Отговори
# 60
  • Мнения: 100
Уау, Поли...Невероятно звучи. Радвам се, че си била в такава болница.
Желая ти леко възстановяване, мила Simple Smile Сигурна съм, че никой не си отегчила.

# 61
  • Мнения: 6 892
Честито на мама Поли и мама Мирадос - да са ви живи и здрави бебчетата. Поли, бързо възстановяване!  Hug

Да се успокоя - и моята Катрин хълца, та чак се тресе милата (давам водичка, давам гърда и не знам от какво се успокоява). Също и повръща, уж внимателно я изправям да се уригне... Поне се успокоявам, че повръща по-малко от каката. Тя буквално пускаше гърдата и повръщаше ( но и тогава, както сега имам силна струя кърма, дори тогава беше още по-силна). И колики ни мъчат... Пълна програма. Още щях да пиша, но отивам да видя защо плаче, уж се наяде и беше заспала преди 15 минути.

П.П. Цокна си малко и пак заспа, да видим докога.
И моята кожа е по-суха от преди, косата също. Мажа се по-обилно с хидратиращ крем, на косата слагам кристали. Преди да родя бях доста подпухнала в лице и първите дни след като родих като се погледнех в огледалото и имах чувството, че съм само едни очи, но постепенно свикнах с образа си и сега си изглеждам както преди да забременея.  Grinning

Последна редакция: пт, 26 окт 2012, 18:10 от Fortuna

# 62
  • София
  • Мнения: 8 019
Поли, честита бебка Мина! Simple Smile Много здраве и късмет за нея и бързо възстановяване за теб!   bouquet

# 63
  • Мнения: 87
 Поли, Мирадос честити бебчета да са ви живи и здрави и бързо възстановяване. Пои аз бях останала с впечатление, че днес ти е секциото сещам се писа че няма да пишеш няколко дена във форума но явно не съм разбрала че влизаш в болницата. Всеки разказ за раждане ми е много интересен няма значение дали е за нормално или секцио. В момента ми се струва, че е минало много време от моята операция само леко изтръпналия корем и гадно подутият шев от операцията ми напомнят за това. Поли не знам как си издържала толкова много време без вода и най-вече да не мърдаш.
Да ви попитам вашите бебоци смучат ли си палците, моята с такова настървение се хвърля  върху него.

# 64
  • София
  • Мнения: 558
Момичета, радвам се, че ви харесва разказа и определено не преувеличавам - даже още по-подробно можеше да е, ама ми се доспа вече много Wink

Поли, Мирадос - честити бебчета! Да растат живи, здрави и щастливи!! Много обичани от мама и тати!

За шевовете - моите ще ми ги махат в неделя, не са саморазграждащи се. Обаче вчера така ме болеше, по-скоро щипеше, че накрая не издържах и се обадих на доктора, който ме изражда да го попитам дали мога да се мажа с нещо. Той каза да си купя маз на Вишневски и да слагам върху шевоете, после отгоре една марля и след това превръзката. Определено това доста ме облекчи. Споделям, за да знаете и вие, ако имате нужда. newsm10

Днес всичко е наред с Ади. Не сме повръщали такива неща, само малко върнахме при ядене, но си беше с нормален цвят. Говорих с консултанти по кърмене и казаха, че е възможно да е от зърната.
Благодаря на Лорини, че реагира бързо и ме успокои, че това е възможно да се случи, ако погълне малко кръв да подразни стомаха и да я върне с кърмата, оцветена в кафяво. Вече съм спокойна.

Момичета, моята педиатърка ми изписа по желание да давам Био гая на Ади като превантивна мярка против колики, ама аз нещо нямам доверие на тия неща. Вие имате ли опит с тези капки, ефективни ли са? Чудя се дали да ги давам, а и те нали с лъжичка трябва да се дадат, а аз се притеснявам как да й дам с лъжичка, да не я задавя newsm78


Един въпрос към консултантите по кърмене: Днес вече сме на мляко, започна спонтанно да капе от гърдите ми и след като нахраних бебка се изцедих, че за неделя ще ми трябва.След това почувствах леко дразнене, като пощипване по гърдите, предполагам, че това е т.нар. слизане на млякото. newsm78 Искам да попитам като за първи ден, нормално ли е само 10 мл да изцедя от едната гърда? Малката я храних доста, даже на два пъти със смяна на памперс между тях и бая си хапна, даже след това повърна леко. Предполагам, че доста е хапнала и за това толкова малко изцедих, но все пак ми е и първи ден с мляко, а не коластра, така че сигурно е нормално, знам ли... newsm78 Искам и още нещо да питам - все още имаме зелени аки, не всеки път, но има от време на време - това нормално ли е? Благодаря предварително! smile3525

