ВМ НВХ - част 52

  • 51 223
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 21
Rain, Петяя ,
това е маслото , което ползваме с Kameloth . Пише че става за ядене , но аз не го харесвам за това...Има някакъв дъх . Но за мазане е сууупер . Цяло лято само с него се мазах и изобщо не изгорях .( За сметка на това преди 2 дни забравих мазането и бая се опърлих:)))


Това какаово масло наистина има странен и тежък вкус, но за мазане на кожата е божествено. Не зная вие откъде го купувате (аз засега го намирам само в един магазин за здравословни храни в София), но бих се радвала да споделите.  Flutter
Сериозно се замислям дали да пиша на вносителите да ми пратят 5 опаковки на цената на 4, защото използвам почти само това за тяло сега, а скоро планирам и бременост и мисля да ползвам само натурални масла за мазане.

# 31
  • В Балкана
  • Мнения: 672
В 1 етап имаше ли ограничения за количествата? Че то като се каза позволено, аз се улях.

Няма ограничения.  Peace

"Започвате от най-голямата крайност на диетата, когато ще приемате най-малко въглехидрати, и аз ви съветвам да ядете на корем от позволените храни.
Искам през първите две седмици изобщо да не се страхувате от мазнините. Мазнините предизвикват кетоза в много по-голяма степен, отколкото белтъчините. В края на краищата 58% от белтъчините ще се превърнат в гликогенни аминокиселини, тоест ще се преобразуват в глюкоза, докато едва 10% от мазнините ще станат на глицерин, който се преобразува по-същия начин.  Лекотата, с която ще навлезете в кетоза-лиролиза, се дължи на съотношението между мазнини и въглехидрати. Колкото по-висока е неговата стойност, толкова по проявена е кетозата. С други думи, през този първи период трябва да се стремите да поемате, колкото се може повече мазнини, така вероятно ще усетите и най-приятната страна на диетата: ще изгубите апетит."


Трябва да се внимава и с белтъчините. Да не са прекалено много, за да попречат на кетозата.

И кокосови стърготини може ли? Много ги обичам.

Никъде още не съм видяла нищо за кокосови стърготини. Но в списъка с разрешени храни за Въвеждащата диета ги няма.

tonyduve , тенкс.   bouquet

# 32
  • Мнения: 78
To4e ,
аз го купих от Варна , ако искаш ще се поразровя да намеря адреса и фирмата . И да , наистина ми дадоха 5 на цената на 4.
Такааа , намерих го . Инак продават в "Марешки" , но в аптеката тази промоция е невалидна .Но  то и без това е доста евтино .
Контакти. Варна ул. "Никола Симов" № 4, в р-на на ПРАКТИКЕР и ЕЛИТИС
тел. 052501634

bulmarket.com

# 33
  • Мнения: 564
Това какаово масло наистина има странен и тежък вкус, но за мазане на кожата е божествено. Не зная вие откъде го купувате (аз засега го намирам само в един магазин за здравословни храни в София), но бих се радвала да споделите.  Flutter
Сериозно се замислям дали да пиша на вносителите да ми пратят 5 опаковки на цената на 4, защото използвам почти само това за тяло сега, а скоро планирам и бременост и мисля да ползвам само натурални масла за мазане.

Направо им се обади (има контакти в линка, който беше пуснала Петя) Peace Аз от тях поръчах точно така - 4 бр и ми изпратиха 5. Мисля 6 лв беше доставката.
Но уви, точно за този дъх говорех.. а аз искам да си го ползвам и за ядене... Sad
Велвет, не успях да намеря аз в хърбата какаово за ядене  Tired На повечето изрично пише на етикета, че са само за 'външна употреба'. Но пък тези в Зоята са се изхвърлили с цена! ooooh!
Интересно инфо за мазнините си споделила! Peace
А бях чела, че дори за екстра върджините е твърде вероятно да не са качествени и истински (мисля Марк беше писал по въпроса) и как да се 'проверяват'.

