Информация и от ДБТ Свищов - също с писмо от АЗ са дадени насоки за избор на дистанционен ДО с 3 варианта за действие:
- желаещите да се обучават в дистанционна форма да изчакат възобновяването издаването на ваучери за тази форма на обучение
- ако избраният от вас ДО предлага и присъствена форма на обучение, може да се запишете за нея, вместо дистанционната
- ако ДО не предлага присъствена форма на обучение по желаната от вас специалност, можете да си смените ДО
От всичко по-горе в крайна сметка ми се струва, че поради големия наплив на желаещи за обучение в дистанционна форма от АЗ просто се опитват да "смалят ситото", за да може да останат само големите и доказали се ДО за дистанционно обучение и да отсеят нароилите се фирмички, набързо скалъпили документацията си и участващи в схемата.