Всяка мама чака с нетърпение на МАЙското бебче първото движение!

  • 31 188
  • 730
  •   1
Отговори

Анкета

Гласувайте за заглавие на следващата ни тема

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 884
Добро утро и от мен:)Тази вечер сънувах ужасни неща,събудих се цялата обляна в сълзи.Мислех си,че кошмарите за които разказавате мен ще ме  подминат:)Хубав и усмихнат ден на всички майски мами:)
О,Еми,аз всяка нощ сънувам такива работи,будила съм се и аз със сълзи ooooh!Много ме натоварват тия кошмари,аз по принцип страшно много сънувам,но откакто съм бременна самите сънища са само стршани и сюжетите са повече от необикновени. Confused
Аз съм на втори преглед при д-р Марков на 30ти този месец и е излишно да казвам,че нямам търпение да видя каке  бебчо Praynig Praynig PraynigДаже няма да го питам за пола,изпариха ми се всякакви мераци да го знам,само да каже хубави новини доктора Praynig
Получавам някакви крампи постоянно в мускулите,чела съм че са характерни за бременността,но мислех,че по-нантък се проявяват newsm78Изведнъж като ме схване крак примерно,много е неприятно Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 43
Здравейте майчетаааа Simple Smile
Анум благодаря за страхотната тема. Simple Smile Дано в нея споделяме само хубави новини. Закуската е супер   bouquet
 Мон.. благодаря за кафенцето  Grinning
Мен ме е страх да правим секс Sad. В същото време нямам и желание за това. ММ пък не настоява, явно го е страх за бебето. Сигурно съм единствената на света - но минала бременност не сме правили секс /малко ме е срам да си го призная/, сигурно и тази ще е така. Тия гадни контракции /от 5-ти месец/ още повече го направиха немислимо. Но после беше страхотно. Преоткрихме го Simple Smile
При ме почнаха страшни киселини. Никога не съм имала такова нещо Sad Чак другата седмица съм при доктора и ще го питам дали мога да взимам Талцит /дали не е рано за него още  newsm78/. До тогава ще пробвам с газирана вода.
Хубав и слънчев ден ви пожелавам

# 17
  • Мнения: 122
Добро утро момичета  Hug

Айде и аз в новата темичка.... Мен от вчера ме е нападнало едно страааашно главоболие... не се трае... а вкъщи имам само аспирин, упсарин, аналгин и ибуорофен.... а четох, че не са подходящи при бременност.... кажете с какво да го спра това главоболие?  Tired

# 18
  • Мнения: 326
Аз също нямам особено желание. В смисъл...като започнем ми идва и е хубаво, но наканването ми е проблем. И уж разсъждавам логично и лекарят не е казал, че има проблем...ама в някои по-специални моменти мисълта идва неканена и разваля всичко  Laughing
  Анализиращ се, аз имам такива спазми по принцип.Знам, че е от липса на магнезий, но може да има и други причини.
Ако станат чести може да питаш за магнезий.  Аз си пия Магнум Антиспазми.Иначе, не съм имала от началото на бременността и не пия..ще видим нататък ако се появят.
 
А главоболието аз синго търпя...оплаках се и тук, и в темата за главоболие по време на бременност.Търпя си го, вече като много изпуша пия беналгин, въпреки че не е препоръчителен май, но той успява да намали болката.
В онази тема една съфорумка е писала как се справа...с хомеопатия и масажи.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 884
Стефи,и аз имам киселини,на моменти са доста гадни,направо ми се иска да повърна,ма не става,да му се незнае ooooh!Не съм пила Талцид все ощемдаже не съм си и купила,правих си содичка няколко път и ме облекчава бързо PeaceА за секса,не виждам защо да е странно,има жени,които въобщя не им се прави по време на бременност,освен това с тези контракции,които ми описваш,то даже би трябвало да е напълно забранено,кой би рискувал Confused
Етоал,ще питам и аз за магнезии,въпреки,че май е рано за него Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 43
JustMyself84 не може ли да пратиш някой да ти купи парацетамол? Може да се пие на 4 часа.
Анализиращ се как я правиш тази содичка, за да пробвам и аз  Blush че май ще се мре  Sunglasses. За магнезия съм питала Марков. Той каза, че до 21 г.с. се пие но-шпа, а след това магнезий. Каза още, че след 21 г.с. не е хубаво да се пие но-шпа, защото заглаждал шийката на матката. Въпреки, че аз си пих до края - беше ми изписано.

Днес съм на кола маска /крака и ръце/ и малко ме е страх. От както съм бременна не съм се подлагала на подобни процедури. Дано няма проблеми. Решила съм, че ако много ме заболи да приключа само до половинка крака и да си бягам. Нали може и контракции да тръгнат.