Подсладители - не одобрявам. Десерти правя или с кокосови стърготини или с 85-90% шоколад. Но ако трябва да е по-сладко, предпочитам да сложа захар вместо подсладител.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 462
Май това какаово масълце  ще бъде преработвано с кокосови стърготини, бадемово брашно и още други подобни.   bouquet

# 35
  • Мнения: 3 117
за сега още не съм между редиците със съвестните спазващи режима, но определено ви следя  Peace

# 36
  • Мнения: 21
  bouquet  bouquet
Благодаря много, момичета!
Аз имам някаква пристрастеност май към аромата на какао, дори козметиката така си я избирам по миризмата, но постоянно удрям на камък в търсене на голям буркан какаово масло, а пък евтино  Laughing Laughing
От САЩ от сайта за добавките и козметиката съм поръчвала 200 мл, мирише съвсем различно от това нашето, дето ще поръчвам от Варна 5-те бройки. На NOW Foods е и си мирише брутално на шоколад просто. Обаче за мазане това, дето го коментираме сега, е супер.
От Англия съм си носела около 800 грама, беше към 10 паунда преди 2 години, не само че става за ядене, но миришеше силно на шоколад  Shocked  Което пак беше супер съмнително, защото почти 1 килограм чисто какаово масло за тези пари ми се струваше голяма промоция. Всъщност не съм сигурна дори дали 100 % органик, био и т.н. маслото трябва да мирише на нещо  newsm78

# 37
  • Мнения: 564
Охх... ами аз сега като си навих на пръста това какаово... !!
Та на първо четене открих това:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150792050896

И съм а-ха да пусна поръчка за 1 кг  Crazy!
Някой нещо мнения?

# 38
  • Мнения: X
аз имам един такъв миксер за кафе
кажи точно как смесваш кафето и маслото, в какви пропорции, за да пробвам дали става и да докладвам после резултата
Точно този имах предвид!  Grinning Ще съм ти много благодарна! Нямам специални пропорции- както дойде. Пробвай, моля те, на нормално към дълго (по наши стандарти, а не италиански  Wink еспресо дали добре биха се разбили 1-2 с.л. краве масло примрно. Ако с него става, предполагам, че и другите ще са ок.

не искат мас, там е проблемът
аз си направих сама, купих си тук сланина за топене, четох как се прави и направих
А мас как правиш? За момента мас ми е само това, което е изтекло като мазнина от печенето на някои много мазни ребърца. После си я прибирам в бурканче - и в хладилника. Става ли така и мислите ли, че ще й стане нещо?  newsm78
...

бързо отчетче, само че с филтрово кафе, че само такова пием у нас
сложих парчето масло в чашата, сипах малко кафе и с миксерчето започнах да разбивам самото кафе, като маслото постепенно се разтопи и направи страхотна пяна
вкусът е супер, а самата процедура леко охлади кафето и нямаше нужда да го чакам да изстине както обикновено
единственото ми притеснение е, че става много вкусно и няма да се огранича само с една чаша
а и се опитвам да ограничавам кафето и затова го разреждам с вода, а така ще си пия с литри кафе на ден

маста я правя както йойо писа: сланината на малки кубчета, добре измита, със съвсем малко вода на много слаб огън или във фурната
кубчетата се ратзопяват и от тях остават само едни черупки
като изстине, наливам в буркан и в хладилника
в малко бурканче си отделям за мазане, разбивам много пъти с чиста студена вода, докато сместта стане снежно бяла - чудесна е за горките ми пети, дето никой крем не ги оправя

детето като малко зимата само с такава мас съм го мазала
а когато се изгори и порастна нова кожа, редувахме Нивеа и мас
след мас резултатът беше много по-добър отколкото след нивеата

гледам имапе питане за подсладителите
моля, вижте предишната тема и последните и 2 стр, там има чудесна графика какво става с тялото ни
да не говорим, че дигат и нивата на инсулина и това ги прави двойно по-опасни - повишават риска за диабет, рак ...

хайде ставам, че имам много за четене
 Hug

# 39
  • Мнения: X
...
"Започвате от най-голямата крайност на диетата, когато ще приемате най-малко въглехидрати, и аз ви съветвам да ядете на корем от позволените храни.
..."


...

на мен на места ми звучеше много близо до книгата на Дюкан като начин на изразяване
хем Д го четох на бълг., а А на англ


кокосови стърготини мисля че са ок даже и в началото
6.4%П, 3.4%В, 63%М
а и 1с.л. е само 10гр


Пит, много сладко с това коте и делфина

Последна редакция: ср, 03 окт 2012, 15:48 от Анонимен

# 40
  • Мнения: 425
Боби,ето какаово от Айхърбhttp://www.iherb.com/Navitas-Naturals-Cacao-Power-Raw-Cacao-Butt … tinued-Item/12768 eто още едноhttp://www.iherb.com/Artisana-Raw-Cacao-Butter-1-8-oz-50-4-g/40334.Първото съм го ползвала-много е хубаво,не знам в Зоя какви са цените,но тези определено са скъпички.
За десерти -мен вече всичко ми сладни,особено кокоса-а сега като има и тиква-екстра просто!Шоколад-80-90% е екстра също!Върло против подсладителите съм,а стевията ми идва малко ала аспартам на вкус.

# 41
  • Мнения: 564
W'A'S'P', златна си! Благодарско!:hug:
Ето каква ще ми е закуската в офиса, когато не успея да си приготвя нещо сутрин.
А и масчица ще си наготвя Simple Smile

Лиу, мерси за линкчетата, аз вече цъкнах бутончИтУ за пазар в иБея. Не се стърпях  Mr. Green
Пишеше изрично, че става за ядене и че е с естествен аромат (имаше и други на буци,по-евтини но на някой от тях си беше упоменато, че не са за ядене).
Поръчах килограм. Няма да си играем на дребно, я!  Та чакайте отзиви Wink

# 42
  • SA
  • Мнения: 3 196
Колко сте изписали само... Simple Smile Честита нова темичка!   bouquet
joya, книгата на Аткинс мога да ти я пратя в електронен вариант на английски, ако ти се чете от компютъра. Само ми прати някакъв мейл!
Rain* , ако ти допада Аткинс, бих ти препоръчала и друга негова книга :
http://www.book.store.bg/p7340/d-r-atkins-revoliucionna-dieta-za … obyrt-atkins.html
Нещата пак се въртят около храненето, но има доста интересни неща, които могат да се научат от нея.
To4e , и аз съм пристрастена към аромата на какао и повечето ми козметични продукти са какаови.
Подсладителите никак не ми допадат, включително и стевията. Ако нещо съвсем не мога да го изям без да е сладко, предпочитам да сложа обикновена захар, или мед, ако имам и то в малко количество, защото сетивата ми са много изострени за сладкия вкус. Миналия ден изядох една- две сурови червени чушки и чак се учудих колко сладки ми се струват.

# 43
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Рейнче, благодаря. Отговори даже на въпроси дето смятах да те питам. Mr. Green Значи мога да си хапвам сметанка. Вкусно ми е.

Камелот, може ли и аз да се наредя на опашка за книгата? vasileva_teodora1@yahoo.com Хубаво е да си припомня кое как.

При мен явно стадният инстинкт е много развит и сега и аз искам какаово масло. Само дето не знам от хърба или е-бай да си взема. Съвети приемам всякакви.

WASP- благодаря за данните за кокоса. Аз преди време от теб научих и за кокосовото масло. Взех си тука от една аптека и всяка вечер го мажа на лицето вместо крем. Аз доволен!

# 44
  • В Балкана
  • Мнения: 672
...
"Започвате от най-голямата крайност на диетата, когато ще приемате най-малко въглехидрати, и аз ви съветвам да ядете на корем от позволените храни.
..."


...

на мен на места ми звучеше много близо до книгата на Дюкан като начин на изразяване
хем Д го четох на бълг., а А на англ

Дюкан така и не го прочетох целия. Не, че не си купих книгата в пристъп на отслабване.  Laughing

Мисля, че в случая Аткинс има предвид хората, които са свикнали да се хранят много и високовъглехидратно. За да им бъде по-лесно на тях, когато няма въгленова храна и за да не се затормозяват допълнително броейки всяка хапка или ядейки по определени грамове в определени часове. В пристъп на лакомия и желание, вместо тези хора да търсят кекса, нека да се наядат със сирене, пържоли и масло.  Laughing
След няколко дни този вълчи апетит със сигурност ще е овладян и количествата от само себе си ще се намалят. Поне аз така го разбирам.

Камелот благодаря.   bouquet Ще е потърся. Въпреки, че преди нея ме чакат две други, на различна тематика.. А третата, която си я чета в леглото преди заспиване, не я броя.  Laughing

Закусвала съм и съм обядвала. Не съм вечеряла.
Бонбоните, които смуча, вместо дъвки имат въглени. Сега и тях трябва да прибавям към общата сметка.  Laughing
По книга утре трябва да съм в кетоза.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт