Отговори
# 30
  • Мнения: 11
Здравейте,момичета!
Пльосвам се в новата темичка със страхотни новини - точно се върнах от феталната ,всичко НИ е наред,измерихме костици,броихме пръстчета- докторката беше много мила и подробна и не на последно място - ще си имаме момче и момиче - на 100% сигурна е Simple Smile
И сега седя и си пиша тук и не мога да си затворя устата от усмивка...толкова съм щастлива и обичам всичкииии  Hug
 поздравления ! Къде ходи ако не е тайна защото и аз трябва да отида в края на месеца (ако не е проблем напиши и цената -благодаря предварително !!!!  Peace

# 31
  • Мнения: 1
По отношение на болките в таза и кръста мисля, че възглавниците за бременни имат точно такава функция, но от това, което съм разглеждала те са за по-напреднал стадии на бременността. Вие смятате ли да се сдобиете с такава или пък някой да е ползвал? На мен ми се видяха много скъпи - 80 лв, и мислех да си направя сама при шивачката, но намерих в продавалника някаква мацка, която ги изработва и са по 45 лв., което е доста по-приемливо.

Да ви се оплача - много съм мързелива, никъде не ми се излиза и знам, че цяла зима ще бъда така по образец на миналата. Знам, че трябва да правя упражнения заради раждането. Да се тренира матката, та по-лесно да се роди бебето, ако дай боже може естествено.

# 32
  • Мнения: 687
Днес летях наобратно - отново взех но-шпа, нямах нито контракции, нито нищо. Нямаше проблем и да пропусна металния детектор, провериха ме ръчно.
Металният детектор не е опасен за бременните, случайно гледах скоро за това по телевизията и се заслушах,защото и аз летя често (уж сега нямам намерение докато съм бременна). Ако все пак много те притеснява може да поискаш да те проверят с ръчния.
Дали е вреден - четох и за и против мнения. На телевизия някак не вярвам (то и не гледам) Simple Smile По телевизията преди обясняваха как маргаринът е супер полезен, и сега даже има реклами с маргарини пълни с витамини и без холестерол. Много от влиянията на техниката и химията не са изследвани и се смятат безвредни до доказване (а понякога и след това), на противното. Четох, че примерно преди ехографите са ползвали рентген за преглеждане на бременни. Тогава се е твърдяло, че това въобще не е вредно, но днес зъболекарката ми не смее да направи снимка на зъб, ако не боли много, въпреки, че техниката е вече с доста по-контролирано лъчение.

Затова аз поне мисля, че ако е безпроблемно да не се минава на скенер, е по-добре да се спести, щом има някакъв риск дори и минимален. Разбира се, ако е краен случай не може да се избегне, нямаше да се тръшкам особено също.

За гъбичките - тъй като имах на първите изследвания. Малко допроучих. За лекарства е добре и партньорът да пие. Въпреки, че няма симптоми. То при нас и аз нямах симптоми, но пихме задружно Simple Smile В противен случай може партньорът да се окаже преносител и пак да ви зарази. Първият ми лекар не изписа лекарство на половинката. Съответно и на мен ми беше изписал неподходящо за 1-ви триместър, та го сменихме.
Друго важно нещо е да се промени храненето като доста се намалят въглехидратите, особено сладкото. Има много информация в интернет по въпроса, потърсете за кандида диета. По принцип при небременни има доста строга диета, която се следва няколко месеца и твърдят, че с нея са се  излекували от упорити гъбички без лекарства. Но тъй като не съм имала проблема преди бременността не мога да потвърдя от личен опит. За бременни диетата не се спазва стриктно, но все пак намалих доста въглехидратите - махнах всичко сладко, само плодове оставих. Почти изключих тестени, картофи, ориз и т.н.
Имайте също предвид, че ако се намалят въглехидратите е добре да се увеличат мазнините (и то полезните) в храненето - калориите е добре да се запазят, а протеините от една граница нататък стават по-скоро вредни.
Надявам се да е полезна на някой информацията.

Иначе за хапването, което бяхте обсъждали по-рано - аз винаги съм ядяла много (ориентировъчно над 2500-3000 калории на ден средно), реално сега не съм забелязала да ям повече. Качила съм около 2кг, но не съм съвсем сигурна в точността, защото нямам навика да се меря вкъщи  Embarassed, а смених лекаря и ме мериха на различни кантари.

# 33
  • Мнения: 47
Placa,на фетална ходих в МЦ Марковс- взеха ми 80 лв,зщото ми я броиха за 1ва,макар че ми е малко късна за първа,иначе втората е 100лв,но съм наистина доволна,записах си дори час за втората след 5 седмици...Можеш да си водиш някой с теб да гледа и той,нашия татко беше на работа и си бях самичка,но няма значение това....
Боби,снимки ми дадоха с документите от прегледа,но са черно-бели и са по отделно,обща снимка засега нямаме....няма как да ги кача че са ми на хартия за съжаление,но скоро ще ви кача коремчето ми в групичката във фейс- а

# 34
  • Мнения: 6 998
За възглавниците за бременни говориха на курса, ама който слушал-слушал, който спал - спал Blush Запомних, че трябва да си слагам между краката и да спя наляво, ама защо възглавницата е между краката - никаква идея  Blush Иначе лежането наляво било, за да застане бебето правилно. Ама от както ми го е казала, се усещам, че спя много и надясно - към приятеля ми обърната. Слагам обикновена пухкава възглавница, това не ми е хрумнало да го купя за бременни Simple Smile Изритвам я, разбира се, по някое време.

# 35
  • Мнения: 70
Добър ден и от мен. )
Аз отново съм на линия, днес завършихме обучението, връчиха ни сертификатите....и от другата седмица ще започвам работа по новата система. )

Иначе съм си ок, за килограмите, +3.5кг. съм от началото на бременността. Не са малко, ама...като гледам таблиците за нарастване на теглото, съм на минимума. А ще гледам да се задържа на него, че после трябва да се свалят тези килограми.

За секса, е, препоръчително е да е по-внимателно все пак. Особено като напредне бременността.

Аз срам, не срам....ама пробвахме с мъжо, ами нищо ми няма, въпреки серклажа. ) А и докторицата не ми е забранявала. ) А аз винаги съм на мнение, че щом нещо не е забранено, значи е позволено. )
.                      Ха ха,знаеш ли от кога си мисля да те питам,но все не смеех.Все пак си е доста лично.Тея момичета как и защо я карат без секс,не разбирам?!!Лелеее,ако ми знае някой проблемите,а аз за какво си мисля,ще ме вземе за луда Party

# 36
  • Мнения: 22 471
dandeto, за гастрита е хубаво да спазваш и режим. Аз съм с гастрит от 6годишна и съм си научила репертоара. ) С хапчета само нищо не става, даже по-скоро полза от тях няма, освен ако случая не е тежък.

Мира мар, страхотна новина. )))))

Ео, то това за лежането е чак към края, сега няма на къде да застава "правилно". )))))

dghigova, хаха, питай спокойно, няма проблем. ) Пък има момичета, на които наистина тотално им е забранено. Но то вече е свързано с много лежане и т.н. Има опасност от инфекции, но ако е с презерватив не виждам проблем.

# 37
  • Мнения: 687
За възглавниците за бременни говориха на курса, ама който слушал-слушал, който спал - спал Blush Запомних, че трябва да си слагам между краката и да спя наляво, ама защо възглавницата е между краката - никаква идея  Blush Иначе лежането наляво било, за да застане бебето правилно. Ама от както ми го е казала, се усещам, че спя много и надясно - към приятеля ми обърната. Слагам обикновена пухкава възглавница, това не ми е хрумнало да го купя за бременни Simple Smile Изритвам я, разбира се, по някое време.
И аз съм доста разсеяна, но доколкото помня, казаха, че с възглавница се облекчавал кръста, но май не обясниха защо точно.  Simple Smile

А за лежането настрани - освен за наместването на бебето е добре, за да не затиска бебето някакъв голям кръвоносен съд. Ама тези неща са за по-нататък - като бебето стане по-едро.

И аз като заспя я изритвам възглавницата  Mr. Green

Иначе също не знам дали има смисъл от специална. На курса казаха, че обикновена върши работа, даже можело да си слагаш крака на половинката, но на мен още тогава ми казаха да не си го и помислям  Joy

# 38
  • Мнения: 1
Хубавото на възглавниците за бременни е, че са големи, гушкаш си я все едно е мъжа ти и така си спиш.  Преди да забременея спяхме прегърнати и можех да си мятам краката, където искам, но после ми се разбушуваха хормоните и само се въртя, от гушкането ме хващат охтиките. Гледах един филм The backup plan s J.Lo и там тя е бременна и пристрастена към възглавницата. Тя върши работа после и като подложка за кърмене.

# 39
  • Мнения: 4
Цоп и аз в новата темичка, която е прекрасна   bouquet
Аз още съм в болница, но ви следя   Hug

# 40
  • Мнения: 356
mira_mar, много хубави новини носиш днес  Simple Smile

За възглавниците за бременни - мъжът ми предния път ми подари за РД и си я ползвам доста. А колкото до спането на ляво - мисля, че беше свързано с кръвоподаването към бебето  newsm78  Такива спомени имам. Иначе спя във всички пози (без по корем) и не съм имала проблеми нито предния път, нито сега. Някои бременни не могат да спят по гръб, защото получават задух. Казват, че в напреднала бременност в тази поза матката притиска вена кава (мисля, че беше) и затова се получава това.

Благодаря за темата!  bouquet

# 41
  • Мнения: 104
Здравейте и от мен момичета,

Аз съвсем скоро се регистрирах в сайта и честно да си призная едва успях да изчета по-голямата част от Тема 9...много много сте писали и то все полезни неща Peace особено за мен, тъй като това ми е първа бременност и всичко ми е много непознато.

Записвам се и ще ви следя с интерес!!  Hug

# 42
  • Мнения: 923
Ето ме и мен в новата тема. Сега се прибирам от ехографа и този път (макар и трудно) се видя,че ще имаме момче.  stork-boy Малкият така се беше извъртял пак,че доста тудно го хвана,за да се види добре. Без малко да ми каже да дойда друг ден,че дано се е обърнало добре.Каза,че плацентата ми е на предната стена на корема и ,затова ще усетя бебето по-късно и,че ще го усетя вляво,защото на там е изместена.
И мен ме тормозят  някакви гъбички.Предния път ми изписа една свещичка (забравих как се казваше), но на следващата контрола ще кажа ,че нещо не я усетих да ми подейства.
За гастрита, и аз го имам от много малка. Сега последно ми изписаха ранитидин,но само с хапчета... не става. Последният път например ме заболя от спагети с доматен сос. Изобщо кофти работа, но пържено ,много подправки и храни трудни за смилане гледам да избягвам.

# 43
  • Мнения: 123
Да ни е честита новата темичка - прекрасна е, есенна!  Hug
Добре дошли на новите мами, пожелавам усмихната и спокойна бременност!   bouquet
Ние с моя мъж не се отказваме от секса.  Laughing Макар да ми беше доста трудно да му обясня, че с нищо няма да навредим на бебето.  Mr. Green А и гинеколожката му обясни, за щастие - разбра.  Joy
Относно апетита - не спирам да ям! Blush
Интересното е, че преди една седмица си бях със същата фугура.. като от преди бременността, НО сега - има коренна разлика, доста съм апетитна.  Laughing Не ми се мисли на какво ще заприличам.  Twisted Evil Не ми пука кой знае колко, но все пак ще гледам да си огранича хапването на сладки неща....  Sunglasses

Последна редакция: чт, 01 ное 2012, 21:07 от maminka23

# 44
  • София
  • Мнения: 4 134
Momicheta i az vleznah v bolnica. S mnogo silni kontrakcii sum i pone 3 dni shte me durjat. Samo se molq vsichko da e Ok s bebeto. Na sistemi sum - magnezii. Nqkakva muskulna injekcia i utrogestan vaginalno.

Sorry za pisaneto, no pisha ot telefona.

Общи условия

Активация на акаунт