ВМ НВХ - част 52

  • 51 177
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 929
Благодаря за темата!  bouquet

# 16
  • Мнения: 564
аз имам един такъв миксер за кафе
кажи точно как смесваш кафето и маслото, в какви пропорции, за да пробвам дали става и да докладвам после резултата
Точно този имах предвид!  Grinning Ще съм ти много благодарна! Нямам специални пропорции- както дойде. Пробвай, моля те, на нормално към дълго (по наши стандарти, а не италиански  Wink еспресо дали добре биха се разбили 1-2 с.л. краве масло примрно. Ако с него става, предполагам, че и другите ще са ок.

не искат мас, там е проблемът
аз си направих сама, купих си тук сланина за топене, четох как се прави и направих
А мас как правиш? За момента мас ми е само това, което е изтекло като мазнина от печенето на някои много мазни ребърца. После си я прибирам в бурканче - и в хладилника. Става ли така и мислите ли, че ще й стане нещо?  newsm78
Танче, то и шейкър няма, но мерси за идеята:hug: Дано става с онази джаджа, че метнах око на една що-годе еФФтинка такава в Метро..

Лиу, сег аще трябва и до Берьозката да се разходя, ЪХ!!! А гледам, че от четвъртък в Лидъл започва френска седмица, та мисля да пробвам вината и сирената Simple Smile

Петяяя, ти от кое какаово поръчваш? Че аз още си допълвам поръчката към иХърбата.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 462
Bobeto, какаово масло си взех о Хит Хипермаркета Ето това http://www.bulmarket.com/kakaovo-maslo-pl4653.html, а кокосовото е от Iherb ето това http://www.iherb.com/Source-Naturals-Extra-Virgin-Coconut-Oil-16-fl-oz/5560


Аз имам такова миксерче, мисля да радтопя маслата първо и да ги сипя в кафето, после бъркане и...каквото сабя покаже. Ако не стане ще бъркам вкъщи с пасатора  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 6 346
А напоследък чета, че кокосовото и кравето масло ги слагат и в какао (т.е. слага се какао на прах във водата), и в чай  Wink

# 19
  • Мнения: 564
Bobeto, какаово масло си взех о Хит Хипермаркета Ето това http://www.bulmarket.com/kakaovo-maslo-pl4653.html, а кокосовото е от Iherb ето това http://www.iherb.com/Source-Naturals-Extra-Virgin-Coconut-Oil-16-fl-oz/5560

Пете, малко офф,
Скрит текст:
ама да те питам..
Понеже и аз си поръчах от същото какаово от вносителите, ама нещо не ти ли се струва, че мирише малко на пластмаса  newsm78 Има си особен мирис... Та мисля да пробвам и някакво друго да видя как е ...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 462
Пете, малко офф,
Скрит текст:
ама да те питам..
Понеже и аз си поръчах от същото какаово от вносителите, ама нещо не ти ли се струва, че мирише малко на пластмаса  newsm78 Има си особен мирис... Та мисля да пробвам и някакво друго да видя как е ...

Аз още не съм го отваряла  Embarassed Като го пробвам ще и кажа, ако не ми хареса ще го сменя. Ако изпробваш някое, което е ок, казвай.

# 21
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Bobeto, какаово масло си взех о Хит Хипермаркета Ето това http://www.bulmarket.com/kakaovo-maslo-pl4653.html

Малко тъп въпрос, ама това масло става ли за ядене?  Blush Защото е сложено в раздел "грижа за кожата", "етерични масла".. И освен като хранителен продукт, било и балсам за кожата.. Пък аз търся да го ям.  Laughing .. Въпреки, че май често пъти беше показвано в темата.. Ама не помня дали се ядеше или се ползваше за мазане.
И по темата какао - кое какао на прах препоръчвате?

Мисля, че тези малките миксерчета за фрапе, биха свършили работа.  Thinking

W'A'S'P' мнооого завладяващ. И както каза и Камелот, начинаещите, пристъпващите в режима и несигурните, трябва да ги прочетат.. Аз след малко пак хващам книгата.  Laughing

Тази сутрин си пуснах профилактичните изследвания, които се правят всяка година. Всичко ми е в норма, само тромбоцитите са ми в повече -   529, при допустими стойности 140 - 440.
Общия холестерол е 5.23, при граници 3.6 - 5.12.
Пуснах си и допълнително триглицериди. Те пък излязоха малко над долната граница - 0.78., при допустими стойности - 0.6 - 2.21. Често казано мислех, че са повече.  Laughing

Последна редакция: ср, 03 окт 2012, 12:03 от Rain*

# 22
  • GYM
  • Мнения: 814
Привет Hug
Бобе, мерси за положения труд  bouquet
Трудно ми е да коментирам всичко, което сте написали, защото е доста и е изключително интересно.
УАСП - това със задържаната вода все едно аз съм го писала - при мен отслабването е винаги свързано с голямо изхвърляне на вода, все едно се топя Rolling Eyes Чудя се кога ще почне топенето - много изчистено ям, просто има сигурно още за "наместване" в организЪма newsm78
Само аз ли съм се прекарала с кокосово масло от Зоя.бг? Уникално е като вкус и качество, ама е бая соленко като цена, като ми свърши ще се поръчва от хЪрбата Crossing Arms
За зехтина искам да вметна Crazy Това, че пише, че е студено пресован, рядко е вярно. Дори и при студено пресоване, маслото се загрява до температура, унищожаваща полезните му качества, не рядко се използват и химикали за пълното му извличане. Ще потърся статията, че така по памет цитирайки, нещо не ми се получава Whistling
Успешен ден  bouquet
ПП. Ето линка http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:2dPpAnVL99Q … hl=bg&ct=clnk
Сега като го препрочетох, видях, че зехтина е ок, но това прави впечатление - Extra virgin olive oil, while not damaged by processing, is a poor source of essential fats, as it contains less than one percent omega-3s and only 10 percent omega-6s.

