Фебрилен гърч

  • 51 125
  • 527
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 3 164
От четенето тук и в темата за епилепсия и аз останах с такова впечатление за Божинова. Още повече, че часове се записват само в последния ден от месеца за следващия месец. Тоест отиваме най-рано в май.
Дотогава и аз ще съм за преглед сигурно.

# 451
  • Мнения: 54 478
Ние сме лежали в болница след гърч, но не заради гърча, а защото детето беше с двустранна пневмония.

# 452
  • Мнения: 1 680
На нас ни обясниха,че трябва да ни приемат за ден,такава била процедурата,друг въпрос,че ние останахме повече заради херпангина...

# 453
  • Мнения: 11 479
И нас ни приеха в болница, но за овладяване на температурата и вируса. ЕЕГ и невролог не сме правили/посещавали. Беше преди точно 1 година.

# 454
  • Мнения: 54 478
На нас ни правиха ЕЕГ, което беше излишно. Само да ми изкарат акъла, който и без това хич го нямаше след преживяното. Tired

# 455
  • Мнения: 68 710
Аз пък трябва 3 ЕЕГ -та да направя...че поне 2 съвпадения да има Mr. Green
Хич не вярвам...все се съмнявам. ooooh!

# 456
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Ето ме и мен с малко разказ как продължиха нещата. Първо заведох моя младеж в Детско здраве при д-р Янков. Хич не се впечатли, не поиска да се прави ЕЕГ, каза ми, че при евентуален 2ри гърч до 4-годишна възраст, ще се назначи терапия със "сиропче" (предполагам Конвулекс). Като цяло излезнах наплашена и с недобро впечатление.

С много зор отидохме и при проф. Литвиненко. Като цяло пак нищо, но този път поне имахме ЕЕГ. Явно за невролозите това състояние не е никак сериозно и се почувствах малко като "изтрещала" майка.

Синът ми е с няколко операции още преди годинката по друг повод и определено не съм паника, но ми се искаше да чуя нещо успокоително или поне заинтересованост. Явно ще си остана с треперенето, докато навърши 5.

Бъдете здрави!  Hug

# 457
  • Мнения: 68 710
Какво ти каза всъщност Литвиненко? ЕЕГ как го разчете?

# 458
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Какво по-успокоително от това, че водещи невролози го приемат по този начин?
В началото и аз така се ядосвах, че карахме 4 гърча без нито едно ЕЕГ, докато не си дадох сметка (подсказаха ми), че подобна реакция от страна на на именити невролози би трябвало само да ме успокои!  Hug

# 459
  • София
  • Мнения: 3 164
Ние бяхме на преглед при д-р Делиганева в Детско здраве, и общо взето същото ми каза - никаква терапия засега, да давам Панадол/Нурофен на 37 и малко, достигне ли 39 - диазепам.
Правиха ЕЕГ, но то беше такава мъка, от 1 час опити, едва 2 минути читав запис, но д-ра каза, че е достатъчно и е наред.
Сега си ходя със свещичка Диазепам в чантата и се надявам да не я употребя никога. Свещички, фабрично опаковани и със срок на годност до 08.2018 намерих в Зайчар, около 5 лева са кутийка от 7 броя - 386 динара, с обикновена рецепта. Търсихме ректални туби, но казаха че само в по-голямо градове се намират.

# 460
  • Мнения: 11 479
Някой дали би могъл да ми купи и изпрати, като си поема разноските, разбира се? Тук ме карат да правя значително повече бройки.

# 461
  • Мнения: 1 680
И аз се присъединявам към питането?

# 462
  • Мнения: 54 478
Свещички трябва да се съхраняват в хладилник, защото омекват от топлината.
Чантата не е удачно място.

# 463
  • София
  • Мнения: 3 164
Свещички трябва да се съхраняват в хладилник, защото омекват от топлината.
Чантата не е удачно място.
В метална кутия ги държа, заедно с термометър и ефералган. Не можем винаги да сме около хладилника, а смятам за безполезно да си ги държа вкъщи, нали номерът е да се реагира навреме.
В крайна сметка, ролята на диазепама за бързо реагиране е основно психологическа - поне знам, че мога да реагирам ако се наложи.
Mometo, believe, ние купихме само 1 кутия, защото толкова ни е необходимо. Не се очертава скоро да ходим пак.

# 464
  • София
  • Мнения: 2 908
Момичета ние сме вече на 7 но аз все още треперя пря всяка настинка,имаме три фебрилни гърча-на 2 г.и 3м.,на 3г.и 8 м.и на 5 г.и 11 м.,нямаме назначена терапия,според докторите сме го израстнали и повече няма да имаме но аз съм си в постоянен страх.Имам две свещички,които за съжаление срока изтече през януари 2017 и се присъединявам към другите търсещи,ако някой ходи към Македония,моля да ми пише и на мен,ще си платя всичко,каквото трябва.Желая на всички ви никога да не ви се налага да използвате свещичките и да изживявате отново този кошмар наречен фебрилен гърч. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт