчка на организацията, която се е свързала с тях и за целите на тяхното проучване.
Има до сега създадени повече от 250референтни рамки, които покриват голямо разнообразие от сфери.
По темата може да се говори много, но може би е по-добре на лични, за да не разводнявам тук темата. И защото вероятно е безинтересно за останалите.

За мен лично това беше една страхотна възможност, защото предлага изключително голямо поле за работа от тук нататък.  Simple Smile
Вече имам бъдещи планове, след като ми изтече договора с организацията в БГ, която е партньор в момента.

# 732
  • Мнения: 11


Палмичка, и аз се зачудих до кога. В момента помагаме на една голяма компания да затвори работни места и да отвори център за изнесено обслужване тук. Чудя се докога ще е така, след като една голяма компания с 4000+ човека загуби важен проект, който започна преди година и половина. Вярно, че го взема друга компания, но част от местата заминават за друга дестинация.....



На сегашната ми работа случаят е такъв и не за първи път. Но този път хората, които ще бъдат освободени в Германия са на възраст. Знам, че там не е като в България, но все пак. Знам също така, чe outsourcing-a e един от малкото останали стабилни сектори. Обаче ми се струва, че не покриваме условията на качествено обслужване. Поне от това, което съм видяла. Още има хора, които не знаят какво е вежливост, корекност и морал. Не знам може би трябва все пак да се насочат към провинцията. В София вирее едно такова самочувствие без покритие, скованост и нечовечност - на мен лично това ми пречи.

# 733
  • Мнения: 1 288
А какво ще кажете за инвестиране в образование навън? Така и така няма да стане с работата, имам едни пари, наречени за апартамент, мисля да ги навра в образование в разпознаваем университет. С малко опит съм, а годините текат. Thinking

# 734
  • Мнения: 1 446
Ами гледай да е в САЩ, защото в Европа после няма да си намериш работа или ще е много трудно да си намериш. В щатите е една идея по-добре, а и после ще си желан кадър тук (говоря и от собствен опит, и от това което виждам професионално).

Палмичка, в провинцията мислиш ли,че ще получат по-адекватно държание. Според мен там е по-трудно да се научат на вежливост хората (нищо лично, и аз не съм столичанка  Mr. Green). Засега с много наказания и висене на главата, се случват нещата, но докога.

Общи условия

Активация на акаунт