Има ли възмездие в любовта ?

  • 8 035
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 293
От няколко дни се мъдря по въпроса.

Обсъждаме понятията добро и зло, вярваме или не вярваме,че за постъпките си ще получим възмездие,всеки според собствените си възгледи и вярвания си живее живота.

НО когато става дума за любовта ...- има ли там възмездие ? Вярвате ли например,че ако не отговорите на любовта с любов,че ако нараните човек,който ви обича много без да го е заслужил с нищо - ще получите свише възмездие ? Както и обратното ? Вярвате ли да речем, че каквото сториш в любовта непременно ще ти се върне ? Имате ли страх от възмездието ?
Вярвате ли,че както постъпвате с любовта на хората - така ще постъпят и с вашата в един момент ?
Вярвате ли също,че ако разбиете едно семейство и градите собственото си щастие на гърба на чуждо нещастие това също няма да остане без възмездие и скоро и вашето щастие ще рухне като за отплата? Ей такива неща...

Не знам дали изразих достатъчно добре мислите си.Надявам се да разбрахте мисълта ...  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 11 166
Изобщо не вярвам във възмездието. (Въпреки че животът честичко ме опровергава, и то предимно в моя "полза".)  То си е религиозна парадигма, а повечето такива не са по моя вкус.
Вярвам в това, че човек трябва да полага усилия да е максимално добър с околните, да е честен със себе си и да се придържа към ясни етични принципи. Но затуй дето питаш - любов насила не става.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 733
И аз в последно време много цикля по темата.
Да, вярвам, че има възмездие.
Но, да кажа, никога не си напълно сигурен този, който твърди, че много те е обичал, че и ти така мислиш дори, дали наистина те е обичал чак толкова много.
И дали това, че си го наранил и очакваш възмездието, не създава на самия теб психологическа бариера, която да ти пречи да изживееш щастие после и така възмездието да се реализира, провокирано от самия теб... Rolling Eyes  Sad

# 3
  • Мнения: 563
да, но не го наричам възмездие, а кръговрат. Иначе казано, всеки от нас е бил в положение да обича и повече, и по-малко от другия, да наранява и да бъде нараняван. Нормално е, но според мен не е наказание свише, просто така си върви живота  Simple Smile  За разбиването на семейства, не знам, но ми се струва, че разбивачите някак се самонаказват живеейки с прелюбодееца ( веднъж изневерил, нали и на новата звезда ще изневери и т.н.) и сами унищожават щастието си, тъй като без доверие за какво щастие да говорим изобщо. Та така, не възмездие, а просто нормално развитие на нещата е да ти се случи и добро и лошо, според мен поне. Животът, както казват възрастните хора, е колело. И се върти, върти, ту си отгоре, ту паднеш много от високо. Затова, да правим каквото трябва пък да става каквото ще Laughing Ако сме добри с другите, поне ще знаем, че с нищо не сме предизвикали лошото, като ни дойде до главите.

ти за конкретен казус ли питаш, или по принцип?

# 4
  • Мнения: 12 473
Не, не вярвам в такива неща..
Понякога може да изглежда нещо нередно, но когато е от и с любов направено - не заслужава "възмездие"

Вярвам и изповядвам друго - не прави това, което не искаш на теб да ти направят..
И имам наблюдения, че другите, които постъпват обратно - обикновено ги застига някакво възмездие.

# 5
  • Мнения: 293


Вярвам и изповядвам друго - не прави това, което не искаш на теб да ти направят..


Да.Само,че когато става дума за чувства в любовта не винаги можем да се противопоставяме на чувствата,да им заповядваме и да се придържаме към това да не постъпваме както не ни се иска да постъпват с нас. Tired Тоест - просто сме безсилни.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 432
Аз мисля че няма такива правила!!

# 7
  • Мнения: 12 473


Вярвам и изповядвам друго - не прави това, което не искаш на теб да ти направят..


Да.Само,че когато става дума за чувства в любовта не винаги можем да се противопоставяме на чувствата,да им заповядваме и да се придържаме към това да не постъпваме както не ни се иска да постъпват с нас. Tired Тоест - просто сме безсилни.

Е, тук трябва да се направи разлика между прищявка и истинска любов..Wink

# 8
  • Мнения: 293


Вярвам и изповядвам друго - не прави това, което не искаш на теб да ти направят..


Да.Само,че когато става дума за чувства в любовта не винаги можем да се противопоставяме на чувствата,да им заповядваме и да се придържаме към това да не постъпваме както не ни се иска да постъпват с нас. Tired Тоест - просто сме безсилни.

Е, тук трябва да се направи разлика между прищявка и истинска любов..Wink

Не разбирам мисълта ти. Май говорим за различни неща.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 878
Не вярвам във възмездието, но вярвам, че всеки получава това, което заслужава и намира това, което е търсил. Особено що се отнася до любовта.

# 10
  • Мнения: 25 744

Не знам дали изразих достатъчно добре мислите си.Надявам се да разбрахте мисълта ...  Rolling Eyes


Разбрахме. Някой е прочел "Диагностика на кармата" или нещо от сорта.  Laughing

# 11
  • Мнения: 12 473
Ами и аз май не те разбирам - нали говорим за Любов, чувства и тн..
Ако аз смятам нещо за редно и искам да ми се случи, защо да не го направя?

Може би имаш предвид - аз да обичам и искам, а той мен - не?

Не би могло да ми се случи, защото за мен Любовта се случва на двама.
Останалото са тийн емоции.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 459
Не вярвам във възмездието по начало. В любовта възмездие търсят хора, които не си дават сметка, че не могат да притежават завинаги хората, които обичат и че любовта, която изпитват сама по себе си задължава отсрещната страна да отвърне с любов, че и да я изпитва завинаги.

А за граденето на щастие върху чуждо нещастие- ако не се омъжиш за гаджето си от първи клас все някой ще е страдал и ще страда за него, както и за теб. Чуждата любов не ме задължава с нищо повече от останалите чужди чувства.

ПП Това с разбиването на семейство ми е любимо. Ако ми се разпадне семейството се сещам само за двама души, които могат да допринесат за това и това сме ние самите.



Не знам дали изразих достатъчно добре мислите си.Надявам се да разбрахте мисълта ...  Rolling Eyes


Разбрахме. Някой е прочел "Диагностика на кармата" или нещо от сорта.  Laughing
Такова, такова. И сега с тази тема такава карма ще си наковем, че при следващото нещастие, което ме сполети ще мога да се успокоявам с думите "Заслужих си го".

# 13
  • Мнения: 25 744
Само ако авторката те обича, а ти отхвърлиш любовта ѝ.
Ако не - дишай спокойно. Лазарев така казва.  Peace Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 12 459
Само ако авторката те обича, а ти отхвърлиш любовта ѝ.
Ако не - дишай спокойно. Лазарев така казва.  Peace Laughing
Дишам, дишам и давам цялата си любов на Майката Природа, на Таткото Природ и на всички земни и неземни твари.
И така всеки ден, а те като не ми отвърнат, защото обикновено вяло отвръщат, все някак ще добутаме до 12.12.20012

Общи условия

Активация на акаунт