Седем часа разлика - сезон 3 : Любов и война - тема 15

  • 50 949
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 931
Мисля, че говорите за различни клипчета - и двете са на Милка. В едното (с линка в  youtube ) няма нито един нов кадър, затова пък в другото, което bgnetko услужливо сподели, май има само един вече излъчен  Peace

Последна редакция: сб, 27 окт 2012, 21:17 от Lulu25

# 46
  • Мнения: 2
http://www.youtube.com/watch?v=1_sEdESxKKw

Ето още едно видео, но то не показва нищо ново. Не знам дали Sob пита точно за него

Teddy не е това второто клипче, абе не знам ама много рядко го дават явно, аз скоро не съм го засичала, основно въртят това другото. Второто клипче е само от нови кадри и то не такива интимни с прегръдки и целувки, ами просто отделни сцени с героите.

# 47
  • Мнения: 2 545
Teddy не е това второто клипче, абе не знам ама много рядко го дават явно, аз скоро не съм го засичала, основно въртят това другото. Второто клипче е само от нови кадри и то не такива интимни с прегръдки и целувки, ами просто отделни сцени с героите.

Важното е да има неизлъчени кадри Laughing
Щото след сцените с Иванов и Таня най-нетърпелива съм да видя как някой ще свитне Коцев #2gunfire.

# 48
  • Мнения: 931
Щото след сцените с Иванов и Таня най-нетърпелива съм да видя как някой ще свитне Коцев #2gunfire.
Е, те ако и това ни покажат, то ще остане ли нещо, което да чакаме да се случи в сезона? Simple Smile

И Теди, благодаря за колажа, страхотен е!

# 49
  • Мнения: 2 545
Щото след сцените с Иванов и Таня най-нетърпелива съм да видя как някой ще свитне Коцев #2gunfire.
Е, те ако и това ни покажат, то ще остане ли нещо, което да чакаме да се случи в сезона? Simple Smile

Няма да остане нищо hahaha, а само спокойствието, че правдата ще възтържествува.
Всъщност отнякъде беше изтекло инфо, че Коцев ще бъде убит.
Остава само да се чудим точно кой ще го свитне newsm78
Като се замисля ми е все едно, само ще искам да му стисна ръката hahaha.

И се чудя защо да не поверят тази мисия пак на Гончев - има опит, не му пука, а и с удоволствие ще направи тая услуга на Таня ... така или иначе затворът си го чака и без това.

Последна редакция: сб, 27 окт 2012, 22:30 от simpatikonia

# 50
  • Мнения: 931
И се чудя защо да не поверят тази мисия пак на Гончев - има опит, не му пука, а и с удоволствие ще направи тая услуга на Таня ... така или иначе затворът си го чака и без това.

Мда, ето ти добра причина за присъствието му в една кола заедно с Таня... Joy Мисля обаче, че трябва да го пожалим малко, ще се изтърка, ако Гончев само опира пешкира за всички проблеми, които някой някъде има....
Ако спазят всички правила за този тип филми, би трябвало Коцев да бъде убит или при нещастен случай, или от някой, който няма нищо общо със случая, примерно ми хрумва Чушката (поне така биха оправдали присъствието му в сериала  hahaha )

# 51
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Днес се бях замислила и не мога да си отговоря на следния въпрос: коя е основната сюжетна линия в сериала? Подозирам, че и сценаристите не знаят, но ме ме чопли отвътре. Ето в сериал като "къде е Маги" е напълно ясно - кой и защо отвлече Маги. А в "7 часа" изобщо не е ясно за какво става дума. Едва ли основната линия е да ни покажат колко не действа съдебната система в България  newsm78  Дружбата между съдебната система и организираната престъпност? Наистина се загубих в този сериал /както и сценариститеEmbarassed

# 52
  • España
  • Мнения: 1 310
Аз докато се завърна във форума и вие вече нова тема сте заформили!
  bouquet  bouquet  bouquet за оформлението ! Перфектно ,както винаги!
 Само да вметна,че съпругът на Оля всъщност  сега пък се оказа,че се казва Евгений Леонидов newsm78 #Crazy ooooh!

Принцеска,писали сме едновременно,мисля,че въпросът ти е идеален за една анкета.... ,имайки предвид кои са сценаристите,в частност ЛДС ,мой любимец през по-голямата част от съзнателния ми живот,изобщо не е за чудене " защо трябва да е просто,като може да е сложно"  Laughing?!

# 53
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080

Принцеска,писали сме едновременно,мисля,че въпросът ти е идеален за една анкета.... ,имайки предвид кои са сценаристите,в частност ЛДС ,мой любимец през по-голямата част от съзнателния ми живот,изобщо не е за чудене " защо трябва да е просто,като може да е сложно"  Laughing?!

Добре дошла обратно   bouquet
Не се бях замислила за ЛДС, както и сега се сетих за факта, че баща му е "бащата" на българската фантастика, така че наистина можем да очакваме какво ли не  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 0
малка напомнянка  thumbsup


# 55
  • Мнения: 2 545
Много навременно и ... много приятно напомняне Peace
Това не беше ли моментът, в който Таня попита Иванов: "Ти много ли си деформиран?"
Тя тогава и идея си нямаше колко деформиран ще се окаже г-н прокурорът. Joy Joy Joy
Хубава сцена...

Днес се бях замислила ... коя е основната сюжетна линия в сериала? ... Едва ли основната линия е да ни покажат колко не действа съдебната система в България. Дружбата между съдебната система и организираната престъпност?

Според мен сюжетът на "Седем часа" се върти около въпроса "Кой има право да въздава правосъдие и по какъв критерий?". И по-точно дали личното отмъщение или правосъдието могат да гарантират една истинска справедливост? Не мисля, че ще получим някакъв конкретен отговор накрая... и то не защото няма еднозначен отговор на този въпрос.  А  защото повечето хора предпочитат да търсят истината сами и често с цената на поредица от грешки... Точно като героите в "Седем часа".

По отношение на тази основна (според мен) сюжетна линия, Таня Стоева и Иван Иванов имат главните роли. Романтичната им история тук няма почти никакво отношение (освен като пикантна подробност). В случая главното е противопоставянето на два мирогледа - този на Таня и този на Иванов.

Таня Стоева - съдийката е убедена, че правосъдието не може да въздаде истинска справедливост. Може би защото познава добре системата с всичките й слабости, а и тя самата е част от тази система. И точно тя решава да вземе нещата в свои ръце, и чрез всички позволени и непозволени средства да ги доведе докрай, водена от собственото си чувство на справедливост. Доколкото схванах намеренията й, тя не залага съвсем на грубата физическа саморазправа и е решена да ползва закона по удобен за нея начин... В този смисъл можем да очакваме и някакъв идеалистичен финал или поне допирна точка с противоположната позиция на Иванов, който е върл противник на личното отмъщение и залага единствено на закона.

Ще ми бъде интересно да проследя по-нататък развитието на сюжета.
Защото се интересувам и от конкретният повод, който поставя началото на тази доста жестока и зрелищна вендета. Обяснението, че става дума само за пари ( или по-точно за много пари) не ми се струва много убедително - поне до доказване на противното Laughing.
Продължавам да мисля, че в дъното на всичко стои нещо лично, дори твърде лично. И със сигурност си има име newsm78.



Последна редакция: нд, 28 окт 2012, 02:17 от simpatikonia

# 56
  • Мнения: 4 607
Записвам се в темата.

Да кажа колко много ме дразни Оля (сестрата на Стефанакова). Sick Sick Sick

# 57
  • Мнения: 931
Би трябвало аналогичния на въпроса "Къде е Маги?" да е "Кой изнасили Мая Стоева?" - въпросът около който се завърта основната идея на филма - битката на доброто и злото, на правосъдието и личното отмъщение. Ние вече разбрахме кой изнасили Мая Стоева (или, всъщност, май още не сме разбрали  Blush), а и в Маги, доколкото знам, по някое време ще стане ясно къде е Маги и събитията ще продължат да се развиват...

Аз лично възприемам филма повече като историята на Таня Стоева - нейните емоции и трансформации са водещи, а всички останали сюжетни линии ги съпътстват. Намирам и че допълващите сюжетни линии са прекалено изобилни, и някои от тях - напълно излишни, но така де - търпим ги Hug

# 58
  • Мнения: 4 936
Ние вече разбрахме кой изнасили Мая Стоева (или, всъщност, май още не сме разбрали  Blush),

 Naughty разбрахме кой го е поръчал, но кой е татуирания, който я изнасили все още не знаем.

# 59
  • Мнения: 4 529
Lulu25, тук съм. Бях ви изпуснала малко, но ви изчетох чинно и прилежно.
Май няма какво да кажа, което да е много различно от вече казаното тук . Действието върви като на забавен каданс с тези 45 мин седмично....

Понякога се чудя дали сценаристите имат идея как ще завърши сериала.  newsm78
Ако имат- добре, защото , ако нямат.... #2gunfire

По въпроса за основната  линия като конкретен сюжет, като случка, мисля, че все още се опитваме да я разгадаем. Всички, или поне повечето показани линии, са производни или свързани по някакъв начин с една друга линия, която ги обединява. Но коя е тя, каква е случката, около която и от която произтичат останалите , аз лично не съм наясно. Сигурна съм само, че в нея героите са Коцев, Милото и Таня .А може би и  още някой..  Лично мнение. Peace
Иначе съм съгласна със simpatikonia и Lulu25, че основната идея на сериала е да ни покаже, че  правосъдието  в България не може да въздаде истинска справедливост., защото висши магистрати и полицаи са категорично и безнадежно  свързани с мафията.


По отношение на тази основна (според мен) сюжетна линия, Таня Стоева и Иван Иванов имат главните роли. Романтичната им история тук няма почти никакво отношение (освен като пикантна подробност). В случая главното е противопоставянето на два мирогледа - този на Таня и този на Иванов.


Отношенията между Таня и Иванов  и по- точно сблъсъка между личните и служебните им отношения, символизират точно любовта и войната , борбата между доброто и злото,между желанието за лично отмъщение и необходимостта от съобразяване с правосъдието. В личен план- любов, в служебен план -война.  Кое от тях ще победи?....Надявам се , като в приказките, да победи доброто, любовта, справедливостта  Hug
Ако се замислим, сигурно ще открием подобни отношения,макар и в друг план, и между други герои от филма . Очаквам да видя сблъсъка между Коцев и Пол,  защото със сигурност ще има такъв, щом Пол разбере игрите на Коцев и особено за случая с Мая.

Общи условия

Активация на акаунт