Малки МАЙски слънчица радват мама с тупкащи сърца !

  • 23 130
  • 719
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
...А кашлицата как я борите момичета ?...
За кашлица има няколко неща, които правим вкъщи, но е много важно да се помни, че една кашлица никога не е безобидна. Особено сега, когато трябва да мислим не само за себе си. Затова първо при лекар, после с лековете Peace
Иначе това, което аз правя са отвари(чайове), настърган лук с мед и черна ряпа със захар. Но всичко е според типа на кашлицата.
Препоръчвам на всички, които се интересуват от природолечение книгата на д-р Михайлов "Въведение в природолечението. Моята практика". Можете да следите съветите му и във форумите на "Часът на мама".  Peace

# 31
  • Мнения: 47
Аз пък да ви кажа в какъв филм се вкарах...Попаднаха ми доста материали относно вредата от ваксините и като се зачетох и загледах във филмчетата, направо ми настръхна косата...
Това е линк http://blog.zepir.com/bg/blog/view/id/55/Vytreshen-chovek-pravi- … za-vaksinite.html към едно интервю, в което са споменати и заглавията на филмчетата.
Вие събирате ли информация по въпроса?

# 32
  • Мнения: 407
Ако може и мен да ме запишете на първата страничка  Mr. Green Embarassed  на 22 години от Варна първа бременност термина ми е за около 3ти май Simple Smile) но се надявам да дойде на 11  Laughing

# 33
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен , още не се записвам на първа страница, поради големите ми страхове , че ще се отпиша преди термина. Четвърта бременност, надявам се втора успешна.Вчера бях на преглед- 6 седмици и 3 дни -7.56 мм плод със сърце , уж всичко е наред , но след прегледа, иначе бялото ми течение стана леко по-тъмно, при което днес бях първа пред кабинета а лекарката ми изписа само Но Шпа, а аз се надявах на нещо по-сериозно, което пият другите майки тук със същите симптоми, трябва ли да прием това като несериозно отношение към проблема ми или наистина може да се размина само с обезболяващо- как мислите?Не ме е страх от лоши предположения , отговаряйте ми искренно. Благодаря!

# 34
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен!
Не съм много редовна,но простете.Тичан до училище,обядваме и после до занималня,докато се прибера и хайде пак да се вземаме.
Най ми е трудно сутрин като започне да ми се гади и повръща (за сега не съм успяла) да правя закуска и да водя до училище.
Утре съм на преглед за сърчице и дано да го чуя.И се чудя дали да ходя на частен кабинет с по-добър апарат за да се успокоя.
И дано да ми дадат болничен че ако тр. да се върна работа това си е самоубийство при мен ( работя с пестициди)
Лека бременност на всички вас  Hug

И аз съм за книгата на Д-р Михайлов,постоянно ми е на нощното шкафче.

# 35
  • Мнения: 1 334
Чудя се аз защо не ми излизате в Отговори, а то е защото не съм се записала в темата Laughing

Levee , аз не съм си слагала никаква друга ваксина през живота, освен задължителните като бебе и дете.Знам, че една ваксина винаги е нож с две остриета.И не знам един ден как да постъпя с моето бебе.От моите решения ще зависи живота му...буквално Confused

galina.davidova, това по-тъмно течение кафяво или червено на цвят е?Може би е трябвало някакъв прогестеронов препарат да изпише лекарят.Защо не отидеш да чуеш второ мнение?

# 36
  • Мнения: 0
Levee, има и такива едни течения, да. Аз съм някъде по средата. Смятам, че ваксините са необходимото зло. Слагам само задължителните, но съм с особено мнение към последно включената в имунизационния календар за момиченцата(тази за рака на маточната шийка). Нея ще я откажа, ако живот и здраве имам момиченце.
Човек трябва да е информиран, да. Но не бива да се изпада в крайности. Крайностите са лошо нещо, много се пазя от тях...

Сега съм в очакване на прегледа, да чуем сърчицето и да видя, че всичко е както и където трябва Praynig Миналия път имах лека и относително безпроблемна бременност и категорично отказах да ползвам болничен. Този път броя дните до евентуалното ми излизането в болничен. Работата ми не е тежка, но настроенията в офиса не ми понасят и искам да си спестя негативните емоции тук.
Хубав и усмихнат ден желая на всички!   bouquet

# 37
  • Мнения: 0
Много бледо кафяво - за сега. Изчаквам днес и утре отивам при друг.

# 38
  • Мнения: 47
Абе необходимо зло, уж вероятността да стане издънка е 1 към еди колко си (за различните ваксини и различните странични ефекти), ама ако точно твоето е това едно...
Специално за аутизма - ваксината МПР доказано го причинява.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
... лекарката ми изписа само Но Шпа, а аз се надявах на нещо по-сериозно, което пият другите майки тук със същите симптоми, трябва ли да прием това като несериозно отношение към проблема ми или наистина може да се размина само с обезболяващо- как мислите?

Но-шпа успокоява болките /ако те боли коремът/, действа отпускащо на мускулатурата и намалява контракциите /ако има такива/.
За кървене обикновено се изписва някакъв прогестеронов прапарат. Аз пия Дуфастон.
Има лекари, които не обръщат голямо внимание на зацапванията, още повече ако не става дума за прясна кръв. А не е правилно. Ако твоята лекарка е от тях, просто чуй още едно мнение.
Дано скоро спре Praynig Hug

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Моля ви, стига сте мислили глупости и сте се тревожили излишно. На дневен ред други неща стоят пред нас - не ваксините. А те са необходимо зло - да. И що се касае до рисковете - такива има във всичко ... Изобщо темата е много сложна, необятна и истината не е само една, нещата са сиви, а не черни или бели.

Аз слагам само задължителните такива. Останалите си ги спестявам.

Истината рядко е в крайностите.  Peace

# 41
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен. Аз съм Деси от Варна, на 29год. Миналата сряда, 26.09. ходих на преглед и гинеколожката потвърди 6 г.с. На ехографа забеляза малък хематом и ми предписа Дуфастон и Но-шпа. Каза, че трябва да се размие от хапчетата и всяка седмица ще ходя на преглед. Много добра приятелка е на майката на приятеля ми и и вярвам. От години имам какви ли не гинекологични проблеми и съм обиколила половината доктори в града и мога да кажа, че е добра. Simple Smile Днес 03.10. съм отново на преглед и се надявам да има подобрение. Каза, че е опасен хематома, защото е до плодния сак и може да се отлепи заради него. Sad Толкова силно искаме да имаме бебче, че много ме е страх. Сутринта за около 30 минути имах нещо като контракции или спазми в матката. Не бяха силни и отминаха. Зацапване и течения нямам. Първа бременност ми е и много се притеснявам. Дано всичко да мине добре.  Praynig Praynig Praynig

# 42
  • Мнения: 173
dess, всичко ще е наред  Hug Hug Hug Praynig Praynig, после като се върнеш от лекаря, да кажеш , че всичко е наред Hug Hug

# 43
  • Мнения: 385
Запис и от мен, поздрави за темата Hug

# 44
  • Мнения: 1 090
Anum,   bouquet за новата тема!

При мен засега бремеността преминава по междудругото и нямам много време да се вглеждам в себе си. Амо то няма и как, другите двама си искат своите грижи - срещи с учители, водене по лекари, спортуване, игри, домашни и т.н.

Добре дошли на новите момичета!

Общи условия

Активация на акаунт