Любители на кучета - 31 !

  • 38 726
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 372
Лъки, честито за лентичката! Лека бременност ти желая!      bouquet

# 721
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 508
Feeling , благодаря ти, много мило Hug
Рая сега ме тренира, освежава ми спомените какво е да си нащрек и на разположение Wink

# 722
  • София
  • Мнения: 11 127
Момичета, имам голяма молба! Моля, ако ви е възможно, щракнете едно фото на закрепените фенери върху каишките на кучетата. photo
Hug

Нашите са самоделно направени от половинката.   bowuu      Hug

Току-що колегата донесе от зоомагазин за неговото хъски такава каишка-представлява нещо като тези маркучи с бягащите светлинки по тях, можело да се коригира като се отреже ненужното.

# 723
  • Мнения: 1 983
Благодаря за идеите, веднага щом дребната стане, ще я инструктирам. Hug Тя е на 8 години.
Явно кучката ни е доста плашлива, защото дори когато се къпя на отворена врата, а тя е на другия край, я чувам как грухти като прасе. Laughing ooooh! И като ме види и подуши, се успокоява. ooooh!

# 724
  • Мнения: 739
Фея, днес дадох на Скоти черни боровинки (blackberries) - плахо се приближи към купичката, подуши ги, опита, попремляска един-два пъти и изплю боровинката. Гледа ги странно, после заднешком отстъпи 2-3 крачки и това беше - отказа да ги яде. Добре че само около 6 боровинки бях дала, поне не ме е яд, че зян станаха. Но защо така не му харесаха, аз очаквах лакомо да ги излапа  ooooh! После опитах да намачкам една боровинка с няколко от гранулите му, обаче той с език избута и хапна само гранулите (още не съм опитала BARF, събирам смелост  Blush)

Тръгнах да купувам Heartguard от Докторите и бях неприятно изненадана от факта, че вече не предлагат безплатна пратка на лекарства от аптеката им  #Cussing out Ти от къде купуваш Heartguard-а?
Фея, извинявай, но и още нещо да те питам  Simple Smile Ти Беро за ваксини винаги ли при вета го водиш? Ти самата поставяла ли си му ваксини? Аз за първи път сама дадох на Скоти бордетела ваксината (Bordetella) и понеже сега декември му предстоят още ваксини се чудех дали да не ги купя от Док Фостър & Смит и сама да му ги сложа на Скоти  Thinking Какво е твоето мнение?

# 725
  • Мнения: 78
Фики -  По-добре ябълка да му нарежете тя е толкова полезна за него колкото за вас  Heart Eyes  Захарозата в Боровинките могат да подразнят стомаха на кучето  давайте  в малки количества ! Thinking

# 726
  • виртуално
  • Мнения: 2 867
Момичета, имам голяма молба! Моля, ако ви е възможно, щракнете едно фото на закрепените фенери върху каишките на кучетата. photo
Hug

ето го нашето, купено точно от тук
http://www.ebay.co.uk/itm/Dog-Cat-Pet-Safety-Blue-Flash-LED-Ligh … sh=item27cbd51be5
хареса ми защото мога да го закрепя на всякакъв нашийник, каишка, дреха...

# 727
  • Мнения: 739
Захарозата в Боровинките могат да подразнят стомаха на кучето  давайте  в малки количества ! Thinking

elichka, той в никакви количества не ги иска, нали писах, че ги изплю  Peace Благодаря все пак, ще опитам с друг плод  Peace

Рапунцел, и аз подобна лампичка намерих като търсих из нета за кучешко фенерче. А осигурява ли достатъчно светлина?

# 728
  • Мнения: 8 163
Фики, според мен Скоти просто не е свикнал с вкуса. И това не е боровинка, а къпина. Боровинката е като мастилено синьо топче. По-мека е, по-приятна като консистенция. Убедена съм, че боровинката ще се хареса на Скоти.

За Heartguard-а: не го давам изобщо. Не живеем във високо рисков район, както е ФЛ, да кажем. Правя изследвания за сърдечен червей веднъж на 6 месеца, защото това е по-добре за Беро. Медикаментите против сърдечен червей са на практика сериозна отрова и затова за тях трябва рецепта. Не ми се ще зорлем да товаря черния дроб на кучето си... Ако искаш, ще ти пратя повече инфо по въпроса за сърдечния червей и стадиите му на развитие.

Досега винаги вет е слагал ваксините на Пухъла. Мислила съм сама да слагам и не ме е страх да го правя. Просто ми е по-лесно - така или иначе сме при вета, нека тя се разправя с ваксини, съотношения, Беровата здравна книжка и пр.

# 729
  • Мнения: 739
Фея, така е  Peace blackberry = къпина; blueberry = боровинка. Обърках се  Embarassed
Ние също правим на Скоти изследвания за сърдечния червей. Не знаех, че има високо и ниско рискови райони за това. Може ли да ми пратиш информация за сърдечния червей и стадиите му на развитие? Аз съм в MО; знаеш ли дали се квалифицираме като високо рисков район? Ами ако не даваш Heartguard и не дай си Боже теста на Беро е положителен, тогава какво се прави  newsm78 И да, Heartguard е винаги с рецепта от вета  Peace
То и аз нямам против вета да слага ваксините, обаче освен ваксините винаги ме таксуват и таксата за преглед, нищо че реално само му гледа в ушите и нищо друго, та винаги съм прецакана финансово. Ще взема да се реша аз да го боцкам Скоти  Thinking

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 20:45 от Фики

# 730
  • Мнения: 224
Лъки, честито и леко бременеене! Да станеш горда мама на здраво бебче! Heart Eyes
Момичета, много благодаря на всички за отговорите, линковете и снимките относно фенерчето върху нашийника! Hug  bouquet Hug
ето го нашето, купено точно от тук
http://www.ebay.co.uk/itm/Dog-Cat-Pet-Safety-Blue-Flash-LED-Ligh … sh=item27cbd51be5
хареса ми защото мога да го закрепя на всякакъв нашийник, каишка, дреха...
И на мен ми хареса!

# 731
  • Мнения: 8 163
Лъки,  Party

Фики, ама тебе не само те карат да даваш Хартгард, ами и тест за сърдечен червей да правиш  ooooh!

Според картата на American Heartworm Association, МО е с малко по-висок рисков статус, но не в целия щат. Виж картата, за да имаш повече яснота. Знам, че данните са от 2010, но няма по-нови в сайта.

www.heartwormsociety.org/veretinary-resources/incidence-maps.htm

Ето едим мой по-раншен пост по въпроса за сърдечния червей:

Скрит текст:
Сърдечният червей, както е популярното име на дирофилариозата, е много опасна болест, ако бъде оставена да се развие. Дискусията "за" и "против" редовния прием на профилактичен препарат е разгорещена. Преценката трябва да е на собственика, а не под давление на ветеринаря. Следва да се вземе предвид най-вече риска от заболяване. Пренасянето на заразата не е толкова просто.

Ето малко информация за сърдечния червей:

1. Температурата на въздуха/водата трябва да надвишава 14оС, за да могат комарите да започнат развитието си. Дори тогава трябва да има около две поредни седмици, в които температурата да е поне 27оС
2. Нужен е определен вид женски комар (в САЩ тези видове са 16)
3. Комарът трябва да пие кръв от куче, което вече е заразено с полово зрели мъжки и женски сърдечни червеи, които имат поколение
4. Поколението трябва да е в първия си стадий на развитие (новородено червейче; да, те се раждат), когато комарът дръпва кръв от заразеното куче
5. Комарът трябва да оцелее поне 4-10 дни (при подходящи температурни условия), за да може червейчетата да достигнат третия си стадий на развитие и да преместят от корема в устата на комара
6. Комарът трябва да нацели точно твоето куче, за да прехвърли червейчетата
7. Веднъж влязли в кучето, на тях са им нужни 6 месеца, за да достигнат полова зрялост
8. Комарът трябва да е прехвърлил и мъжки, и женски червейчета, за се достигне до 4-тия стадий на развитие

Други факти, които следва да се вземат под внимание:

Медикаментът, който се дава като профилактика срещу сърдечен червей е на практика чиста проба отрова.
Вероятността от зараза е относително ниска, при това само през топлите месеци.
Кучето може да бъде изследвано веднъж на 6 месеца.
Дори да има зараза, лечението в начален стадий е лесно и без щети върху кучето.

Страховитите снимки на кучешки сърца, препълнени от сърдечни червеи са резултат не от неприемането на медикамента, а от липса на контролни тестове.

Аз лично не давам на бобтейла си нито един вид "лекарство", съдържащо ивермектин (тук ги има и на таблетки, само с рецепта). Разбира се, ако живеехме във високо рисков район с тропочески климат, щях да обмисля даване на хаповете или щях да правя по-чести изследвания.

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 20:25 от Фея Кръстница

# 732
  • Мнения: 0
Оф, ще откача вече  Sad  Съни пак е болен или по-скоро явно не се е излекувал съвсем миналата седмица .  Сутринта не поиска да яде и реших ,че е просто каприз. На обед повърна слуз и пяна, но той от време на време си повръща така и после му няма нищо. Стана време да излизам и обикновено, ако си лежи става да ме изпрати , но този път не..... реших , че много му се спи. Когато се прибрах не ме посрещна и още си беше в леглото. Беше повърнал на още няколко места пак такава пяна и стомашен сок и се беше изакал в банята , а той никога не е акал вкъщи . Явно много е бил на зор и го е прерязало защото си беше разтройство. Дадох му да хапне малко просто, за да проверя дали има апетит, но не поиска нищо, дори сиренце не поиска , а друг път дава мило и драго за него. Хванах го и хайде при доктора. Пак му би антибиотик и Деган за повръщането и утре ще ходим отново. Каза ,че явно само сме подтиснали този бацил от миналата седмица , но не сме го излекували. И сега миличкия е един такъв омърлушен. Само иска да се гушне в някой , а обикновено не обича. Поне хапна една шепичка гранулки . Нослето му си е мокро , но е топло и не знам какво значи това  Sad

# 733
  • Мнения: 739
Миличък Съни  Praynig дано този път се излекува напълно и да не ви повтаря повече болестта  Hug

Фея, да, моя вет дере кожи  Laughing
От прочетеното разбирам, че можем да минем и с даване на Хартгард само през лятото, може би за 5-6 месеца. През студения сезон просто няма смисъл  Crossing Arms
Много ти благодаря за информацията; безценна си  Peace

# 734
  • Мнения: 372
VikSsito, сърдечни пожелания за скорошно оздравяване на Съни!   

Общи условия

Активация на акаунт