Последна редакция: сб, 20 окт 2012, 11:06 от StefyD

# 21
  • Мнения: 122
StefyD , аз преди време аналгин не успях да намеря тук (в Кипър съм) и се съмнявам, че ще имат парацетамол... явно ще си го търпя главоболието Sad

# 22
  • София
  • Мнения: 43
JustMyself84 много неприятна ситуация Sad. Звънни на доктора да го питаш какво можеш да пиеш. Нали аспирина можеше да се пие от бременни?! Ама дали ще помогне за главоболието не знам  newsm78.
Чувала съм /не знам колко е така - не съм го пробвала/, че разтриване на главата с крушка помагало при главоболие.

# 23
  • Мнения: 54
И аз благодаря за темата.

В четвъртък бях на преглед и направо си видях човека в мен Grinning. Отговаря си на седмиците (11 и 3дни) и дори помаха Simple Smile. Док. каза, че най-вероятно е момиче (90%), щом изказва прогноза, значи белезите много ясно му показват това (защото все още доста рано да се види формираните полови външни органи). Записах си час за след 6 седмици, когато ще го замерим за БХС (в крайна сметка реших да следвам сляпо системата и да не съм толкова смела и да го направя), за ФМ - не знам, може би щенаправя към 21ва седмица (както с другите деца). В понеделник ще ходя до личната да си взема направление и може би ще се запиша в Токуда, за да ми пускат изследванията по ЗК (поне лабораторията им е читава там и така и така там ще раждам пак). Това е от мен - официално ще ставам многодетна майка :DDD.

Хубав и усмихнат ден на всички ви!   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 4 884
StefyD , аз преди време аналгин не успях да намеря тук (в Кипър съм) и се съмнявам, че ще имат парацетамол... явно ще си го търпя главоболието Sad
Има един гръцки препарат,казва се Депон,възможно е да го има при вас newsm78Той съдържа парацетамол и е подходящ за глава и безвреден Peace

Стефи,в 1/3 водна чаша наливаш вода,слагаш малко примерно чаена лъжичка оцет,за предпочитане обаче лимонов сок истински и след това слагаш половин кефена лъжица сода бикарбонат,като със самото поставяне започваш много интензивно да бъркаш.Най-вероятно ще се получи нещо като шупване,още по-добре.Изпиваш на екс PeaceТова е най-стария метод за гастрит и киселини,помага безотказно Wink

# 25
  • Мнения: 47
Анализиращ се, и аз съм при Марков на 30-ти -:) А за крампите - моя бременна за трети път приятелка, която доста чете и в същото време е привърженик на естествените методи за лечение ги бори с банани, съдържат доста магнезий. Твърди, че я облекчават. Пак тя ми препоръча тоник при киселини - има алкален състав и неутрализира. Веднъж ми се случи да имам и наистина ми помогна. А за справяне със запека за себе си открих...доматено пюре-:) Правих една лазаня и така добре ми подейства! Пробвах втори път след седмица - пак имаше ефект.

# 26
  • София
  • Мнения: 43
а ще помогне ли ако е без оцет  Sick

# 27
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен! Наум много благодаря за новата тема  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 4 884
Най-добре е да има киселина PeaceМоже и лимонов сок,с оцет и на мен ми е гадно Confused
При Марков съм от 13.00часа май беше,трябва да погледна Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен.
Anum страхотна тема миличка Simple Smile Браво!!! И толкова се радвам, че поне за малко си вкъщи Simple Smile Няма по хубаво от това Simple Smile
На мен ми пуснаха изследванията миналата сряда точно на 12 седмица и 0 дни Simple Smile В понеделник съм на БХС да измерим дребосъка по зададните критерии и да дам кръвчицаа Simple Smile И на мен не ми е приятно точенето ама какво да правиш Wink
Да ви се похваля последните две нощи спя доста по добре. Пак си ставам по два пъти до WC, но поне си спя дълбоко и спокойно и това ми се отразява и на настроението Simple Smile А особено като е събота и неделя и не сме на работа ...мммм приказка Simple Smile
ПО повод пола, много искам да знам какво е мъничето. По принцип една мъничка идейка повече искам момиченце, но понеже имам 6то чувство, че е момче и таз идея много започна да ме радва Wink
Както всички знаем и казваме, да е живо и здраво кактвото такова, пък следващото по различно Simple Smile
Целувки за всички ВИ и да се разходите малко днес на това хубаво време, а Mon ти мила стриктно да пазиш леглото и да изгонваме това кръвене  Praynig   bouquet    bouquet    bouquet   Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт