Среда и обожатели

  • 10 872
  • 178
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 12 792
Не е ненормалник, не е кретен, много образован и с добър бизнес, но явно човека не е свикнал на откази и това му действа като червено на бик.
Е, именно това е основният риск, който аз не бих поела, дори всичко останало да е ок. В интерес на истината, колкото е по- образован, успеше в професията, да не говорим за богат един мъж, толкова по- трудно приема откази.

А за репутацията да уточня, не става въпрос да ти пришият алената буква, но все пак намалява стойността на човека като професионалист, да не говорим, че изпадне ли онзи, който е представил девойката изпада и тя. Нерентабилно ми се струва в дългосрочен план.

# 151
  • Мнения: 2 457
Бояна, престани да завиждаш, а остави  жената да се възползва от външността си. Тъкмо я убедих и ти сега пак морал и четеш Crossing Arms Laughing
Шегувам се, разбира се, много те харесвам  Hug

# 152
  • Мнения: 1 288
Не е нищо от посочените.

Но пък ми се е случвало да ме препоръчат или най-малкото да ме отличат от кандидати с - "тук имам една позната, завършила е това, работила онова..." С тази разлика, че беше жена. Такъв ми е гадният, долен, мръсен мотив. Twisted Evil

# 153
  • София
  • Мнения: 12 792
Бояна, престани да завиждаш, а остави  жената да се възползва от външността си. Тъкмо я убедих и ти сега пак морал и четеш Crossing Arms Laughing
Шегувам се, разбира се, много те харесвам  Hug

Нека се възползва, напротив, казах и, че няма нужда да се съобразява с чуждите морални или други задръжки, те са плод на някакъв опит, който не е задължително да се повтори и при нея. Даже ми е интересно какво точно ще се случи, надявам се да сподели след време.

Не е нищо от посочените.

Но пък ми се е случвало да ме препоръчат или най-малкото да ме отличат от кандидати с - "тук имам една позната, завършила е това, работила онова..." С тази разлика, че беше жена. Такъв ми е гадният, долен, мръсен мотив. Twisted Evil
Е де, няма долен мотив, има неща които ти носят полза и такива, които носят вреда. Ти сама можеш да прецениш най- добре за теб какви са плюсовете и минусите. Просто като те гледам как се ядосваш на анонимното четене на морал тук далеч не съм убедена, че ще понесеш това в реалния живот, дано да бъркам, разбира се.

# 154
  • Мнения: 1 288
Ядосвам? Не знам защо изглежда така, наистина съм доста спокойна. Ако имах проблем с чуждата гледна точка, нямаше да постна тема тук. Подразниха ме само някои свободни интерпретации на мои постове. Но - форум - рисковете на писането тук. Реакциите са горе-долу в очаквания диапазон. Няма как да знаем дали са подкрепени с примери от реалния живот обаче.

# 155
  • Мнения: X
Влюбен не е, въодушевен - да. Там е съчетание на сравнително скромен опит с жените и голямо его.
А не те ли притеснява как би реагирал мъж с голямо его, ако се почувства подведен, отхвърлен и използван?

# 156
  • Мнения: 1 288
Краси, няма да е разгърнато използване. Ще го оставя да си мисли каквото иска, но без да давам аванси.

# 157
  • Мнения: 4 841
Сега, като изключим всеизвестния факт, че тук във форума всички са самоизградили се и преуспели само благодарение на денонощен къртовски труд и феноменални способности, кажете ми, моля, коя е тая професионална среда, където влизаш, казваш "Аз съм госпожица Иванова", и те посрещат с отворени обятия?

Абсолютно навсякъде трябва някой да те въведе. Дали ще е роднина, познат, приятел, преподавател, някакъв вид ментор, обожател или консумирано гадже - зависи от конкретния случай, но винаги има такъв човек. И като влезеш в средата, само и единствено от теб зависи вече дали ще стоиш лепнат за ракетата-носител, или ще си поемеш свой път, и ще заблестиш, така да се каже, със собствена светлина. Да, има хора, които и след 10 години са "бившата любовница на Петров" или "синът на Христова", но това си зависи само и единствено от въпросните персони.

Имала съм много преподаватели, по-късно - шефове и колеги, които са ми отваряли разни врати и са ме представяли на фирми и хора, на база симпатия - да, но нищо повече. В крайна сметка кой би тръгнал да лансира някой, към който не питае поне малко симпатия? И нито аз съм се чувствала длъжна да си отварям краката по този повод, нито пък някой го е искал от мен. Не познавате ли такива хора?

В момента "въвеждам" в професионалната си среда един младеж на 26 години, току що завършил. Не ми е никакъв, запознахме се на семинар. Спечели ме, симпатичен ми е, ще му помогна. Не го правя за първи път, със сигурност няма да е и за последен. Мисълта, че някой може да допуска, че го "въвеждам", защото ми е любовник, ме изпълва със съжаление към всички, за които мъжете са нон стоп надървени примати, а жените - ходещи вагини  Tired

# 158
  • София
  • Мнения: 12 792
Сега, като изключим всеизвестния факт, че тук във форума всички са самоизградили се и преуспели само благодарение на денонощен къртовски труд и феноменални способности, кажете ми, моля, коя е тая професионална среда, където влизаш, казваш "Аз съм госпожица Иванова", и те посрещат с отворени обятия?

Абсолютно навсякъде трябва някой да те въведе. Дали ще е роднина, познат, приятел, преподавател, някакъв вид ментор, обожател или консумирано гадже - зависи от конкретния случай, но винаги има такъв човек. И като влезеш в средата, само и единствено от теб зависи вече дали ще стоиш лепнат за ракетата-носител, или ще си поемеш свой път, и ще заблестиш, така да се каже, със собствена светлина. Да, има хора, които и след 10 години са "бившата любовница на Петров" или "синът на Христова", но това си зависи само и единствено от въпросните персони.

Имала съм много преподаватели, по-късно - шефове и колеги, които са ми отваряли разни врати и са ме представяли на фирми и хора, на база симпатия - да, но нищо повече. В крайна сметка кой би тръгнал да лансира някой, към който не питае поне малко симпатия? И нито аз съм се чувствала длъжна да си отварям краката по този повод, нито пък някой го е искал от мен. Не познавате ли такива хора?

В момента "въвеждам" в професионалната си среда един младеж на 26 години, току що завършил. Не ми е никакъв, запознахме се на семинар. Спечели ме, симпатичен ми е, ще му помогна. Не го правя за първи път, със сигурност няма да е и за последен. Мисълта, че някой може да допуска, че го "въвеждам", защото ми е любовник, ме изпълва със съжаление към всички, за които мъжете са нон стоп надървени примати, а жените - ходещи вагини  Tired
Права си, но явно не си разбрала какво аз искам да кажа. Едно е да те препоръча или представи някой, независимо от пола, а съвсем друга този някой очевидно да си пада по теб. Във втория случай нито го знаеш как ще реагира, дали ще се фука, дали ще очаква нещо в замяна и тн. Това крие рискове, не смъртоносни, та всеки си решава дали да ги поеме или не. Wink

Иначе за останалото въобще няма две мнения, или имаш контакти или ги създаваш, ей така от нищото никой никого няма да вземе, освен ако не е много закъсал. но кой те представя, как те представя и защо те представя често има голямо значение.

# 159
  • Мнения: 2 448


В момента "въвеждам" в професионалната си среда един младеж на 26 години, току що завършил. Не ми е никакъв, запознахме се на семинар. Спечели ме, симпатичен ми е, ще му помогна. Не го правя за първи път, със сигурност няма да е и за последен. Мисълта, че някой може да допуска, че го "въвеждам", защото ми е любовник, ме изпълва със съжаление към всички, за които мъжете са нон стоп надървени примати, а жените - ходещи вагини  Tired
Само не прави грешката да обясняваш изрично, че не ти е никакъв. Това само ще го затвърди. Освен, ако това не би те забавлявало.  Mr. Green

Иначе с другото съм съгласна с теб, разбира се, че е нормално човек да се възползва от връзките си, в които като контакт спокойно могат да влязат и някои обожатели.

п.п. Зилозавър , да видим с какво ще се похвалиш , дали с нова работа или ново гадже.  Laughing 

# 160
  • Мнения: 1 288
п.п. Зилозавър , да видим с какво ще се похвалиш , дали с нова работа или ново гадже.  Laughing 

И двете няма да ми дойдат зле. Mr. Green

# 161
  • София
  • Мнения: 12 792
п.п. Зилозавър , да видим с какво ще се похвалиш , дали с нова работа или ново гадже.  Laughing 

И двете няма да ми дойдат зле. Mr. Green
Еми, стискаме палци в такъв случай. Hug

# 162
  • Мнения: 96
Зилозавър, бих добавила още една гледна точка към дискусията. Да допуснем, че идеята се реализира- покрай новия си познат постъпваш на работа в компанията, която те интересува. Какво става обаче след няколко месеца, когато въпросният субект осъзнава, че няма реални шансове с теб? Щом като е на достатъчно висока позиция, за да те внедри в тази организация, най-вероятно е способен да съдейства и за освобождаването ти. От своя опит с "обожатели" мога да кажа, че с част от тях сме успели да изградим приятелски взаимоотношения, но по-голямо е процентното съотношение на тези, които след отказ не са желаели повече да поддържаме контакт. Моралът често пречи, ако мислиш, че ще можеш да държиш ситуацията под контрол, действай.

# 163
  • Мнения: 1 288
gebura, не е на висока позиция. За обожателите - сходно.

# 164
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Не е нищо от посочените.

Но пък ми се е случвало да ме препоръчат или най-малкото да ме отличат от кандидати с - "тук имам една позната, завършила е това, работила онова..." С тази разлика, че беше жена. Такъв ми е гадният, долен, мръсен мотив. Twisted Evil

Е какво ще стане толкова, ако просто го попиташ може ли да ти съдейства?

Общи условия

Активация на акаунт