Парфюмни размисли и страсти - 164

  • 38 398
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 420
BBeLLa, и аз обичам да си пръскам косата .... Blush

# 61
  • Мнения: 644
Сутринта тръгвам да си обличам блузата и попадам в облак от вчерашната Драконова целувка  Crazy Heart Eyes Идеше ми да си седя така и да си дишам, диишам  Laughing

Гледам транскрипциите обсъждате, да си кажа и аз франкофонската дума  Grinning Подкрепям, че Hot Couture е игра на думи, на англо-френски. Та приемливи са според мен различни изговори, но да се има предвид, че французите не произнасят х принципно, изобщо. А, доколкото знам, англичаните го произнасят загатнато някак, като чуят по български натъртено х, може да помислят, че ти ве повдига  Mr. Green

"Поазон"(с ударение на второто о), или "Пойзън" - приемам и двете, пак по причина, че е възможно заиграване с двата езика. Но "поасон" или "пуасон" не е добре да се произнася, щото значи "риба" .

А в Ягодка гледам пише Курже, бре, какво ли е това, чудя се, познати бутилки, а то Куреж (Courege) така изписали  Joy това вече, не грешна транскрипция, ами жива дислексия ...

И много харесвам някои от изменените с отношение имена на парфюми, които чета в темата, някои са много изразителни, къде любовно, къде друго  Heart Eyes Twisted Evil

Последно, че стана дълго, четейки блога на Натали, и чувствайки се в недостиг на шипри, ей това си взех на сляпо: http://www.fragrantica.com/perfume/Etienne-Aigner/Explosive-9426.html
Не съм сигурна, че го възприемам като шипър, но ми харесва. Класен и различен, ще го разучавам от утре.

Упс, не било последно - в Хабанита, ПП концентрацията, усещам на 10-тия час, прекрасни малини,  Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 5 658
И много харесвам някои от изменените с отношение имена на парфюми, които чета в темата, някои са много изразителни, къде любовно, къде друго  Heart Eyes Twisted Evil
Което ме навежда на идеята някой ден да си направим темичка за парфюмните псевдоними - как наричаме парфюмите и им изопачаваме имената или им измисляме съвсем други, ще е интересно да си съберем собствения сленг, неразбираем за нормалния външен свят, на едно място  Laughing

Последно, че стана дълго, четейки блога на Натали, и чувствайки се в недостиг на шипри, ей това си взех на сляпо: http://www.fragrantica.com/perfume/Etienne-Aigner/Explosive-9426.html
Не съм сигурна, че го възприемам като шипър, но ми харесва. Класен и различен, ще го разучавам от утре.

Страхотен трофей, ще те радва много, обещавам ти от негово име.

Кой Куреж загледа в Ягодка?  Flutter Познаваш ли нещо от бранда?


П.П. Аз все още не мога да си събера мислите и да коментирам по малиновата тема, но такава ме е залюляла, че акъл не ми достига дори да пазя равновесие  ooooh!

# 63
  • Мнения: 36 091
от вас разбирам, че в Май Инсоленс и в Хабанита има малини; и двата имам, пръскам, харесам, но малини ...  newsm78

Атти,  Hug

# 64
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
По въпроса на Селма-пръскам парфюм предимно зад ушите,на шията,на китките,и....в косата,на тила Wink Старая се по дрехи да не пръскам,макар да ме влече... Whistling

# 65
  • Мнения: 13 627
Преди години пръсках парфюмите предимно в косата. Но и тогава косата ми не беше особено хубава. Сега не го правя, защото прекалено много си я пазя и харесвам.

Пръскам само на врата ( от ляво и от дясно, никога по средата) и на тила. Понякога правя облак във въздуха и минавам през него.

# 66
  • Мнения: 31 364
Никога не пръскам по косата си. И аз я пазя страшно. Само на кожа по врата и деколтето.

# 67
  • Мнения: 13 627
Сигурно за това навремето ми беше суха и се късаше. Целият този алкохол и то всеки ден.
От както не го правя стана толкова дълга

# 68
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 514
Сигурно за това навремето ми беше суха и се късаше. Целият този алкохол и то всеки ден.
От както не го правя стана толкова дълга

А при мен - обратното: преди, когато не си пръсках парфюмите по косата, беше по-суха, сега е жива и лъскава. Изглежда алкохолът и действа добре... Joy Joy Joy

# 69
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 162
И аз пръскам само по шията по веднъж от ляво и от дясно. Много икономично харча парфюмчетата затова и купувам предимно малки шУшенца.

През последните две седмици преоткривам Мис Диор (старото шери). Не знаех че е реформулиран през 2011 (може и да е коментирано тук) и наистина е различен от старото шери. Много му се радвам  Heart Eyes

# 70
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
О,Athena,наистина си много икономична Crazy Аз никога не мога да се огранича с две пръскания/макар,че досега никого не съм  душила в парфюм Mr. Green/,напр.последния Л'инстант меджик от 30 мл. му видях сметката за има-няма 2 месеца Whistling

# 71
  • Мнения: 3 499
Аз, ако си пръсна само два пъти, все едно съм безпарфюмна. Кожата ми е суха и за да си усещам парфюма поне пет-шест часа, се налага да следвам Врачанската школа Simple Smile. Все пак внимавам с количеството, за да не изтрепя колегите Simple Smile.

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 1 204
Косата ми е дълга и обемна. Покрива шията и ако не пръскам по нея, а само зад ушите и тила, ще съм все едно "гола"  Laughing
По дрехи не пръскам, че ми правят лекета  Confused
С две "пръс" се ограничавам като съм си вкъщи и тогава са ми напълно достатъчни  Peace

# 73
  • Козлодуй
  • Мнения: 779
Аз пък не знаех, че дъщеря ти носи това прекрасно, приказно и много любимо мое име  Heart Eyes Това е част от детството ми, гледах илюстрациите до захлас.
Обожавана и от мен приказна история от детството.Атти Heart Eyes Hug
Обичам малини(почти всички плодове обичам да хапвам Grinning ).Не и в парфюм,химични са ми,или прекалено сладки,а комбинацията с черен пипер е... Sick От толкова много парфюми,изредени във Фрагрантика с малини в състава,намерих само три от моята колекция-Хабанита,Инсоленс и Versace Woman.В никой от тях,за мой късмет,не откривам този плод Grinning
Доста сте изписали,връщам се да ви чета Hug

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 7 029
Днес за пореден път се убедих, че няма смисъл да питам другите кой парфюм носят.
Отговорите им само потвърждават това , което вече знам.  Grinning
Познах Black Aoud върху една дама, която си помисли, че това трябва да е любимият ми парфюм, щом го разпознавам.  А аз дори не съм го носила върху себе си.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт