Къде в Бургас (34)

  • 68 265
  • 745
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 35
http://www.bourgas.org/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/271/ … D0%B5%D0%BA%D1%82

Според наредбата глава седма: административно-наказателни разпоредби, чл.33 , имат право. Не съм юрист, но така го разбрам.

# 91
  • Мнения: 8
От къде мога да си купя подкова ?

# 92
  • Мнения: 54
http://www.bourgas.org/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/271/ … D0%B5%D0%BA%D1%82

Според наредбата глава седма: административно-наказателни разпоредби, чл.33 , имат право. Не съм юрист, но така го разбрам.

Може би не си чела наредбата. В нея никъде не се споменават нарушения в правилата на движение по пътищата Peace
Това, което искам да разбера е, дали не си надвишават правомощията, че служителите и без това са доста брутални.

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 6 242
http://www.bourgas.org/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/271/ … D0%B5%D0%BA%D1%82

Според наредбата глава седма: административно-наказателни разпоредби, чл.33 , имат право. Не съм юрист, но така го разбрам.

1. Това е стара наредба
Новата наредба е тук:

http://www.burgascouncil.org/node/848

В нея няма раздел, отнасящ се до пешеходците. Тях могат да ги глобяват само органите на КАТ. В случая, ако с общинските служители е имало полицай униформен, глобата ще е валидна, защото де факто той ще я е наложил. В случай, че няма полицай - не. Но трябва да се види конкретно какво пише в наказателното постановление.


Глобата може да се обжалва. На постановлението пише къде. Общият ред е чрез органа, наложил наказанието, пред Административния съд, т.е. чрез Община Бургас, до Административния съд.

# 94
  • Мнения: 54
 Tintina bouquet
Безкрайно ти благодаря! Сигурна бях в това, което написа, защото аз изчетох няколко пъти наредбата и никъде не видях и ред, написан за неправилно пресичане.
Ще кажа, на моята позната да действа и да си търси правата, защото доколкото си спомням тя ми каза, че са били само двама служители на ОР, когато са я глобили.


За сетен път се убеждавам, че ние не си знаем правата, а би трябвало, и това позволява на надхвърлили правомощията си хора да ни шашкат, глобяват и тем подобни.

# 95
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
А според мен, когато си в нарушение, няма значение кой ти е наложил глобата - така или иначе си нарушил правилата Rolling Eyes Иначе правата си всички ги търсим, но задълженията са за някого другиго  Whistling Нищо лично - само разсъждавам Peace

# 96
  • Мнения: 54
deliziq,
виж в магазина за сувенири на Богориди, малко преди Еврошопа. Дано да си ме разбрала Grinning


bradata,
разбира се, че има значение кой ти е наложил глобата. Затова си има закони и наказателни разпоредби. По твоята логика и аз мога да глобя някой, който пресича неправилно или пък оставя кучето си да се изходи в градинката, където играят децата ми.
А за задълженията - всеки отговаря сам за себе си!

Съжалявам за спама, момичета, няма повече Hug

# 97
  • Мнения: 8
Лия, благодаря ти, бях изключила за там .

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 171
Хайде и аз тук в полезната тема!
Някой ходил ли е в този магазин за домашен текстил, който е на Цар Симеон (Републиканска)? В една къща на втория етаж. На прозореца се вижда един стол с калъф на музикални ноти  Heart Eyes Като минавам с колата постоянно се заглеждам. Цифромания ли е? Да знам дали изобщо да си правя труда да ходя.
Къде по-точно се намира?

Като идваш от светофара на Новата поща, подминаваш двора на ПМГ-то и малко след това. Отдясно се пада. Малко преди или малко след кръстовището с Гурко. Скоро обяснявах на една съфорумка къде се намира, но не знам дали е ходила, да даде информация.

Този магазин вече го няма. Така и аз не влязох да го разгледам, а все се канех.

# 99
  • Мнения: 35
ledeno studena, мерси, че сподели! И аз се канех да ходя.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 702
А според мен, когато си в нарушение, няма значение кой ти е наложил глобата - така или иначе си нарушил правилата Rolling Eyes Иначе правата си всички ги търсим, но задълженията са за някого другиго  Whistling Нищо лично - само разсъждавам Peace


Хайде сега, няма значение  Whistling Ами да ни  се изредят всички възможни органи тогава  #2gunfire

Само на мен ли ми се струва, че общината в "най-добрия за живеене град" се е превърнала в безпардонен рекетьор и кожодер. Всеки момент очаквам синята зона да стигне до МЕТРО, а всеки ден се пръква някакво ограничение или забрана. На нашата улица има място от едната страна колите да паркират успоредно, от другата - перпендикулярно и все пак по средата има място да се разминат не две, а три коли и въпреки всичко преди около месец я направиха еднопосочна. Само не си мислете, че е с цел да се облекчи движението  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

Изобщо в комплекс Зорница нямаше никакъв проблем с движението и паркирането, докато не се появиха изродите с паяка.   #Cussing out

# 101
  • Мнения: 972
Даваме ние съвети да обжалва или не, но не знаем за какво е глобена и дали е глоба по фиш или акт за установяване на административно нарушение или вече има издадено наказателно постановление, без конкретна информация съвети не могат да се дават.

# 102
  • Мнения: 599
Момичета ,преди по цветарските магазини имаше бамбук ,но сега не мога да намеря ,някъде виждали ли сте скоро?

# 103
  • Мнения: 72
Момичета ,преди по цветарските магазини имаше бамбук ,но сега не мога да намеря ,някъде виждали ли сте скоро?



В Практикер има със ссигурност.

# 104
  • Мнения: 1 280
 В Пикадили гледах скоро бамбук. Под скоро имам предвид последния месец. Имаха магазин и някъде в центъра (срещу ДНА май), но в момента не се сещам как се казваше. Купувала съм и от магазина за цветя до Билата в Славейков, но беше по-отдавна.

 

Общи условия

Активация на акаунт