Отговори
# 225
  • Мнения: 39
Momicheta, molia, kajete mi koe tuk e ekvivalenta na zakvasena smetana? I otkude moga da is kupia gliukoza I glicerin (gotvarski), che mai is vkarah taralej v gashtite
Glukosa sum kupuvama ot DM. Imat vuv spec. stuklena vetrina i trqbva da si poiska6 na kasata da ti q oklu4at  Peace Za glukoza kupih edno, no ne be6e bqlo i ako ti trqbva da 6okoladova pokritie beliq 6okolad mu predava leko ekrio cvqt.
Otnosno religiqta, nqma6 nikakuv probleb s kakva religiq 6te go zapi6e6! Nie sme s Ortodoks i ne pose6tava religiq v u4ili6te tazi godina. Minalata go zapisah na katoli4eska, no tazi mi kaza 4e ne iska ve4e.

# 226
  • Мнения: 277
Blagodaria vi za pomoshta

# 227
  • Мнения: 234
Уомбат, а ако отидеш лично и си го вземеш от България? Никой няма да ти вземе паспорта. После се връщаш и това е (по стара информация). Или както ти е писал Облака... Може вече така да става... Не могат ли да ти го изпратят на адреса тук? Пиши после как си го взела, моля те, че и аз се интересувам  Wink
Успешен ден на всички!

# 228
  • Мнения: 957
Облак, това е ясно, да. Интересно ми е как става пътуването след като теоретично документите за самоличност са невалидни.  Питах ако някой конкретно се е сблъсквал със казуса или знае от познати минали по този път.

# 229
  • Мнения: 413
Уомби процедурата е сладната:
Когато си подала в министерството на правосъдието или в българското посолство за освобождаване от българско гражданство трябва те да са ти дали едно удостоверение. От министерството в БГ го издават на български,-превеждаш го на немски, а посолството ти го дава на немски написано. С това удостоверение отиваш при твоя бератер в МА 35 който ти е водил документите и му връчваш това удостоверение. В срок до две седмици получаваш от него термин, да си получиш австрийските документи - щатсбюргершафтснахвайс, мелдецетел и австрийския ти паспорт, с който можеш спокойно да си пътуваш до БГ и да си получиш указа. Друг вариант е, да направиш на някого пълномощно, само и изрично за получаване на указ, но при този вариант може да ти направят проблем, тъй като в молбата, която си попълнила, ако си писала, че Само ти лично ще го получиш, тогава не може и с пълномощно, трабва лично да отидеш до София и да си получиш указа, естественно връщаш българския паспорт и с някакъв документ /може би пасван/ напускаш България в срок до 48 часа след връчването на указа. Ако влезеш в БГ с австр.паспорт няма таква срокове-влизаш като австрийка. Не е нужно да си освободена от българско гражданство, за да получиш австрийски документи. Всичко се прави паралелно - едните ти дават гражданство за седмица, а другите ги чакаш месеци за освобождаване.Има даже припокриване и си едновременно с две гражданства.
След като получиш австр.паспорт се вземаш от инфошалтера на МА 35, етаж 6, стая 665-667 термин за получаване на австр. акт за раждане и по желание може да промениш свидетелството за сключен граждански брак, акт за раждане на децата и т.п., Там при късмет чакаш  1-2 седмици, нормално се чака 5-6 месеца.  Ако ще си сменяш имената отиваш на Бригитаплатц 1, 20 бец, и там правиш смяна на имената ти, но преди това се уговаряш с бератера от МА 35 да не ти издава австр.паспорт.

Ако имаш още въпроси питай

Сега и аз един въпрос - от къде си купувате хомеопатичните - от БГ или Австрия, има ли разлика?и ако от БГ ккак ги транспортирате

# 230
  • Мнения: 957
Когато си подала в министерството на правосъдието или в българското посолство за освобождаване от българско гражданство трябва те да са ти дали едно удостоверение.

Ми не е тъй, пък!  Никакво удостоверение не са ми дали, а само номер на едно картонче.
Ти кога си ги правила тия фатки? Имам чувствито, че всеки минава през различна процедура.
Между другото съм отвратена от "уредбата" за получаване на въпросния указ. Процедурата е тромава, досадна, свързана с много чакане, време и пари и много необмислена. И най-важното никъде не я прочетох обяснена от край до край, а от тук от там си сглобих пъзела. Спят ли тия в народното събрание като променят закони, не знам!!!

Получаването на указа става само лично.

Хомеопатичните лакарства си ги купувам от medikamente-per-click.de  

Последна редакция: вт, 13 ное 2012, 09:56 от fat.wombat

# 231
  • Vienna
  • Мнения: 261
Проблема с хомоеопатичните лекарства е следния: Производството им е трудоемко, не съдържат действащо вещество, което да може да се анализира по нормален път и са сравнително евтини. Купувам лекарствата само от аптеки за които зная как работят (това са такива, които по-опитните колеги ми препоръчват). Ако се изпращат по пощата би следвало да са завити и алуминиево фолио. Така и правя на летището.
Аптеките от които пазарувам са: Remedia Eisenstadt, Homöocur Dr. Leisser Retz, Kaiserkrone 6. Bez., Dr. Peithner 12. Bez. За българските аптеки не съм чувала нищо,  съответно не мога да препоръчам никоя. Питай в съответния форум.
Поръчката  на лекарства по интернет по прицип е малко рисково начинание. Не бих го правила.

# 232
  • Мнения: 323
Да си поръчаш лекарства по нета каквито и да са е повече от риск,но на мен ми беше забавно това,което моят благоверен направи преди около 3 години.
От доста време негова милост мечтае да отслабне и се надява на нещо свише да стане,ама как и той не е наясно.Постоянно говори,че е пухкав и се налага да смъкне килограми и то не един и два,а много повече,но да тренира някакъв спорт е мисия невъзможна.Мързеливичък е,нямам как да стане.
Преди около 7 години в Бг си направи нещо като операция за изсмукване на тлъстините.Ефектът траеше не повече от 6 месеца.Беше наистина стопен отвсякъде,но...качи пак.После понеже е фен на ebay реши да си поръча от САЩ медикаменти за отслабване,които по описание във въпросния сайт били нещо като хомеопатични.Основната им съставка била от кактуси,които били на капсули.
И така поръча той,плати предварително и зачака мечтаните илачи.И не само това,изведнъж започна да се вижда слаб и елегантен и се размечта.....НО когато получи все пак пратката вместо кактусови капсули изпращачът беше изпратил семенца от кактуси.Няма да описвам какво настана у дома,но доста дълго време си правих майтап с мъжа ми и го посъветвах да си ги засади за спомен.
ДА не говорим,че от Англия още чакаме пак чрез ибей един лаптоп,който вместо в Австрия в момента е в Австралия.Бая път е видял,дано на връщане не се загуби в Индийския океан.Лек ден на всички.

# 233
  • Мнения: 413
уомби - на лични
Облак -  """Ако се изпращат по пощата би следвало да са завити и алуминиево фолио. Така и правя на летището"""  - Когато се поръчват онлайн и/или се транспортират с въздушен транспорт, в каквото и да ги увиете те се облъчват и е абсолютно забранена по-нататъшната им употреба.

Последна редакция: вт, 13 ное 2012, 11:47 от ТиSiДи

# 234
  • Vienna
  • Мнения: 261
ТиСиДи, мерси, че ме научи. Можеш ли да ми кажеш как би процедирала при пътуване, примерно за почивка с хомоеопатичната аптечка? Все пак и за случайности си взимаме лекарствата с нас... Моите, странно защо, но деистват вьпреки, че си ги нося в ръчния багаж.

# 235
  • Мнения: 686
Здравейте!

Извинете ме за нахлуването във вашата тема Simple Smile Правя го, защото търся помощ и съвет.
Става въпрос за жена, която живее в България, минава през болестта рак, лечението върви добре, но има уредено лечение във Виена. Тя и нейният мъж се нуждаят от квартира/общежитие или друг евтин вариант за нощувка за период от един месец - от 26 ноември.

Можете ли да ми посочите сайт или друг тип координати, които да дават информация за такива жилища/стаи? Преди много години съм живяла във Виена и си спомням, че някои общежития предлагаха на хотелски начала стаите си, но, разбира се, на много по-ниски от хотелите цени. Ако ме насочите към такова или друг вариант, ще съм ви благодарна, жената - също!   bouquet

# 236
  • Мнения: 413
ТиСиДи, мерси, че ме научи. Можеш ли да ми кажеш как би процедирала при пътуване, примерно за почивка с хомоеопатичната аптечка? Все пак и за случайности си взимаме лекарствата с нас... Моите, странно защо, но деистват вьпреки, че си ги нося в ръчния багаж.

Има 5 неща, които никога не трябва да се облъчват при полети със самолет, едно от тях са хомеопатичните. Има особенна процедура при пренасянето им. Хомеопатите знаят тази особенност.
...а като решиш да летиш, аз лично ще ти ги облъча  Laughing

# 237
  • Мнения: 234
Може би аптечката трябва да е от олово и тогава няма да се облъчат  Laughing  Това беше само шега...

ТиСиДи много благодаря за информацията-много подробно си го обяснила   bouquet

# 238
  • Мнения: 277
аз ползвам основно тертефедрил (капки) и осцилококцинум и май винаги със самолет сме ги пренасяли от бг (главно заради разликата в цената). без някакви предпазни мерки. то детето ми с това основно се лекува (и стодал за вкус Simple Smile )
искате да кажете, че се лекува с пласебо?

# 239
  • Мнения: 413
Може би аптечката трябва да е от олово и тогава няма да се облъчат  Laughing  Това беше само шега...
тогава ще те проверяваме   Joy

Общи условия

Активация на акаунт