# 65
  • Мнения: 6 892
Щастлива жена, и моята педиатърка ми препоръча Биогайа. Аз ги давам от вчера по 5 капки, веднъж дневно. Не се притеснявай, няма да я задавиш ( аз ги давам без вода или мляко - пише, че могат да се дават с тези неща, но трябва да си сигурна, че е поела цялото количество). Като се отворят капките се държат в хладилник. Четох, че ефект настъпва след няколко дневен прием, така че не знам дали действат при нас, но днес Катрин е по-спокойна (може и да е случайно), след вчерашното реване, от което и на мен ми се плачеше и се обвинявах, че не съм добра майка(пия Спазмалгон за цистита и го обвиних, че той е виновен за неспокойствието на Катрин, но днес при положение, че продължавам да го пия, тя  е по- добре, пу-пу, е пак плака, но много по-малко от вчера).

# 66
  • Мнения: 317
Честито на Поли и Мирадос  Flutter newsm51 smile3525

# 67
  • Мнения: 12
 Sick #Cussing out #Cussing out и аз се изнервям вече,прах количката ( беше си чиста) само и само да доиде момента...да ама не ,честито на родилите,искам и  при мен да протекат нещата както при Radincheto bravo   bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 1 969
Поли, честита рожбичка и на теб   bouquet Да ви е жива и здрава, да расте много щастлива!

И ние сме от вчера на Биогайа, по съвет на педиатърката, започнахме ги заради нощното реване, давам ги неразредени, също и чайче от копър на Хип. Може би днес затова си спи като пън цял ден и се буди само за да яде, а аз съм се отдала на пълна почивка, наспах се, наядох се, дори изпрах и поизчистих и си кисна във форума  Mr. Green Имах голяма желание да допълвам лъжичката с кърма, но при мен изобщо не става номера да си стисна гърдата с ръка и да излезе нещо, с помпата също е голямо мъчение, за сметка на това пък като ми се попрепълнят гърдите всичко си изтича само и то като от лейка. А лъжицата не я плюе, изяжда си капките, вчера я издебнах да й ги натикам в устата докато се прозяваше  Mr. Green, но днес си ги изяде с удоволствие от лъжичката.

Стискам палци на неродилите още  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed И едни много специални пожелания за късмет за чакащите утре, утре имам рожден ден и е прекрасна дата  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 87
Днес в 15.30ч. късметче е родила нормално своята дъщеря Сиана 3800гр. 53см в гр.София Майчен дом. Пише че е кърми.


Нека бъде жива и здрава Сиана ! Да расте умена и красива, добра и търпелива. Да е вашата гордост на земята и да ви радва сърцата.

# 70
  • Мнения: 12
  bouquet  bouquet Честито на Късметче да и е жива и здрава малката Simple Smile и много радост да и носи   bouquet  bouquet  bouquet Hug ей вече завиждам благородно на всички родили ...МАЙ АЗ ЩЕ СЪМ ПОСЛЕДНАТА #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy  smile3515 smile3511 smile3511 ИЗДИВЯВАМ ВЕЧЕ

# 71
  • Мнения: 387
25.10.2012г мама вержи farfalla е родила нормално своята дъщеря Галина, 3500, 51см в Майчин дом...

# 72
  • Мнения: 87
Честита дъщеря на farfalla да е жива и здрава и много радост да им носи.


# 73
  • София
  • Мнения: 8 019
Ихаааа, честити бебета на Късметче и Фарфала!   bouquet
Много здраве, усмивки, радост и положителни емоции от мен! Simple Smile

# 74
  • Мнения: 75
nade_91 може и да поспорим с теб за последното място с теб Simple Smile Днес се бъзиках с едни познати, че явно съм много удобна, че бебетата не искат да излизат от мен дълго. А и както не искам да предизвиквам съдбата, та ще си чакам до последно, стига естествено всичко да е ок на контролните прегледи. Днес обаче май ми падна част от тапата...беше едно лигаво, ама белезникаво, все едно по-гъсто течение, ама доста гъсто. Ама то всъщност падането на тапата не е пряко свързано с родилната дейност, така че... Все пак тези термини са определени много относително. аз с моя нередовен цикъл...едва ли има как да се определи точно.
  Честито на farfalla, на късметче, на Poli BK и на mirados! Да са ви живи и здрави дечицата! Да растат здрави и спокойни!

Общи условия

Активация на акаунт