Обща тема-говорилник за детски градини в Пловдив

  • 34 895
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Изивинявам се ако е коментирано,но във всички градини ли ще се плаща пълна такса за Септември при положение,че децата са тръгнали от 17-ти  Thinking
Вероятно от 1 до 14 ще се плаща 50%.
На нас ни искат 100% такса/50 лв/ за целия Септември/Първа група ,започваща от 17-ти/.Такава била наредбата вече,та се зачудих дали наистина е така  Thinking
Чака се отговор от Общината дали септември ще се плаща целия!

# 16
  • Мнения: 2 172
t_tabakova ето това ни е спестено.На родителската директорката каза така.Домакинката на следващия ден го потвърди  ooooh! Да не вземат да ни прецакат нещо  Laughing

# 17
  • Мнения: 50
Нещо май не разбрах  newsm78 Нищо, че ходим от 17,09 на градина ще си платим целия месец ?
Може би са им давали по двойно ядене и ще има да си доспиват още половин месец  Laughing Аз още не съм питала за таксата , но утре като ги заведа ще се усведомя

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Чака се отговор от Общината дали септември ще се плаща целия!

От където и да се погледне не е редно.
Язък за безплатните помагала и консумативи.Става танто за кукуриго

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 594
Тити пък тръгна на 24-ти и за септември има 4 дни в които е ходил.

# 20
  • Мнения: 2 172
И според мен е абсолютно неправилно.Ходили са точно 2 седмици! Утре ще се разправям пак  Crazy Не,че някой ще ме чуе,но поне да се осведомя има ли някаква промяна  Tired
 Имам и друг въпрос:

По принцип като има две деца от семейството ходещи на градина,второто плаща 50% такса.Дъщеря ми ходи на предучилищна в училище/на 5г. е/.Там такса няма.
Синът ми е в градина.И сега не може да се установи ще плащам ли 50% от таксата на сина ми или ще си я плащам цялата,заради това,че дъщеря ми не плаща такса.
Три дена ходя при домакинката и трите дена ме връща,че счетоводителката пак не й казала нищо.Никога не били имали подобна ситуация  Thinking .Подозирам,че ме мотаят нещо  Crossing Arms

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 749
elfi4ka, аз мисля, че като многодетна майка(с 3 деца) трябва да ползваш отстъпка. Поне нещо такова ми се върти в една от декларациите които попълвахме от нашата ДГ.  Peace

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
elfi4ka, аз мисля, че като многодетна майка(с 3 деца) трябва да ползваш отстъпка. Поне нещо такова ми се върти в една от декларациите които попълвахме от нашата ДГ.  Peace
Третото дете е без пари на ДГ, но второто не.

# 23
  • Мнения: 2 172
Да,принципно е ,че първото плаща 100% от таксата,второто 50%,а третото без пари  Peace
Но в нашия случай първото няма такса,защото ходи в училище,а не в градина.Третото пък е бебе и си е в къщи.Но вторто ще плаща ли 50% или не?Аз си мисля,че не,защото първото няма такса напрактика  Thinking Но незнам как ще го водят по правило  newsm78

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
Не знам дали това не важи само, ако и двете деца са в градина. Ако едното е на училище, даже за предучилищна, надали важи.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Елфичка,трябва да плащате 100 процента за детето,на градина.Няма как да е на 50 процента,щом за първото не плащате такса .

# 26
  • Мнения: 3 675
Според мен това с половината такса важи само, ако двете деца са в градина, но не знам дали и двете не трябва да са в една и съща градина.Моя приятелка ще пуска март месец второто си дете на градина, но то ще бъде заедно с каката в една и съща градина и таксата за него ще е наполовина.

# 27
  • Мнения: 2 172
Според мен това с половината такса важи само, ако двете деца са в градина, но не знам дали и двете не трябва да са в една и съща градина.Моя приятелка ще пуска март месец второто си дете на градина, но то ще бъде заедно с каката в една и съща градина и таксата за него ще е наполовина.

Не е задължително да са в една градина  Peace Това поне се изясни.Може да са в отделни градини и пак по-малкото плаща 50%.

Но пък дъщеря ми се води в градинска възраст,нищо,че е в училище.И въпреки това и аз си мисля,че ще плащаме 100% такса за Виктор,защото за едното не плащаме нищо.Така,че се обезмисля облекчението ни Crazy

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 789
За септември таксата за ДГ се плаща от деня на постъпване на детето, не цялата.

# 29
  • Мнения: 2 172
За септември таксата за ДГ се плаща от деня на постъпване на детето, не цялата.

Това 100% сигурно ли е?Пише ли го някъде официално да се подкова?

Общи условия

Активация на акаунт