When extra virgin olive oil is fried, it is extensively damaged. It should not be used for cooking, but can be added to foods after they’re removed from the heat.

Последна редакция: ср, 03 окт 2012, 12:47 от velvetvoice

# 23
  • Мнения: 216
Здравейте!
Тъкмо се канех да ви питам за мнението ви за подсладителите.Доста често използвам,почти всеки ден.Знам че са вредни,но и захарта също е много вредна.

# 24
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Аз съм против подсладителите. Не одобрявам и не харесвам употребата им в т.н. кексчета, десертчета, млека и подобни. Предпочитам, ако трябва на "нещото" да се сложи сладост, това да бъде малко захар или мед, или сушени плодове. Против съм употребата на допълнителна химия.

Много хора минават на диета и започват да бъркат трици с посладители и есенции, та да си правят режимни десерти. Но така не лекуват зависимостта си към сладкото, а заменят едната дрога с друга.
Смятам, че вредата от повечето изкуствени подсладители, ще се доказва във времето.  Peace
Ако трябва да избирам по-малкото зло, за мен е по-добре да си забъркам кекс с яйца, масло, мляко и захар, отколкото по-горната глупост.

Едно време, всички по селата си жареха картофчетата в мас.  Laughing По спомени, с наднормено тегло хора, рядко се срещаха. Сред децата пък, съвсем нямаше такива.

# 25
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Както казва WASP "привет-мривет"  bouquet.
Чета ви всеки ден, но пусто не остава време за писане.

Аз се вдъхнових от Рейн и опитвам да Аткинсувам. Преди много години го бях правила стриктно и наистина свалих, но ми се раздразни колита и си внуших, че е от Аткинс. Смятам да опитам отново по метода "проба-грешка". Обаче книгата ми остана в България, та имам въпрос: В 1 етап имаше ли ограничения за количествата? Че то като се каза позволено, аз се улях. И кокосови стърготини може ли? Много ги обичам.

Кафето с маслата смятам утре да го пробвам за закуска. Нали намаляло апетита... Та ще докладвам за резултата.

# 26
  • Мнения: 6 346
И аз предпочитам да сложа малко захар пред това да ползвам подсладител, когато въобще е нужно подслаждане. Купих преди няколко месеца течна стевия, която обаче си стои неизползвана.

А залитането по ВМ-НВХ или палео десерти е етап, през който сигурно всички в началото преминават, но при много не влияе добре. И аз съм правила сладкиши с бадемово или ленено брашно, но установих, че няма смисъл. Това ми е и причината да не искам да поръчвам кокосово брашно и да пренебрегвам подобни рецепти. И като цяло съм намалила десертите. Ако ми се прияде нещо, купувам или тъмен шоколад (спокойно си взимам 70%, особено Гайо напоследък - Гайо са много хубави, а аз не ям шоколад често, нищо че обичам, нито пък го изяждам целия, като купя, затова малкото захар не ме притеснява), или пък правя браунито на Жак Пепен с шоколад, яйца и масло. Или забърквам нещо със сметана или маскарпоне. Кокоски също са вариант.

# 27
  • Мнения: 78
Rain, Петяя ,
това е маслото , което ползваме с Kameloth . Пише че става за ядене , но аз не го харесвам за това...Има някакъв дъх . Но за мазане е сууупер . Цяло лято само с него се мазах и изобщо не изгорях .( За сметка на това преди 2 дни забравих мазането и бая се опърлих:)))
W'A'S'P'Идеален вариант за пържене е палмовото масло . Наситено е , няма никакъв дъх и стават много вкусни картофите . някога ги пържех така .
Cioccolata , много си права за подсладители и за сладко...За себе си съм установила че демонът на сладостта дебне навсякъде...Ако някъде съгреша ...ако припомня сладкият вкус , прегрешението е сигурно . Опитвам се да възпитавам вкуса си и сякаш започнах да усещам естествената сладост на храните .
Какъв е този шоколад ?
Тук има Нестле с висок процент ,  ама си има захар .

# 28
  • Мнения: 958
Здравейте, Бобето мерси за темата  Hug
Уасп, моята баба правеше картофите с мас, докто нашите не я подгониха, колко е вредно, след това съм я гледала, как слага фифти фифти олио и мас, без да я види никой  Mr. Green
Маста се прави, поне аз така знам, сланина и вода, за задушаване, и май се слагаше щипка сода, ама за това не съм сигурна, важно е да има водичка, за да се топи.  Уасп като видна кулинарка, ще каже. Аз мас си отделям и като пека бекон, или сланинка на мъжът ми. След това готвя с тази мазнина и става супер, не мирише на мас и моите въобще не се суещат како ядът, макар че те си обичат масълце и масчица.
От къде мога да си дръпна Аткинс, или по-добре в оригинал да си я взема тук, как мислите  newsm78
 Аз от днес пък спирам млякото във вид на прясно в кафето и кисело. За кафето си взех сметана, а вее мина сезона на таратора, така че ще мога да живея и без кисело. А сирене и кашкавал хапвам малко, сиренето е козе само, а кашкавала почти символичен, трудно уцелвам хубав.

# 29
  • Мнения: 6 346
Тони, ето ги шоколадите Гайо: http://www.gaillotchocolate.com/ Аз ги купувам от магазините на "Добрев". Не можах да направя разлика между вкуса на двата със 70%, харесаха ми и двата Simple Smile Много са ароматни и ми се струва, че са дори по-малко сладки от 70-процентовия Линд.

Общи условия

Активация на акаунт